Томат голландської селекції Шеди Леді F1: опис, тонкощі агротехніки, відгуки про гібрид

Шеди Леді F1 відноситься до томатів голландської селекції. Садівникам гібрид цікавий в першу чергу якісними плодами і рясної ранньої врожайністю. Судячи з опису селекціонерів і відгуками дачників, є у нього й інші достоїнства. Детальніше про культуру — в статті.

tomat gollandskojj selekcii shedi ledi f1: opisanie, tonkosti agrotekhniki, otzyvy o gibride68 Томат голландської селекції Шеди Леді F1: опис, тонкощі агротехніки, відгуки про гібрид

Опис сорту: важливі особливості

Шеди Леді F1 — досить старий, перевірений на практиці гібрид з Нідерландів. Він офіційно сертифікований на території РФ. У Держреєстрі перебуває з 2005 р. Точних даних про походження і прабатьків сорту немає.

Томат інтенсивно розвивається у вигляді розсади і в дорослому стані на ділянці або в теплиці. Цьому сприяють великі листя картопляного типу. Червоні плоди не дуже великі, зате покриті міцною шкіркою і не тріскаються під час дозрівання. Вони зібрані в кисті по 3-4 шт. (див. на фото). Смак називають гідним для гібрида.

Увага! Томати можна збирати в злегка недоспелом стані і залишати достигати в лежанні. Однак на практиці встановлено: смак такого врожаю менш насичений, ніж у звичайного збору.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-ранній (95-110 днів) Детермінанти-нантный (0,6-0,7 м) Універсальний Для грунту відкритого типу, плівкових теплиць і парників 160-200 Близько 15 в парнику, 12 в саду Червоного кольору, сферична форма, з гладкою поверхнею, від 4-х гнізд

Переваги і недоліки голландської культури

Томат цінують за ряд переваг:

 • Універсальність способів вирощування.
 • Відмінна врожайність. З одного куща збирають 2-2,5 кг помідорів.
 • Висока якість томатів. Плоди щільні, красиві на вигляд, не розтріскуються, довго зберігаються, дозрівають зірваними в стадії технічної стиглості і добре переносять транспортування.
 • Високий вихід товарної продукції — близько 70-80%. За правильної агротехніки томати рівні і дозрівають на конкретній кисті приблизно в один час.
 • Відмінні дегустаційні характеристики. Плоди збирають для салатів, цілісної консервації, соків, соусів, томатних паст і т. д.
 • Несприйнятність до ряду поширених хвороб. Жаростійкість. Можливість нормального розвитку в умовах несприятливого літа (короткотермінова посуха, перепади температури та ін. стресові фактори).
 • Є у низькорослого томату і мінуси:

  • потреба в пасинкуванні за певною технологією;
  • необхідність підв’язки в окремих випадках;
  • схильність до фітофторозу.

  Особливості агротехніки гібрида

  В технології вирощування гібридного томата є кілька важливих особливостей:

 • Вік розсади для пересадки на постійне місце в саду — 55-60 днів.
 • Розміщуйте на 1 кв. м не більше 6 молодих кущиків. Відстань в ряду — 40 см, між рядами — 50 див.
 • Через 10 днів прикріпіть томати до низьких кілків-опор. Із-за тяжкості плодів іноді спостерігається заламування стебел.
 • Найкраща врожайність досягається при формуванні рослини в 2 стебла. Залишайте в цілому 5-6 кистей.
 • Прибирайте «пеньок» все з’являються відростки нижче першої квіткової кисті.
 • tomat gollandskojj selekcii shedi ledi f1: opisanie, tonkosti agrotekhniki, otzyvy o gibride69 Томат голландської селекції Шеди Леді F1: опис, тонкощі агротехніки, відгуки про гібрид

  Реальні відгуки дачників і городників

  За роки вирощування томат Шеди Леді F1 зібрав позитивні і нейтральні відгуки від вітчизняних садівників. Михайлу зі Старого Оскола (Білгородська обл.) сподобалися і врожайність, і смак, і зовнішній вигляд плодів. А Олена з Воронежа зазначила, що смакові якості томату не видатні, хоч плодоношення на її ділянці було рясним.

  Зульфія виростила гібрид у відкритому грунті на ділянці в Уфі. Смак вона теж оцінила середньо. Урожай використовувала для свіжих і консервованих салатів. Олена з Саратовської обл. похвалила томат за всепогодность. Рослини нормально перенесли дощові і посушливі періоди.

  У РФ це насіння томату випускають кілька великих селекційних агрокомпаній. Культура досить популярна серед городників завдяки стабільно високим показникам.

  Урожайні томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради