Як прожарити чавунну сковороду: обпалення маслом і сіллю

Прожарювання — підготовка чавунної сковороди до використання. Такий процес очистки дозволяє позбутися від заводського мастила і подальшого нагару від приготування їжі. Своєчасна процедура очищення поверхні кухонних чавунної начиння допоможе зберегти функціональність пристрою. Їжа не буде пригорати, а сама посуд не стане погано пахнути. Процедура дозволить прибрати дивний присмак від пригорілої і потрапила в пори їжі. Для цього застосовують сіль, масло або вигрівають в духовці.

kak prokalit chugunnuyu skovorodu: obzhiganie maslom i solyu21 Як прожарити чавунну сковороду: обпалення маслом і сіллю

Періодичне прожарювання чавунного посуду дозволяє очистити поверхню від нагару, жиру, за рахунок чого забирається прилипання до їжі сковорідці і знищує дивний присмак.

Загартувати нову чавунну сковороду необхідно перед першим застосуванням, так вимагає безліч виробників вироби. Таким чином її готують до початку роботи і правильного функціонування. На перших етапах така процедура допомагає прибрати заводську мастило, а при подальшому споживанні очистити від нагару, який утворюється від згорання масла і жиру. Перед приготуванням млинців і оладок також не обійтися без проколювання. Її можна правильно прожарити і в домашніх умовах, використовуючи необхідну методику і матеріали.

Як правильно?

Чавунна сковорода проколюється з допомогою:

  • духовки;
  • масла;
  • солі.

kak prokalit chugunnuyu skovorodu: obzhiganie maslom i solyu22 Як прожарити чавунну сковороду: обпалення маслом і сіллюСвоєчасна правильна прокалювання збільшить термін служби чавунного виробу, для чого використовується рослинна олія.

Своєчасна періодична очищення покриття і обробка його маслом дозволяє убезпечити сковорідку від псування. Після проколювання її треба промити холодною водою і закріпити ефект. Чавунне покриття не може деформуватися від процедури, його характеристики в обжарке тільки поліпшуються. Якщо ж на покритті є емаль, покривати її не можна. Важливо не тільки правильно прожарювати, але і зберігати. Не варто залишати виріб мокрим і з їжею, від цього термін служби зменшується. Важливо виконувати всі правила безпеки, щоб не обпектися маслом і не стати причиною загоряння. Також не слід відразу висипати матеріал для проколювання, потрібно дочекатися його остигання.

Прогрівання в духовці

Можна обпалити сковорідку без зайвих маніпуляцій, коли часу на догляд немає, але результат такого проколювання буде нижче. Спочатку виріб ретельно вимивається миючим і проточною водою. Далі за допомогою чистої тканинної ганчірочки масло наноситься на поверхню сковорідки, попередньо насухо витертої паперовою серветкою. Духовка розігрівається до 180 градусів і всередину поміщається сковорідка верх дном. Через годину духовка вимкнеться, але сковорідка в ній знаходиться до повного охолодження.

Обпалення маслом

При цьому важливо стежити, щоб масло в сковорідці не спалахнуло і не загорілось. Сковорідка спочатку вимивається і витирається насухо. В неї наливається масло фактично до країв. Можна застосовувати звичайне рослинне масло без запаху (нерафінована). Кухонне начиння ставиться на вогонь, розігрівається і витримується 30 хв., потім рідина зливається і сковорода ретельно промивається. Проколювати таким чином пристрій потрібно акуратно і тільки у фартусі.

Прожарювання з сіллю

Прилад для смаження їжі потрібно підготувати. Він добре промивається під пінним розчином з води і миючого, а потім промити під проточною водою. Після цього сковорода просушується паперовим рушником. На поверхні не повинно бути яких-небудь плям і залишків. Кухонна сіль висипається на дно посуду на 1 див. Сковорідка ставитися на відкритий вогонь і витримується близько 20 хвилин. Далі сіль висипається і в сковорідку заливається таку ж кількість масла або іншого жиру і знову прогрівається близько 20 хв. Далі рідину потрібно злити і сковороду помити. Сіль як сорбент добре очищає поверхню.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради