Королівський синій колір. Фото, поєднання з іншими кольорами в одязі, образи для чоловіків, жінок

Насичений «Королівський синій – колір, який вперше був іменований в 1810-1820 рр. В той час він був відтінком темно-синього в Англії. Пізніше з тканини таких кольорів шили сукні для королеви Шарлотти (1744-1818). До 1950-х рр. колір вважався набагато темніше.

В кінці 1980-х рр. консорціум World Wide Web», є міжнародною групою з веб-стандартами, зіставив цей більш яскравий відтінок з кодом RGB, присвоївши йому позначення «королівський». Якщо порівнювати фото давніх часів із тими відтінками, що представлені в інтернеті, помітно відмінність яскравості в інтерпретації «чистоти».

Назва і використання кольору

«Королева синя» і «імперська синь» — менш відомі версії назв. Королівський синій – це варіант королівського блакитного кольору середнього тону з більш приглушеним ефектом, в той час як імперський синій описує більш темний відтінок, близький до морського.

Згідно з його історією, колір королівського синього на прапор Сполученого Королівства відомий, як Юніон Джек. Він має царствені асоціації завдяки його історичної зв’язку з британським троном. Це робить його популярним при виборі кольору для костюмів, суконь та офіційних нарядів.

f9279153d7250b878a7ce316ae7daba6 Королівський синій колір. Фото, поєднання з іншими кольорами в одязі, образи для чоловіків, жінок

Сині відтінки можуть здаватися холодними, вони не викликають апетит, але підходять для оформлення стін в квартирі. Є кольором моря, неба та релаксації.

Згідно колірної психології:

 • В результаті підсвідомих думок і роботи нервової системи, любов до такого кольору переважає у емоційних людей, оскільки вони потребують зниження напруги. Синій колір заспокоює і приводить нервову систему в норму.
 • Синій колір асоціюється з надійністю і спокоєм. Багато людей відзначають, що вони відчувають умиротворення біля морської гладі.
 • З іншого боку, синій може бути пов’язаний з депресією. В США навіть є фраза (в ред. переклад.): «відчувати себе синім», або співати «блюз».
 • Яскравий відтінок королівського синього означає високий статус у соціумі.
 • Інші загальні асоціації для кольори включають в себе миролюбність, сприяють розвитку відчуття захищеності.

У стародавньому Єгипті виготовляли пігменти синіх відтінків з ряду мінералів, включаючи азурит (тефер) і мідь (біа). Однак найвідомішим і цінних пігментом був «єгипетський синій» (иртю), який був виготовлений шляхом кип’ятіння кварцу (кремнезему) з міддю (у формі малахіту), карбонатом кальцію і натроном.

f526b3dc07118f1cce306f71f732a098 Королівський синій колір. Фото, поєднання з іншими кольорами в одязі, образи для чоловіків, жінокНазва картини: «Діва і немовля зі святими жінками», Жерар Давид, 1500.

Оскільки з усіх відомих кольорів найбільше подобався і чоловікам, і жінкам саме синій, багато такі художники, як Луїза Буржуа, Ів Кляйн, а також Василь Кандинський висловили перевагу цьому відтінку.

Королівський синій – універсальний колір. Він зазвичай використовується при створенні ділових емблем завдяки асоціаціям з довірою і надійністю. Також можна використовувати в якості акцентного кольору в більш приглушеній кольоровій гамі. Або, якщо потрібно підібрати щось більш драматичне, можна поєднувати його з іншими яскравими квітами – наприклад, зеленим та оранжевим.

29c8e2c69b096c151c919286708cb68e Королівський синій колір. Фото, поєднання з іншими кольорами в одязі, образи для чоловіків, жінокНазва картини: «Дівчина з перловою сережкою» Йоганна Вермеєра, близько 1665 р.

Надалі історія синього відтінку кілька разів змінювалась, а в минулому залишилися цікаві факти:

 • За рік до того, як Ньютон опублікував свій перший звіт про 7 кольорах веселки в Оптики (1704), новий синій був винайдений в Берліні. Йоганн Якоб Дисбах працював над червоним пігментом кошеніль. У процесі роботи один з його матеріалів, калій, вступив в реакцію з кров’ю тварин. Вона спровокувала хімічну реакцію, в результаті якої утворилося з’єднання ферроцианида заліза, тепер відоме на німецькій мові, як колір «Berliner Blau» (прусський синій).
 • Успіх прусського синього виходить за рамки його ролі пігменту. У 1842 р. англійський астроном сер Джон Гершель виявив, що відтінок володіє унікальною чутливістю до світла, за допомогою якої можна створювати копії одного малюнка. Метод відтворення зображень Гершелем виявився безцінним для архітекторів, які вперше змогли легко створити кілька версій своїх планів будівництва, влучно названих «кресленнями» в честь їх прусської синього забарвлення.
 • У сучасній медицині прусський синій має зовсім інше призначення: він присутній у таблетках, які необхідно приймати при отруєнні важкими металами.

Королівський синій колір (фото останньої версії відтінку сучасності представлено нижче) у 2009 р. був розроблений професором Масом Субраманяном. Аспірант Ендрю Е. Сміт, який навчається в Університеті штату Орегон випадково виявив невідомий до того часу відтінок синього.

106b9f60532981e23ce7d7b6a711abb3 Королівський синій колір. Фото, поєднання з іншими кольорами в одязі, образи для чоловіків, жінок

Під час дослідження речовин для виготовлення електронної техніки, Сміт побачив, що 1 з його зразків став яскраво-синім при нагріванні. Названий «YInMn blue» після змішування хімічних речовин, таких як ітрій, індій і марганець, відбулося виділення пігменту, використаного в комерційних цілях в червні 2016 р.

Комбінації з іншими квітами

В одязі королівський синій можна застосовувати для створення вишуканого образу, який підходить для всіх тонів шкіри. У дизайні інтер’єру інтенсивність королівського відтінку потрібно збалансувати нейтральними тонами кольору слонової кістки або шампанського.

В геральдиці відтінок виглядає з різними яскравими і темними кольорами.

Нижче вказані країни, які використовують стандартний світлий (колір HTML №4169E1) та традиційний (колір HTML №002366) синій відтінок:

 • Ізраїль;
 • Австралія;
 • Великобританія;
 • Нова Зеландія;
 • США;
 • Норвегія;
 • Філіппіни.

В музиці є окремий напрямок, який іменується в честь саундтреку «Royal Blue». Це жанри джазової музики, відрізняються спокійними мотивами.

З нейтральними

Королівський синій – це привабливий, універсальний колір. З-за свого яскравого відтінку він може перебувати в парі з нейтральними тонами для підкреслення інтенсивності відтінків.

1cde08ad7f4124726c16eca0ad06b99d Королівський синій колір. Фото, поєднання з іншими кольорами в одязі, образи для чоловіків, жінок

Кольори, які добре поєднуються з королівським синім:

 • сірий;
 • жовтий;
 • білуватий або колір слонової кістки;
 • пастельні відтінки;
 • коричневий або кавовий.

Ці кольори не рекомендується поєднувати з королівським синім:

 • сіро-блакитний;
 • темно-синій;
 • туманний синій;
 • сіро-зелений.

З холодними

Вся палітра колірної гами не може поєднуватися з синім кольором.

Найбільш вдалими є:

 • бірюзовий;
 • м’ятний;
 • небесний;
 • темно-червоний;
 • чорний;
 • брудно-рожевий;
 • «кава з молоком».

Холодна гама кольорів має переважати над насиченістю королівського синього кольору. В силу того, що останній притуплює яскравість інших кольорів, варто підбирати менш інтенсивні і напівпрозорі тони.

З теплими

З цегляними відтінками королівський синій колір вдало поєднується в інтер’єрі. Спектр яскравості відтінків потрібно підбирати з урахуванням того, скільки «разбавочных» квітів буде.

«Королівський синій» колір (фото нижче показує використання відтінків у клубному ресторані готелю «Extra Lounge») можна поєднувати з холодними і теплими кольорами одночасно, якщо в загальному репертуарі стилю є яскрава і гама приглушена палітри.

Як правильно поєднувати в чоловічому одязі

Нескладно уявити офіційний костюм у синьому кольорі, як і робочий комбінезон, спецодяг, піджак або фрак. Світлі відтінки будуть вважатися більш повітряними і легкими в чоловічому гардеробі. Щоб підкреслити статус строгості, чоловікам рекомендується розбавляти інтенсивний синій більш спокійними кольорами.

Щоб підкреслити яскравість образу і додати йому сучасності, краще використовувати комбінацію за правилом «3 відтінку». Наприклад:

b8aeab00a1199eb290a2ec95afb49b9a Королівський синій колір. Фото, поєднання з іншими кольорами в одязі, образи для чоловіків, жінок

Як стало помітно, більш аристократичний вигляд набуває той образ, який доповнено синім, але не містить його надлишок. Концентрація яскравого тону може вказувати на соціальний статус людини. Чоловік, в чиєму гардеробі переважає насичений традиційний королівський синій колір, виглядає більш екстравагантно, ніж той, у якого колір доповнюється іншими 2-ма гамами.

Для створення базового гардероба з використанням королівського синього потрібно:

Основна гама Додатковий колір Відтінок (з нагоди)
Темно-синій Темно-рожевий Білий
Королівський синій Білий Чорний
Бірюзовий Світло-червоний Пісочний
Традиційний синій Коричневий Колір слонової кістки

Синій колір для чоловіка – це запорука елегантності і шарму.

Як носити королівський колір жінкам

Синій колір в жіночому гардеробі зустрічається частіше. Як і зелений, він вважається універсальним для будь-яких видів одягу.

466581ae296e3e2391975362f587c367 Королівський синій колір. Фото, поєднання з іншими кольорами в одязі, образи для чоловіків, жінок

З холодними типами особи він поєднується з принципом подібності, а з теплими – за принципом контрасту, як самий холодний відтінок у вигляді.

Верхній одяг

Королівський синій колір (фото вище демонструє універсальність вибору відтінків і випадків, коли його можна впровадити в образ) у виборі верхнього одягу повинен поєднуватися не тільки з аксесуарами, але і кольором волосся.

Кольоротип жінки дозволяє розбавити відтінок і доповнити його:

 • шарфами;
 • капелюхами;
 • поясом;
 • брошкою;
 • сумкою.

Якщо мова йде про пальто або довгому плащі, основний фон одягу повинен поєднуватися в місці контрасту кольорів. Як кольоротипу буде виступати темне або яскраве «пляма», якою стане пари штанів або спідниця коктейльної сукні. Лавандові відтінки можуть зустрічатися у виборі шарфів і капелюхів, а морські кольори – в якості аксесуарів.

Сукню

Одяг строго стилю може бути обрана в синій кольоровій гамі, якщо вона доречна в конкретному випадку. Допустимо надягати класичного крою сукні до коліна в королівському синьому кольорі, якщо його можна поєднувати з білим піджаком.

48220831bb3091525a423f64b37b7ceb Королівський синій колір. Фото, поєднання з іншими кольорами в одязі, образи для чоловіків, жінок

Стримане і довільне поєднання – синій з помаранчевим.

Це яскраве і барвисте додаток глибокого образу, який несе в собі не тільки впевненість власника, але і підкреслює наміри натури. Антагоніст синього завжди виражає контрастність поєднання.

Сукні вільного крою можна доповнювати апельсиновими або лимонними відтінками. Це літньо-весняний варіант образу, який підійде як для роботи, так і для прогулянки по місту.

Костюми

Компаньйонами для синього кольору у вигляді костюма стануть бірюзовий або бузковий відтінки. Непогано буде поєднуватися ніжний рожевий за умови, що верхній одяг відсутня.

84c093c9304a601d401070969591501c Королівський синій колір. Фото, поєднання з іншими кольорами в одязі, образи для чоловіків, жінокНа фото представлений приклад поєднання королівського синього кольору з іншими квітами.

Для строгого костюма можна підібрати червоний колір відтінку «вишня», який створить яскравий контраст. Більш легкого неглибокого поєднання можна досягти за рахунок впровадження білого або блакитного кольорів.

Гарні образи

Королівський синій колір, вибраний для святкування торжества або виходу в світ, потрібно поєднувати лише з благородними відтінками золотого або білого кольорів. Наприклад, жінка може підібрати синє плаття в підлогу, доповнивши його прикрасами із золота або біжутерії.

На фото нижче представлені варіації відтінків синього кольору, які можна застосовувати в якості базового тону для «комплектації» майбутніх нарядів.

a40b7a1e013bb3fa437cbe37ebd48730 Королівський синій колір. Фото, поєднання з іншими кольорами в одязі, образи для чоловіків, жінок

Більш вільні у плані скутості рухів вважаються ті образи, які можна «зібрати» з того, що є в гардеробі. Найбільш яскравим прикладом стане наряд, що становить синій і зелений колір. Кожен образ доповнений різними прикрасами і аксесуарами.

В залежності від сезону можна вибирати ті чи інші предмети гардеробу:

 • невеликі або місткі сумки в тон базового тону;
 • золотисті прикраси;
 • коричневі відтінки для завершеності образу;
 • перламутрові переливи інших пастельних кольорів.

Практично вся колірна гама «морських вод» добре виглядає в одному look-е.

Менш витончено виглядають ті наряди, в яких є синій колір у вигляді початкового поєднання з іншим холодним відтінком – сукня з принтом, 2-кольорова тканина пальто, піджак з темною підкладкою і лавандовим відтінком лицьового боку. Такі поєднання підходять дівчатам юного віку – вони додають віку і роблять модель менш виразною в плані індивідуальності.

2ed4f4180797b1c569faa8628cb287be Королівський синій колір. Фото, поєднання з іншими кольорами в одязі, образи для чоловіків, жінок

Щоб надати вигляду величину, досить обійтися 2-3 квітами у створенні образу. Потрібно відзначити, що брюнеткам зі світлою шкірою такий стиль підійде найкраще, а блондинки ризикують залишитися «холодними» без почуття смаку.

Модний королівський синій – це колір жіночності та елегантності. Для чоловіків – покажчик статусу в суспільстві, матеріального достатку. Для підбору власного образу досить орієнтуватися на фото моделей з модних журналів – вони допомагають відтворити потрібний ракурс, тон квітів і вигляд базового гардероба.

Відео про королівському синьому кольорі

Поєднання синього в одязі з іншими квітами:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради