Як зменшити розмір футболки: ушивання, сушарка

Часто трапляється так, що стара одяг розтягнулася чи сподобалась річ в магазині занадто велика. У цьому випадку постає питання, як зменшити розмір футболки. Існує цілий ряд практичних методів, які дозволяють зробити тканинне виріб менше. Наприклад, застосування окропу, користування пральною та сушильною машинки, ушивання.

7399388548fafb3da285f940261c376b Як зменшити розмір футболки: ушивання, сушарка

Причини розтягування

Футболка — це предмет гардероба щоденного носіння. Під час експлуатації одягу вона поступово розтягується і втрачає форму. Причинами ослаблення волокон тканини є заняття спортом або фізичні навантаження. Тобто згубний вплив робить часте взаємодія футболки з потім і підвищеною вологістю. Особливо це стосується речей з бавовни.

Як зробити, щоб футболка села?

Існує кілька методів, за допомогою яких зменшується розмір предмета гардероба, що розтягнувся в домашніх умовах. Натуральні волокна тканини (такі як бавовна або шерсть) мають властивість стискатися під впливом високих температур. У зв’язку з цим методи, що ґрунтуються на цій особливості здатні зменшити футболку на розмір і більше.

Гаряча вода

Цей метод ефективно впливає на бавовняні речі. Для початку необхідно закип’ятити воду у великій каструлі. Після чого помістити футболку в окріп. І залежно від ступеня розтягування і необхідного розміру потрібно почекати певний час. Воді дають охолонути. Нюанси такі:

370ec6bfd32d0b1e9420675fb1ec259b Як зменшити розмір футболки: ушивання, сушаркаКипляча вода зможе прибрати кілька пунктів розмірної сітки.

  • Для зменшення футболки на кілька розмірів виріб поміщається в воду відразу після закипання.
  • Для того щоб одяг сіла на ? —1 розмір, стоїть перед вимочуванням рідини почекати від 3 до 5 хвилин.
  • Для зменшення в ? — ? розміру воді дають охолонути 15 хв.

Варто пам’ятати, що чим довше річ проведе в окропі, тим сильніше вона сяде.

Тримати футболку у воді потрібно не менше 20 хвилин. Після необхідної кількості часу необхідно злити воду з каструлі, вичавити предмет одягу і дати йому висохнути. Щоб річ ще сильніше зменшилася можна покласти її в сушарку. Для досягнення позитивного ефекту важливо суворо дотримуватися порядку дій і температурний режим. Інакше ефект надмірним.

Пральна машина і сушарка

Щоб не возитися з каструлями, вдаються до допомоги техніки. З завданням щодо зменшення розміру футболки відмінно впорається пральна машина і сушарка. Якщо випрати річ в режимі гарячої води, це благотворно вплине на волокна тканини, так як при роботі барабана вони стискаються. Після прання футболку поміщають в сушарку і виставляють середню температуру. Але занадто висока температура при сушінні згубно позначиться на зовнішньому вигляді виробу.

Ушивання футболки

Існують випадки, при яких застосування вище перерахованих методів небажано:

  • Конструктивні особливості одягу — нестандартний комір, малюнок на речі. При впливі окропу втрачається форма, колір і зовнішній вигляд.
  • Вироби з синтетики. Ненатуральні матеріали гірше піддаються підсадженню за допомогою гарячої води.

У цих випадках варто згадати про ушивання речей. Після примірки та визначення проблемних місць робиться розмітка крейдою або сухим милом для ушивання. В цілях економії часу, замість розрізання речі, зрізається рядок. Робити це потрібно обережно з-за ризику зіпсувати річ. Краще зрізати по 0,5—0,7 див. Далі зазначається лінія ушивання футболки, при цьому поєднуються протилежні краю для симетрії. Робиться припуск на шов 0,6—1 см, після чого зрізається зайва тканина. Отделывание рукавів проводитися за таким же принципом. Рядок краще починати з низу вироби з переходом на рукав. Проробляється це і з іншого боку футболки. Після зшивання залишається 4 рядки оверлока, які можна зрізати.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради