Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео

Витіснивши дерев’яні конструкції, вікна з металопластикового профілю були покликані забезпечити у житловому приміщенні максимальний рівень теплоізоляції. Але при допущенні помилок під час установки або неякісної збірки в кімнаті сильно відчувається холодний повітря. Щоб утеплити пластикові вікна, якщо продуває і вчувається, потрібно виявити причину таких неприємностей, і усунути її.

Чи можна утеплити пластикові вікна

Виключити витік тепла з приміщення через віконні системи з профнастилу своїми руками цілком можливо. Тут головне розібратися, які проблемні місця існують. У більшості випадків холодне повітря може надходити через такі елементи:

 1. Пластикові штапики, які зносилися, або були механічно пошкоджені.
 2. Гумовий ущільнювач, що піддався розтріскування. Також цей елемент може втратити свою пружність.
 3. Фурнітура. Вона може бути низької якості, неправильно зафіксована.
 4. Ділянки, де склопакет контактує зі стіною, підвіконням. Це трапляється при недостатній кількості ущільнювача, монтажної піни.

0acefc91e6f9a2f0500cf927e0ad9790 Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відеоУтепленням пластикових вікон краще займатися до настання холодного сезону

Щоб визначити місцезнаходження вийшов з ладу елемента пластикового вікна, слід скористатися одним з декількох способів:

 1. Провести долонею по місцях дотику вікна з рамою.
 2. Скористатися свічкою або запальничкою. Джерело вогню необхідно переміщати по периметру пластикового вікна, що дозволить визначити навіть незначне проходження холодного повітря. Полум’я буде відхилятися при наявності протягу. Цей прийом характеризують як найбільш чутливий.
 3. За допомогою аркуша паперу. Його вставляють між стулками, секціями склопакета, і при закритому вікні тягнуть на себе. Цю маніпуляцію варто проробити кілька разів, перевіривши основні місця. Вказувати на проблемну зону буде легке вислизання аркуша паперу.

Якщо пластикові вікна були встановлені в дерев’яному будинку, то при його усадки або перекосі стіни між нею і склопакетом з’являється зазор, щілину. Тут мова вже йде про порушення в технології монтажу самого пластикового вікна.

Способи утеплення пластикових вікон на зиму своїми руками

Для отримання максимально позитивного результату – збереження тепла в приміщенні, потрібно більш детально ознайомитися з можливими способами утеплення пластикових конструкцій. Його проводять як із зовнішньої, так і з внутрішньої сторони.

Утеплення пластикових вікон зсередини

Утеплити раму пластикового вікна, секції, з боку кімнати можна шляхом заміни старого ущільнювача з гуми, коригування фурнітури, герметизації стиків, а також встановлення енергозберігаючих склопакетів, використання теплозберігаючою плівки. Завдяки наявності гумового ущільнювача вдається добитися герметичності закриття пластикової віконної стулки. Враховуючи цей момент, необхідно періодично оглядати, стежити за його станом. При відсутності належного догляду за ним через 2 роки доведеться провести його заміну на новий.

Герметизувати стики необхідно в проблемних зонах, де продуває. Використовують для цього герметик, який представлений у величезному асортименті на ринку. Застосування енергозберігаючих склопакетів вважається оптимальним варіантом, вони не пропускають холодне повітря з вулиці, зберігають тепло всередині кімнати, йде від опалювальної системи.

ca304ce97414625f34320197031edb3e Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відеоВибираючи спосіб утеплення вікна з металопрофілю, варто розібратися в причинах проникнення всередину приміщення холодного повітря

Рада! Займатися утепленням пластикових вікон ефективніше і зручніше в теплу пору року, коли використовувані матеріали не втрачають своїх робочих характеристик.

Утеплення пластикових вікон зовні

Роботи з утеплення металопластикового вікна із зовнішнього боку приміщення роблять у таких напрямках: обробляють віконні укоси і підвіконня з вулиці.

Важливо! Якщо укоси з зовнішньої сторони не були утеплені належним чином, то всі дії, спрямовані на обробку внутрішніх укосів, будуть марними.

Через деякий час холодне повітря буде надходити в кімнату. Також в такому випадку утворюється всередині «точка роси», яка провокує появу цвілі на вікні.

eda78d8249a137b9652eecbee16664c6 Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відеоТільки грамотно проведені заходи зовні дозволять забезпечити збереження тепла в приміщенні

Замазувати щілини зовні приміщення – марна витрата часу, якщо укоси з вулиці не були утеплені. Нанесений шар штукатурки почне в таких умовах розтріскуватися, монтажна піна буде приходити в непридатність.

Для утеплення зовнішніх укосів використовують листи пінопласту товщиною 5 см, армовану сітку, клейовий склад. Шпаклівка для обробки обробленої поверхні обов’язкова, потрібно застосовувати суміш для зовнішніх робіт. У завершенні її фарбують.

Щоб уникнути в подальшому неприємностей утеплювач потрібно розміщувати таким чином, щоб він перекривав частину рами, і закривав в повному обсязі монтажний шов. При виготовленні укосів потрібно забезпечити розгорнутий кут по відношенню до площини вікна. Завдяки такому підходу вдасться ефективно розподілити світло в кімнаті, а також підвищити естетичність пластикової системи.

При роботі з відливом слід дотримуватися ухилу від 5%. Це дозволить зробити якісний відвід води. Від фасаду при грамотній установці відлив повинен відходити на 3-4 см, мінімум на 2 див. На бічних краях відливи повинні бути передбачені торцеві планки, як варіант, вони можуть бути загнуті вгору. Виключити попадання води під відлив виходить тільки при виконанні якісної герметизації стику.

Як утеплити пластикове вікно

Оскільки причин продування через віконні конструкції з металопрофілю багато, то і шляхів вирішення, то ж кілька. Запорука збереження тепла в приміщенні – дотримання всіх тонкощів у процесі усунення витоків теплого повітря.

Як утеплити склопакет в пластикових вікнах заміною ущільнювача

Якщо періодично обробляти ущільнювач або кант по периметру – за допомогою спеціального пом’якшувального складу, то він прослужить довго. В іншому випадку він всихає, не може виконувати покладені на нього завдання. Щоб успішно здійснити заміну ущільнювача і забезпечити герметичність віконної конструкції з металопрофілю, рекомендується дотримуватися наступної технології:

 1. Зняти з петель декоративні пластикові заглушки.
  166bd2fa2f41b861007618a1cc8c594b Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 2. За допомогою щипців або викрутки потрібно витягти штифти.
  3de3f52f44309b83fd6d16ef11e00aac Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 3. Нахилити акуратно пластикову раму і зняти з петель.
  bec0fad3323d6501dff6450ddbfcdd10 Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 4. Прибрати з паза старий ущільнювач і замінити на новий.
  cea1ddcf23af18a97c673ab58c35c62d Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 5. Виконати перераховані вище маніпуляції в зворотному порядку.

Як утеплити вікна, щоб не дуло регулюванням притискного механізму

При поганій щільності притиску віконного механізму погіршується герметизація елементів конструкції, що призводить до протягів. Для коригування цього механізму своїми руками досить скористатися шестигранним ключем на 4 мм. Весь процес з регулювання притиску відбувається в наступному порядку:

 1. Відшукати на внутрішній частині пластикової стулки ексцентрики, вони зовні схожі на гайки з скругленим краєм.
  2f6239c5edd7085bc4d798e6c33c7c9e Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 2. За допомогою шестигранного ключа або плоскогубців (все залежить від фірми-виробника фурнітури) закрутити ексцентрики за годинниковою стрілкою.
  aad7c87eb0e5bc429d30edc0308f15a4 Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 3. Засічка повинна виявитися спрямованої в бік ущільнювача (всередину вікна). Це вказує на посилене притиснення механізму. Якщо засічка буде назовні від рами, то механізм буде ослаблений.
  ef41c7e3aba5dd90f876b958dc2ef3c9 Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео

Важливо! При регулюванні притиску головне не перестаратися, інакше велика ймовірність передавити ущільнювач, порушити функціонування механізму.

Не тільки притискний механізм, але і петлі відповідають за герметизацію пластикового вікна. Щоб відрегулювати їх, потрібно висунути язичок петлі до максимально можливої межі за допомогою шестикутника.

Якщо петлі лівосторонні, то крутити інструмент слід проти годинникової стрілки, а якщо правосторонні, то – у зворотний бік. В більшості випадків погіршення притиску відбувається за штапика, який зносився. Щоб зробити його заміну, необхідно за допомогою шпателя, ножа прибрати старий і установити новий. Тут важливо використовувати повністю аналогічне виріб, тієї ж товщини і розмірів. Утеплення однокамерного склопакета відбувається таким же чином – шляхом регулювання фурнітури.

Як утеплити підвіконня пластикового вікна своїми руками

Для усунення витоків теплого повітря через підвіконня, потрібно знати кілька моментів, які сприяють проникненню холоду в приміщення:

 1. Дути може через простір, що знаходиться між самим підвіконням і стіною. Тут потрібно демонтаж підвіконня, і додавання утеплювача для пластикових вікон (теплоізоляційного матеріалу), або повна його заміна. По закінченні робіт відстань між пластиковим підвіконням і стіною потрібно запінити.
  df43948fc90b60149cd6d1acc2f978f6 Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 2. Тепловтрати можуть відбуватися в лінії зіткнення підвіконня і рами. Це пов’язано з недостатньо точною підгонкою конструкції щодо наявного простору, або недоліком утеплювача. Тут на допомогу прийде герметик.
  bed5bdd4e9770c5d8b16971c0d3d639b Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео

Утеплення швів пластикових вікон

Виконати герметизацію швів можна або герметиком, або рідким пластиком. Сам алгоритм робіт передбачає:

 1. Знежирення поверхні, наприклад, спиртом.
  54b334141674b9a1c1f4f441b99f4018 Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 2. Нанесення герметика на поверхню після того як висохне обезжиривающий розчин. Для рівності шва використовують насадку, яку надягають на тюбик. Видавлювати масу слід не поспішаючи, щоб полоска була тонкою і лягала рівно по лінії шва. Якщо робити це у великих кількостях, то виникнуть труднощі з видаленням надлишків і затіркою.
  c46ce385207002f3e46053d7da2362f0 Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 3. Пройтися по лінії герметика вказівним пальцем, руку перед цим слід захистити рукавичкою. Для ефективності та акуратності палець варто зволожити. Якщо є краплі силікону на пластиковому підвіконні, то, не чекаючи їх засихання, необхідно прибрати мокрою серветкою. Підійде для цих дій і спеціальний шпатель.
  226aa325f155f1334e47870c17e213f3 Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео

Подібні маніпуляції рекомендується проводити не тільки при виникненні гострої потреби, коли дме з вікна, але і періодично, після пари сезонів. На затірку згубно впливають і коливання температур, і ультрафіолет.

Утеплення укосів пластикових вікон

Облаштування відкосів виконує не тільки декоративну функцію, але і попереджає проникнення холодного повітря через щілини в приміщення. Краще всього, якщо утеплення укосів буде здійснюватися не тільки з внутрішньої, але і з зовнішнього боку. Послідовність виконання робіт полягає в наступному:

 1. Зрізати непотрібні частини монтажної піни.
  1e4d942d9c4b269beadaeca03cd778a1 Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 2. Обробити нерівну поверхню штукатурним складом.
  f58a0703aac333e028cd47994c92df44 Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 3. Нанести ґрунтовку на поверхню укосу, що дозволить запобігти утворенню цвілі.
  5a979fd7d3f667f95d6e2babf20bdbac Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 4. Згідно з конкретними розмірами вирізати фрагменти з пінопласту і приклеїти їх до поверхні укосу, щільно прижився його. Для надійності можна скористатися дюбелями.
  1e65d103ce72e3f12dcb4dba8653bf20 Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео
 5. Змонтувати куточок, нанести шпаклівку на поверхню і зафіксувати наличник.
  4d0388e512cf3acfac55156db9ca238d Пластикові вікна: як утеплити, якщо продуває, покрокова інструкція з фото і відео

Дотримуючись, простий технології утеплення укосів, можна надовго забути про такі неприємності як проникнення холодного повітря через вікно з металопрофілю в квартиру.

Поради професіоналів

Щоб швидко й ефективно знизити тепловтрати в приміщенні, необхідно скористатися наступними рекомендаціями досвідчених майстрів:

 1. Найкраще займатися теплоізоляційними роботами у весняно-літній період, за сухої теплої погоди та при відсутності вітру.
 2. Для повноцінного утеплення потрібен комплексний підхід. Займатися питаннями збереження тепла потрібно і з зовнішньої, і з внутрішньої сторони.
 3. Повна герметизація віконної конструкції з металопрофілю часто стає джерелом появи чорної цвілі. Щоб уникнути таких проблем, потрібно подбати про якісну вентиляції. Необхідно встановити на підвіконні компактний вентилятор.
 4. Одним з найбільш простих рішень усунення витоків теплого повітря з кімнати є використання самоклеючої плівки. Пластикове вікно попередньо очищають, протирають сухою серветкою, знежирюють, і з припуском за допомогою скотча розправляють плівку і фіксують на рамі. Для розрівнювання застосовують щітку для миття стекол.
 5. Утеплення пластикових вікон при викривленні можливе лише у випадку налагодження всієї фурнітури – необхідно домогтися герметичності у всіх точках дотику стулки і рами.

Висновок

Утеплити пластикові вікна, якщо продуває, під силу кожному. Головне – виявити причину надходження холодного повітря в приміщення, дотримуватися певного алгоритму. Особливу увагу слід приділяти відкосів, саме через них спостерігається витік тепла.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради