День Землі в 2020 році: історія та традиції свята, коли зустрічають

 День Землі в 2020 році: історія та традиції свята, коли зустрічають

В наступному році День Землі планується присвятити темі захисту природи, а всі заходи в рамках цієї дати будуть спрямовані на збереження природних ресурсів, флори і фауни. В даний час це свято відзначають серйозно і глибоко майже у всіх державах. За деякими даними, до нього мають відношення не менш 200 млн. чоловік.

День землі – зустрічаємо двічі: у березні і в квітні

Громадяни всіх країн, які мають бажання приєднатися до природоохоронних подій Дня землі, вже цікавляться – в який день він буде відзначатися в 2020 році. Плутанина з датами відбувається тому, що День землі зустрічають двічі:

 • у день весняного рівнодення — 20 березня;
 • у проголошений ООН Всесвітній день землі – 22 квітня.

Всі акції, що проводяться в рамках свята нашої планети, проходять протягом одного місяця – від однієї встановленої дати до іншої. А от найбільші заходи, такі як зустрічі з діячами науки і громадськості, проводять за традицією 22 квітня.

 День Землі в 2020 році: історія та традиції свята, коли зустрічають

Історія свята: жорстоке минуле і благородне даний

День весняного рівнодення з’явився цілком закономірно. Прийнято вважати, що в цей час природа прокидається від зимового відпочинку. Цей день можна присвятити захисту земної кулі від шкідливого впливу людей, посадки лісів та інших заходів щодо охорони природи.

Історія свята Дня Землі, який відзначається у всьому світі 22 квітня, йде корінням в минуле. У XIX столітті в Північній Америка стали багато і безконтрольно вирубувати лісові масиви. Деревину застосовували в будівництві будинків, для палива і інших цілей, проте таке жорстоке ставлення до природних ресурсів завдало величезної шкоди природі. Першими постраждали тварини, птахи, риби і комахи. Тоді сенатор штату Небраска попросив жителів висаджувати дерева. Так за один день жителі штату посадили близько 1 млн. сіянців. Заклик сенатора знайшов відгук у серцях всіх жителів США — від простих людей до бізнесменів і політиків. У 1970 акція посадки дерев була проведена по всій країні.

Через рік ООН підтримала ідею проведення такої акції у всьому світі. У нашій країні Всесвітній День Землі став відзначатися з 1992 року.

 День Землі в 2020 році: історія та традиції свята, коли зустрічають

Атрибути і символи Дня Землі – прапор, літера і дзвін

За кілька десятиліть свято отримав свої атрибути:

 • Головний атрибути — Прапор Землі. Незважаючи на те, що він є лише символом, саме з ним проводять всі екологічні заходи. Сам прапор виготовлений з синього полотна із зображенням Землі. Як правило, на тканину наносять фотографію з космосу, зроблене астронавтами екіпажу «Аполлон-17».
 • Тета. Ця буква з грецького алфавіту поширена менше, але так само має відношенню до Дня Землі. Розтягнутий зелений овал, який розділений навпіл лінією, малюють на папері або полотні білого кольору.
 • Дзвін Миру. Це особливий атрибут, так як звучання дзвону закликає людей берегти нашу планету і природу. Вперше він з’явився в нью-йоркській штаб-квартирі ООН в 1954 році. Його виготовили з монеток, які зібрали діти всього світу. У нашій країні теж встановлені Дзвони Світу. Перший з’явився в 1998 році в Міжнародному центрі Реріхів, що в Новосибірську. Потім ідею підтримали в Санкт-Петербурзі, Волгограді і в інших містах. У 2014 році відкрили Дзвін Миру і в Москві.

 День Землі в 2020 році: історія та традиції свята, коли зустрічають

Традиції свята — користь для дорослих і дітей

 • Кожна країна має свої традиції в проведенні свята. У Росії вони з’явилися. У майбутньому році в нашій країні пройдуть різні заходи, приурочені до Дня Землі:
 • Масштабні акції по посадці дерев, чагарників і квітів в різних населених пунктах. У селах і містах жителі будуть збиратися разом, щоб зібрати сміття і посадити дерева, пофарбувати лавки, дитячі ігрові зони, розбити клумби і висадити квіти.
 • Фестивалі, семінари і конференції. Мета цих заходів — звернути увагу населення на проблеми екології. Учасники подібних акцій шукають вирішення світових проблем, які пов’язані з охороною води, озонового шару, флори і фауни. У таких заходах охоче беруть участь і дорослі, і підростаюче покоління.
 • Виставки. Основні теми – охорона природи. На виставках демонструють цікаві композиції, незвичайні експонати з метою залучення уваги людей.
 • Флеш-моби і мітинги. Це хороший спосіб, щоб закликати людей грамотно розпоряджатися природними ресурсами і вирішувати питання екології.
 • Концерти, змагання і марафони. На цих благодійних заходах оголошують збір коштів для наукових центрів та інших інститутів екологічної спрямованості.

 День Землі в 2020 році: історія та традиції свята, коли зустрічають

Година Землі

Щорічно з 2004 року в останніх числах березня проводиться Година Землі. Одночасно і повсюдно земляни на одну годину відключають електричні побутові прилади і вимикають світло. У великих містах повністю відключають вуличну ілюмінацію. Деякі заводи на час припиняють роботу виробничого обладнання. Година Землі проводять для того, щоб люди задумалися про нашу планету, шукали шляхів захисту природи від негативного впливу і захисту клімату.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради