Як прочистити унітаз: хімічні засоби, вантуз, трос

Щоб прочистити унітаз самостійно, можна застосовувати спеціалізовану хімію, вантуз або пружинні спіралі, троси. Спочатку слід встановити причину і ступінь засмічення пристрою, а потім, грунтуючись на цих параметрах, вибирати спосіб очищення. Після її проведення туалет потрібно промити і обдати гарячою водою чистячий пристосування.

ee15070ac932ffb065e3fce70b330145 Як прочистити унітаз: хімічні засоби, вантуз, трос

Причини засмічення

Засмічення в туалеті виникає із-за таких факторів:

  • будівельне сміття, що потрапив в унітаз;
  • засоби особистої гігієни (прокладки, ватяні диски і інші);
  • зіпсовані продукти, викинуті на утилізацію;
  • пробка зі сміття в загальному стояку каналізації.

Причини засмічення в унітазі найчастіше стосуються неправильного користування предметом санвузла. Ігнорування рекомендацій, в яких попереджають, що краще туди не кидати туалетний папір або інші засоби гігієни, веде до проблеми з пристроєм.

Як прочистити?

3fc7b50fe6aa4f36a8aa8014cda7dfdf Як прочистити унітаз: хімічні засоби, вантуз, тросПобутова хімія не тільки прочищає унітаз, але і допомагає утримувати санвузол в чистоті.

Пробити засмічення в унітазі допоможуть:

  • побутова хімія;
  • вантуз;
  • пружинна спіраль;
  • трос.

Засмітився унітаз краще почистити за допомогою найнятих сантехніків, які швидко усунуть пробку. Але можна і самостійно в домашніх умовах позбутися проблеми підручними засобами. Перш ніж чистити пристрій, важливо дізнатися з-за чого засмітився унітаз. Для цього слід одягнути гумові рукавиці, марлеву пов’язку і з допомогою черпака усунути всю накопичену воду. Попередньо потрібно постелити ганчірку перед унітазом, щоб не забруднити підлогу. Далі рукою необхідно перевірити трубу туалету і наявність там предмета, який спровокував проблему. Прочистити і усунути засмічення в унітазі допоможе загнута дріт чи можна позбутися від засорившего трубу предмета пальцями.

Спеціальні хімічні засоби

Для усунення засмічень можна застосовувати спеціальну хімію, яка допоможе прибрати пробку і очистити поверхню пристрою. З популярних використовують Tiret, «Кріт» або «Потхан», «Биосостав Вантуз». Вони дозволяють прочистити засмічення з волосся, паперу, нальоту, їжі. Хімію наносять тільки в гумових рукавичках і з увімкненою вентиляцією. Після нанесення потрібно почекати 2-3 години, за які засіб роз’їсть забитий сміття, потім промити кілька разів водою. Якщо засмічення значний, це метод прочищення не дає очікуваних результатів.

Допомога вантузом

e3cb91ec7809299119a20b08a6592bbd Як прочистити унітаз: хімічні засоби, вантуз, тросОдин з популярних способів усунення засмічень — застосування вантуза.

Якщо унітаз забився і під рукою вантуз, то проблема фактично усунена. Гумова частина встановлюється на отвір для зливу так, щоб вона була покрита водою. Далі слід натиснути пару раз на ручку вантуза у вертикальному напрямку, щоб створити перепад тиску і різким рухом витягти пристрій з туалету. Процедуру потрібно повторювати до моменту, поки вода не піде в злив. Після цього проводиться чистка поверхні унітазу. Можна застосовувати чашевидний, конусоподібний або пневмонический вантуз. Внутрішня поверхня труби не пошкоджується від впливу таким інструментом багаторазового застосування.

Пружинна спіраль

Вона допоможе позбутися від будь-якого засмічення. З її допомогою можна прочистити і прибрати сильні засмічення в будь-якому вигляді труб (вертикальні, горизонтальні). Виходячи з діаметру і жорсткості пружини, її застосовують на різних стадіях засмічення. Вона відноситься до професійних інструментів для прочищення засмічень і має багато насадок для прискорення процесу пробивання. Її встановлюють у засорившуюся трубу і обертають (ручка виступає як натягувач). Пружинна спіраль рідко зустрічається в коморах у користувачів, більшою мірою її застосовують сантехніки.

Застосування троса

96154a075373ed3955ea7e77d4ab27fd Як прочистити унітаз: хімічні засоби, вантуз, тросВін складається з жорсткої дроту, спіралі і ручки. Щоб прочистити пристосування, трос просувають всередину помпі труби плавними і поступовими рухами. Кінець проділу повинен дійти до упору з гідрозатворів, після чого потрібно зробити 2-3 зворотно-поступальних рухів, щоб остаточно зруйнувати накопичився сміття. Далі трос виймають і зливний отвір промивають гарячою водою.

Як вибрати метод прочищення?

В основі вибору методики лежить причина засмічення.

Незначну пробку зі сміття можна усунути хімією, а більш сильні засмічення вантузом. Якщо ці засоби не ефективні, то на допомогу йде трос або пружина. Важливо пам’ятати, що часте використання хімії шкодить станом труб. Також потрібно звернути увагу на діаметр труби туалету, його конструкцію. Якщо самостійно впоратися з засміченням в туалеті не вдалося, слід звернутися за допомогою професійних сантехніків.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради