Варіанти оформлення клумби з природного і штучного каменю

Живописні композиції, засновані на контрасті живої рослинності з природними каменями, набагато цікавіше звичайних квітників. Це поєднання застосовується в альпінаріях і рокарії, створення яких підпорядковується певним принципам. Але можна знехтувати шаблонами і зробити клумбу з камінням за своїми правилами. Якщо застосувати творчий підхід, вона буде виглядати не гірше, ніж класична альпійська гірка.

Які бувають клумби з каменів

Дизайн квітника в будь-якому випадку прив’язується до стильового оформлення ділянки. Він не повинен виглядати як щось чужорідне в ландшафті. У більшості випадків він створюється як художня композиція, але, якщо вимагає ситуація, слід продумати його функціонал.

Виділяється чотири типи клумби з камінням. Найбільш поширена піднесена клумба. Вона являє собою парапет, викладений з великих валунів, а внутрішня частина заповнена грунтом. Висота огорожі розраховується, виходячи з кількості будівельного матеріалу, і варіюється від 30 см до 1 м.

Більш складна конструкція, це багаторівнева клумба. Вона виконується у вигляді каскаду в кілька ярусів, на кожному з яких розбитий квітник. Її можна зробити з оглядом з усіх боків, і тоді найбільш висока частина знаходиться в центрі, а ближче краю висота ступенів знижується.

Стильний квітник виходить з габіонів, коли камені невеликого розміру насипаються усередину сітчастого короби. Висота і форма габіону довільна: спіраль, круг, прямокутник.

Найпростіший спосіб зробити клумбу з каменів – це укласти їх у вигляді бордюру по периметру квітника. Внутрішня частина при цьому залишається на колишньому рівні.

Матеріали для побудови клумби

Основним матеріалом для створення квітника є природний камінь. Він добре поєднується з рослинністю і міцний. Як правило, використовується та порода каменю, яку легше знайти в тій чи іншій місцевості. Матеріал для спорудження унікальної клумби-шедевра з рідкісними видами каменю купується, зокрема, через інтернет-магазин.

Дикий камінь для клумби:

  • Піщаник. Володіє шаруватою структурою, легко піддається розпилюванню. Плити застосовуються для облицювання бетонних парапетів або вкладаються одна на іншу плазом.
  • Базальт. Красива і міцна застигла магма.
  • Граніт. Перевага в асортименті забарвлень, мінус властивість окислювати грунт.
  • Кварцит. Тверда гірська порода червонуватого, сірого відтінку або з жовтизною.
  • Вапняк. Гірська порода, в основному світло-сірого кольору.

Як альтернатива природному матеріалу в облаштуванні клумб використовуються валуни з полімербетона (бетону). Їх виготовляють самостійно, змішуючи цемент, пісок і щебінь і надаючи довільну форму. Після застигання штучні камені декорують під натуральні породи.

Де знайти місце для клумби

Неординарність композиції з камінням приверне увагу в будь-якій частині саду, як у парадній зоні, так на задньому дворі. Особливо часто його споруджують біля зони відпочинку з метою оточити це місце красивим пейзажем. У великому дворі кам’яна клумба красиво виглядає біля ганку. При такому розташуванні її зручно оглядати, стоячи в будь-якій точці двору або на майданчику ганочка.

Рада. Не рекомендується розбивати клумби там, де вона буде заважати пересуванню по ділянці.

Велика увага приділяється підбору рослинності. Залежно від ступеня затененности квітника, використовуються сонцелюбиві або тіньовитривалі рослини. Також враховується склад грунту і можливість поливу.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради