Як прати компресійні панчохи: правила, всі засоби підходять

Правильно прати компресійні панчохи необхідно для того, щоб виріб як можна довше зберігало ноги. Оскільки вироби мають специфічне призначення, їх рекомендується прати таким чином, щоб не пошкодити сплетення і волокна. Якщо слідувати порадам виробників, і наявними рекомендаціями, компресійну білизну надовго збереже потрібну силу стиснення.

kak stirat kompressionnye chulki: pravila, vse li sredstva podkhodyat55 Як прати компресійні панчохи: правила, всі засоби підходять

Призначення

Терапія відіграє важливу роль в лікуванні лімфостазу. Добре підібраний трикотаж призводить до підвищення тиску всередині тканин, що сприяє перерозподілу лімфи і її відтоку. Крім лікування варикозної хвороби, часто компресійні панчохи допомагають в таких випадках:

 • Хронічна втома нижніх кінцівок.
 • Уповільнене кровообіг в ногах.
 • Профілактика тромбофлебіту.
 • Вагітність (2-3 триместр).
 • Запобігання розвитку судинних зірочок.

Правильний догляд

Занадто часта чистка — не кращий варіант для трикотажу. Краще всього прати білизну у міру забруднення, але не рідше одного разу на 2 доби.

kak stirat kompressionnye chulki: pravila, vse li sredstva podkhodyat56 Як прати компресійні панчохи: правила, всі засоби підходятьПісля чищення компресійну білизну набуває вихідні характеристики.

Догляд за компресійними панчохами — це, насамперед, щоденне прання вироби і відповідні його «вижимання» і сушка. Основні правила перед початком прання: зняття з рук прикрас, кілець і браслетів, які можуть пошкодити матеріал, а, отже, призвести до псування панчоху. Регулярне прання компресійних виробів показана не тільки з гігієнічних міркувань, але, перш за все, уваги до компресії. Постійна носка таких речей впливає на ступінь стиснення, вплив має також надягання і зняття (навіть правильне) такого панчохи. Після прання виріб відновлює форму і початкові властивості стиснення.

Правила прання

Компресійний трикотаж краще прати вручну. Вода при цьому повинна бути ледве теплою і навіть прохолодною, максимум 30—40 C. Слід використовувати делікатні порошки або гелі для прання в максимально невеликій кількості. Для того щоб випрати компресійні гольфи, колготки або панчохи вручну необхідно:

 • Спочатку ретельно перемішати воду з порошком, потім покласти в неї панчоху.
 • Краще дозволити виробу деякий час розмокнути, а потім випрати, уникаючи сильного тертя, вигинання і т. д.
 • Ретельно промити панчіх під проточною водою.
 • Мокру білизну перекласти на рушник. М’яко натискаючи, необхідно дотиснути виріб, щоб якомога більше вологи залишилося в рушник. Не можна викручувати і повертати панчохи.
 • Після цього, вийняти панчіх і злегка розтягнути, повертаючи йому правильну форму. Для сушіння, трикотаж розміщується на сушарці для білизни.
 • kak stirat kompressionnye chulki: pravila, vse li sredstva podkhodyat57 Як прати компресійні панчохи: правила, всі засоби підходятьВисока температура і обороти в кінці циклу згубно впливають на виріб.

  Прання такого білизни в пральній машині допускається деякими виробниками. Використовувати при цьому необхідно програму для делікатних тканин. Температура води не повинна бути вище 40 градусів. Перш ніж включати машинку, краще переконатися в тому, що повністю відключений режим віджиму. Оскільки навіть низькі обороти, здатні порушити функції тканини.

  Механічна прання призводить до швидкого зносу тканини, а, крім того, легше і швидше прати панчоху вручну.

  Всі засоби підходять?

  Для запобігання залишків порошку на компресійному білизна краще користуватися рідкими засобами для прання. Крім цього, гранули, з яких складається порошок, застряють у волокнах тканини, і порушують їх цілісність. Використання господарського мила також небажано, оскільки жирні кислоти, що входять до складу мила, агресивно впливають на трикотаж. Гарною заміною такого мила стане дитяче, яке зручніше використовувати в натертому вигляді.

  Доглядати за компресійними панчохами краще за допомогою спеціально призначених для цього коштів. Вони мають пом’якшуючими діями, але при цьому не впливають негативно на утяжку. Також варто пам’ятати, що не можна використовувати кондиціонер для прання таких виробів. Він залишає плями на поверхні, руйнує волокна тканини і погіршує стягуючий ефект.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради