Рулонні штори: як помити і почистити не знімаючи

Рулонні штори, по практичності, зручності і стильності нічим не поступаються звичайним стандартним шторам.

Маючи спеціальне просочення забруднення, не в’їдається в полотно, а залишається на поверхні, що істотно полегшує їхнє чищення.

Це дозволяє прати їх досить рідко. Однак рано чи пізно доведеться робити це.

Власникам і потенційним покупцям цієї деталі інтер’єру буде корисно знати, як прати рулонні штори, про що і розповість ця стаття.

Як часто потрібно чистити штори

Рекомендації по ходу і чищенні рулонних штор від різних виробників практично однакові.

Найбільш прийнятна частота їх чищення, у вигляді прибирання пилу пилососом, два рази на місяць.

Таку процедуру як прання слід застосовувати не частіше одного разу на півроку. Це середньо умовні часові показники.

При необхідності, із застосуванням деяких миючих засобів, ролети можуть піддаватися чищенню раз в місяць. Все залежить від ступеня їх забруднення.

Заборонені дії у догляді

Будь-яка річ потребує догляду за собою, і дій, які можна застосовувати. Рулонні завіси не є винятком, приступаючи до їх чищення, потрібно знати, чого робити не слід:

 • найголовнішим забороною є автоматичне прання, незалежно від їх матеріалу. Подібні дії безнадійно зіпсують полотно і про красивим зовнішньому вигляді, не може навіть ітися;
 • обробка полотна хімікатами, з агресивним впливом (ацетон, розчинники, бензин тощо) неприйнятна;
 • деякі радять обробляти фіранки пором, не враховуючи того, що він може сприяти розпаду пылеотталкивающего покриття;
 • після вологої обробки сушка ролетів має відбуватися обов’язково у розправленому вигляді і горизонтальному положенні. Неприпустимі різні перегини і складання в декілька шарів. Якщо це сталося, то виправити штору вже не вийде;
 • прасування у догляді за рулонними шторами також принесе більше шкоди ніж користі. Якщо в цьому виникла необхідність і розгладити потрібно лише маленьку частину тканини, можна зробити це кінчиком праски, на мінімальній температурі і обов’язково через вологу тканину.
 • якщо матеріал сонцезахисного полотна виготовлений з натуральних матеріалів, таких як бамбук, льон, очерет, дерево і подібних, такі штори піддавати пранню категорично не можна;

Миючі засоби

При плануванні вологого чищення, ключовим чинником успіху цього заходу є правильний вибір засобу.

Сьогодні, нарівні з широким асортиментом самих рулонних штор, існує безліч рідин розроблених для тканин, з яких виготовлені штори, мають антистатичні просочення.

При відсутності спеціалізованого засобу або з інших причин за якими магазинні засоби не можуть бути застосовані, для рулонних завіс можна використовувати будь м’яке миючий засіб не містить у своєму складі хлор.

Це може бути не дуже концентрований розчин з господарським милом, рідкий миючий засіб або ретельно розчинений у воді пральний порошок.

Як почистити рулонні штори

Якщо забруднення не є глобальним і досить серйозним для їхнього миття, то, в домашніх умовах можна обійтися сухий чищенням рулонних штор.

Найелементарніша і природна чистка — це відкрити вікно на провітрювання, вітер, обдуваючи полотно, змете осілу на ньому пил.

Самим популярним і основним способом сухого чищення є використання пилососа. Тут головне не дозволити пом’ятися тканини з-за всмоктування в розтруб.

rulonnye shtory: kak pomyt i pochistit ne snimaya8 Рулонні штори: як помити і почистити не знімаючи

Для цього пилосос повинен бути налаштований на розумну потужність і оснащений відповідною щіткою. Пару раз в місяць буде цілком достатньо для даного типу чищення.

Для деяких поверхневих не великих забруднень можна застосувати звичайний ластик для стирання олівців.

Ефективність цього методу настільки хороша, що виробники засобів, що чистять, стали випускати спеціальні гумки для чищення рулонних штор.

Як помити рулонні штори

Незважаючи на постійне проведення профілактичної сухої очистки, волога чистка повинна проводитися два-три рази в рік. Цей варіант більш дієвий і він може замінити на якийсь час прання.

Очищати тканинні рольштори найкраще фланелевою ганчіркою або серветкою.

Для того, щоб вимити рулонну штору не знімаючи, вона повинна бути розгорнута на повну довжину, ганчірочкою змоченою в легкому мильному розчині акуратно протиратися в напрямку зверху вниз.

Другий тканиною, також вологою, протирається полотно, прибираючи мильний розчин.

Наостанок штора повинна протертися насухо. Після цього потрібно дати тканини повністю просохнути.

Можна прати рольштори

При дотриманні правил і періодичності сухого і вологого чищення, рулонні штори перші пару років не будуть мати потребу в пранні. Однак, коли цей момент настане. Прання таких завіс допустима тільки в ручному режимі, і з максимальною делікатністю і акуратністю.

Важливо! У пральній машині штори прати не можна!

Як випрати рулонні штори в домашніх умовах

Випрати ролети в домашніх умовах, можна дотримуючись певну черговість і правила:

 • першим ділом потрібно від’єднати полотно від кріплення і вала (як це зробити описано нижче).
 • Перед пранням штора повинна бути розкладена на поверхні і обстежена на предмет плямистих забруднень. Якщо такі були виявлені їх слід прибрати за допомогою того ж ластику.
 • Старі і жирні забруднення також потрібно спробувати вивести з застосуванням миючих засобів.
 • Безпосередня прання починається з наповнення теплою водою ємності достатньої місткості для полотна в розгорнутому вигляді і в достатній кількості води, щоб повністю покрити його. У воді розчиняється рідкий пральний засіб. Його кількість повинна бути не більше 3% від загальної маси води.
 • Полотно, занурювальний у воду повинно повністю по ширині і довжині лягати в ємність, не заламываясь і не згинаючись. Процедура чищення складається з кругових ніжних рухів губкою по всій поверхні штори. Сильний тиск потрібно виключити, щоб не пошкодити колір тканини.
 • Після обробки всієї штори потрібно сполоснути її за допомогою лійки для душу, щоб уникнути білястих розлучень, коли вона висохне.
 • Після полоскання штору можна промокнути м’якою тканиною і дати їй повністю висохнути.
 • Як зняти штори для прання

  Перед зняттям штору необхідно скрутити в рулон. Зняти закриває чохол. Кріплення касети для штори може бути трьох типів:

 • на саморізах. Вони просто викручуються і основа знімається.
 • Пружинний кронштейн. У цьому випадку поддевается кріплення і рулон можна дістати.
 • Клейка стрічка. Вона просто відривається.
 • Сушимо правильно

  Процес сушіння є не менш важливим, ніж чищення та прання і робити це потрібно так, щоб полотно зберегла первісний вигляд і гладкість. Наступні правила допоможуть цього досягти:

  • після видалення основної частини вологи з штори, її краще розкласти на чистій поверхні і залишити висихати. Для прискорення цього процесу можна підкласти під неї тканина з натурального матеріалу;
  • можна підвісити, не перегинаючи полотно, за допомогою прищіпок, на білизняний мотузці або перекладині. При цьому способі є ймовірність, що тканина може розтягнутися;
  • незначні заломи можна виправити праскою, виконуючи всі запобіжні заходи, про які буде сказано нижче.

  Вплив високих температур при сушінні рулонних штор слід уникати. Це може призвести до втрати форми, появи слідів на полотні, позбутися яких буде неможливо.

  Як погладити штори

  Прасування рулонних штор допускається лише у випадках незначних помятостей, на мінімальній температурі і тільки носиком праски. Обов’язкова умова — це використання вологої марлі.

  Виводимо плями

  Утворення плям на полотні рулонної завіси досить часте і поширене явище, з яким цілком можна з успіхом боротися в домашніх умовах.

  Одним із простих і доступних способів є канцелярська гумка, ластик. Розстеливши полотно на столі або на застеленому підлозі, нею слід без зайвого натиску терти по плямі. Цей варіант підійде для простих, поверхневих плям.

  Якщо ж забруднення більш серйозне, то варто скористатися спеціально призначеним для цього плямовивідником.

  Ці кошти повинні складатися з натуральної основи, не включати в себе відбілювачі і абразивні речовини.

  Плямовивідник наноситься на потрібну ділянку і витримується згідно інструкції, після цього зчищається або змивається з поверхні штори.

  Серйозна пляма або глибоко в’їлася бруд не піддаються пятновыводителю й прання можна видалити тільки за допомогою хімчистки.

  Як доглядати за рулонними шторами або як сповільнити процес забруднення

  Для мінімізації швидкості їх забруднення, уникнути пляма утворень і підтримки штор в доглянутому і акуратному стані, слід виконувати кілька необтяжливих дій:

  • при монтажі рольштори потрібно врахувати близькість обігрівальних приладів і розташувати їх на відстані;
  • раз на день відкривати вікна на провітрювання — це не тільки буде рятувати частково осілого пилу, але і корисно для здоров’я;
  • при плановій прибиранні будинку не потрібно ігнорувати ролети і пройтися по ним пилососом попередньо поставивши насадку для чищення м’яких меблів;
  • при митті вікон, штор краще згорнути в касету;
  • утворилися заломи або вигини потрібно вчасно розпрямляти (краще не допускати їх), оскільки в таких місцях відбувається більш інтенсивне накопичення пилу;
  • ролети встановлені на кухні, в період готування краще згортати в положення «відкрито»;
  • для позитивного ефекту, чищення проблемних місць слід проводити відразу ж після появи або виявлення забруднень.

  Дотримання елементарної чистоти свого будинку, провітрювання приміщення і періодична суха чистка рулонних штор дозволить їм служити довше і радувати своєю красою.

  Приєднуйтесь до нас у соціальних мережах та поділіться статтею з друзями!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради