Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Хороша і зручна плита — невід’ємна частина кухні, при цьому не кожна господиня користується духовкою. Економія простору, дизайн та меблі на кухні призводять до пошуку нових рішень. Виробники пропонують гідну альтернативу газової громіздкою плиті — вбудовані та накладні варильні панелі, які з’єднують з робочими поверхнями кухонних меблів.

Сучасний інтер’єр поступово витісняє радянський варіант газового кухонного обладнання. Панельні газові плити замінюють окремо стоячу техніку. У характеристиці кожної моделі присутня власна технологія експлуатації, стиль та інноваційні матеріали.

678605127a9b142abcd9c6635f69a7a8 Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Що таке варильна панель газова

Варильна панель — зручність, компактність, простота в догляді і естетика, тому велика кількість людей вирішують вибрати газову плиту для кухні в сучасному варіанті.

Розглянемо переваги газових плит:

 1. Покупка і установка газової техніки дорожче електричного варіанту. При цьому фінансові витрати на приготування їжі на газу виявляються нижчими, так як вартість газу менше електрики.

 2. На моделях газових швидко змінюється рівень тепла. На відкритій пальника полум’я сприймається візуально і немає необхідності стежити за температурою.

 3. На відміну від електроплит поверхню таких моделей завжди залишається холодною, тому знижується ризик опіків.

 4. Гнучкий монтаж поверхонь різні варіанти стільниць.

 5. Дані моделі відмінно підійдуть тим, у кого в будинку часті відключення електрики.

Типи панелей

Газова кухонна техніка буває двох видів: залежна і незалежна.

Залежна складається з панелі і духовки, вона схожа на попередні кухонні плити. Варильна поверхня пов’язана з духовкою проводами і окремо експлуатуватися не може. Ручки управління розташовують на верхній частині духовки. Варильну панель і духова шафа необхідно вибрати однієї фірми, щоб збігалися розміри і управління.

0f41fff534549f2e4ed1226a93b247c7 Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Незалежна використовується окремо від духовки і функціонує самостійно. Панель і духовку можна встановлювати в будь-яке місце на кухні. Конфорки в такому варіанті розташовані на варильної поверхні. Цей тип плит коштує дорожче залежного варіанту, при цьому користується більшою популярністю.

Залежна і незалежна поверхню — що вибрати:

 • незалежна варильна панель — ідеальний вихід для тих, хто не любить користуватися духовкою;

 • залежна конструкція з духовою шафою — єдине дизайнерське рішення;

 • незалежна модель дає можливість гармонійно вписати духову шафу в інтер’єр кухні;

 • при поломці одного елемента залежне пристрій повністю приходить в непридатність.

Автономна модель по багатьом параметрам виявляється практичніше. Однак при обмеженому бюджеті можна сміливо придивлятися до залежним варіантами.

19a7a432d739966340df1dd0e1fba89c Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Розміри і форми вбудованих панелей

Більшість четырехконфорочных плит виготовляють в стандартному розмірі — 600 мм у ширину і 520-530 мм в глибину. Розміри варіюються в межах 5-10 мм в ту або іншу сторону, і залежить це від розміщення панелі управління. Дані розміри дозволяють ідеально вбудувати техніку в стандартну стільницю.

496c3c70d70a925fe1f4407163b192a5 Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

У вузьку робочу зону гармонійно вписується варіант на 4 конфорки, які розміщуються в одному ряду. Глибина такої моделі — 350-400 мм, а ширина — 1000-1100 мм

5f5d52b8fc65324172f5a183cb86229f Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Для любителів оригінального дизайну виробники створили незвичайну техніку криволінійної форми. Зручність управління такого варіанту залишається таким же, як і на стандартних моделях.

Для ефективної економії корисного простору дизайнери рекомендують ставити кутові панелі.

a29bb16128a7c91b675548700c412564 Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Стрімко набирають популярність модульні варіанти, які виготовлені за принципом «доміно». Такий тип відкриває можливість моделювати і раціонально використовувати простір. Кожна з секцій модуля має глибину 500 мм, а ширина — 300 мм Конструкція оснащується двома звичайними конфорками або однієї, але підвищеної потужності.

Розташування ручок управління

Вибір типу управління залежить від переваги споживачів. Традиційний варіант — механічний. Однак виробники пішли далі і пропонують варіант з електронним управлінням.

Більшість газових пристроїв оснащені механічним управлінням. Включення і виключення, а також контроль інтенсивності нагріву конфорок відбувається шляхом повороту регуляторів. Раніше таке управління розміщувався на передній частині плити.

Зараз більшою популярністю користуються моделі, у якого система управління розташована справа. Такий варіант зручний у роботі, а також безпечний для дітей: малюкові складно дотягнутися до ручок і включити газ.

Поверхні з електронним управлінням коштують дорожче, і їх випускають поодинокі виробники.

625217fb915eb607b90cc0eec9d1ed46 Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Види грат

Решітки для газових плит бувають двох видів-сталеві та чавунні.

Сталеві, покриті емаллю, більш легені. Сталь не боїться падінь, так як вона пластична. Такий варіант дешевше чавунного. Однак решітки з часом деформуються, тріскаються і вигоряють.

c474625e991b5cff6da10323dda3d3ae Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Чавунні — довговічні. Витримують вагу будь-кухонного посуду. Тут відсутні зварні з’єднання, але кидати їх не можна. Пористий матеріал чавуну гірше чиститься. Часто решітки виготовляють для кожної конфорки окремо — варіант, який дозволяє використовувати їх в посудомийній машині.

6bbc29c9baa83492388267bc309177d8 Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

З яких матеріалів виготовляються

На сучасному ринку кухонної техніки представлені чотири основні матеріалу варильної техніки: емаль, нержавіюча сталь, загартоване скло і склокераміка.

Емаль

Емальована сталь — класика кухонної техніки і досить бюджетний варіант.

Плюси:

 • різноманітна колірна гамма дозволяє підібрати панель до будь-якого дизайну;

 • дешевий матеріал.

Мінуси:

 • бруд і плями помітні;

 • від постійних чисток покриття сколюється і переться;

 • неакуратне поводження залишає подряпини.

a37c825748924755e829d578863b5f8c Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Нержавіюча сталь

Нержавіюча сталь — золота середина. У таких моделей відмінний зовнішній вигляд і доступна ціна.

Плюси:

 • матеріал стійкий до механічних пошкоджень;

 • добре переносить високі температури;

 • сріблястий колір гармонійно виглядає в будь-якому дизайні інтер’єру;

 • не дряпається.

Мінуси:

 • мазка поверхню;

 • при недбалому ставленні до догляду поверхня виглядає неестетично.

8f29ba54e57a4ab1c1fab98576955656 Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Загартоване скло

Загартоване скло або «газ на склі» — високотехнологічне сучасне рішення. Конкурент склокераміки візуально не відрізнити, однак вартість його нижче.

Плюси:

 • при правильному догляді довго зберігає первинний зовнішній вигляд;

 • широка колірна гамма;

 • оригінальний і стильний дизайн;

 • міцний матеріал, стійкий до механічних пошкоджень і температурних впливів.

Мінуси:

 • при попаданні холодної води можуть з’явитися тріщини;

 • після миття залишаються розводи;

 • при прибиранні необхідно використовувати м’яку фібру і делікатні миючі засоби.

191b3bfb71a7c06bf8dd4401e3d5dbff Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Склокераміка

Це стильний зовнішній вигляд, який здатний прикрасити будь-яку кухню. Такий матеріал витримує високу температуру, що дозволяє встановлювати на панель потужні конфорки.

Плюси:

 • багата колірна палітра;

 • не страждає від перепадів температур;

 • краплі жиру практично не видно;

 • прості у догляді;

 • деякі моделі йдуть з овальними конфорками і великою площею нагріву.

Мінуси:

 • висока чутливість до точкових ударів: сильний удар здатний розколоти поверхню на шматки;

 • при неакуратною роботі виникають подряпини;

 • матеріал боїться цукру і солодких рідин — щоб уникнути плям, необхідно забруднення прибирати відразу;

 • висока вартість.

9078239f3b54fda76c7ea17ffbe50f88 Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

На що звернути увагу при виборі

Побутова кухонна техніка оснащена рядом цікавих функцій, якими також варто приділити пильну увагу.

Кількість конфорок на плиті

Конфорки — важлива деталь, на яку необхідно звернути увагу при виборі кухонного обладнання. Круглі пальники різного діаметра з одним рядом полум’я — звичний зовнішній вигляд конфорок. Проте технології не стоять на місці і сучасні варіанти оснащують різними типами конфорок.

Існують наступні види газових пальників:

 1. Ультраскоростная, «подвійна або потрійна корона» — новинка плит останнього покоління, яка має два ряди полум’я. Утворюються за допомогою розсікача вогню і володіють великою потужністю. Страви готуються набагато швидше.

 2. «Потрійна корона» — три ряди полум’я, які отримуються завдяки двом рассекателям. Така конфорка відмінно підходить для великої посуду: рівномірно прогрівається вся поверхня.

 3. WOK-конфорки сконструйовані для глибокого посуду з вигнутим або прямим дном. Для сковороди, яка призначена для приготування азіатські страви, дана конфорка — відмінний варіант. Пальник оснащена спеціальними утримувачами для установки посуду і має більшу потужність, яка дозволяє готувати швидко.

 4. Конфорка-гриль — металева решітка або товста, ребриста поверхня, під якою розташовується полум’я. На ній готують овочі, рибу, м’ясо без використання жиру.

 5. Стандартні конфорки.

Для кухні невеликого розміру і сім’ї з 1-2 осіб оптимально вибрати тип з двома пальниками. Сім’ю з 3-5 чоловік влаштує стандартна чотирьохконфорочна поверхню з однієї потужної конфоркою. Варильна поверхня на 5-7 конфорок допоможе нагодувати велику родину, але такі плити займають на кухні багато місця.

b1ab4b00c0698e7a5ec2127b411dae3d Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Типи перемикачів

Більшість виробників роблять на газових плитах механічне або електромеханічне управління з циліндричними маховиками, які можуть бути утапливаемыми в панель або поворотними. Утоплювані перемикачі більш презентабельні, також вони спрощують догляд за поверхнею і унеможливлюють випадкове включення газу.

Таким же важливим моментом є система розпалу.

Існують два виду:

 1. Іскра подається при натисканні на загальну для всіх конфорок спеціальну кнопку. У такому типі розпалювання взаємодіють дві руки: одна — натискає кнопку, інша — відкриває подачу газу.

 2. Одночасно відкривається газ і подається іскра. Однією рукою на маховику конкретної пальника включається вогонь.

19711c539f0b032dbebb88d051df145f Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Додаткові функції

Всі сучасні газові варильні поверхні забезпечуються додатковими функціями для комфортного користування.

Розглянемо такі доповнення:

 • електропідпал — не вимагає сірників, при цьому необхідно підключення до електричної мережі;

 • функція «газ-контроль» — припиняє подачу газу протягом 1-5 секунд, якщо полум’я гасне;

 • таймер — після закінчення встановленого часу подає сигнал, також може вимикати плиту;

 • ре-підпал — при задування газу автоматично спрацьовує система автоподжиг, яка при трьох невдалих спробах відключає подачу газу в пальник;

 • захист від дітей — спеціальна кнопка блокує елементи управління плитою;

 • захист від перегріву;

 • «запис в пам’ять» дозволяє внести в пам’ять приладу час приготування страв;

 • деякі моделі оснащені дисплеєм.

4e16f3cca5679e3bbd81372d3642e73f Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Рекомендації по вибору

Асортимент варочних плит на ринку кухонної техніки великий, зорієнтуватися в ньому непросто. Виробники побутової техніки прагнуть догодити запитам споживачів. Висока якість побутової техніки дозволяє комфортно займатися приготуванням їжі.

Перед вибором слід також визначитися з наступними параметрами:

 • габарити панелі;

 • тип управління;

 • матеріал поверхні;

 • тип і кількість конфорок — їх розташування та потужність;

 • спосіб установки — залежний або незалежний.

Визначте для себе пріоритетні функції та характеристики плити. Зверніть увагу на решітки: вони повинні бути стійкі і мати спеціальні накладки, які захищають від подряпин.

Поради фахівців:

 1. Чорний — практичний колір газової панелі. На такому фоні видно розводи, дрібні крихти і відбитки пальців.

 2. Відмінний варіант для кухні — бежевий, білий і сірувато-білий.

 3. При виборі кольору краще орієнтуватися на колір меблів, фартуха чи інший кухонної техніки.

 4. Вимикачі бажано вибирати без виїмок і ребристість, щоб легше було чистити.

Існує одне негласне правило: чим простіше прилади, тим менше ймовірність їх поломки.

313e0b26fb6e62d333d89d143f19f11f Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Огляд популярних виробників

Магазини побутової техніки пропонують варильну техніку різних виробників. Пропонуємо ознайомитися з оглядом популярних брендів.

Bosch

Старовинна німецька компанія, в асортименті якої представлені 4 види матеріалів. Збирають плити в Іспанії та Туреччині. Спеціалізуються на чорних поверхнях, класичних білих практично немає.

Пріоритет панелей даної компанії — швидкість приготування їжі, тому кожна модель має конфоркою «подвійна або потрійна корона».

Також Bosch відома своїми гратами, які оснащені додатковими підтримуючими елементами.

dbe1a9e359b19b48ffbcab218d1a4c47 Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Gefest

Білоруська компанія пропонує три види поверхонь, без склокераміки. Кількість пальників від двох до п’яти, при цьому кожен пристрій має конфорку підвищеної потужності.

Виробник пропонує оформлення конфорки не тільки стандартної квадратної форми, але і у вигляді ромбів.

Варильні панелі цієї компанії відрізняються своїм оригінальним дизайном:

 • виділена зона рукояток;

 • використовуються тільки чавунні решітки.

9b3670ddddb295594fa670881ecd13a9 Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Siemens

Чудовий дизайн і німецька якість — характерні риси цього бренду. Асортимент представлений класичними бюджетними моделями з нержавіючої сталі, різними варіантами моделей з загартованого скла, а також дорогий склокерамікою. Емаль ця компанія не використовує у виробництві.

Моделі із загартованого скла з контрастною зоною конфорок — родзинка даного бренду. Безліч моделей з «подвійною короною». Розташування пальників на техніці — квадратне і ромбовидное. Виробник пропонує різноманітність моделей з різною кількістю конфорок на поверхні.

2c5c03ac98fbf395458064f9e1b037d4 Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Gorenje

Продукція даної словенської компанії являє собою стандартні четырехконфорочные плити. Основні покриття: емальована і нержавіюча сталь і склокераміка.

Всі моделі мають низький клас енергоспоживання. Електропідпал присутній тільки в пальників, в духовках такої функції немає.

Компанія випустила об’єднані залежні конструкції з електричним духовою шафою.

Головний недолік плит даного бренду — відсутність блокування від дітей і автоматичного відключення пальника.

53d994c323796bab9dbf35395428c861 Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

BEKO

Бюджетний турецький бренд, при цьому компанія намагається йти в ногу з часом і представляє велику колірну палітру поверхонь.

Компанія випускає моделі трьох видів: нержавіюча та емальована сталь, загартоване скло.

Незвичайні моделі з маленькою ґратами, які зручні тим, що чистити потрібно обмежену поверхню, а не всю площу решіток.

Ця компанія відрізняється моделями з різноманітним кількістю конфорок. Також вона являє комбіновану поверхня: мікс газу і електрики.

de38bfedd98f2dfa34d67d3eea81cdcf Панельні газові плити: як вибрати для кухні, розміри і функції варильних поверхонь, картинки сучасних плит

Відео

У відеоогляді розглядаються нюанси вибору газовій варильної панелі.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради