Азоюшка – продуктивний і витривалий томат. Агротехніка та опис сорту

Лимонно-жовтий красень-томат, з ніжним жіночим іменем Азоюшка і незвичайним смаком з приємним цитрусовим відтінком. Так коротко можна охарактеризувати цей врожайний сорт, а для детального ознайомлення необхідно звернутися до опису в статті.

azoyushka – produktivnyjj i vynoslivyjj tomat agrotekhnika i opisanie sorta2 Азоюшка – продуктивний і витривалий томат. Агротехніка та опис сорту

Опис та історія сорту

З’явився томат ще в середині 80-х років ХХ століття завдяки старанням селекціонера В. П. Круглової. Назвала Валентина Павлівна своє творіння зменшувально-пестливим ім’ям Азочка, і під ним томат поширився по всьому світу. В англомовному написанні – Azoychka. На історичній батьківщині томат загубився і забувся, і тільки через роки повернувся з ушкодженим транскрипцією назвою Азоюшка. Є у сорту ще один псевдонім – Золотий Бараго, але історія його виникнення невідома.

Томат ранньостиглий (100-105 днів від сходів) з тривалим плодоносінням. Високорослий кущ (до 2 м) щедро обдаровує лимонного кольору великими сплюсненими від підстави помідорами. Самі плоди відрізняються незвичайним, полутерпким, цитрусовим смаком, і відмінно підходять для салатів і соків. Кислинка не виражена.

Увага! Азоюшка має саме лимонний відтінок (як на фото), а не золотистий або оранжевий. Остерігайтеся фальсифікату. Крім цього у сорту звичайний томатний лист, а не картопляного типу, в чому деколи намагаються переконати недобросовісні виробники насіння.

На одній китиці формується від 3 до 5 помідорів, в середньому мають вагу 200-400 р. Поодинокі екземпляри можуть здивувати і кілограмовою вагою. Врожайність вражаюча – на одному кущі може рости 40-50 томатів, а це в середньому 8-12 кг

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий,

100-105 днів

Индетерми-нантный,

180-200 см

Салатний Для теплиць і відкритого грунту 200-400 До 20 кг Лимонно-жовтий. Плоськоокруглая форма з ребристістю

Переваги і недоліки – коротко про головне

Безсумнівно, висока врожайність стоїть на першому місці у списку достоїнств сорту. Але варто звернути увагу на наступні факти:

 • Томат підходить для вирощування не тільки в теплицях, але і в ОГ.
 • Привертає до себе увагу товарний вигляд.
 • Можливість отримання раннього врожаю.
 • Стійкість до захворювань (вертициллез, фузаріоз).
 • Здатний дозариваться.
 • До недоліків можна віднести обмеження у використанні: томат придатний лише у свіжому вигляді і для приготування страв, розміри не дозволяють ” консервувати цілі плоди. Мінусом також є невеликий термін зберігання (купується водянистість) стиглих помідорів.

  Особливості агротехніки сорту і відгуки про вирощування

  Щоб томат проявив свої якості максимально, необхідно дотримуватися ряду правил:

  • висаджувати не більше 3 рослин на 1 кв. м;
  • формувати кущ в 2 стебла;
  • пасинкувати;
  • підв’язувати до опори;
  • удобрювати.

  azoyushka – produktivnyjj i vynoslivyjj tomat agrotekhnika i opisanie sorta3 Азоюшка – продуктивний і витривалий томат. Агротехніка та опис сорту

  Катерина з Подольська пише: «Давно задивлялася на цей сорт, та нарешті замовила насіння. І не пошкодувала – такі красиві, незвичайні для мене томати виросли! Коли спробувала на смак, то зрозуміла, що мають на увазі, коли кажуть, «на розрізі як масло». Насіння мало, рівномірна м’якоть, блискуча, смак ніжний, а приємна кислинка. Маса задоволення».

  Борис з Ростовської області відзначає наступне: «Посадив на грядці кілька кущів, верхівку прищипывал, та зросли до 1,4 м. Вів в 2 стебла, це оптимально, на мій погляд. Перша кисть була після 6 листків, потім через 2. Томати середні по вазі були, найбільший – 450 р. Кислоти в смаку не було. Довго томат не лежить, стає м’яким, буквально через 2-3 дні».

  Коріння з Волгоградської області ділиться: «Спочатку я підозріло зиркав на кущ, що дружина для експерименту посадила в дальньому кутку теплиці. Вже дуже мені не сподобався Лимонний гігант, який був у минулому році, тому свою недовіру переніс і на цей жовтий томат. Виявилося, що даремно – смак мені дуже навіть сподобався, так що в наступному році посадимо більше кущів».

  Якщо вас зацікавила опис і переконали відгуки бувалих городників, обов’язково знайдіть насіння цього ошатного лимонного томату, і здивуйте урожаєм домочадців і сусідів.

  Азоюшка: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради