Цікаві факти про тварин, птахів, риб і комах

Від крихітної блохи до величезного синього кита, всі тварини в світі мають унікальні властивості або можливості, які є одночасно цікавими і пізнавальними. Ми зібрали цікаві факти про тварин, які розширять ваші знання про тваринний світ.

Наприклад:

 1. Можуть слони стрибати?
 2. У яких тварин, риб і комах найбільше зубів?
 3. Чи може риба померти від спраги?
 4. Хто будує найбільші гнізда?
 5. Можуть крокодили бігати швидше людей?
 6. У кого три серця і дев’ять мізків?

Ми з задоволенням відповідаємо на ці та інші питання, наводячи факти про тварин в нашій статті.

Цікаві факти про тварин

 1. Білки є відмінними працівниками щодо розширення лісових масивів. З-за того, що вони забувають, де закопали свої горіхи і насіння, кожен рік зростає сотні нових дерев. Вони також відомі своїм співчуттям, наприклад, білки всиновлюють чужих більчат, якщо тих кинуть або вони залишаться сиротами.
 2. Їжачки бачать все в жовтому кольорі.
 3. Летюча миша-джміль — найменша ссавець в світі і важить менше однієї копійки.
 4. Білохвості зайці — найбільші стрибуни на суші. Вони можуть стрибати у висоту 6,4 м. Це приблизно як 3 чоловіка середнього росту, що стоять один в одного на плечах. А тікаючи від хижаків, заєць здатний розвинути швидкість до 55 км /ч.
 5. Нявкання — це риса кішки, яка розвинена не для спілкування один з одним, а для залучення уваги своїх друзів — людей.
 6. Кажани жіночої статі народжують своїх дітей, висячи догори ногами, а потім ловлять їх крилами, коли ті падають.
 7. Якщо поголити морську свинку, то вона буде схожа на маленького бегемотика.24a59bcbe439706e82bbf4eeb502dc77 Цікаві факти про тварин, птахів, риб і комах
 8. Морські видри мають самий товстий хутро в порівнянні з іншими тваринами. Їх хутро містить від 600 000 до 1 000000 волосяних фолікулів на квадратний дюйм (6.5 див.). Кумедний факт: хутро малюка видри настільки щільний, що він не може пірнати, поки у нього не з’явиться дорослий хутро. Це дуже зручно для матері, яка залишає своїх дитинчат, безпечно плавати на поверхні води, поки вона добуває їжу.
 9. Всі члени родини конячих і оленів (крім мускусного оленя), а також верблюди, жирафи, слони, носороги, кити, щури і голуби не мають жовчного міхура.
 10. Імператорські пінгвіни можуть місяцями не харчуватися, щоб захистити своїх дитинчат.

Найцікавіші особливості тваринного світу

 1. Рогата ящірка (жабовидная) може стріляти кров’ю з власних очей на відстані до 5 метрів. Досить дивний і неприємний спосіб самозахисту від хижаків. Також рогата ящірка для відлякування хижаків здатна збільшувати своє тіло в два рази більше початкового розміру.
 2. Запах скунса досить сильним, щоб людина могла відчувати його на відстані до 2,5 км. Неприємний запах, що видається скунсом, також може викликати роздратування шкіри і навіть тимчасову сліпоту.
 3. Щури сміються, якщо їх лоскотати. Дослідники з Університету Гумбольдта в Німеччині говорять, що лоскіт викликає у тварин «примітивну форму радості».
 4. У більшості видів стать визначається під час запліднення. Однак підлогу більшості черепах, алігаторів і крокодилів визначається після запліднення. Вилупиться самець або самка, залежить від температури розвиваються яєць. Це називається температурно-залежним визначенням статі.
 5. Очі північного оленя взимку стають синіми. Згідно Дослідному ради по біотехнології та біологічних наук, очі північного оленя в залежності від сезону року змінюють колір з золотого на синій. Тим самим вони пристосовуються до екстремальних змін рівня освітленості в навколишньому середовищі.
 6. Матка або королева голого землекопа щоб забезпечити своє панування може виробляти речовину в своїй сечі, яке робить марними інших самок землекопів. Так вона залишається єдиною маткою, а всі інші гризуни — це солдати і робітники.3a65a3704fd8675a7d0efa58dcc922b1 Цікаві факти про тварин, птахів, риб і комах
 7. Навіть із закритими очима змія здатна бачити оточуючих крізь віки.
 8. Гігантські мурахоїди з’їдають до 35 000 мурах і термітів за один день. Цікаво, що мурахоїди ніколи не руйнують мурашники і термітники. Більш того воліють залишити деяких мурах живими для відновлення популяції, щоб в майбутньому повернутися і знову поласувати улюбленою стравою.

Цікаві факти про домашніх тварин для дітей

 1. Дослідження, що вимірює вплив музики, показало, що корови виробляють більше молока при прослуховуванні заспокійливої класичної музики.
 2. У овець прямокутні зіниці, які дають їм дивовижне периферичний зір. Їх поле зору становить від 270 до 320 градусів, що дозволяє їм бачити позаду себе, не повертаючи голови. У світі налічується близько 1 мільярда овець і близько 900 різних порід. А в Біблії вівці і пастухи згадуються 247 разів.
 3. Корова какає до 15 разів на день, що може становити близько 57,5 кг гною щодня або приблизно 21 тонну на рік. Велика частина гною знаходить хороше застосування: добрива, паливо або біогаз для виробництва електрики і тепла. До речі, одна корова викидає в атмосферу більше 182 500 літрів метану на рік.
 4. Відбитки носа у собак так само унікальні, як відбитки пальців людей. І це можна використовувати для ідентифікації собак. (Радимо прочитати 55 цікавих фактів про собак, які вас здивують).
 5. Котяча мордочка унікальна, як відбитки пальців у людей.
 6. Зуби коні займають в голові більше місця, ніж мозок. Коні використовують свої вуха, очі і ніздрі, щоб висловити свій настрій. А їх почуття можна також визначити з виразу їх морди.222e587736147164f38908b3170f42ca Цікаві факти про тварин, птахів, риб і комах
 7. Осел, з-за великої відстані між очима може одночасно бачити всі чотири свої ноги. Таке розташування очей дає ослам високоякісне периферичний зір, тому вони бачать навколишній світ майже на 360 градусів.
 8. Свині, з часів Олександра Македонського використовувалися в стародавній тактику ведення війни. Македонська використовував свиней в якості контратаки проти слонів, оскільки слони були в жаху від їх гучного крику.
 9. Ще один цікавий факт про свиней — це тривалість вагітності свиней. Три місяці, три тижні, три дні — це середня тривалість вагітності для більшості свиноматок.
 10. Верблюди здатні більше 9 днів обходитися без питної води, а при її наявності за один раз випити більше 100 літрів.

Забавні факти про тварин Африки, Австралії та інших жарких країн

 1. Слони — єдині ссавці, які не можуть стрибати.
 2. У бегемота швидкість бігу вище, ніж у людини.
 3. Крокодили в бігу на короткі відстані можуть обігнати кінь.
 4. У шимпанзе самий короткий час спарювання — всього 3 секунди.
 5. Ще один цікавий факт про шимпанзе — це те, що вони є єдиними тваринами, які здатні впізнавати себе в дзеркалі.
 6. Качкодзьоб плаває з закритими очима.
 7. Горили можуть заразитися застудою та іншими захворюваннями людини.
 8. Коали можуть спати до 22 годин в день. В листі евкаліпта, якими вони харчуються міститися токсини і багато клітковини. Тому для перетравлення цих листя потрібно багато енергії, яку коали отримують під час сну. Крім того, вони не п’ють воду, так як отримують необхідну вологу з листя, якими харчуються.
 9. Нильскому крокодилові належить пальма першості по самому сильному укусу в світі. Його щелепи можуть стискуватися з тиском 340 атмосфер — воістину жахлива сила укусу. Це до речі в 10 разів сильніше, ніж у великої білої акули. Тривалість життя нільських крокодилів може досягати цілого століття.082ed4ca16c301928ed98ad1fc5a1a68 Цікаві факти про тварин, птахів, риб і комах
 10. Мавпа ревун — найгучніше наземна тварина. Його голос можна почути за 5 км. Ревун може видавати звуки в 140 децибел, що можна порівняти з шумом реактивного літака на зльоті.
 11. Белогорлая щелкающая черепаха (Elseya albagula), яка живе в Австралії, може видобувати кисень з води через свою попу. Цей процес називається клоакальным диханням. Ця незвичайна техніка дозволяє їм протягом кількох днів ховатися від хижаків під водою.
 12. Лінивцям може тривати до місяця, щоб повністю переварити один лист. Все в житті повільно для цих сонних ссавців.
 13. Бегемоти із спеціальних залоз на шкірі виділяють червонувату маслянисту рідину, яку називають «кров’яною або рожевим потім». Ця рідина служить як зволожувач шкіри, водовідштовхувальне засіб і антибіотик.
 14. Смуги зебр дозволяють їм пізнавати один одного, а також маскувати себе від гедзів.
 15. Морська ігуана може затримати дихання на 15 хвилин.

Цікаві факти про птахів

 1. Удар, нанесений орлом, може бути в 2 рази більш сильним, ніж постріл.
 2. Серце колібрі, як і серце канарейки, б’ється до тисячі разів на хвилину. При цьому вони — єдині відомі птахи, які вміють літати задом наперед.
 3. Відмітна особливість сови — здатність повертати голову на 360 градусів.
 4. Птах-ткач будує найбільші гнізда в світі, ширина яких може досягати 5 метрів.
 5. Шпак може повторювати слова людини, іноді навіть краще папугу.
 6. Фламінго народжуються не з рожевим оперенням, а сірим, який поступово набуває рожевий колір. Їх оперення набуває рожевий колір завдяки натуральному рожевому барвнику під назвою кантаксантин, який вони отримують, харчуючись креветками та синьо-зеленим водоростям.
 7. Сивочолий альбатрос може облетіти земну кулю всього за 46 днів і при цьому летіти з постійною швидкістю близько 21 км на годину.
 8. Спостерігач за птахами і письменник-натураліст Кендіс Севідж помітила, що ворони настільки розумні, що можуть жартувати один над одним.
 9. Страус визнано найвищою птахом на планеті. Він може зрости до 2,7 м у висоту. А його ноги настільки сильні, що їх удари можуть вбити лева або людини. При цьому на кожній нозі є довгий, гострий кіготь, що робить його грізною зброєю.
 10. Білочеревого стриж — рекордсмен по самому довгому і безперервного польоту. Полюючи за комахами, він може перебувати в повітрі без посадки більше 6 місяців.
 11. Альбатрос може спати під час польоту.
 12. Єдиний птах з ніздрями в кінці дзьоба — це ківі, у решти птахів вони знаходяться біля основи дзьоба. Таке розташування допомагає ківі знаходити черв’яків і комах на землі.
 13. Ставкова очеретянка може імітувати більше 80 різних птахів. Інші відомі наслідувачі — пересмешники і лірохвіст.
 14. Шлункова кислота стерв’ятників настільки агресивна, що здатна перетравлювати м’ясо, заражене сибірською виразкою.
 15. Сапсан, полюючи на здобич може «ныряющей атаці» розвинути швидкість до 322 км ч.

Цікаві факти про риб

 1. Риби «анабас і змееголов можуть померти від спраги. Вони вміють повзати по суші і обходитися без води кілька діб. Але під час своїх мандрів вони іноді не добираються до водойм і тому вмирають від спраги.
 2. Деякі риби ходять по дну океану, використовуючи свої плавці.
 3. Самець морського коника може виношувати і народжувати потомство. Це єдина тварина на землі, де народжує потомство чоловіча особина. При паруванні самка морського коника відкладає запліднені яйця в мішечок самця, де вони благополучно розвиваються до свого народження.
 4. Великі білі акули можуть виявити краплю крові в 100 літрах води і відчути її запах на відстані 5 км. В цьому їм допомагає орган під назвою «нюхова цибулина».
 5. Карликові акули не ростуть більше 25 див.131179b9a0cd3511b33b259aa43aab03 Цікаві факти про тварин, птахів, риб і комах
 6. Сама отруйна риба у світі — бородавчатка (кам’яна риба), у якої на спині 13 гострих шипів з двома отруйними залозами. Уколи цих шипів можуть бути смертельними для людей, якщо випадково наступити на цю рибину.
 7. Скелет акул складається з хряща, а не кісток.
 8. Коли самка в групі риб-клоунів вмирає, самий домінуючий самець перетворюється на самку, щоб замінити її.
 9. У китової акули понад 4500 зубів, а у сома їх — 9 280.
 10. Риба може потонути у воді. Як і люди, рибам потрібен кисень, тому, якщо у воді його недостатньо, то вони задихнуться.

Цікаві факти про морських мешканців тваринного світу

 1. Дельфіни не сплять, так як повинні бути в свідомості, щоб дихати.
 2. Сексуальна агресивність самця жаби-бика така, що він злучається з усім, що рухається.
 3. Мова блакитних китів може важити стільки ж, скільки машина або маленький дорослий слон, приблизно 2700 — 3600 кг
 4. Синій кит в тваринному царстві може видавати гучний звук. При 188 децибелах видаваний їм звук може бути почутий у воді на відстані понад 800 кілометрів. А комунікативні клацання кашалота складають 230 децибел. Кити здійснюють свої дзвінки в рамках так званого «каналу глибокого звуку», також відомого як канал SOFAR. (Джерело)
 5. У дельфінів є імена один для одного. Дослідження показали, що дельфіни називають один одного по імені, використовуючи для цього унікальний свист. Вони відповідають на свист, звернений саме до них.
 6. Восьминоги люблять садівництво настільки, що створюють свої власні сади, збираючи каміння і яскраві предмети, а потім укладають їх в пісок.
 7. У гігантського тихоокеанського восьминога 3 серця, 9 мізків і блакитна кров. Він також здатний змінювати свій колір і текстуру, щоб миттєво замаскувати себе.
 8. Морська зірка не має мозку. Але зате є очі — по одному на кінці кожної кінцівки.
 9. У гігантських арктичних медуз є щупальця, довжина яких може перевищувати 36 метрів. Безсмертна медуза — єдиний вид, про яку відомо, що вона живе вічно.
 10. Устриці можуть змінювати стать залежно від того, що краще для спарювання. Натуралісти кажуть, що устриця — це чоловік у молодості і жінка протягом решти свого життя.

Цікаві факти про комах

 1. Коли мураха помирає всередині мурашника, то його тіло випускає запах, який приваблює інших мурах, відповідальних за його поховання.
 2. Комар може відчути запах крові людини з відстані до 50 кілометрів.
 3. Щороку від укусів бджіл гине більше людей, ніж від нападу акул.
 4. Гусениці мають більш 4000 м’язів.
 5. Бджоли, комарі і цикади, створюють шум, швидко рухаючи крилами.
 6. Метелики можуть бачити лише червоний, зелений та жовтий кольори.

Висновок

Існує понад 14 мільйонів різних видів тварин, з якими ми живемо на нашій планеті. Хоча вчені відкривають нові цікаві факти про тварин, але ще цікавіше думати про всі види, які нам ще поки не відомі.

А за які цікаві особливості тварин ви любите найбільше? За їх симпатичну або красиву зовнішність, природну невинність або емоційні реакції, які вони викликають у вас? Поділіться своєю думкою в коментарях.

Як би те ні було, ми впевнені, що деякі цікаві особливості тварин і факти, які ви прочитали в цій статті, викличуть посмішку на вашому обличчі.

Рекомендуємо також подивитись 100 дивовижних фактів про тварин, які ви не знали.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради