Як проводиться прибирання приватного ділянки від сміття

Прибирання ділянки, промивка фасаду дачного будиночка – перше, що потрібно зробити господарю власного обійстя, щоб можна було відкрити весняний і літній сезон. Організувати і виконати запланований обсяг робіт можна по-різному.

Алгоритм проведення прибирання та вивезення сміття з ділянки

23076679f8aa512dc076b06d03acb41a Як проводиться прибирання приватного ділянки від сміттяЗбір опалого листя – один з елементів прибирання ділянки

Відкриття сезону відпочинку – подія довгоочікувана. Щоб відпустка пройшла так, як заплановано, потрібно правильно підготуватися: очистити прибудинкову територію від сміття, вивезти його, виконати санітарну обрізку дерев. Потрібно викорчувати пні, помити вікна, прибрати будинок всередині. Якщо володіння великі, прибирання дачної ділянки займе багато часу. Скоротити трудовитрати можна, якщо заздалегідь продумати план дій і скласти докладний перелік майбутніх робіт. Тоді сам процес буде рухатися швидше.

Якщо на сімейній раді було прийнято рішення робити прибирання самим, починати потрібно зі збору самого сміття. Для цього потрібно спочатку знайти підходящу площадку для складування, вибрати місце, ближче розташоване до в’їзних воріт. Тоді буде простіше потім вантажити в машину і вивозити сміття за межі садового господарства. Починати краще з верхнього ярусу. Для цього доведеться:

 • виконати санітарну обрізку дерев;
 • позбутися від висохлих гілок;
 • зібрати залишки опалого листя;
 • прополоти відкриті ділянки землі.

При бажанні заощадити вивозити з дільниці таке сміття не варто. На задвірках, в стороні господарських будівель можна спорудити компостну яму, скласти в неї гілки дерев і жухлую листя, потім використовувати такий об’єкт для складування відходів. Якщо правильно організувати місце для зберігання мотлоху, до кінця сезону вийде відмінне добриво для городу або саду. Переваги організації компостної ями:

 • Є місце, куди постійно можна складати органічні відходи.
 • Не потрібно вивозити сміття, платити компанії, що займається обслуговуванням дачних господарств.

Домовласники, у яких на ділянці є компостні сховища, стикаються з навалою хмар мух і комарів. Щоб цього уникнути, потрібно накрити яму поліетиленовою плівкою, а поверх неї розстелити дерновий шар трави. Якщо є час, краще зробити дерев’яний ящик з кришкою.

Навіть коли з’являється на ділянці будівельне сміття, від нього теж не варто відразу позбуватися. Залишки гіпсокартону, скло, шматки арматури, бетонні блоки – все це можна використовувати в якості засипки під основу укладання садових доріжок або майданчиків. Будівельні відходи знадобляться для створення фундаменту.

b86b437786c7d977435d217f31d4bdc2 Як проводиться прибирання приватного ділянки від сміттяБезпечний спосіб позбутися від сміття – спалити його

Сміття на ділянці можна спалити. Щоб провести таку процедуру безпечно, необхідно застосувати стару залізну бочку, поставити її далеко від житлових будівель, від місць, де росте в великому скупченні суха рослинність. По периметру нижньої частини просвердлити отвори. Через них всередину буде надходити кисень, необхідний для підтримки відкритого полум’я. Вогнище в бочці потрібно контролювати: не спалювати синтетичні і пластикові відходи. Під час горіння полівінілхлорид виділяє їдкий чорний дим, в якому містяться частинки, небезпечні для здоров’я людини.

Старі целофанові пакети, плівки, пластикові пляшки, поламані горщики, пошкоджений садовий декор відправляють в сміттєвий контейнер.

Парники, доріжки, лавки

Коли прибирання сміття на ділянці завершена, потрібно приступати до наведення порядку в теплиці. Починають з огляду корпусу. Прогнилі деталі замінюються новими, вся конструкція обробляється заново відповідним захисним складом. Якщо місцями розшарувалася фарба, її необхідно наждачним папером зашкурити і заново пофарбувати.

Скляні частини теплиці миються з двох боків водою. Зробити це буде простіше, якщо використовувати побутову хімію. Очищенню підлягають всі зливні водовідводи. Після того, як прибирання ділянки та вивезення сміття буде завершена, можна починати чистити садові доріжки. За час зимівлі під снігом на них можуть з’явитися тріщини і відколи, інші дефекти, які потребують ремонту. Залишати їх в такому стані не можна: у процесі використання об’єм дефектів збільшиться, і споруда повністю вийде з ладу. Тому доцільно відразу по весні відремонтувати доріжки і тільки потім їх ретельно мити. Для цього фахівці радять використовувати шланг з водою і жорсткі щітки.

Жодна прибирання дачі не обходиться без ремонту садових ослонів і огорож, розставлених по периметру. Якщо немає елементарних навичок тесляра, для цього доведеться викликати фахівця. Він якісно полагодить існуючі пошкодження і дозволить заощадити на покупці нового садового декору.

Водні об’єкти

20748f7d7f3b2931a879d0ebd8be6813 Як проводиться прибирання приватного ділянки від сміттяОчищення дна штучного водоймища усуне неприємні запахи

Коли на території заміського будинку є ставок або інший штучний водойму, прибирання земельної ділянки повинна бути розпланована таким чином, щоб і цей об’єкт потрапив у поле діяльності. Важливо прибрати з поверхні води плаваючі листя, дрібні гілки, потім включити насос і з його допомогою відкачати воду з водойми. Галька, покладена на дно, за рік встигає повністю покритися мулом. Від нього потрібно позбутися, так як замулений ставок постійно буде «цвісти» і неприємно пахнути.

Для цього фахівці рекомендують брати об’ємну пластикову тару, невеликими порціями занурювати в неї брудну гальку і під проточною водою промивати камінчики від органічного нальоту. Корисно помити і великі кам’яні валуни, укладені вздовж берега водойми, посадити рослини, і тільки потім знову заповнювати ставок водою.

Чищення підлягають будь-які водні об’єкти, що розташовані на прибудинковій території. Під час проведення весняного прибирання необхідно відмити фонтани, басейни, водостоки. Потім повернути на місце бочки для води, які були прибрані восени на зберігання в закриті від опадів приміщення. Залишається встановити літній душ або рукомийник.

Електрика

Роблячи генеральне прибирання, необхідно перевіряти справність електропроводки, обслуговуючої підключення до живлення точок прибудинкового освітлення. Виявлені несправності усувають.

Детальний план генерального прибирання території на дачі допоможе зробити ділянку придатним для комфортного перебування. Перелік робіт кожен господар визначає для себе сам. Прибирання доведеться виконати ще раз восени для консервації ділянки на зимовий період. Зробити це одній людині важко. Тому домовласники вважають за краще користуватися послугами спеціалізованих компаній.

Що включає в себе прибирання під ключ

1032267239ce6f80092252ec2e7b88ee Як проводиться прибирання приватного ділянки від сміттяВ послуги клінінгових компаній входить весь спектр робіт з приведення ділянки у належний вигляд

Клінінгові компанії охоче просувають пакетні послуги. При їх виборі і підписання договору можна розраховувати на те, що прибирання ділянки та вивезення сміття пройде в короткі терміни, якісно та швидко. Такі результати досягаються за рахунок залучення бригади працівників, застосування механізованих інструментів і мототехніки. Зазвичай в пакет входить:

 • розчищення ділянки від сміття;
 • покіс трави;
 • видалення чагарників і многолесья;
 • валка непотрібних дерев;
 • підготовка стовбурів і гілок до утилізації;
 • збір сміття в кучі та його вивезення.

Перелік робіт можна обумовлювати: прибирати зі списку одні пункти і додавати нові. Все залежить від того, який результат хоче бачити господар дачі.

Середня вартість та строки збирання дачної ділянки сторонніми фірмами

Вартість професійного прибирання садового ділянки формується з наступних факторів:

 • регіональна приналежність;
 • складність робіт;
 • необхідність залучення спецтехніки;
 • терміни, що встановлюються замовником.

Якщо замовляється повна прибирання дачної ділянки від сміття, ціна буде розраховуватися з урахуванням розмірів приватній території. В середньому по країні один пакет коштує від 5500 рублів.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради