Корейське сердечко пальцями. Значення, назва, інші цікаві жести корейців

Висловити своє добре розташування до іншого людині можна не тільки словами, але і відповідною мімікою, поглядом чи жестом. У Кореї для цього існує жест «серце», більше відомий, як корейське сердечко зображуване пальцями.877a5d1518178181fa9de4287d579085 Корейське сердечко пальцями. Значення, назва, інші цікаві жести корейців

Сердечко, показане пальцями рук – свідоцтво симпатії по відношенню до співрозмовника, а можливо навіть любові. Корейці дуже люблять висловлювати свої емоції за допомогою жестів, так склалося за тисячоліття, це частина традиції, частина корейської культури.

Культура жестів в Кореї

У культурі Кореї жести – це частина етикету, сформованого з побутувала в давнину релігійних обрядів і безпосередньо пов’язані з нині існуючої буддистської і конфуціанської традицією. Пов’язаний з традицією жест відображає місце кожного в ієрархії корейського суспільства.

Неправильно застосований жест може стати причиною загального осуду і вплинути на репутацію людини.

Найбільш поширений жест, що відображає культуру корейців – уклін, використовується і для привітання, і для прощання. Причому порядок поклону, його глибина можуть багато розповісти зацікавленому спостерігачеві знайомому з корейської культурою.

6c392d43d1c9eff996b9a354912d0703 Корейське сердечко пальцями. Значення, назва, інші цікаві жести корейців

Корейське сердечко пальцями – ще один широко застосовуваний жест в корейському суспільстві, його можна побачити з екранів телевізора, в глянцевих журналах із зображенням місцевих знаменитостей, які таким чином висловлюють любов до своїх шанувальників.

Подібних жестів не мало, багато з них мають значення відмінне від уявлень європейців. Якщо користуватися в Кореї жестами в європейському розумінні, то легко зробити непоправну помилку. Іноземцям краще на перших порах взагалі відмовитися від будь-яких жестів.

Цікаві жестикуляції корейців

Корейці народ гостинний, з повагою ставляться до гостей, намагаючись догодити їм і надати усіляку повагу. Але вони трепетно ставляться до своїх культурних традицій, тому не варто ображати їх, використовуючи під час спілкування жести, які ними будуть витлумачені по-своєму.

Основні правила поведінки і жести необхідно знати заздалегідь, щоб не потрапити в незручне становище від їх незнання. У Кореї не прийнято доторкатися до незнайомих людей, особливо до старших за віком або представниць протилежної статі. Вважається образливим сякання на людях.

860683e0a65d51db7e10a882df1cd2f9 Корейське сердечко пальцями. Значення, назва, інші цікаві жести корейців

Перебуваючи в гостях, наливати самому собі – верх грубості, будь-який господар образиться. Але і чарку потрібно вміти тримати, це робиться правою рукою, а лівою при цьому притримувати праву. Випити потрібно правильно, якщо за столом є старший за віком чоловік, потрібно чарку прикрити рукою і, відвернувшись, її випити.

За столом вітається плямкання, вважається, що так гість показує господареві, що все дуже смачно. Ні в якому разі не можна встромляти палички в їжу, такий жест має відношення до смерті.

Корейці — народ добродушний і життєрадісний, вони люблять сміятися, хоча в давнину сміх заборонявся, це вважалося проявом загрози, так як видно зуби. Зараз, звичайно, це не так, але традиція, прикривати рот під час сміху, залишилася. Цей жест обов’язковий, коли людина позіхає або користується зубочисткою.

7ca322b29f8400f51b7e1c90e808d80a Корейське сердечко пальцями. Значення, назва, інші цікаві жести корейців

Розмовляючи з іншою людиною, слід руки тримати на увазі, не в якому разі, за спиною або в кишені. Цим можна завдати співрозмовнику велику образу.

Всіх, використовуваних корейцями в повсякденному житті жестів, запам’ятати неможливо, але основні варто знати чітко.

Жест «Сердечко»

Вираз почуття кохання з допомогою жесту можна зробити кількома способами. Як правило, для цього намагаються зобразити серце. Роблять це за допомогою долонь рук або просто за допомогою рук, зігнутих у ліктях і підняті над головою або з допомогою пальців.

3107a2005865d5dfab7ea537f46732cb Корейське сердечко пальцями. Значення, назва, інші цікаві жести корейцівКорейське сердечко пальцями рук – свідоцтво симпатії по відношенню до співрозмовника, а можливо навіть кохання

Корейське сердечко, зображене пальцями рук, виникло в кінці XIX століття, в даний час отримало широке поширення. Найчастіше його використовують зірки естради, виявляючи, таким чином, любов до своїх фанатів. Зображується жест з допомогою схрещених вказівного і великого пальців і притиснутих до долоні інших пальців.

Всі види зображень серця так і називаються «жест серце». Жест із застосуванням пальців, незважаючи на своє недавнє поява в корейської культури, отримав широке поширення у світі під назвою «корейська форма серця».

dec854113c274116bf867f6888090fe2 Корейське сердечко пальцями. Значення, назва, інші цікаві жести корейців

Полюбився зіркам естради жест серце продовжує свою трансформацію. Так одна з учасниць південнокорейської герл-групи LOONA зобразила жест, який отримав назву «Откусанное серце».

Спочатку вона сформувала долонями коло, з’єднавши великі, вказівні і середні пальці, потім піднесла цей круг до рота і зробила вигляд, що кусає цей круг. Вказівні і середні пальці при цьому прогнулися вниз, і вийшло зображення серця.

06a6b7422ab76bb2c4867423d218686c Корейське сердечко пальцями. Значення, назва, інші цікаві жести корейців

Ще одне нововведення у використанні «жесту серце» ввела учасниця подібної групи WJSN, поклавши дві половинки серця, створені руками, на щоки. Таке застосування жесту отримало свою назву по імені учасниці «Сердечко Луди».

Корейське сердечко пальцями рук продовжує вдосконалюватися стараннями зірок естради. «Инсайдерское сердечко» – винахід співачки Йебин з групи DIA, створюється з’єднанням вказівних і великих пальців рук, при цьому решта пальців зображують крила.

Двома руками

Корейці багато речей намагаються робити обома руками, щось робити однією рукою вважається порушенням традиції, що йде в глибину століть. Це свого роду демонстрація того, що в руках немає зброї і немає бажання заподіяти шкоду. Спостерігати подібне можна всюди, продавець в магазині бере гроші і дає здачу обома руками, будь-яка річ береться і приймається аналогічно, стосується це і жестів.

Багато жести показуються двома руками:

  • Жест «лапки» – долоні обох рук стискаються в кулаки, а відігнуті два пальці, вказівний і середній розташовують на рівні голови, прискорено згинають фаланги пальців, зображуючи лапки. Таким жестом виділяється і підкреслюється якась висловлена фраза. В діловій обстановці не використовується.
  • Жест «злість» – руки стискаються в кулаки, а відігнуті вказівні пальці підносять до скроневої частини голови, виходить така «коза рогата», супроводжується відповідним поглядом. Свідчить про те, що людина злитися на когось. Використовується у звичайній розмові з людьми одного кола.
  • Жест «захоплення» – трясуть кистями рук біля голови, згинаючи лікті. Застосовують у службовій або робочій обстановці у формі жарту.
  • Жест «ляскання в долоні» – плескати в долоні біля грудей і на відстані в кулак із зображенням радості на обличчі. Це жест готовності виконати якусь дію або погодитися з чимось і схвалити. Використовується при будь-якому спілкуванні.
  • Жест «обхват голови руками» – двома рук обхоплюють голову, долоні біля скроні, голова поникла. Застосовується в складній життєвій ситуації, кажучи співрозмовнику про незнання виходу з виниклих обставин.

Обіцянка

Якщо спілкуються люди, які перебувають у дружніх відносинах, то даючи обіцянку, прийнято закріплювати його відповідним жестом. Це гарантія, зразок підписаного договору.

5424c898b8d5746486060a90f4808a34 Корейське сердечко пальцями. Значення, назва, інші цікаві жести корейців

Здійснюється наступним чином: відстовбурчуються великий палець і мізинець, потім договірні сторони зчіплюються мізинцями, великі пальці при цьому направляють у бік опонента, виходить, що ставиться печатка. Використовується часто, але близькою дружньому середовищі. Порушувати домовленості такого роду вважається великою ганьбою і втратою репутації.

Подзывание людей

У російській традиції існує жест, що використовується при подзывании іншої людини. Це роблять відкритою долонею звернена вгору. Використання такого прийому в Кореї може викликати образу і негативне ставлення до співрозмовника, таким чином там підкликають собак. Для людей використовується інший жест.

Жест називається «кликнути рукою», для цього рука витягується вперед, долоню звертають до землі, пальці руки прискорено згинають і розгинають. Використовують для того, щоб покликати людину ближче.

Вітання

Корейські привітальні жести відмінні від європейських. Вітання по-корейськи – це уклін. Згідно культурної традиції – це своєрідний ритуал, що підкреслює прояв ввічливості і поваги до людини. Уклін – культурна цінність Кореї існуюча і соблюдаемая понині.

Поклони бувають різні, але при будь-якому поклоні обов’язкове використання іншого жесту, званого консу. Здійснюється покриванням кисті правої руки лівої, пальці на правій руці притискаються до долоні, а великий палець обіймається з таким же пальцем лівої руки. Руки злегка висунуті вперед, розташовуючись перед животом, не торкаючись тулуба.
f617cfbcb8c031cf3b2f6802c8110c39 Корейське сердечко пальцями. Значення, назва, інші цікаві жести корейців

Якщо консу робить жінка, то вона накриває ліву руку правою. Так проявляється зв’язок з вченням про енергіях чоловічий ЯН і жіночого “ІНЬ”.

Часто вживаний корейцями поясний уклін, називається кенне. Такий уклін раніше не входив в культурну традицію, що з’явився на початку ХХ століття, як результат змін способу життя через збільшення міжнародних контактів. Виконують його двома способами.

Якщо кланяющийся одягнений в сучасний костюм, то він розміщує руки по швах, злегка зігнувши долоні у вигляді невеликого горбка, потім трохи нахиляє голову вперед, корпусом робить поясний уклін, застигаючи ненадовго в такій позі, потім розпрямляється і стоїть, з повагою дивлячись на співрозмовника.

Якщо вітає в національному вбранні, то руки розташовують на животі з жестом консу. Використовується для привітання, рукостискання, але застосовують його в основному на ділових зустрічах, знайомлячись, тиснуть руки опонента двома руками, злегка струшуючи їх досить тривало. Якщо знизують однією рукою, то друга підтримує пожимаемую руку.

Традиція корейських поклонів регламентована правилами етикету, де розписано, як і кому кланятися, яка повинна бути глибина поклону. Як правило, поклони встановлено 3-х видів на 30, 45, 90 градусів, але існують поклони з повним згинанням тулуба, коли голова майже торкається колін.

dce8d308fadf1cdb86a79f7fb727ebbe Корейське сердечко пальцями. Значення, назва, інші цікаві жести корейців

Сучасні правила етикету визначають 5 основних типів привітання.

Найменування поклону Застосування поклону Особливості використання
Церемоніальний уклін

[ыйсик кенне]

Офіційна форма поклону замість глибокого поклону чоль – при проведенні церемоній ритуального характеру Тулуб жестикулюють нахиляється на 90 градусів так, щоб обличчя виявилося паралельно підлозі
Великий уклін

[кхын кенне]

Вживається при бажанні підкреслити свою повагу при прийомі почесного гостя і при проведенні заходів офіційного характеру Тулуб жестикулюють нахиляється на 45 градусів
Звичайний уклін

[пхен кенне]

Використовується при зустрічі зі старшим за статусом людиною Тулуб нахиляють на 30 градусів
Полупоклон

[пан кенне]

Вживається старшим при відповіді на привітання молодшого Тулуб нахиляють не більше ніж на 15 градусів
Привітання поглядом

[монне]

Жест вітання при повсякденному спілкуванні з друзями або колегами по роботі Швидке похиле рух головою вперед під кутом 15 градусів. Погляд спрямований на адресата

Корейське сердечко пальцями рук можна вважати привітанням, закохані, здалеку побачивши один одного, виконують це жест, так як при зустрічі не можуть обійнятися. Такий прояв почуттів засуджується суспільством, але і поклони при зустрічі їм не потрібні, жест сердечко вже все виконав.

Прояв чоловічої дружби і приязні

Дружні стосунки між корейськими чоловіками мають свої особливості, відмінні від західних уявлень про чоловічу дружбу. У Кореї ніхто не дивується, зустрівши молодих чоловіків, що йдуть по вулиці, взявшись за руки або обнявших один одного за плечі.

Це всього-навсього жести, що підкреслюють міцну дружбу і не мають ніякого відношення до одностатевої любові, як це міг би розцінити європеєць.

6dcac99a8dff3e51afd2c9512ea290b0 Корейське сердечко пальцями. Значення, назва, інші цікаві жести корейців

Іноземцям така поведінка забороняється. Просто знайомі між собою люди можуть стояти близько один до одного, або йти поруч, але намагатися йти попереду або змусити іншого йти позаду, вважається грубістю.

Проявом дружби у корейських чоловіків вважається і погладжування по спині, не варто в цей момент скидати його руку, це викличе сильну образу.

Небажання слухати

Під час бесіди іноді бувають випадки, коли людина не бажає чути і слухати опонента. У російській традиції це можна проявити відсутнім поглядом або відведенням очей в сторону, не жестикулюючи при цьому. У Кореї в таких випадках використовують відповідний жест. Це звичайне затикання вух вказівними пальцями, а то й просто закриття вуха долонями рук.

У культурі кожного народу є свої особливості та традиції, які можуть подобатися, а можуть викликати відторгнення. Корейське сердечко, виконане пальцями рук, мимоволі викликає симпатію і до народу, і до його незвичайної, але красивою культурі взаємин.

Відео про жести, які можна демонструвати в Кореї

Чого не можна робити в Кореї:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради