Що робити, якщо склопакет запотіває зсередини

Конденсат всередині склопакета часто виникає в холодний період року. Вікна стають каламутними, на них з’являються розводи та плями. Саме незручне в цьому те, що конструкція пластикових вікон не дозволяє витерти вологу між стеклами. Однак існують способи, які допоможуть впоратися з проблемою.

Чому запотівають вікна всередині склопакета

chto delat, esli steklopaket zapotevaet iznutri18 Що робити, якщо склопакет запотіває зсерединиКонденсат всередині склопакета робить вікно каламутним, погіршує видимість

Склопакет потіє всередині між стеклами з двох причин: розгерметизація і неправильний монтаж. В обох випадках без допомоги професіоналів обійтися буде важко.

Розгерметизація

Якщо краплі вологи утворюються практично з моменту установки, значить, вам поставили браковане вікно. Зверніться до виробника, щоб він замінив склопакет.

Герметичність порушується через пошкодження. Якщо після випадкового удару по склу і навіть не утворилося помітних тріщин, але всередині почала збиратися волога, значить, пора приймати заходи. Те ж саме відбувається, якщо на поверхню неакуратно кріплять декор чи прибивають жалюзі прямо до рами. У таких випадках герметичність легко порушується, і пластикове вікно потіє всередині склопакета.

Єдиний вихід при розгерметизації – звернення до фахівців, які замінять пошкоджене виріб.

Неправильний монтаж

Деякі виробники додають між стеклами недостатня кількість силікагелю, головне завдання якого – поглинати вологу. У результаті всередині починає накопичуватися конденсат.

Якщо конструкція в цілому перекосилася, значить, вам дістався недобросовісний монтажер. Поки термін гарантії не закінчився, поспішайте скористатися безкоштовною заміною склопакета.

Неякісна фурнітура теж може викликати підвищену вологість.

Щоб вікна не потіли зсередини, замовляйте виготовлення та встановлення перевіреної компанії, з великим досвідом і хорошими відгуками.

Інші причини, по яким потіють склопакети

chto delat, esli steklopaket zapotevaet iznutri19 Що робити, якщо склопакет запотіває зсерединиСушка білизни в квартирі викликає підвищену вологість, із-за якої на вікнах з’являється конденсат

Найчастіше вікна “плачуть” за несправній вентиляції. Але це не єдиний привід для появи крапель і потьоків на поверхні.

Якщо ви втомилися постійно прибирати вогкість зі скла, перевірте, чи немає у приміщенні таких проблем:

 • Підвищена вологість, яка виникає при сушінні білизни або приготуванні їжі.
 • Температурний контраст між кімнатою і вулицею: зовні дуже холодно, а всередині батареї ледве теплі. Це означає, що вікна не прогріваються, і на них утворюється конденсат.
 • Особливості будови підвіконня. Виліт блокує надходження тепла до вікна. Склопакети запотівають всередині навіть при гарячих батареях.
 • Ремонт в квартирі або на балконі. Оздоблювальні матеріали при сушінні виділяють вологу, в результаті утворюється конденсат усередині віконного отвору.
 • Порушення технології утеплення зовнішніх і внутрішніх укосів.

З більшістю причин запотівання вікон можна впоратися самостійно, просто усунувши їх. З іншими доведеться боротися за допомогою фахівців.

Як запобігти запотівання склопакета на етапі монтажу

chto delat, esli steklopaket zapotevaet iznutri20 Що робити, якщо склопакет запотіває зсерединиУтепліть віконні укоси монтажною піною зовні, щоб склопакет не пітнів

Вирішити проблему “плачуть” вікон складніше, ніж запобігти її. Тому передбачте все ще під час установки. У цьому допоможуть деякі поради:

 • Вибирайте 2-камерний склопакет високої якості, вакуумний. Не завадить енергозберігаюча плівка.
 • Утепліть укоси монтажною піною. Щілин всередині і зовні не повинно бути.
 • Змастіть область кріплення відливу цементною сумішшю і утеплите за допомогою пінопласту.
 • Зашпаклюйте місця, де виступає монтажна піна з-під підвіконня. Це запобіжить проникненню холоду і протягів.

Якщо постійно утворюється конденсат, частіше провітрюйте приміщення.

Не ставте горщики з квітами на підвіконня, т. к. полив, вологий ґрунт, так і самі рослини викликають посилене запотівання стекол у віконному отворі.

Що робити, коли склопакет потіє зсередини

chto delat, esli steklopaket zapotevaet iznutri21 Що робити, якщо склопакет запотіває зсерединиВстановіть конвекційні решітки на широкому підвіконні, щоб вікно не потіло

Проблема буде повторюватися, якщо вчасно не вжити заходів. Все це призведе до таких поломок, що в підсумку доведеться замінювати конструкцію цілком. Щоб не допустити цього, потрібно просто правильно користуватися вікнами:

 • Якщо на вулиці не холодно, їх можна постійно тримати на режимі “провітрювання”.
 • Під час приготування їжі включати витяжку.
 • На широких підвіконнях встановити конвекційні решітки.
 • Регулярно перевіряти працездатність фурнітури.
 • В холоду переводити конструкцію в “зимовий” режим.

Періодично перевіряйте вентиляційну систему. До решітці в стіні повинен притягатися аркуш паперу, якщо цього не відбувається, значить, вентиляція засмітилася.

Кошти, які допоможуть прибрати конденсат

Краплі вологи можна просто витерти. Але щоб вони з’являлися рідше, потрібно використовувати спеціальні склади.

Засіб від замерзання і запотівання під назвою “Чи-ло” можна придбати в магазині побутової і миючої продукцією. Нанесіть його на поверхню скла спочатку в концентрованому вигляді, а потім у розведеному. Ідеальна пропорція – 1 частина концентрату і 10 частин води. Змивати це засіб не потрібно.

Щоб усунути внутрішній конденсат, можна скористатися препаратом “Секунда” у вигляді аерозолю. Розпиліть на скло і протріть насухо за допомогою зім’ятої газети.

Народні методи

chto delat, esli steklopaket zapotevaet iznutri22 Що робити, якщо склопакет запотіває зсерединиПоставте на підвіконня палаючі свічки, щоб нормалізувати циркуляцію повітря в кімнаті

Для усунення конденсату з поверхні вікон можна застосовувати домашні засоби.

Кілька разів на місяць протирати скла сумішшю спирту і гліцерину, в пропорції 20:1. Щоб зменшити скупчення вологи, намалювати на поверхні часту сітку шматочком мила, а потім розтерти до блиску.

Розставити на підвіконні товсті декоративні свічки і запалити їх. Протягом декількох годин горіння циркуляція повітря в приміщенні нормалізується, і конденсат перестане з’являтися.

Народні методи – тимчасова міра. Вони прості у використанні та доступні, але глобально проблему не вирішать.

Профілактика запотівання вікон

Щоб запобігти запотівання вікон усередині між рамами, потрібно стежити за їх станом. Регулярний догляд і промивання дозволить знизити ймовірність утворення конденсату.

Крім цього, потрібно виконувати декілька профілактичних заходів:

 • регулярно провітрювати приміщення;
 • мити склопакет раз в місяць;
 • тримати вікно у відкритому стані;
 • утеплювати укоси якісним герметиком;
 • використовувати витяжку на кухні;
 • стежити за справністю вентиляції.

Дотримання профілактичних заходів допоможе знизити утворення конденсату усередині склопакета.

Якщо застосування різних коштів дає лише тимчасовий ефект, швидше за все, справа в неправильному встановленні самих склопакетів. У цьому випадку рішення проблеми можна знайти тільки після повної діагностики віконної конструкції.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради