Єгипетський стиль в інтер’єрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Єгипетський стиль з’явився приблизно шість тисяч років тому. Вважається, що саме цей напрям в дизайні стало основним у розвитку європейського напрямку. Величезне число варіацій стилю обумовлено його багатовіковою історією. Згодом естетика «країни Нілу і сонця» не стала менш популярною. І зараз серед шанувальників сходу, а зокрема єгипетської тематики, можна зустріти людей, облаштували своє житло в цьому напрямку. Лаконічні форми і розкішна обробка продиктовані історією: у давнину саме так оформляли приміщення для високопоставлених осіб і фараонів. Звідси і запити на великий простір: в малогабаритне житло єгипетський стиль буде виглядати безглуздо. Однак можна інтегрувати його з іншими, наприклад, з елементами арт-деко або модерну.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 830 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Особливості єгипетського стилю

Основні риси стилю зазнали порівняно небагато змін протягом історії, безумовно, що матеріали для його створення стали практичніше і доступніше, а сама естетика м’якше і комфортніше.

Характерні риси

Скопіювати величне оздоблення палаців фараонів, багате оформлення гробниць в точності навряд чи вдасться. І, як правило, в розмові про стилі єгиптян мова йде про стилізації або запозиченні окремих мотивів.

До характерних і незмінним рисами стилю належать:

 1. Використання геометричних візерунків, фресок, орнаментів і інших прикрас єгипетського стилю.
 2. Наявність колон, арок, ніш.
 3. Мінімальне використання меблів.
 4. Використання якісних та рідкісних дорогоцінних матеріалів (слонова кістка, малахіт, бірюза, лазурит і інші).
 5. Наявність символічних деталей: сонце, лотос, сфінкс, піраміди, кішки та інші, в будь-якому виконанні від оздоблення стін до деталей декору.

В інтер’єрі, починаючи від обробки до дрібних елементів декору, повинна бути присутня атмосфера розкоші, достатку і величі.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 831 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Колірна палітра і візерунки

Колірна гамма включає всі відтінки золотистого кольору:

 • пісочний,
 • бежевий,
 • охра,
 • слонова кістка.

Ці тони містять в собі колір піску, сонця і спеки, переважаючого в Єгипті. Крім того, тут знаходять відображення і вірування єгиптян — поклоніння сонцю. Застосування синього кольору, що символізує річку Ніл — родючу годувальницю стародавніх єгиптян. Для додання гармонійності до синього кольору додають зелений, які в комплексі створюють яскраві акценти.

Як вивести плями від трави з одягу

Обмеженість використовуваних кольорів — червоного, помаранчевого, синього, коричневого, чорного, — пов’язана з тим, що у стародавньої людини були тільки натуральні барвники, які неможливо змішувати.

Одна з головних особливостей стилю — геометричні візерунки: смуги, меандр, укладені на правильні квадрати, візерункові лінії. Такий орнамент задає тон організації всього інтер’єру: простір чітко розділене на рівні секції.

В орнаменті часто зустрічаються ієрогліфи і зображення рослин (алое, очерет, папірус, лілія) і тварин (сокіл, гусак, мавпа, чапля, риба, змія, крокодил).

 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Оформлення інтер’єру

При відтворення стилю в сучасному інтер’єрі необхідно бути гранично уважним до деталей обробки, підбору меблів і прикрас, які значно відрізняються від елементів інших стилів.

Оздоблення

Стеля може бути натяжним, навісним або забарвленим. Можна пофарбувати його в тон стін, або в більш насиченого кольору, але ні в якому разі не світліше. Відмінним рішенням буде зімітувати зоряне небо.

Для підлогового покриття відмінно підійде кераміка. Для додання більшої розкоші, додаються пологи, циновки з очерету, покривала з єгипетським мотивом і звірині шкури.

При розписі підлоги і стелі варто дотримуватися суворої симетрії. З допомогою допоміжних атрибутів (ваз, чаш, світильників), розставлених в певних місцях, можна підсилити відчуття симетрії.

Стіни в квартирі штукатурять в світлі відтінки, також для обробки використовують мармурові або гранітні плити. Також вертикальні поверхні приміщення можна оформити за допомогою шпалер, що імітують папірус або соломку, або фотошпалер з зображенням стін, поцяткованих ієрогліфами. Важливо чергувати оштукатурені стіни і поверхні з ліпниною, барельєфами, нішами і фресками.

Між стінами і стелею можуть перебувати бордюри, оформлені смужками, фресками або барельєфами. Вони повинні носити на собі зображення листя лотоса, папірусу, пальм, людей, стріл, що імітують сонячні промені або елементи пиктографии.

Як помити кришталь у домашніх умовах

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 833 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Меблі

Основні якості меблів: огрядність і масивність, в поєднанні з простотою і функціональністю.

Головні атрибути:

 • масивна широка ліжко;
 • плетені софи, лежаки;
 • стійкі, оббиті шкірою крісла;
 • незвичайні табурети.

Меблі при своїй масивності не позбавлена декоративних елементів. Ніжки у формі лап тварин, скрині і комоди, розписані позолотою, столи з скляною стільницею, всюди вставки зі слонової кістки, позолоти і рельєфна різьба за мотивами міфів. Як правило, така тонка робота робиться під замовлення.

Темні породи дерева, верба, бамбук, ковані елементи ідеально підійдуть в якості матеріалів для виготовлення меблів. Не варто забувати і про прикраси з дорогоцінних металів і слонової кістки.

Палацове походження стилю передбачає максимум простору, тому слід мінімізувати кількість меблів у кімнаті.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 834 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Вікна, двері і освітлення

Якщо це можливо, вікна можна оформити у вигляді арки. У квартирі їх слід задрапірувати шторами. Тут можливі варіації текстилю: або однотонні, або із зображенням ієрогліфів. Це залежить від того, в якому стилі оформлені стіни. Якщо колір однотонний, то можливо присутність на шторах орнаменту або зображення в єгипетському стилі.

Стіни, насичені орнаментом, відмінно поєднуватимуться з однотонними шторами в східному стилі. При виборі карниза слід віддати перевагу різьбленим карнизів з дерева. Збирати штори можна за допомогою браслета, прикрашеного напівдорогоцінним камінням.

Якщо важлива звукоізоляція в квартирі, то потрібно вставити звичайні масивні двері з натурального дерева з характерним візерунком або з сцементированным рельєфом. Форму отвору можна зробити у вигляді арки. Можна залишити відкритий дверний отвір, який буде цілком відповідати естетиці Єгипту.

У давнину освітлення здійснювалося за допомогою факелів, які були єдиними джерелами світла. У сучасному інтер’єрі вони замінені різного виду торшерами, також можливо використовувати бра і люстри.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 835 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Прикраси, текстиль і декор

Етнічну складову стилю підкреслює ретельно підібраний декор.

Годинники настінні великі оригінальні для вітальні, креативні моделі від дизайнерів

До ключових декоративним елементам ставляться:

 • статуетки та вироби з чорного дерева, із зображенням богів, тварин;
 • кімнатні рослини;
 • розмальовані фрески;
 • глиняний посуд;
 • текстиль з натуральних матеріалів (льону, бавовни, тонкої вовни);
 • візерункові колони.

Головне у використанні деталей — слідування законам культури єгипетської цивілізації.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 836 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Інтер’єр різних кімнат

При використанні стилю в різних приміщеннях є свої нюанси.

Спальня

Масивна ліжко з балдахіном з щільних тканин, безліч подушок в ніжних пісочних тонах — те, що потрібно для ідеальної спальні.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 837 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Кухня

Максимум світла, гра з простором, ефектний текстиль і незмінні атрибути єгипетської естетики — всі елементи стилю відмінно поєднуються в кухні.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 838 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Ванна

Про купальнях фараонів складають легенди. У перекладі на сучасні реалії, ванна, з натурального каменю, з вишуканими барельєфами і мармуровою плиткою наближає до розкоші і величі тих самих давньоєгипетських купалень.

egipetskijj stil v interere: kakie shtory povesit na okna, osobennosti risunka, podkhodyashhie ukrasheniya 839 Єгипетський стиль в інтерєрі: які штори повісити на вікна, особливості малюнка, відповідні прикраси.

Рекомендації від професіоналів

При плануванні дизайну не слід опиратися тільки на свої знання і можливості. Для більшої продуктивності та автентичності атмосфери слід звернутися до думки професіоналів.

Дизайнери, що спеціалізуються в області створення єгипетського інтер’єру, рекомендують:

 1. Купуючи сувеніри (статуетки, папірус, аксесуари), необхідно познайомитися з їх таємним змістом. Кожна річ, за віруваннями древніх, володіла своїми властивостями і силою.
 2. Краще не використовувати предмети меблів, які псують створювану атмосферу, приміром, від тумб і шаф слід відмовитися на користь скринь з натуральних матеріалів.
 3. При створення інтер’єру необхідно бути уважним до деталей і не зводити весь інтер’єр до двох-трьох стильовим атрибутами, в іншому випадку, не вийде створити гармонійну картину.
 4. Обов’язкова демонстрація розкоші в інтер’єрі, інакше є ризик відтворити не палац фараонів, а бідну рабську хатину.
 5. Таємничості привнесуть в інтер’єр оригінальні арки, декоровані поглиблення, ніші.

Фахівці стверджують, що при спираючись на всі перераховані вище рекомендації, можна відтворити єгипетську естетику в інтер’єрі.

Відео

У цьому відео, наданому «VSK Studio», розглянуто єгипетський стиль в інтер’єрі, його основні риси і характерні елементи.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!