Як боротися з щурами в домашніх умовах

Сірі пацюки, яких називають також щури-пацюки – досить великі і дуже агресивні гризуни. Вони є розповсюджувачами небезпечних хвороб – від чуми до сказу – і постійними «супутниками» людини протягом розвитку цивілізації. Вони прижилися на всіх континентах, живуть близько двох років, але стають статевозрілими у віці півтора місяців і розмножуються з великою швидкістю. Це робить досить складною боротьбу людини з гризунами, якщо вони стають його сусідами. У міських умовах найбільш гостро постає проблема позбавлення від щурів в квартирі на першому поверсі, вище якого гризуни порушуються досить рідко.

Причини та ознаки появи

a81412eb464252404452881703831ddb Як боротися з щурами в домашніх умовахОзнаки присутності щури в будинку – щурячий послід, зіпсовані продукти, речі

Основною умовою поширення пасюков є наявність стійкої кормової бази. У сільському будинку джерелом живлення для них стають місця проживання домашньої птиці і тварин – курятники і свинарники, оскільки там встановлені годівниці. У міських умовах вони можуть харчуватися харчовими відходами зі звалища або із сміттєпроводу і жити в підвалі, проникаючи звідти в квартири. Пластичність скелетно-м’язової системи гризуна дозволяє йому пролазити крізь вузькі щілини і вентиляційні ходи

Так як гризуни ведуть переважно нічний спосіб життя, побачити їх вдень неможливо. Про присутність в будинку цих тварин можна здогадатися за кількома ознаками:

 • неприємний запах;
 • послід (екскременти);
 • сліди зубів на різних поверхнях;
 • погризена продукти;
 • специфічні шуми, особливо по ночах: шерехи, звуки изгрызаемых і падаючих предметів.

Помітивши ознаки присутності щурів, слід одразу ж починати боротися з непроханими гостями. Відкладаючи це важлива справа, людина дає гризунам шанс закріпитися на захопленій території, в результаті вивести їх стає значно важче.

Способи боротьби з гризунами

Процес знищення гризунів називається дератизацією. Методи бувають:

 • біологічними;
 • механічними;
 • хімічними.

Кожен спосіб має свої переваги і недоліки. Вибираючи, яким з них скористатися, потрібно враховувати всі плюси і мінуси.

Біологічний спосіб

026a429b92b59d637dff03b83fc74f45 Як боротися з щурами в домашніх умовахКішки краще ловлять пацюків, ніж коти

Найбільш ефективний і в той же час безпечний шлях позбавлення від гризунів відомий з глибокої давнини: найкраще ловити і вбивати щурів вміють звичайні кімнатні кішки. Слід наголосити – саме кішки, а не коти. Самці, що живуть в міській квартирі, найчастіше пасивні і не здатні зловити хитрого і спритного гризуна, хоча бувають і винятки.

Друга важлива умова: кішка повинна бути досить дорослою і сильною, інакше їй не вдасться впоратися з пацюком. Найкраще для цієї мети підійде не породиста дівчисько, а досвідчена мисливиця, яка звикла до самостійного життя. Часто їй буває досить вбити двох-трьох щурів, щоб інші ніколи більше не з’являлися на підконтрольній території.

Надалі для профілактики достатньо лише її присутності: відчуваючи запах кішки, щури будуть обходити квартиру стороною.

Єдиний мінус цього способу – кошенята: крысоловке не можна робити операцію по стерилізації, оскільки на здатність знищувати щурів впливає не тільки мисливський, але і материнський інстинкт.

Механічний спосіб

2bf981c25dcf96de8b3a78916a61edb3 Як боротися з щурами в домашніх умовахПастка для щурів

Використовувати пастки краще всього на початковій стадії, коли в будинку з’являється перша щур-розвідник, так як позбутися від присутності кількох щурів в квартирі цим способом не вийде: коли загине одна, решта швидко зрозуміють, звідки загрожує небезпека, і стануть обходити її.

Клейові пастки, якими ловлять мишей, для лову щурів не годяться – сильний і спритний гризун, який у декілька разів більше мишки, без особливого праці звільняється з них. Зловити щура можна тільки в цей капкан, який здатний швидко і різко вдарити і оглушити її. Звичайна мишоловка, як і клейова пастка, для цієї мети не підійде – з її допомогою можна відловити тільки молоду особину.

В капкан кладуть принаду, яка повинна мати достатньо виражений приємний запах – сир, копчену ковбасу, сало. Шматочки їжі треба закріплювати так, щоб у тварини не було можливості зняти його, не потрапивши в пастку.

Щоб підвищити шанс знищити щура, краще поставити відразу дві пастки, одну навпроти одної, в дзеркальному відображенні. У цьому випадку, якщо гризуну вдасться уникнути однієї, він, тікаючи, може потрапити в іншу.

Мінус механічного способу в тому, що щурячий капкан – серйозне знаряддя, тому їх складно використовувати там, де є маленькі діти і домашні тварини.

Хімічний спосіб

Винищити щурів можна з допомогою отруйних хімічних речовин, створених спеціально для цієї мети. Топ-5 таких засобів :

 • Голіаф – високоефективне професійний засіб, що застосовується на великій площі. Отрута викликає у щурів ядуха. Вартість 1 кг близько тисячі рублів.
 • Шторм – отрута, що отруює щура, накопичуючись в її організмі поступово, загибель настає протягом 10 днів, після чого відбувається муміфікація трупа. Випускається в брикетах, вартість одного – близько 70 рублів.
 • Інта-Вир – також має мумифицирующее властивість. Ціна – 290 рублів.
 • Зоокумарин – порошкоподібний препарат антикоагуляционного властивості, викликає у щурів внутрішня кровотеча, в результаті чого вони гинуть протягом одного тижня. Середня вартість упаковки – 40 рублів.
 • Крысид – має вигляд просоченої отрутою зернової принади. Ціна 100-грамової упаковки – 30 рублів.
 • 653b7a8154cc1a71703d113c98ddfaf5 Як боротися з щурами в домашніх умовах

  Інта-Вир

  26b50e9f6f86f0659e8365640077a63a Як боротися з щурами в домашніх умовах

  Голіаф

  5025ee6484008bf5dc9169fb19fb1487 Як боротися з щурами в домашніх умовах

  Крысид

  5febd2f538306fac2bc3768e77fe2c89 Як боротися з щурами в домашніх умовах

  Зоокумарин

  1923624a49120110f369bd012face773 Як боротися з щурами в домашніх умовах

  Шторм


  Правила використання отрут, а також їх дозування вказані на упаковці. Вибираючи, чим труїти щурів в домашніх умовах, слід враховувати, що майже у всіх отрут є як переваги, так і недоліки. Серед мінусів – висока ціна (Голіаф), розкладання трупів щурів у важкодоступних місцях (Зоокумарин), швидкий розвиток у гризунів несприйнятливості (Крысид).

  Якщо щура вдається вижити після вживання отруйної принади, резистентність до даного типу отруйного засобу з’являється не тільки в неї, але також у потомства, тому самостійні спроби господарів квартир і будинків отруїти пасюков іноді виявляються безрезультатними.

  Цькування гризунів правильніше всього довірити професіоналам, так як знищити щурів в домашніх умовах за допомогою отрут без володіння спеціальними знаннями та навичками часто буває неможливо.

  Народні засоби

  a8abd9eedaec42c5debfa6c2ca68bdeb Як боротися з щурами в домашніх умовахПічна зола – найсильніший алерген для щурів

  Народні методи мають не настільки швидким дією, як отрути, але зате абсолютно безпечні для людей і домашніх тварин. Існує кілька рецептів, які дозволяють знищити або вигнати щурів з захопленої ними території:

  • Натуральна пробка. Дрібно скришивши, її обсмажують на салі або олії, потім розкидають в місцях проживання гризунів. Також тут потрібно розставити дрібні ємності з водою.
  • Пічна зола – сильний алерген, вдихання якого викликає у щурів запалення мозку.
  • Суміш борошна і сухого гіпсу в рівних частках, з’їдена пацюком, також неминуче призводить до її загибелі.

  Розкладаючи приманку, слід працювати в респіраторі і рукавицях. Після проведення процедури травлення необхідно ретельно оглянути будинок і прибрати виявлені щурячі трупи. Місця розкладання отруйної принади треба провітрити і вимити з миючими засобами, кілька разів міняючи воду.

  Профілактика появи щурів

  Як превентивний захід, що запобігає проникненню щурів в будинок, можна використовувати траву полину. Її запах відлякує гризунів, не дозволяючи їм влаштовувати нори. Таким же властивістю володіє чорнокорінь.

  За відгуками користувачів, відмінним профілактичним засобом боротьби з пацюками є ультразвуковий відлякувач. Пристрій досить дороге – ціни, в залежності від моделі, варіюється від 1,5 тис. до п’яти тисяч рублів – але ефективний: ультразвук викликає у щурів паніку і змушує покинути прилеглу територію.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради