Шлегель для шаф купе: види ущільнювач для дверей, спосіб кріплення на профілі

Бічні стінки шаф купе зазвичай виготовляються з ДСП, МДФ, ЛДСП, натурального дерева, а дверний каркас — з алюмінієвого профілю. Обидва матеріали жорсткі, так що в момент закривання їх тверді поверхні вдаряються одна об одну, видаючи гучний стукіт. Щоб цього не відбувалося, на двері кріпиться спеціальний ущільнювач — шлегель для шаф купе.

Ворс заповнює щілину між бічною стінкою шафи і дверима, запобігаючи проникнення всередину пилу. Ущільнювач виконує функцію прокладки, пом’якшувальної закриття дверцят і робить цей процес безшумним.

shlegel dlya shkafov kupe: vidy uplotnitelya dlya dverejj, sposob krepleniya na profile750 Шлегель для шаф купе: види ущільнювач для дверей, спосіб кріплення на профілі

Що таке шлегель

Шлегель — це вузька ворсиста смужка, яка клеїться на бічні вертикальні профілі розсувних дверей шафи купе. Має ширину від 6 до 12 мм На один бік стрічки наноситься клейовий шар, а на іншу кріпиться щітка або ворс. При наклеюванні шлегель укладається у внутрішню канавку, прокладену в алюмінієвому профілі. Встановлення буферної стрічки може виконуватися прямо на заводі або при подальшій збірці шафи.

Таку фурнітуру майстри можуть називати пильником, ущільнювачем, амортизатором. Пильник зазвичай має довжину ворсу від 7 до 15 мм, основним його призначенням є захист від частинок пилу. Довжина ворсу ущільнювачів не перевищує 6 мм.

shlegel dlya shkafov kupe: vidy uplotnitelya dlya dverejj, sposob krepleniya na profile751 Шлегель для шаф купе: види ущільнювач для дверей, спосіб кріплення на профілі

Для чого потрібен

Шлегель необхідний при експлуатації виробів з ДСП і МДФ. Стрічка з ворсом забезпечує захист розсувних систем. Деталь використовується для безшумного закривання дверних стулок і блокування руху домашнього пилу всередину або з шафи. Без оснащення дверцят ущільнювачем при закриванні чується характерний бавовна або стук.

Зіткнення твердого профілю з корпусом вироби негативно впливає на ДСП, залишаючи вм’ятини, зачепи, відколи й інші дефекти на стоякових планках. Матеріали, з яких виготовляється корпусні меблі, не мають протиударним захистом, тому без ущільнення бічні стінки через півроку втрачають презентабельний вигляд. Шлегель дозволяє продовжити термін служби шафи-купе.

Основні функції ущільнювача:

 1. Служить амортизатором при закриванні дверцят. Захищає від утворення дефектів на бічних стійках. Забезпечує плавне закривання дверей.
 2. Оберігає від пилу. Близько 70% шаф використовуються для зберігання одягу і постільної білизни. При нещільному закриванні дверей залишаються зазори, через які всередину шафи легко проникають частинки пилу. Ущільнювач надійно закриє щілини.
 3. Захист від шуму. Важлива функція, якщо в квартирі є маленькі діти. Безшумне відкривання дозволить дістати одяг під час сну дитини без стуку і ударів.

В нових конструкціях шаф часто встановлюються скляні і дзеркальні двері. Акрилове скло здатне протистояти ударам, а звичайне кварцове при сильному зовнішньому впливі може потріскатися. Гартоване скло має критичні точки в торцях, і навіть легкий удар в одну з таких точок призведе до многозвенному руйнування полотна.

shlegel dlya shkafov kupe: vidy uplotnitelya dlya dverejj, sposob krepleniya na profile752 Шлегель для шаф купе: види ущільнювач для дверей, спосіб кріплення на профілі

З чого виготовляється

Спочатку амортизаційні прокладки для дверей виготовлялися з фетру. Матеріал відрізняється хорошими характеристиками, однак не є довговічним. На сьогоднішній день на ринку частка фетрових моделей скоротилася на 20%. Переважають синтетичні поліпропіленові стрічки різної щільності.

Ущільнювач випускається декількох кольорів, максимально наближених до відтінкам алюмінієвого профілю. Після наклеювання шлегель практично не помітний на поверхні матеріалу. Виробники на свій розсуд можуть змінювати або доповнювати кольорову гаму виробів.

Часто у продажу можна зустріти стрічки таких кольорів:

 • золотистого;
 • сріблястого;
 • бронзового;
 • бежевого;
 • коричневого.

Щітка виготовляється з поліпропілену. Поверх матеріалу наноситься клейовий шар, покритий захисною паперовою стрічкою.

Для виготовлення щетинок застосовуються ворс і фетр. Перший варіант вважається найбільш оптимальним, виготовляється різного розміру і створює відмінний бар’єр проти шуму. Стрічка з фетру теж хороша, підходить для невеликих щілин, але має товсту щітку, яка не дозволяє надійно закривати дверки.

shlegel dlya shkafov kupe: vidy uplotnitelya dlya dverejj, sposob krepleniya na profile753 Шлегель для шаф купе: види ущільнювач для дверей, спосіб кріплення на профілі

Види ущільнювачів

Для продажу ущільнювальні стрічки постачаються у вигляді рулонів, а покупці меблів отримують їх в необхідній кількості.

Існує кілька різновидів:

 1. Щітковий буфер. Являє собою 7-міліметрову стрічку з ворсом висотою не більше 6 мм. Пом’якшує удар при закриванні шафи. Має самоклеющуюся основу.
 2. Пильник. Вироби, виконані з поліпропілену, мають ширину 6 мм, самоклеющуюся основу і ворс висотою до 12 мм. Фетрові стрічки бувають різних видів, довжина ворсу досягає 15 мм, можна купити як самоклеючі моделі, так і стрічки на кліпсах. У деяких пиляків ворс затискається в молдинг з пластику. Вставляється в спеціальний паз профілю.
 3. Широка стрічка. Призначається виключно для захисту від ударів. Ширина стрічки починається з 11 мм, при цьому ворс буває не вище 4 мм.

Період експлуатації, ціна та інші характеристики залежать від висоти ворсинок і рівня їх щільності: чим вище ці показники, тим дорожче коштує і довше служить шлегель. За технологією виготовлення ворс наносять на поверхню стрічки рядками, від їх кількості залежить щільність щітки.

Мірою щільності:

 • середня — складається з 3 рядків і маркується як 3Р;
 • стандартна — 4 рядки ворсу, має маркування 4Р;
 • суперплотная — 5 рядків, її маркування 5Р.

shlegel dlya shkafov kupe: vidy uplotnitelya dlya dverejj, sposob krepleniya na profile754 Шлегель для шаф купе: види ущільнювач для дверей, спосіб кріплення на профілі

Як встановити своїми руками

Конструкція смугових щіток дозволяє встановлювати їх горизонтально, вертикально або під різними кутами. Важливо правильно підібрати шлегель. Щітковий ущільнювач повинен бути максимально сумісний з конструкцією дверей, висота ворсу повинна відповідати ширині щілини.

В розсувних системах з великою кількістю секцій варто використовувати буферні стрічки з довгим ворсом. Вони надійно захистять від попадання пилу в шафу купе. Наклеюється ущільнювач з зворотного боку вертикального профілю. По краях центральної секції між двома направляючими кріпляться пильовики.

Самоклеюча основа встановлюється в 3 етапи. Спочатку знежирюється бічний профіль спиртовмісним розчином. Якщо залишився клей від старого шлегеля, то необхідно більш ретельно очистити поверхню.

shlegel dlya shkafov kupe: vidy uplotnitelya dlya dverejj, sposob krepleniya na profile755 Шлегель для шаф купе: види ущільнювач для дверей, спосіб кріплення на профілі

При наклеюванні необхідно лише відокремити захисну стрічку та рівномірно розмістити шлегель по всьому периметру стулки. Щоб стрічка при наклеюванні легше лягала в паз, однією рукою виробляється її фіксація, а інший знімається паперовий шар.

shlegel dlya shkafov kupe: vidy uplotnitelya dlya dverejj, sposob krepleniya na profile756 Шлегель для шаф купе: види ущільнювач для дверей, спосіб кріплення на профілі

Внизу ущільнювач обрізається по довжині дверей.

shlegel dlya shkafov kupe: vidy uplotnitelya dlya dverejj, sposob krepleniya na profile757 Шлегель для шаф купе: види ущільнювач для дверей, спосіб кріплення на профілі

У профілях, де шлегель додатково фіксується, встановлюються кліпси.

shlegel dlya shkafov kupe: vidy uplotnitelya dlya dverejj, sposob krepleniya na profile758 Шлегель для шаф купе: види ущільнювач для дверей, спосіб кріплення на профілі

Можна зафіксувати ущільнювач з допомогою звичайного суперклею.

shlegel dlya shkafov kupe: vidy uplotnitelya dlya dverejj, sposob krepleniya na profile759 Шлегель для шаф купе: види ущільнювач для дверей, спосіб кріплення на профілі

Відео

Подивіться відеоролик про те, як приклеїти шлегель до дверної поверхні шафи купе.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради