Як позбутися від цвілі на стінах: народні засоби та магазинні

Актуальне питання для домовласників — боротьба з грибком на стінах в будинку. Цей захід необхідно з двох причин: запах цвілі знижує якість життя і з причини небезпеки грибкових спор для життєдіяльності проживаючих у приміщенні. Вивести грибок на стінах у квартирі досить важко, оскільки при неправильному проведенні процедури він повертається.

a53b72517afd1c10fbea20b66c23b862 Як позбутися від цвілі на стінах: народні засоби та магазинні

Коротко про грибку

З шкільних знань біології відомо, що цвіль — специфічна форма життя грибкових спор з розгалуженим міцелієм та відсутністю плодового тільця. З цієї різновидом життєдіяльності людина зустрічається практично щодня не тільки в приміщеннях, але і на продуктах харчування, деревах та водоймах.

За дослідженнями вчених цвіль — найбільш пристосовується форма життя на планеті.

235fc866fa4a0bbd7a7454b0866d8ba4 Як позбутися від цвілі на стінах: народні засоби та магазинніЦвіль не тільки псує зовнішній вигляд стін, але і може стати причиною різних хвороб.

Незважаючи на те, що грибок володіє рядом корисних властивостей, які широко застосовуються в медицині, науці та харчової промисловості, цвіль може згубно позначитися на функціонуванні організму. Відмити чорну цвіль зі стін потрібно з таких характеристик:

 • Неестетичний зовнішній вигляд. З’явився грибок може проступати крізь нові шпалери і будь-який інший обробний матеріал.
 • Деформуючі властивості. Цвіль проникає в структуру будь-якої поверхні і руйнує її.
 • Токсичність. Грибок на стіні легко проникає в дихальні шляхи і провокує такі захворювання, як астма, синусит і розлад шлунка. Крім того, цвіль сприяє ускладнень перебігу алергії.

Причини появи

Щоб прибрати грибок зі стін назавжди, необхідно знайти фактор, що провокує її утворення. Виділяють кілька умов, за яких розвивається цвіль:

 • Специфіка матеріалів, що використовуються для будівництва та оздоблення. Для вирівнювання стін часто використовують гіпсокартон, який при недотриманні правил установки провокує появу грибка.
 • Відсутність вентиляції. Для старих будівель характерна відсутність системи, що відповідає за циркуляцію повітря, тому в таких будинках частіше зустрічається грибок на стінах.
 • Підвищений рівень вологості. Багато рослин в горщиках, постійно працюючий зволожувач повітря прання та сушка в кімнаті призводять до швидкому появі цвілі.

Як позбутися від цвілі?

Магазинні засоби

855efeecb2c238fb78c699532e4dc574 Як позбутися від цвілі на стінах: народні засоби та магазинніУніверсальний, профілактичний препарат від цвілі.

Після того, як була усунена першопричина появи грибкових спор на стінах, необхідно починати боротьбу з ними. Очистити стіни можна, викликавши спеціальну службу, або зробити це самостійно, придбавши спеціальний засіб в професійному магазині. Необхідно налаштуватися на те, що рішення боротися з грибком в домашніх умовах передбачає матеріальні і тимчасові витрати. Зазвичай використовують такі розчини для боротьби з мікозом стін:

 • «Анлас Мікоз» — засіб від цвілі, яке підходить для внутрішнього і зовнішнього застосування. Ефективно видаляє застарілі плями.
 • «Профилюкс» — здатний видалити грибок з дерев’яних стін. Підходить і для запобігання розвитку спір, і для обробки. Після нанесення розчину на таку поверхню її колір може змінитися.
 • «Антисепт» — обробку розчином краще робити на перших стадіях будівництва. Засіб, швидше, профілактичне.
 • «Шимель Вернихтер» — дозволяє видалити цвіль з поверхонь різних типів.

Народні засоби

02f2552a8d7e42090fe91b048d9d5495 Як позбутися від цвілі на стінах: народні засоби та магазинніОцет і сода — одні з найпопулярніших засобів у боротьбі з грибком.

Для екстреної ліквідації мікозу зі стін можна використовувати підручні засоби. Однак наносити їх можна тільки після зняття покриття. Популярними вважаються такі речовини:

 • екстракт насіння грейпфрута;
 • масло чайного дерева;
 • столовий оцет;
 • перекис водню від цвілі на стінах;
 • розчин соди;
 • нашатирний спирт;
 • мідний купорос;
 • білизна.

Всі народні засоби наносять на стіни за одним алгоритмом: розводять з водою і дрібними рухами втирають в поверхню. Зазвичай необхідно кілька нанесень з перервою в кілька місяців. Методика використання нетрадиційних засобів потребує багато часу, але вона менш витратна.

Як усунути запах?

Навіть після повного видалення зовнішніх ознак плісняви на стінах в приміщенні залишається неприємний душок гнилі. Кращим засобом для його усунення вважається харчова сода. Для досягнення необхідного ефекту потрібно нанести на суху речовину місця, де були грибкові плями, і залишити на кілька годин. Прибрати залишки соди можна пилососом. Добре працюють фільтри з вугільної основою для санації повітря.

Профілактичні заходи

Кращим профілактичним засобом від грибка в приміщенні є постійне підтримання чистоти та дотримання температурного режиму, а також контроль вологості повітря. Корисною буде і обробка поверхонь на етапі оздоблювальних робіт. Крім того, важливо пам’ятати факт, що при сильній завантаженості кімнати повітря циркулює повільніше, а, значить, середовище для розвитку грибка сприятлива.

pinit fg en rect red 28 Як позбутися від цвілі на стінах: народні засоби та магазинні

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради