Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Телевізор — звичний атрибут більшості сучасних квартир. Його можна встановити в спальні, вітальні, дитячої, кухні. Деякі господарі побоюються, що в кухонному приміщенні така техніка буде виглядати безглуздо. Нижче буде розказано про те, як придбати телевізор на кухню з хорошим кутом огляду.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem101 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

За якими критеріями вибирати ТБ

При виборі пристрою потрібно бути уважним і врахувати кілька важливих нюансів.

Основні з них:

 1. Розміри техніки.
 2. Розташування. Апарат не повинен заважати процесу готування, а зображення на екрані повинно добре проглядатися з усіх куточків кухні.
 3. Відстань. Відстань між дисплеєм і очима не повинно бути менше двох метрів. Мінімальна допустима відстань 2-2,5 метра. Якщо панель буде знаходитися дуже близько, то можна підвищити навантаження на очі.
 4. Стійкість. Якщо техніка буде встановлена не в тому місці, то її можна випадково зачепити і впустити.
 5. Кут огляду. Дешеві моделі техніки оснащені бюджетними матрицями поганої якості. Гучність звуку апарату повинна перекривати шум і при цьому демонструвати високу якість.

Поліпшити якість або гучність звучання можна за допомогою колонок.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem102 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Розмір екрану залежно від площі

Діагональ потрібно вибирати, виходячи з розмірів кухні.

Рекомендації:

 1. В маленьку кухню площею 9 квадратних метрів варто поставити техніку з діагоналлю до 20 дюймів. Занадто великий екран буде виглядати недоречно, відволікати увагу від основних елементів інтер’єру кухні, захаращувати простір.
 2. У квартири, де площа кухні становить від 10 до 15 квадратних метрів, відмінно впишеться телевізор у 20-25 дюймів.
 3. У просторих кухнях площею від 15 квадратних метрів ідеально буде виглядати апарат з великим екраном до 36-40 дюймів.
 4. Для об’єднаного приміщення, наприклад, кухні-вітальні можна підбирати моделі з великими моніторами.

Щоб правильно підібрати розміри екрана, потрібно довжину кімнати помножити на 6. Отримане число — мінімально комфортна діагональ.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem103 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Кут огляду

Кут нахилу позначає максимальний кут до площини екрану телевізора, при перегляді з якого зображення сприймається без спотворень. Більший кут огляду забезпечує більш тонка і дорога матриця. Більшість рідкокристалічних моделей мають кут нахилу від 170 градусів.

Бюджетні варіанти мають кути огляду близько 160-170 градусів. Але при правильній установці такої моделі перегляд з будь-якого кута може бути прийнятним. Хорошим варіантом є розташування телевізора біля торцевої стіни не занадто великого приміщення.

Вважається, що оптимальний кут перегляду становить близько 120 градусів.

 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Тип екрану і наявність додаткових функцій

Перед покупкою ТБ потрібно для початку визначитися з технологією, за якою він буде виготовлений. Всі вони мають свої переваги і недоліки.

Плазмові екрани

Головна перевага даної технології — висока якість зображення, яке зберігається навіть у дуже динамічні моменти.

Інші плюси:

 • широкий кут нахилу;
 • глибокий чорний колір і чистий білий;
 • висока точність передачі кольору;
 • міцне скло, яке складно розбити;
 • реалістична передача руху;
 • автоматичне виправлення слабкого сигналу;
 • термін служби складає близько 25 років;
 • висока контрастність;
 • маленька навантаження на очі.

Незважаючи на велику кількість плюсів, у моделі є слабкі сторони.

Недоліки:

 • хороша чіткість картинки буде тільки на великому екрані;
 • для комфортного перегляду потрібно затемнення;
 • велику вагу;
 • при роботі виділяє багато тепла;
 • вигорання екрану від нерухомого зображення;
 • високе споживання електроенергії у порівнянні з іншими сучасними технологіями (в 3 рази більше, ніж у рідкокристалічних).

Якщо необхідно придбати техніку з великим екраном, якісним зображенням і гарною передачею кольору, то плазмова панель буде відмінним рішенням.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem105 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням Рідкокристалічні телевізори

Рідкокристалічні екрани використовують цифровий спосіб передачі зображення.

Переваги:

 • низьке енергоспоживання;
 • більш висока роздільна здатність порівняно з плазмовими;
 • невелика вага;
 • хороша геометрія зображення;
 • екран не притягує пил;
 • немає вигоряння і просвічування;
 • можливість відтворення в FullHD форматі;
 • існують екрани різних розмірів — великі і маленькі.

Подібний набір достоїнств сприяв швидкому поширенню рідкокристалічних екранів.

Але і вони теж мають свої недоліки:

 • висока ціна;
 • недостатньо великий кут огляду;
 • максимальний розмір екрана 40 дюймів;
 • при швидкому рух можливо змазування картинки;
 • хороша передача кольору доступна тільки в дорогих моделях;
 • слабка контрастність порівняно з плазмовим аналогами;
 • крихке скло екрану.

Якщо вимоги до якості зображення суворі, то доведеться викласти солідну суму на покупку даної моделі.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem106 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням Технологія LED

Телевізори з технологією LED споживає невелику кількість електроенергії і вважаються довговічними.

Плюси:

 • висока контрастність;
 • висока чіткість «картинки» навіть під час швидких рухів;
 • низьке електроспоживання;
 • мала товщина і вага;
 • сумісність з різними цифровими пристроями;
 • широкий кут нахилу.

У даній моделі, мабуть, тільки один серйозний недолік — ціна. Якщо в пріоритеті варто високу якість зображення, то рекомендується зробити вибір на користь LED моделей.

Зазвичай до функціоналу телевізора пропонують мінімальні вимоги.

Але часто можна зустріти апарати з наступними функціями:

 1. WiFi, SmartTВ. Дозволяє знайти в інтернеті і відтворити будь-який кулінарний відеоролик або серію улюбленого серіалу.
 2. Підтримка USB, наявність дисководу. З їх допомогою можна підключити до телевізора флешку і включити слайд-шоу з сімейних/весільних фотографій.

Більшість інших функцій, наприклад, підтримка 3D-зображення, виявиться просто непотрібною на кухні.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem107 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Місце встановлення

Правильно розташувати телевізор — завдання не з легких.

Основні варіанти розташування:

 1. Під верхнім рівнем кухонних меблів. Можна спробувати закріпити техніку на «фартух» або просто підвісити до днища шафки. Для цього існують спеціальні кронштейни. Крім цього, у продажу є маленькі телевізори, вже оснащені кріпленнями.
 2. Над робочою зоною замість кухонної шафки. Це один з найбільш зручних планів. Можна вдало розмістити на кухні навіть більшу ТВ-панель.
 3. В ніші кухонних меблів. Один з шафок можна зробити відкритим, тобто без дверей. В цю нішу можна відмінно вписати плаский телевізор.
 4. На фасаді. Якщо модель легка, то можна закріпити її прямо на дверцятах.
 5. Біля бару. Апарат гармонійно розташується на стіні з торця барної стійки.
 6. У ТВ-зоні. У великій кухні знайдеться місце для окремої тумби або консолі. Стіну за телевізором можна виділити оздобленням або декором. Бажано підібрати таке розташування ТВ-зони, щоб було зручно дивитися телевізор як з робочої, так і з обідньою частині кухні.

Існує велика кількість розташування телевізора. Головне, щоб було комфортно дивитися з будь-якої частини кухонної зони.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem108 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Сучасні варіанти техніки

Крім стандартних варіантів моделей, існують і інші. Нижче будуть розглянуті сучасні варіанти техніки.

Вбудовувані

Вбудована техніка органічно виглядає в будь-якому інтер’єрі, займає мало місця і не кидається в очі. Передбачити можливість вбудовування телевізора меблі необхідно ще під час придбання гарнітура. Стильно буде виглядати плазмова панель, встановлена над мікрохвильовкою.

Телевізор можна вмонтувати не тільки меблі, але і в побутовий прилад. У продажу можна легко знайти моделі холодильників з вже готовим дисплеєм. Це практичний варіант розміщення телевізора на маленькій кухні.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem109 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Інша техніка з монітором

В якості телевізора можна використовувати монітор від комп’ютера. Для цього необхідно придбати деякі комплектуючі. Це в першу чергу ТВ-тюнер або приставка, а також комплект для підключення антени.

При виборі тюнера особливу увагу варто приділити портів для підключення монітора і акустики. На ринку зустрічаються тюнери з VGA, HDMI і DVI роз’ємами. Якщо монітор не обладнаний колонками, то потрібно придбати лінійний вхід для динаміків або навушників.

Як підключити:

 1. Відеокабель підключити до відповідних портів на приставці і моніторі.
 2. Акустику приєднати до лінійного виходу.
 3. Антенний кабель включити в спеціальний роз’єм.
 4. Підключити живлення до всіх пристроїв.

Монітор-телевізор можна використовувати в різних куточках кухні.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem110 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Спеціальні телевізори для кухні

Більшість телевізорів в комплекті мають кронштейни, за допомогою якого можна закріпити техніку. По своїй суті телевізори мало чим відрізняються один від одного, але для кухонних варіантів випускають спеціальні тримачі.

Є кілька різновидів таких пристосувань:

 1. Стінові поворотні. Фіксація здійснюється за допомогою анкерних болтів. Телевізори на кухні надійно кріпляться до стіни, коли застосовуються спеціальні профілі. Завдяки цьому стає можливим перегляд фільмів з будь-яких положень.
 2. Прямі стінні. При використанні кронштейнів даного виду регулюються тільки кути нахилу, ніякі інші характеристики змінити не можна. Вішати телевізор потрібно акуратно, щоб не завдати йому пошкодження.
 3. Якщо телевізор для кухні з гарним оглядом вмонтований, то кріплення здійснюється безпосередньо всередині меблевого гарнітура. Наприклад, всередині кухонного шафи.

Сучасні кухонні моделі виглядають справжніми творами мистецтва, як в дизайнерському, так і в технічному аспекті. Вмонтованими екранами забезпечуються навіть пристосування на зразок холодильника або витяжки.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem111 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Кращі виробники і моделі

На сучасному ринку можна зустріти величезну кількість телевізорів. Нижче представлений рейтинг найкращих виробників і моделей цієї техніки.

Sony

Відома японська компанія вже давно займає лідируючі позиції в рейтингах кращих виробників телевізорів.

Основні плюси:

 1. Використання різних типів матриць (OLED, IPS, VA) з частотою оновлення 60 або 120 Гц. Дозвіл екрану Full HD і 4K.
 2. Підтримка HDR навіть в Full HD моделях.
 3. Продумана концепція дизайну (тонкі рамки, прихована укладання проводів в підставці).

З недоліків можна відзначити високу цінову категорію і те, що функції Smart TV «заточені» тільки під платні сервіси.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem112 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

LG

Величезна популярність LG обумовлена тим, що виробник не змінює своєї початкової традиції корейських брендів, та його асортимент складається з сучасних, якісних та доступних за ціною моделей на основі LCD-матриць з LED-підсвічуванням.

Переваги:

 • багатий асортимент панелей з роздільною здатністю від HD-Ready до 4K;
 • насичені кольори і ідеальні кути огляду;
 • використання власної технології Active з підтримкою HDR 10, HLG і Dolby Vision;
 • всі OLED панелі LG підтримують Dolby Atmos.

У виробника є один важливий недолік — відсутність гнізда для навушників.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem113 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Samsung

Основу асортименту Samsung складають класичні Full HD і 4K LED-телевізори з 60 або 120 Гц матрицями.

Основні плюси даної моделі:

 • широкий вибір моделей з прямих і зігнутих екраном;
 • фірмові технології поліпшення вихідного зображення;
 • низькі затримки відеосигналу;
 • пульт з голосовим перемиканням каналів.

З мінусів багато користувачі відзначають високу цінову категорію. Крім цього, російські збірки часто поставляються з невеликими недоліками (зазори, щілини, нерівномірність підсвічування).

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem114 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Panasonic

Старий і перевірений бренд користується популярністю дуже давно. Звичайно, за кількома параметрами компанія поступається своїм конкурентам, але, незважаючи на всі труднощі, виробник продовжує радувати своїх покупців якісним товаром.

Переваги використання:

 1. Сучасний і адаптивний дизайн.
 2. Надійність. Більшість моделей, що збираються в Чехії.
 3. Підтримка декількох форматів HDR.
 4. Стабільний і зручний Smart на OC Firefox.

У бюджетних моделей спостерігається не найкраща якість зображення.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem115 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Philips

Апаратури під маркою Philips є різні, в тому числі преміальні і високотехнологічні, включаючи 4K OLED. Також великим попитом користуються і недорогі моделі, які коштують значно дешевше аналогів.

Основні плюси:

 1. Співвідношення ціна-функціонал: за невеликі гроші можна отримати модель, що відповідає останньому слову техніки.
 2. Мінімалістичний дизайн.
 3. Приємні, природні кольори картинки. Висока чіткість і контрастність зображення.
 4. Пульти з радіопередавачем.
 5. Функція підсвічування Ambilight.

З слабких сторін зазвичай виділяють повільний SmartTV і складне управління в меню налаштувань.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem116 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Supra

В арсеналі виробника є, в основному, компактні і середнього розміри LED-телевізори з дозволом екрану від HD-Ready до Full HD.

Переваги:

 • доступна ціна;
 • непогана якість «картинки»;
 • сучасний дизайн з маленькими рамками;
 • наявність цифрового тюнера і медіаплеєра USB у всіх девайсах.

Відгуки про Supra зустрічаються суперечливі.

Мінуси:

 • погане відображення аналогових каналів;
 • не краще відтворення звуку;
 • повільний Smart.

Торгова марка асоціюється з маркетинговим продуктом російсько-китайського співробітництва.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem117 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Thomson

Зараз техніка з логотипом Thmoson на багато що не претендує і конкурентоспроможна вона тільки в бюджетній ніші вітчизняного ринку.

Основні переваги:

 • прийнятне співвідношення ціни та якості;
 • просте і доступне управління;
 • дизайн в стилі мінімалізму з тонкими рамками;
 • наявність цифрового тюнера у всіх моделей.

З мінусів власники телевізорів відзначають погані кути огляду дисплея, а також повільну роботу Smart.

Даний рейтинг був складений на основі чотирьох факторів: якість, надійність, функціональність і популярність.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem118 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Способи монтажу телевізора на кухні

Дуже часто у користувачів виникає питання: куди повісити телевізор на кухні. Існує кілька способів того, в якому місці можна розмістити техніку. Нижче будуть розглянуті основні способи монтажу.

На якій висоті повісити

Для розміщення техніки немає ідеальної висоти. Кожен вибирає самостійно, виходячи з власних переваг і цілей.

Існує кілька способів розміщення:

 • на підвісній кронштейні;
 • просто на полиці;
 • в ніші;
 • безліч інших.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem119 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Медики рекомендують розташовувати екран на рівні очей. Це потрібно для того, щоб перегляд улюблених програм не нашкодив зору.

Варіанти кріплень:

 1. Використання кронштейна. Гарним рішення для розміщення техніки є поворотний кронштейн. Його легко вмонтувати, з його допомогою можна змінити кути нахилу екрану в залежності від уподобань і потреб. Розміщення на кронштейні — хороший варіант для маленьких кухонь. Потрібно враховувати, що таким чином можна встановити тільки сучасну модель, стару техніку так закріпити не вийде.
 2. Розміщення на кухонній полиці. Інше рішення — розмістити техніку на звичайній кухонній полиці. Перед тим як встановлювати телевізор у готовому гарнітурі, потрібно продумати для нього місце. Необхідно зробити відповідні заміри. Техніка повинна встати на відведену поличку стійко, будь-які небажані коливання.
 3. Телевізор, вмонтований в нішу. Стінна ніша — один із зручних варіантів для розміщення техніки. Нішу рекомендується моделювати там, де дозволяють розміри. У маленькій кухні це буде виглядати неестетично. Проектуючи нішу, важливо пам’ятати про правила розміщення телеекрану. Не можна встановлювати його занадто близько. Також варто врахувати кут нахилу і його висоту.
 4. Розташування знизу. Креативний дизайнерський прийом — розміщення техніки практично на рівні підлоги. Так телевізор виглядає незвично і привертає до себе увагу.

televizor na kukhnyu s khoroshim uglom obzora: kakojj vybrat, na kakojj vysote i kuda veshat televizor s krepleniem120 Телевізор на кухню з хорошим кутом огляду: який вибрати, на якій висоті і куди вішати телевізор з кріпленням

Рекомендації по догляду

Кухня — це місце з підвищеним ступенем забруднення, тому телевізор потрібно особливо берегти. Можна придбати спеціальний екран, сприяє захисту від пилу і бруду.

Прозорий екран кріпиться до країв ніші або бортах полиці. Для нього можна використовувати міцний пластик або скло. Такі матеріали не перешкоджають роботі пульта дистанційного керування, а от від жиру, бруду і пилу техніку надійно захистять.

Ще один варіант несе в собі більше декоративну функцію — використання розсувних дверей, які допоможуть сховати телевізор в той момент, коли він не використовується.

У стандартних випадках потрібно регулярно витирати екран телевізора сухою ганчіркою або серветкою.

Відео про виборі телевізора

У представленому відео розказано про нюанси при виборі телевізора.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради