Як прати кашемір: правила, особливості тканини

Делікатне прання кашеміру полягає в правильному підборі побутової хімії, контроль температури води і сушіння вироби. Зрідка допускається прання в машинці при сильному забрудненні, в інших випадках можливий тільки ручний режим. При порушенні інструкції по догляду річ може поміняти колір, форму (розтягнутися, стягтися) і м’якість. Це дорога і рідкісна тканина, яка потребує акуратного підходу.

kak stirat kashemir: pravila, osobennosti tkani19 Як прати кашемір: правила, особливості тканини

Особливості тканини

Щоб одяг не деформувалася, не втратила зовнішній вигляд, потрібно вибирати спеціальну хімію для кашеміру.

Кашемірові речі улюблені багатьма з-за своєї м’якості, ніжності і теплоти. Це повітряний матеріал, дуже легкий і приємний до тіла, за яким потрібно правильно доглядати. В основу цієї пряжі входить пух (підшерстя) гірських кіз, у складі шерсть. Кашемірова нитка буває:

  • вовняна;
  • напівшерстяна.

Натуральний кашемір відрізнити від підробки. Вироби з цього матеріалу не викликають неприємних відчуттів при шкарпетки, тіло в ньому комфортно. Найчастіше це дорогі вироби, так як кашемір — рідкісне сировину в тканої промисловості. Товщина якісної кашемірової нитки становить близько 19-20 мкм, що в 2,5 рази менше, ніж волосся людини. Пух заготовлюється вручну, у весняний період, коли у кіз починається линяння.

kak stirat kashemir: pravila, osobennosti tkani20 Як прати кашемір: правила, особливості тканиниСтворення ниток для тканини — кропітка ручна робота.

У середньому з однієї тварини вичісується до 200 г первинного матеріалу. Після проходить етап очищення, і вихід продукції становить до 120 р. за тонкістю нитки вся робота з матеріалом проходить вручну. Тривалість виготовлення займає в середньому 30 днів. Перед покупкою слід уважно читати склад нитки і звертати увагу на процентне відношення кашеміру в складі.

Правила прання

Чистити одяг з кашеміру можна:

  • вручну;
  • на делікатному режимі в пральній машині.

Догляд за таким виробом особливий. Перед пранням слід уважно вивчити етикетку і визначитися з дозволеними режимами догляду (температура, віджимання). Якщо на тканині є плями, то видаляти їх слід до початку основного прання. У такому разі забруднене місце краще почистити під струменем холодної води, або обробити содою. Досвідчені господині рекомендують відпарювати плями над киплячим чайником і вже після прати повністю.

Вони не повинні містити фосфати, агресивний хлор. Після їх застосування матеріал зберігає свій колір, структуру та м’якість тканини. Температура води при пранні кашеміру повинна бути дорівнює 30 градусам на всіх етапах. Важливо не допускати сильного віджиму. Тканина не можна сильно терти і выстирывать. Сушать светри виключно розгорнутими і на горизонтальній площині. Він кладеться на сухе рушники, яке змінюється в міру намокання.

Ручний догляд

kak stirat kashemir: pravila, osobennosti tkani21 Як прати кашемір: правила, особливості тканиниПеред пранням проводять сухе чищення вироби спеціальною щіткою.

Це найкращий метод очищення для кашемірових виробів. За допомогою щітки для одягу видаляються всі зайві ворсинки і прибираються катишки. Вода нагрівається до 30 град. і в ній розводять спеціальний порошок до утворення піни. В рідину кладуть кофту і замочують на 10 хв. Акуратно віджимається тканину і кілька разів прополіскують у чистій воді. Рекомендується додавати 1 ч. л. гліцерину в останній таз з водою для збереження м’якості і недопущення усадки светру. Сушитися на рушник.

На делікатному режимі в машинці

Це нерегулярний спосіб прання для кашеміру. Щоб не пошкодити виріб до нього можна вдаватися нечасто. Для машинки застосовується тільки гель. Кофта вивертається на виворітну сторону, щоб лицьова не терлась об барабан. При цьому вибирається делікатний режим прання (для шовків або кашеміру). Важливо ще додавати режим додаткового полоскання. Віджим у такому випадку є неприпустимим.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради