9 ефективних способу розгладити шкіряну куртку

Ось вже багато років шкіряні куртки не втрачають актуальності і всі також залишаються популярними серед населення.

Їх носять всі: чоловіки і жінки, літні люди і молодь. Подібний одяг можна носити протягом декількох сезонів і виглядати стильно.

Однак тривале використання виробів зі шкіри можливо тільки в тому випадку, якщо за ним здійснюється правильний і своєчасний догляд.

Найчастіше під час зберігання, куртка може пом’ятися, з’являються заломи, що псує зовнішній вигляд виробу.

Тому до початку сезону у багатьох виникає питання, як розгладити шкіряну куртку правильно. Давайте розберемо найбільш часті помилки і найбільш ефективні методи, які повернуть верхньому одязі належний вигляд.

Малоефективні і не рекомендовані способи

Щоб не витратити час у порожню і не зіпсувати дорогу річ, варто знати, які способи не потрібно робити в боротьбі з великими складками і заломами:

 • Один з найбільш неефективних методів розгладити шкіряну куртку – це дати їй обвиснути. Повернути виробу привабливий зовнішній вигляд вийти лише в тому випадку, якщо річ повисить тривалий час в приміщенні з підвищеною вологістю.
 • Розгладження куртки гарячим повітрям. Гарячий і сухий повітря зробить виріб зі шкіри грубим і жорстким. Таким методом не тільки не вдасться позбавитися від помятостей, але і це може послужити утворення нових дефектів на виробі.
 • Розгладження куртки гарячою водою. Вода, яка має високу температуру, що згубно вплине на верхній одяг зі шкіри. Виріб втратить свою початкову форму, а також втратить колір.
 • Розтягування складок. Використання цього методу не допоможе позбутися від пом’ятості. Більш того, вид шкіряної куртки буде зіпсований остаточно.
 • Разнашивание куртки. Для того щоб розгладити куртку таким способом буде потрібно величезна кількість часу. Тому його використання не рекомендується.
 • 9 способів як розгладити шкіряну куртку в домашніх умовах

  Існує кілька ефективних способів, які допоможуть розгладити після покупки шкіряну річ в домашніх умовах самостійно. Давайте розглянемо, як використовувати кожний з них.

  Можна прасувати праскою шкіряну куртку

  Використовувати праску для розгладження верхнього одягу з шкіри можна, але робити це потрібно правильно, інакше це може остаточно зіпсувати зовнішній вигляд виробу.

  Крім цього, такий метод може бути застосований для одягу, яка виготовлена з гладкого матеріалу.

  Для того щоб погладити шкіряну куртку в домашніх умовах, використовуючи праску необхідно виконати наступні дії:

 • Першим ділом потрібно виставити мінімальну температуру розігріву. Функцію відпарювання необхідно відключити;
 • Потім потрібно розкласти виріб на прасувальній дошці. Прасувати куртку рекомендується з виворітного боку, але якщо підкладка не дозволяє це зробити, допускається здійснювати проглаживание з лицьового боку;
 • Прасувати одяг необхідно через обгортковий папір або ж використовувати тканина, що має гладку текстуру;
 • Прасувати треба повільно, не натискаючи на праскою матеріал. Після закінчення процедури необхідно перевірити результати роботи. Якщо вони вас задовольняють, тоді треба почекати, поки пропрасованою ділянка стане холодним, а потім переходити до наступного.
 • Рада! Якщо вам необхідно ретельно розгладити рукава, комір або інші дрібні деталі, застосовуйте для цього маленьку планку на прасувальній дошці. Таким чином, ви здійсните це просто і акуратно.

  Як відпарити шкіряну куртку

  Відпрасувати шкіряну куртку можна використовуючи пар від праски. Правда, це процедура кардинально відрізняється від сухого прасування одягу.

  У такому випадку вам знадобитися виконати такі дії:

 • Повісити виріб на вішалку, так щоб ви могли легко дотягнутися до нього гарячою праскою. Накривати матеріал не потрібно.
 • Далі виберіть режим генерації пари і почекайте, поки праска не нагріється до потрібної температури.
 • Потім пройдіться по зім’ятим ділянок шкіряній куртці. Слідкуйте за тим, щоб праска не стикався з матеріалом, інакше річ буде зіпсована.
 • Для безпечної роботи не тримайте праска до одягу ближче, ніж на 0,15 метра.

  Крім цього, можна використовувати відпарювач. Такий метод займе трохи часу і не потребує особливих зусиль. Щоб правильно розправити шкіряний виріб, застосовуючи відпарювач, потрібно:

 • Розвісити м’яту куртку на вішалку з широкими плічками;
 • Процедуру потрібно починати з рукавів і коміра. Проводити обробку парою потрібно з відстані 20 см, поступово скорочуючи його до 15 см;
 • Не тримайте відпарювач довго на одній ділянці, це може призвести до деформації матеріалу;
 • Великі складки обробляйте не більш ніж кілька секунд;
 • Після того, як процедура буде закінчена, дайте виробу обвиснути і просохнути протягом 2-3 годин.
 • Важливо! Під час обробки пором не чіпайте шкіряну куртку руками, інакше на ній залишаться сліди від пальців.

  Парилка у ванній

  Цей метод дозволить повернути куртку в нормальний стан всього за одну годину. Здійснити це можна за допомогою звичайного пара.

  Для того щоб розгладити складки на шкіряній куртці, вам буде потрібно виконати послідовно такі дії:

  • Набрати гарячу ванну;
  • Розвісити на плічках виріб таким чином, щоб воно не стикалося з водою. В іншому випадку, це зіпсує матеріал;
  • Залишити верхній одяг в такому положенні на одну годину. На цей час ванну потрібно закрити.

  По закінченню години дістаньте куртку з ванни і дочекайтеся, поки вона не охолоне. Одягати куртку раніше заборонено, інакше це призведе до деформації одягу.

  Холодна вода

  Використовуючи цей спосіб розгладження шкіряної куртки, вам потрібно підготувати чисту фільтровану воду і вішалку.

  Краще всього, щоб плічка відповідали розміру виробу або ж були трохи менше. Таким чином, вони не будуть відтягувати рукава, і деформувати одяг.

  Потім воду потрібно залити в ємність з розпилювачем і рясно розбризкати по поверхні куртки.

  Після річ потрібно залишити в такому положенні на 10-12 годин в приміщенні, в якому немає різких змін температури і протягів – вони негативно позначаться на зовнішньому вигляді виробу. Коли пройде достатня кількість часу всі складки розпрямляться самостійно.

  Хімчистка

  Якщо ви не впевнені у власних силах і не уявляє, як розгладити штучну або природну шкіряну куртку, тоді найкращим варіантом буде звернутися до фахівців і віднести виріб в хімчистку.

  Там гарантовано приведуть її в порядок, не пошкодивши. Але все ж, у такого способу є один істотний недолік – процедура може обійтися дорого.

  Під прес

  Чим ще можна спробувати повернути м’яту шкіряну куртку в нормальний стан і позбутися від заломів?

  Можна розправити одяг, використовуючи прес, створений з підручних матеріалів. Наприклад, в якості ваги можна використовувати пляшки з водою, важкі книги та інші предмети, які мають велику вагу.

  9 ehffektivnykh sposoba razgladit kozhanuyu kurtku11 9 ефективних способу розгладити шкіряну куртку

  Такий спосіб можна застосовувати для того, щоб розгладити одяг, виготовлений зі штучної шкіри.

  • Покладіть виріб на рівну поверхню. Це може бути прасувальна дошка або стіл;
  • Розпрямите верхній одяг, розгладжуючи її руками, але не розтягуйте занадто сильно;
  • Розрівняйте підкладку;
  • Покладіть на матеріал «домашній прес». В цей час слідкуйте, щоб під важкими предметами не з’явилися нові заломи або складки;
  • Залиште куртку в такому положенні на 8-12 годин. По закінченню цього часу повісьте річ на вішалку на кілька годин. Після цього на куртці не залишиться ні помятостей, ні заломів і ви зможете продовжити носити її.

  Масло або вазелін

  Якщо ви хочете швидко і просто розгладити шкіряну куртку вам знадобитися вазелін і звичайний стілець. Розвісьте верхній одяг і обробіть заломи вазеліном.

  9 ehffektivnykh sposoba razgladit kozhanuyu kurtku12 9 ефективних способу розгладити шкіряну куртку

  Така процедура розм’якшить матеріал і прибере заломи. Залиште річ на 2-4 години (залежно від товщини), а після можете виходити в цій верхньому одязі в світ.

  Рада! Якщо у вас немає під рукою вазеліну, тоді можна застосовувати звичайне рицинова або горіхове масло. Воно не менш ефективно, так і виявиться практично у кожної домогосподарки під рукою.

  Розвішуємо виріб

  Якщо ви володієте достатньою кількістю часу, ви можете після покупки виробу розрівняти його за допомогою звичайного стільця або вішалки.

  Вам потрібно розвісити куртку і почекати, поки матеріал не разгладиться під тяжкістю власної ваги.

  В основному, для досягнення результату знадобитися від двох днів до декількох тижнів, залежно від товщини матеріалу.

  Важливо! Цей метод можна використовувати в тому випадку, якщо на куртці присутні лише невеликі складки. Якщо на виробі утворилися заломи, цей спосіб буде неефективним.

  Засоби для виробів із шкіри

  Сьогодні у сфері товарних послуг існує безліч засобів по догляду за шкірою. Вони допоможуть у догляді і зроблять його легким і необтяжливим.

  Для розгладження шкіряних виробів застосовуватися спеціальний зволожувач. Він випускається у формі спрею, з-за чого його використання дуже зручне.

  9 ehffektivnykh sposoba razgladit kozhanuyu kurtku13 9 ефективних способу розгладити шкіряну куртку

  У складі зволожувача присутні спеціальні пом’якшувачі і особливі речовини, які захищають матеріал від утворення різних дефектів.

  Щоб розправити верхній одяг зі шкіри, потрібно виконати наступні дії:

 • Покласти виріб на рівну поверхню і розправити;
 • Перед використанням зволожувача потрібно струснути його, щоб добитися однорідного стану;
 • Розпорошити на поверхні одягу з відстані 20-30 см;
 • Розтерти спрей, використовуючи чисту суху ганчірку, поки куртка повністю його не вбере;
 • Повісити річ на плічка, застебнути блискавку і дати їй повисіти протягом декількох годин;
 • Зволожувач для шкіряних виробів допоможе розрівняти куртку швидко, не докладаючи особливих зусиль. Вже через кілька годин ви знову зможете надіти свою улюблену річ і вийти в ній на люди.

  Рекомендації

  Якщо вищеописані засоби і способи допомогли вам повернути куртку в належний вигляд, то ви, швидше за все, не захочете більше доводити одяг до такого стану.

  Щоб річ завжди залишалася привабливою, скористайтеся простими, але дієвими порадами по догляду:

 • Не зберігайте шкіряний одяг, яка може пом’ятися, в складеному вигляді. Особливо в тих випадках, коли річ використовується в певний сезон. Куртка з шкіряного матеріалу повинна зберігатися на плічках. Вішати одяг на гачок можна тільки на короткий часовий проміжок. Вдома і на роботі у вас повинні бути плічка, на яких ви помістіть свій верхній одяг.
 • Одяг, яка виготовлена зі шкірозамінника, не переносить зайвої вологості. З-за цього вона стає дуже м’якою і вкрай швидко мнуться. В таких умовах річ у короткі терміни втратить початкову форму, навіть якщо вішати її на плічка.
 • Сухе повітря також здатний нашкодити шкіряного виробу. Одяг в пересушених умовах не стане м’ятою і не придбає заломів, але стане грубою і жорсткою, з-за чого ви не зможете носити її далі.
 • Доглядайте за курткою, використовуючи спеціальні засоби. Ціна може бути високою, але таким чином ви продовжите термін експлуатації одягу в рази. Догляд підтримає ідеальну форму речей і не дозволить утворюватися різних потертості і складкам.
 • Пам’ятайте, шкіряні речі не можна ні прати вручну, ні в пральній машині. Такий матеріал має неоднорідну внутрішню структуру, тому на ньому можуть з’явитися дефекти на найнесподіваніших ділянках. Якщо на куртці сильні забруднення, які не вийти видалити самостійно, звертайтеся тільки в хімчистку, де фахівці гарантовано очистять одяг і не зашкодять її.
 • Якщо ви вирішили гладити куртку праскою, робіть це вкрай обережно, інакше ви остаточно зіпсувати річ, і вам доведеться купувати новий виріб, так як повернути колишній вигляд старому буде неможливо.
 • Дотримуючись цих рекомендацій, ви зможете продовжити термін експлуатації в рази. Ваша одяг буде завжди виглядати привабливо і на ній не з’являться заломи та пом’ятості.

  Висновок

  Шкіряна куртка потребує правильного догляду. Якщо ви не будете дотримуватися правил і рекомендацій або буде несвоєчасно здійснювати процедури по догляду, то виріб дуже швидко прийде в непридатність.

  Якщо ви не впевнені в тому, що зможете розгладити виріб самостійно в домашніх умовах, зверніться в хімчистку, де ви гарантовано отримаєте чисту і рівну куртку зі збереженим привабливим зовнішнім виглядом.

  Шкіра – це матеріал, до якого потрібно ставитися з усією серйозністю, інакше на ній швидко утворюються потертості, тріщини і вдягати одяг і виходити в ній світло не вийде.

  Пропонуємо поділитися своїми методами боротьби з цією проблемою. Крім цього, підписуйтесь на наші соціальні мережі, щоб дізнатися більше корисної інформації про догляд за одягом.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради