Єгипетський стиль в інтер’єрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Єгипетський стиль з’явився приблизно шість тисяч років тому. Вважається, що саме цей напрям в дизайні стало основним у розвитку європейського напрямку. Величезне число варіацій стилю обумовлено його багатовіковою історією. Згодом естетика «країни Нілу і сонця» не стала менш популярною. І зараз серед шанувальників сходу, а зокрема єгипетської тематики, можна зустріти людей, облаштували своє житло в цьому напрямку. Лаконічні форми і розкішна обробка продиктовані історією: у давнину саме так оформляли приміщення для високопоставлених осіб і фараонів. Звідси і запити на великий простір: в малогабаритне житло єгипетський стиль буде виглядати безглуздо. Однак можна інтегрувати його з іншими, наприклад, з елементами арт-деко або модерну.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 830 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Особливості єгипетського стилю

Основні риси стилю зазнали порівняно небагато змін протягом історії, безумовно, що матеріали для його створення стали практичніше і доступніше, а сама естетика м’якше і комфортніше.

Характерні риси

Скопіювати величне оздоблення палаців фараонів, багате оформлення гробниць в точності навряд чи вдасться. І, як правило, в розмові про стилі єгиптян мова йде про стилізації або запозиченні окремих мотивів.

До характерних і незмінним рисами стилю належать:

 1. Використання геометричних візерунків, фресок, орнаментів і інших прикрас єгипетського стилю.
 2. Наявність колон, арок, ніш.
 3. Мінімальне використання меблів.
 4. Використання якісних та рідкісних дорогоцінних матеріалів (слонова кістка, малахіт, бірюза, лазурит і інші).
 5. Наявність символічних деталей: сонце, лотос, сфінкс, піраміди, кішки та інші, в будь-якому виконанні від оздоблення стін до деталей декору.

В інтер’єрі, починаючи від обробки до дрібних елементів декору, повинна бути присутня атмосфера розкоші, достатку і величі.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 831 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Колірна палітра і візерунки

Колірна гамма включає всі відтінки золотистого кольору:

 • пісочний,
 • бежевий,
 • охра,
 • слонова кістка.

Ці тони містять в собі колір піску, сонця і спеки, переважаючого в Єгипті. Крім того, тут знаходять відображення і вірування єгиптян — поклоніння сонцю. Застосування синього кольору, що символізує річку Ніл — родючу годувальницю стародавніх єгиптян. Для додання гармонійності до синього кольору додають зелений, які в комплексі створюють яскраві акценти.

Обмеженість використовуваних кольорів — червоного, помаранчевого, синього, коричневого, чорного, — пов’язана з тим, що у стародавньої людини були тільки натуральні барвники, які неможливо змішувати.

Одна з головних особливостей стилю — геометричні візерунки: смуги, меандр, укладені на правильні квадрати, візерункові лінії. Такий орнамент задає тон організації всього інтер’єру: простір чітко розділене на рівні секції.

В орнаменті часто зустрічаються ієрогліфи і зображення рослин (алое, очерет, папірус, лілія) і тварин (сокіл, гусак, мавпа, чапля, риба, змія, крокодил).

 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Оформлення інтер’єру

При відтворення стилю в сучасному інтер’єрі необхідно бути гранично уважним до деталей обробки, підбору меблів і прикрас, які значно відрізняються від елементів інших стилів.

Оздоблення

Стеля може бути натяжним, навісним або забарвленим. Можна пофарбувати його в тон стін, або в більш насиченого кольору, але ні в якому разі не світліше. Відмінним рішенням буде зімітувати зоряне небо.

Для підлогового покриття відмінно підійде кераміка. Для додання більшої розкоші, додаються пологи, циновки з очерету, покривала з єгипетським мотивом і звірині шкури.

При розписі підлоги і стелі варто дотримуватися суворої симетрії. З допомогою допоміжних атрибутів (ваз, чаш, світильників), розставлених в певних місцях, можна підсилити відчуття симетрії.

Стіни в квартирі штукатурять в світлі відтінки, також для обробки використовують мармурові або гранітні плити. Також вертикальні поверхні приміщення можна оформити за допомогою шпалер, що імітують папірус або соломку, або фотошпалер з зображенням стін, поцяткованих ієрогліфами. Важливо чергувати оштукатурені стіни і поверхні з ліпниною, барельєфами, нішами і фресками.

Між стінами і стелею можуть перебувати бордюри, оформлені смужками, фресками або барельєфами. Вони повинні носити на собі зображення листя лотоса, папірусу, пальм, людей, стріл, що імітують сонячні промені або елементи пиктографии.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 833 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Меблі

Основні якості меблів: огрядність і масивність, в поєднанні з простотою і функціональністю.

Головні атрибути:

 • масивна широка ліжко;
 • плетені софи, лежаки;
 • стійкі, оббиті шкірою крісла;
 • незвичайні табурети.

Меблі при своїй масивності не позбавлена декоративних елементів. Ніжки у формі лап тварин, скрині і комоди, розписані позолотою, столи з скляною стільницею, всюди вставки зі слонової кістки, позолоти і рельєфна різьба за мотивами міфів. Як правило, така тонка робота робиться під замовлення.

Темні породи дерева, верба, бамбук, ковані елементи ідеально підійдуть в якості матеріалів для виготовлення меблів. Не варто забувати і про прикраси з дорогоцінних металів і слонової кістки.

Палацове походження стилю передбачає максимум простору, тому слід мінімізувати кількість меблів у кімнаті.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 834 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Вікна, двері і освітлення

Якщо це можливо, вікна можна оформити у вигляді арки. У квартирі їх слід задрапірувати шторами. Тут можливі варіації текстилю: або однотонні, або із зображенням ієрогліфів. Це залежить від того, в якому стилі оформлені стіни. Якщо колір однотонний, то можливо присутність на шторах орнаменту або зображення в єгипетському стилі.

Стіни, насичені орнаментом, відмінно поєднуватимуться з однотонними шторами в східному стилі. При виборі карниза слід віддати перевагу різьбленим карнизів з дерева. Збирати штори можна за допомогою браслета, прикрашеного напівдорогоцінним камінням.

Якщо важлива звукоізоляція в квартирі, то потрібно вставити звичайні масивні двері з натурального дерева з характерним візерунком або з сцементированным рельєфом. Форму отвору можна зробити у вигляді арки. Можна залишити відкритий дверний отвір, який буде цілком відповідати естетиці Єгипту.

У давнину освітлення здійснювалося за допомогою факелів, які були єдиними джерелами світла. У сучасному інтер’єрі вони замінені різного виду торшерами, також можливо використовувати бра і люстри.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 835 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Прикраси, текстиль і декор

Етнічну складову стилю підкреслює ретельно підібраний декор.

До ключових декоративним елементам ставляться:

 • статуетки та вироби з чорного дерева, із зображенням богів, тварин;
 • кімнатні рослини;
 • розмальовані фрески;
 • глиняний посуд;
 • текстиль з натуральних матеріалів (льону, бавовни, тонкої вовни);
 • візерункові колони.

Головне у використанні деталей — слідування законам культури єгипетської цивілізації.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 836 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Інтер’єр різних кімнат

При використанні стилю в різних приміщеннях є свої нюанси.

Спальня

Масивна ліжко з балдахіном з щільних тканин, безліч подушок в ніжних пісочних тонах — те, що потрібно для ідеальної спальні.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 837 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Кухня

Максимум світла, гра з простором, ефектний текстиль і незмінні атрибути єгипетської естетики — всі елементи стилю відмінно поєднуються в кухні.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 838 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Ванна

Про купальнях фараонів складають легенди. У перекладі на сучасні реалії, ванна, з натурального каменю, з вишуканими барельєфами і мармуровою плиткою наближає до розкоші і величі тих самих давньоєгипетських купалень.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 839 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Рекомендації від професіоналів

При плануванні дизайну не слід опиратися тільки на свої знання і можливості. Для більшої продуктивності та автентичності атмосфери слід звернутися до думки професіоналів.

Дизайнери, що спеціалізуються в області створення єгипетського інтер’єру, рекомендують:

 1. Купуючи сувеніри (статуетки, папірус, аксесуари), необхідно познайомитися з їх таємним змістом. Кожна річ, за віруваннями древніх, володіла своїми властивостями і силою.
 2. Краще не використовувати предмети меблів, які псують створювану атмосферу, приміром, від тумб і шаф слід відмовитися на користь скринь з натуральних матеріалів.
 3. При створення інтер’єру необхідно бути уважним до деталей і не зводити весь інтер’єр до двох-трьох стильовим атрибутами, в іншому випадку, не вийде створити гармонійну картину.
 4. Обов’язкова демонстрація розкоші в інтер’єрі, інакше є ризик відтворити не палац фараонів, а бідну рабську хатину.
 5. Таємничості привнесуть в інтер’єр оригінальні арки, декоровані поглиблення, ніші.

Фахівці стверджують, що при спираючись на всі перераховані вище рекомендації, можна відтворити єгипетську естетику в інтер’єрі.

Відео

У цьому відео, наданому «VSK Studio», розглянуто єгипетський стиль в інтер’єрі, його основні риси і характерні елементи.

pinit fg en rect red 28 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради