Найсмачніші сорти картоплі

Всім привіт! Саме час замислитися про садіння картоплі, щоб вона порадувала чудовим урожаєм. Мій тато з виходом на пенсію, щільно зайнявся городом, і садовою ділянкою. Тому зараз його цікавлять сорти картоплі і добрива при посадці в лунку.

Сьогодні хочу поговорити про те, як сорти картоплі найсмачніші. Відгуки про них хороші, я зібрала інформацію, представлю вам огляд з фото та описом.

На жаль, картопля, придбаний в найближчому магазині, не завжди відповідає смаковим вимогам. Його властивості досить посередні, тому знайти унікальний продукт непросто.

0bc114980305a026cb11bf36cbf4281e Найсмачніші сорти картоплі

Однак виростити в домашніх умовах смачний, корисний і неповторний урожай — цікава процедура. Вона вимагає відповідального ставлення та уваги.

У статті я описую ті сорти, які приємно дивують не тільки досвідчених господарів, але і зацікавлених новачків, раніше не цікавилися садовими роботами.

Які сорти картоплі найсмачніші і врожайні?

Спеціалісти називають кілька видів, що володіють корисними властивостями і особливим смаком. Їх прийнято розрізняти за деякими ознаками.

«Королева Анна»

Це ранній сорт, активно обговорюваний і рекомендований бувалими садівниками. Маса бульб — від 70 до 140 г, плоди вирівняні і містять достатню кількість крохмалю.

Шкірка картоплин має характерний жовтуватий відтінок, білі квіточки, м’якоть збагачена каротином. Зберігання сорту не передбачає складності, крім того, враховувати тип грунту не потрібно, оскільки даний вид до нього легко пристосовується. Стійкий до раку картоплі та фітофторозу.

ccb4edf087e8626b51cb834d97e451d0 Найсмачніші сорти картоплі

Очищення картоплі проводиться легко завдяки наявності поверхневих вічок. З моменту посадки до збору повинно пройти не менше 80 днів. Смак «королеви Анни» незамінний, при варінні і смаженні плоди не темніють.

«Беллароза»

Урожай відрізняється достатком і стабільністю. Як правило, з моменту посадки до збору проходить не менше 50 днів. Добре зберігається. Це червонуваті бульби з розсипчастим м’якушем жовтуватого відтінку, маса плодів варіюється від 100 до 250 р.

Квіти червоно-фіолетові, але в деяких випадках вони можуть не утворюватися. Даний фактор не є негативним. Його прийнято вважати особливістю виду.

9d3bef96e2a147e5054c2560969b05b4 Найсмачніші сорти картоплі

М’якоть не темніє під час процесів варіння, смаження і очищення, що активно відзначають господині. Стійкий до парші, раку картоплі, фітофторозу, нематоди, чорної ніжки.

«Джеллі»

Від посадки до збору проходить близько 85 днів, тому сорт називають середньораннім. Характеризується високою врожайністю. Бульби темно-жовті, м’якуш має більш світлий відтінок.

Вирівняний і простий у зберіганні. Маса не перевищує 150 г, плоди містять оптимальну кількість крохмалю, вітамінів, білків і необхідних нутрієнтів.

916a27e3dc4e80ef4af40d52908254e0 Найсмачніші сорти картоплі

Легко чистяться, наділені приємним смаком і вимагає ретельного догляду. Використовується для приготування більшості відомих страв (за винятком пюре). Мається на увазі стійкість до раку картоплі, що не стосується фітофторозу.

Найсмачніші сорти картоплі для Підмосков’я

Підмосков’ї вважають місцевістю, не відрізняється особливою врожайністю. Але можна перерахувати картопляні сорти, які ідеально вписуються навіть у такі умови.

«Приекульский»

Цей вид характеризується ранньою врожайністю. Добре зберігається, має стійкість до раку картоплі. Транспортування сорту не представляє труднощів. Також стійкий до фітофторозу. Маса плодів не перевищує 100 г, м’якоть світла, а шкірка має бежевий відтінок.

1f1f4e058b2de0d1c3978ae5923903d6 Найсмачніші сорти картоплі

«Рання Троянда»

Сорт є прийнятним, оскільки відноситься до ранньостиглим. Шкірка має рожевий відтінок, м’якоть бліда, іноді з ледь помітним пігментом.

Плодам властива опірність хвороботворним бактеріям, однак вони нестійкі проти раку картоплі та фітофторозу, якщо не дотримувалася необхідна профілактика. Потрібно обов’язково підготувати якісну грунт і добрива.

099ed5ca22cf52d0d9348d5cb4af397e Найсмачніші сорти картоплі

«Фаленский»

Від інших сортів відрізняють його пристосованість до будь-яких погодних умов і відносно просте зберігання. Шкірка світла з невеликими очима, м’якоть схожа на увазі.

Містить малу кількість крохмалю, але володіє унікальними смаковими якостями. Характеризується гарантованою стійкістю до раку картоплі та фітофторозу, высокоурожаен.

«Удача»

Як випливає з назви, сорт активним чином рекомендується досвідченими садівниками. Незамінний смак, пристосованість до кліматичних перепадів і опірність до багатьом хворобам зробили його популярним. У плодів м’якоть білосніжна, бульби великі, не менш 250 м по масі.

072d21d06a40d838c48f5187c209bfe4 Найсмачніші сорти картоплі

«Гала»

Даний вид користується попитом і затребуваний серед багатьох городників. У нього густе зелене листя. Сорт відрізняється стійкістю до атак» паразитів і різних хвороб. Вологолюбний.

f4e1ace38c3c553738da079bb5a9ab34 Найсмачніші сорти картоплі

Найкращі сорти картоплі для Сибіру й Уралу

Кліматичні умови сибірських регіонів підходять не для будь-яких культур. Необхідно вибирати сорти картоплі, які здатні пристосовуватися до холодів, заморозків і раптових перепадів температури.

«Олена»

Плоди овальні за формою, між тим як їх вага складає не менше 150 р. М’якоть жовтуватого відтінку характеризується приємним смаком. Цей сорт скоростиглий, дозріває через 70 днів після посадки.

681214a84819f082010a851521f47d39 Найсмачніші сорти картоплі

Стійкий до холоду і різких змін погоди, зберігання не представляє складнощів. Крім того, вид передбачає опірність небезпечним хворобам.

«Ранній Уральський»

Ідеальний варіант для посадки в холодних регіонах. Бульби білі, м’якоть світла, використання для приготування основних страв і особливий смак роблять сорт винятковим.

12ec999e2f0c8f3b09002bfb59b37f35 Найсмачніші сорти картоплі

Городники віддають увазі перевагу, оскільки він демонструє дивовижну стійкість до хвороб і особливостям вегетаційного періоду. Досвідчені садівники вважають сорт найсприятливішим і підходящим для районів Сибіру.

«Невський»

Білий картоплю зі світлою м’якоттю, гладкою шкіркою та масою не менше 100 р. Містить найбільшу кількість крохмалю. Підходить для районів Західної та Східної Сибіру, активно і успішно застосовується фахівцями.

99b832870fe44cb9e1ea1626a4d2f59f Найсмачніші сорти картоплі

«Фресці»

Сорт голландського походження, відрізняється стійкістю до нематоди та фітофторозу. Має опірність до різких змін погоди. Гладка поверхня, бульби мають жовту м’якоть і шкірку відповідного відтінку.

«Пріор»

Мова йде про універсальний сорт, який характеризується раннеспелостью. Не піддається впливу фітофторозу, нематоди та борошнистої роси.

8c77299c431e87360a5853482c94b955 Найсмачніші сорти картоплі

Один з видів, що забезпечують неперевершені смакові властивості і особливості. Плоди мають видовжену овальну форму, м’якоть кремового відтінку і відповідну шкірку.

Сорти картоплі для смаження і запікання

До сортів картоплі, призначених для запікання і смаження, висуваються суворі вимоги. Відповідний вигляд повинен містити найбільшу кількість крохмалю, не втрачати смакових властивостей при зберіганні і не темніти при термічному впливі.

 • «Аноста» (голландський вигляд, нечутливий до більшості хвороб; м’якоть має жовтуватий відтінок, бульби гладкі, смак хрусткий).
 • «Леді Клер» (сорт, придатний для приготування чіпсів і картоплі фрі; м’який, крахмалистый, володіє ніжним смаком; його зберігання не проблематично, але у весняну пору плоди втрачають смакові властивості).
 • «Надія» (містить достатню кількість крохмалю, підходить також для варіння; в хімічних обробках немає потреби, вид стійкий до багатьох захворювань).
 • «Сатурн» (плоди володіють твердістю, містять найбільшу кількість крохмалю, але не мають вираженого смаку; довго зберігаються і підходять для смаження, але готувати пюре не рекомендується).

610aba9416cf0cfc15f294b2ab8522c5 Найсмачніші сорти картоплі

Смачні сорти картоплі для пюре

Розсипчасте картопляне пюре вважається одним з найвідоміших страв національної кухні. Завдяки цьому підібрати необхідні сорти досить просто.

 • «Аврора» (плоди цього сорту мають дрібну форму і рожевий відтінок; при варінні їх вдається швидко розтовкти; проте вирощують цей вид не так часто, оскільки в більшості випадків бульби виявляються занадто маленькими).
 • «Адретта» (німецький вигляд, спочатку застосовувався в якості кормових культур і здобув популярність в Росії; ідеальним варіантом виявиться приготування зимових страв з використанням таких плодів).
 • «Вектор» (сорт, що характеризується среднеспелостью і отримав затребуваність порівняно недавно; добре зберігається і підходить для пюре).
 • «Зекура» (плоди швидко дозрівають, крім того, стійкі до різних захворювань; бульби гладкі, м’якоть має жовтуватий відтінок; зберігання триває не менше півроку).
 • «Санта» (теплолюбний сорт з високою врожайністю; несприйнятливий до захворювань, але придатними є не будь-які кліматичні умови; рекомендується вирощувати в південних районах).
 • «Північне сяйво» (особливий сорт; м’якоть фіолетово-жовта; для збереження незвичайної забарвлення бажано запікати або варити в мундирі).
 • «Чавунка» (один з найбільш затребуваних і старих видів; знаходив застосування до періоду Революції; шкірка щільна, м’якоть біла, кількість крохмалю найбільшу; на жаль, сорт сприйнятливий до хвороб і впливу паразитів).

4a1f75577d395cd05aff0939056f389d Найсмачніші сорти картоплі

Щоб випала нагода віддати перевагу унікальним і бездоганним сортів, які відрізняються не тільки стійкістю до хвороб, але і приємним смаком, потрібно враховувати деякі правила.

Важливо визначитися, до яких погодних умов пристосована культура і скільки потрібно часу на вирощування. Також необхідно з’ясувати, які чинники впливають на зберігання і врожайність.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради