Як користуватися пральною машиною: режими, завантаження речей

Перш ніж почати користуватися пральною машиною, потрібно ознайомитися з інструкцією по експлуатації. Посібник містить ключову інформацію про приладі, знання якої забезпечить правильне і безпечне використання машини. Якщо не дотримуватися правил в інструкції, можна пошкодити пристрій. Всі власники машинок-автоматів повинні знати, на що варто звернути особливу увагу.

kak polzovatsya stiralnojj mashinojj: rezhimy, zagruzka veshhejj46 Як користуватися пральною машиною: режими, завантаження речей

Режими роботи

Використовувати пральну машину зручніше, знаючи, які режими прання для чого підходять. Найпопулярніші програми, що зустрічаються в більшості пристроїв на ринку:

 • для синтетичних тканин;
 • для бавовни;
 • змішаних речей;
 • для злегка забруднених;
 • сильно забрудненої білизни;
 • ручна;
 • швидка.

Крім цих програм, існують також додаткові, такі як: бережна, для спортивного одягу, для взуття. Користувач, вибравши режим, налаштовує параметри в залежності від типу речей, призначених для чищення, щоб видалити бруд і не знищити матеріал. Крім того, є можливість придбати машину з програмами для маленьких дітей і алергіків. Такі пристрої споживають додаткову кількість води під час миття, щоб краще прополоскати білизну від залишків порошку або рідини.

Температура

kak polzovatsya stiralnojj mashinojj: rezhimy, zagruzka veshhejj47 Як користуватися пральною машиною: режими, завантаження речейТемпература нагріву води виставляється в залежності від типу тканини, яку необхідно випрати.

Щоб правильно прати, необхідно також уміти виставити температуру. Універсальні норми градусів, що забезпечують безпеку тканин:

 • 90 — рушники, піжами, дитячі повзунки.
 • 60 — скатертини, постільна білизна, одяг для дітей,
 • 40 — сорочки, бавовняна білизна, сукні, джинси, кофти.
 • 30 — мереживні речі, шовкові і шерстяні.

Правильна завантаження речей

Барабан пральної машини заповнюється, як правило, приблизно на ? його ємності. Вільне місце дозволяє білизні вільно обертатися під час прання і зменшує складки.

Сортування одягу за кольором — це перше правило. Змішування білого одягу з кольоровою може забарвити світлу. Найкраще розділити на 3 види: білі, кольорові (або світлі) і чорні (в тому числі, темні відтінки, наприклад, темно-синій). Також можна сортувати одяг за типом тканини. Краще прати окремо рушники, білизна, постільна білизна або тонкі речі, наприклад, трусики мереживні блузи. Підказкою для початківців користувачів пральних машин є мітки. Вони знаходяться на внутрішній стороні, найчастіше на швах. На етикетках є інформація про температуру, при якій можна прати одяг.

Перед тим як речі опиняться в барабані пральної машини, потрібно:

kak polzovatsya stiralnojj mashinojj: rezhimy, zagruzka veshhejj48 Як користуватися пральною машиною: режими, завантаження речейПеред тим, як покласти речі в барабан треба перевіряти кишені на наявність яких-небудь предметів.

 • Перевірити кишені брюк, блузок і сорочок, ні в них, наприклад, грошей або серветок. Прання чорної одягу з хусткою, призведе до того, що білизна буде обліплено білими частинками.
 • Застебнути всі блискавки і гудзики. Відкрита змійка зачіпає одяг під час прання.
 • Вивернути штани навиворіт.
 • Одяг, яка зазнає пошкодження, наприклад, мереживні ліфчики або колготки, прати у спеціальних мішках для білизни.

Куди заливати кошти?

Миючий засіб краще вибирати колір тканини та її типом. Кольоровий одяг краще прати в порошках і рідинах «для кольорового», а біле «для білого». При сильних забрудненнях білих тканин їх можна відбілити за 2-3 години перед пранням. В аптеках і супермаркетах можна придбати спеціальні рідини для прання чорних тканин. Завдяки їм, чорний колір одягу зберігається довше. Крім того, доступні рідини для обробки вовни.

Порошок або рідина поміщають в перегородки, які перебувають найчастіше в лівому верхньому кутку машини. У разі сумнівів, кожна пральна машина має свою інструкцію. Інформація про те, скільки порошку потрібно, написана на його упаковці. Як правило, це близько 80 грамів миючого засобу. Наливати кондиціонер для білизни необхідно в спеціально відведений для цього відсік. Зазвичай це найменша відділення, позначене 3 чи III. Лити потрібно до спеціальної відмітки MAX.

Заливати кондиціонер дозволяється і в барабан машинки автомат за додаткове полоскання. Для цього краще використовувати спеціальну ємність, яка поміщається до речей. Таким чином, можна запобігти утворенню плям від кондиціонера.

Включення машинки

kak polzovatsya stiralnojj mashinojj: rezhimy, zagruzka veshhejj49 Як користуватися пральною машиною: режими, завантаження речейДо початку включення машинки рекомендовано перевірити правильність налаштувань режиму прання.

Включення пральної машини не становить праці, якщо слідувати інструкції, наведеної нижче:

 • Завантажити брудну білизну в барабан і закрити кришку.
 • Виставити параметри.
 • Засипати порошок і влити кондиціонер.
 • Закрити лоток, перевірити виставлену програму.
 • Натиснути старт. У разі якщо в будинку маленькі діти, можна заблокувати панель.
 • Чистка та догляд

  В таблиці наведені основні деталі машинки, які підлягають регулярного догляду:

  Що регулярно чистити? Частота Способи
  Відсік на детергенти Раз на 5 прань Обережно витягнути лоток з пральної машини
  Промити під проточною водою
  Фільтр для зливного насоса Кожні 3 місяці Перш ніж відкрити кришку, потрібно підкласти під отвір таз
  Злити воду в фільтрі, обережно відкриваючи кришку
  Вийняти фільтр і видалити знаходився там осад
  Барабан В залежності від ступеня забруднення Протерти гумовий ущільнювач вологою ганчіркою, збираючи бруд
  Залити всередину миючий засіб для очищення або оцет
  Включити порожню прання

  Регулярна чистка пральної машини продовжує термін служби і запобігає серйозні вади. Перед тим як приступити до очищення, машина відключається від мережі, а клапан з водою — закручується. Щоб пральна машина працювала якомога довше, варто використовувати засоби, що запобігають утворенню накипу і бруду і контролювати шланг подачі води. Як тільки з’являться тріщини — саме час його замінити.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради