Найбільш ефективні засоби від чорної цвілі

Найпростіші грибки – найживучіші на землі. Вони здатні рости і розвиватися навіть там, де інші мікроорганізми швидко гинуть. Для нормальної життєдіяльності їм потрібні лише дві умови: висока вологість і комфортна плюсова температура. Там, де вони присутні, обов’язково з’являються вогнища ураження. Їхній зовнішній вигляд залежить від того, який вид грибка активувався і почав розмножуватися. Якщо плями темного кольору, поверхня піддалася атаці Aspergillus niger. Навіть найефективніший засіб від чорної цвілі не зможе перемогти грибок, якщо заздалегідь не були усунені провокатори її активного розмноження.

Основні причини появи чорної цвілі

d11665a20e41a3a37e2b98618383c8e7 Найбільш ефективні засоби від чорної цвіліПеред тим як почати повномасштабну боротьбу з мікроорганізмом, потрібно знайти в будинку джерела підвищеної вологості. Це може бути конденсат, який накопичується на вікнах, або постійно течуть труби. Нерівномірне протапливание приміщень у зимовий період сприяє промерзання кутів. З-за різкого перепаду температур на стінах, на стелі або на підлозі з’являється роса. Вона стає джерелом активації спір найпростіших грибків, постійно літають в повітрі.

Ще одна поширена причина появи цвілі в будинку – погана вентиляція. За її відсутності вологе повітря в приміщеннях не розбавляється свіжими потоками і не видаляється з квартири. Формуються ідеальні умови для появи на плоских поверхнях характерних чорних плям.

Джерелом вологи можуть бути тропічні рослини. Для нормального розвитку їм потрібно багато води. Вони її споживають, а потім віддають повітря. В результаті внутрішній мікроклімат сильно змінюється.

Як правильно прибрати чорну цвіль в квартирі

d96f249879615857247db2a7207a899f Найбільш ефективні засоби від чорної цвіліЗнаючи, чого боїться цвіль, неважко зрозуміти, як з нею потрібно боротися. По-перше, необхідно регулярно провітрювати всі приміщення в будинку або в квартирі, в кухні та у ванній кімнаті встановити вентилятори-витяжки. Слід перевірити вікна. Якщо вони стали причиною розвитку грибка, доведеться викликати фахівця і оплатити встановлення фурнітури, здатної забезпечити мікро-провітрювання. Важливо винести з житлових приміщень всі тропічні рослини, вивчити стан труб водопостачання і каналізації. У разі виявлення протікання провести ремонт.

По-друге, потрібно налагодити роботу опалення в зимовий період. Коли весь будинок опалює одна піч, цього може бути недостатньо, щоб температура повітря у всіх приміщеннях (у самих дальніх кімнатах від печі в тому числі) стала рівномірною. Тому потрібно обов’язково встановлювати додаткові джерела тепла.

По-третє, коли в будинку є не утеплений підвал та дах, вони обов’язково стануть джерелом утворення містків холоду. Для їх усунення доведеться робити гідроізоляцію, стіни підвалу покривати штукатуркою, у складі якої є компоненти, що володіють фунгіцидною дією.

Кути у зовнішніх стінах зазвичай покриваються цвіллю через порушення теплоізоляції стін. Фахівці рекомендують оглянути їх і закрити всі наявні щілини і тріщини.

Після завершення масштабних робіт можна приступати до видалення ділянок ураження. Для цього потрібно озброїтися залізними щітками, скребками, сухими ганчірками, ватяними дисками і пульверизатором, знайти краще хімічний засіб або підібрати який-небудь народний рецепт. Алгоритм боротьби з грибковим ураженням:

  • надіти засоби захисту: халат, рукавиці, окуляри, респіратор;
  • металевою щіткою зішкребти чорний наліт, попередньо поверхню можна пропилососити, тоді в повітря під час обробки потрапить меншу кількість життєздатних спор;
  • відкрити вікна в приміщенні, ретельно провітрити кімнату;
  • нанести на уражену поверхню фунгіцидний засіб, прочитавши інструкцію щодо його застосування;
  • строго слідувати рекомендаціям виробників;
  • ретельно просушити поверхню;
  • зробити косметичний ремонт.

Тільки застосування комплексних заходів дозволяє усунути проблему. Вибір заводський хімії і використання народних коштів від цвілі вимагає дотримання запобіжних заходів.

Безпечна хімія

Існує велика кількість препаратів, що мають виражену фунгіцидну дію. Вибір чогось конкретного залежить від того, яку поверхню потрібно обробляти. Є у продажу універсальний антисептик від вітчизняного виробника DALI. З його допомогою можна обробляти цегельну кладку, бетонні стіни, поштукатурені поверхні, деревину, гіпсокартон, кахельну плитку, шпалери.

Засіб здатне успішно боротися з будь-якою біологічною освітою: грибками, мохом, водоростями. Але це дуже їдкий складу з сильним хімічним запахом. Якщо їм обробити стіни у ванній кімнаті, вивітрити буде вкрай проблематично. Обробку потрібно проводити в три етапи, через день. Цвіль зникне через тиждень, і потім не буде з’являтися.

Антисептик «Фонгифлюид Альпа» продається вже в розведеному вигляді застосовується, якщо є необхідність зберегти колишню обробку і потім не робити косметичний ремонт. Для обробки ванн, підвалів, поштукатурених стін більше підходить антисептик «Олімп стоп-цвіль».

Народні засоби

7ff52c14f1adc388bc8c15579fbcb78e Найбільш ефективні засоби від чорної цвіліКращі народні засоби для дезінфекції від плісняви та грибка

Якщо потрібно діяти швидко без хімії, краще застосовувати компоненти, які завжди є під рукою. Добре допомагає оцет від цвілі. Для обробки береться нерозбавлена есенція. Кислота розпорошується пульверизатором і залишають на дві години. Ділянку протирають мокрою ганчіркою і висушується. Повторна дезінфекція проводиться через десять днів.

Перекис водню теж може врятувати від цвілі. Рідина використовується в чистому вигляді, розбризкується на чорні плями, потім змивається струменем води. Надлишки вологи видаляються сухими ганчірками. Якщо таким способом обробляється пофарбована поверхня, колір вигоряє. Доводиться потім заново перефарбовувати.

Коли потрібно позбутися від застарілих плям – наслідків зростання грибка, – краще застосовувати гідрокарбонат натрію (проти активно зростаючої цвілі сода малоефективна). Чайна ложка порошку попередньо розчиняється в 200 мілілітрах води, засіб наноситься на уражену ділянку за допомогою мокрої губки, залишається на годину, а потім змивається чистою водою. Розчин наноситься повторно і більше не змивається. У такій ситуації сода буде працювати як профілактичний засіб.

Якщо потрібно позбутися від цвілі на стінах, можна приготувати в домашніх умовах засіб на основі мідного купоросу (10 літрів води + 1 кг мідного чи залізного купоросу). Склад попередньо підігрівається на вогні до температури 70 градусів, а потім розпилюють на уражену поверхню.

Щоб запобігти появі небезпечного грибка, слід встановити в будинку примусову вентиляцію, придбати осушувач повітря, регулярно проводити профілактичний огляд трубопроводів і каналізації, відмовитися від вирощування в житлових приміщеннях тропічних зелених рослин і намагатися не сушити будинку мокру білизну.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради