Можна ввечері рахувати гроші – прикмети і забобони

Людська натура така, що шукає захисту в ритуалах і віруваннях предків. Ось і педантична тема достатку обросла специфічними прикметами і побажаннями. Існує думка, що ввечері не можна вважати гроші.

88cef4886f2500f425ccbb5c26d190d7 Можна ввечері рахувати гроші – прикмети і забобони

Чому не можна вважати гроші ввечері

У різних культурах зустрічаються неоднозначні думки з приводу перерахунку грошей. Частіше можна почути, що “гроші люблять рахунок” – незалежно від часу доби. Також вважається, що ввечері не варто робити великі покупки і давати в борг.

З символічної точки зору, вечірній час — це період спаду. Робочий день пройшов, всі справи зроблені і повинні бути завершені, а нічого нового починати до світанку не слід. Тут можна згадати приказку, що ранок вечора мудріший. Щоб прибуток не йшла на спад, як призахідне сонце, на ніч гроші не перераховують.

У містичному сенсі вважається, що ніч — це пора нечистих сил, які можуть вплинути на безрозсудні витрати, відбирати ресурси. З обома сторонами — в стані втоми краще не вести розрахунків, не будувати великих планів і не приймати серйозних рішень.

Ще є думка, що всі чисті і чесні справи проводяться при світлі дня, тому порядним людям не варто перераховувати гроші потай, в тіні.

Основні грошові правила

Щоб фінансові питання вирішувалися успішно, потрібно уважно підходити до перерахунку, зберігання і вкладенням власних коштів. Неважливо, чи вірите ви в прикмети чи в суху науку, під кожною народною традицією криється зерно здорового глузду. І якщо проаналізувати грошові забобони, можна зустріти кілька правил, дотримання яких допоможе зберегти достаток:

 • Великі покупки краще робити вранці або вдень — на свіжу голову і довгу службу.
 • Не можна класти купюри в гаманець “вниз головою”, щоб гроші не спускалися в прірву. Порядок в гаманці полегшує контроль фінансових потоків.
 • В гаманці завжди залишають монетку на розлучення, не дають йому бути порожнім. А з китайських традицій прийшло повір’я про червоній стрічці. Вважається, що шовковий клаптик в гаманці притягує “золото” в руки носія такого талісмана.

88a81ac975f84e19ecfef2eebe31c44c Можна ввечері рахувати гроші – прикмети і забобони

Несприятливий час для перерахунку

Згідно з повір’ям, якщо перераховувати гроші після заходу сонця, вони будуть тікати на дрібниці, виникнуть непередбачені витрати і клопіт. Більшою мірою це стосується боргів. Не слід брати або давати свої заощадження в борг у вечірній час, інакше повернення може затягнутися або кошти підуть даремно.

Мова йде про кінець робочого дня. Все, що стосується ділових і фінансових питань — обміну, оплати, розрахунку — потрібно вирішити протягом дня, а після заходу залишити клопоти і відпочивати.

Заборона стосується не тільки ручного перерахунку готівкових коштів, а також ведення цифровою або паперовій бухгалтерії. Всі книги краще закрити до настання ночі, щоб не зробити ніяких помилок і не перевантажувати думки перед відходом до сну.

Ще є прикмета не рахувати гроші в обідню перерву. Можливо, це пов’язано з повноправним денним відпочинком, необхідністю відкласти на час справи і підкріпитися, перевести думки. Символічно вважається, що стоїть в зеніті сонце раскаляет золоті монети, і їх можна легко випустити з рук — тобто позапланово втратити якусь суму.

Коли можна вважати гроші

Грошові операції можна здійснювати у будь-який час при ясному світлі. Покупки і вкладення роблять вранці, а винагорода, зарплату та прибуток передають після обіду.

Планувати бюджет рекомендується також до 4 годин пополудні. Брати гроші в борг прийнято у другій половині дня, а віддавати — у будь світлий час.

Якщо ж рахунок грошей потрібно зробити терміново, є кілька способів “обхитрити” традицію:

 • Рахуйте гроші на робочому місці. Якщо трудовий день закінчується в темний час доби, а вважати касу, видавати зарплати або просто планувати витрати потрібно регулярно — просто робіть це за робочим столом, в діловій обстановці.
 • Будинки обійти табу можна, перераховуючи гроші під настільною лампою — при ясному освітленні і записуючи всі розрахунки.
 • Ще один варіант — підстелити червону серветку, щоб перерахувати готівку або зробити бухгалтерські записи.
 • Можна покласти монетку на стілець, і, сидячи на ній, вести рахунок. Інший схожий спосіб — покласти за щоку зернятко або в крайньому випадку — шматочок хліба, які символізують золото, ситість і достаток.

Зрештою ввечері гроші не варто ділити і виносити за поріг або діставати з гаманця — саме це вважається символом втрати. А простий перерахунок може піти на користь і приємно зігріти душу — особливо, коли є, що вважати.

Додаткові рекомендації

Існує багато прикмет, пов’язаних з фінансами. Вам можуть згодитися декілька корисних нагадувань:

 • Гроші не варто вважати на вазі, золото любить стабільність і опору.
 • Не передають кошти через поріг, щоб не порушити фінансовий канал. З рук в руки гроші переміщують під одним дахом.
 • Небажано рахувати гроші в дощ, щоб вони не “витекли” зі струменями води.
 • Не прийнято брати в борг у молодших по службі навіть за дрібниці, щоб не знизити доходи.
 • Не дають ввечері гроші дітям на кишенькові витрати, також краще залишити на ранок поповнення рахунків мобільних і подібні вкладення.
 • Щоб гроші не пішли, після перерахунку їх досить перехопити гумкою або обгорнути папером із зазначенням суми.

Вірити в прикмети чи ні — особиста справа кожної людини. Якщо вам спокійніше при дотриманні маленьких старовинних ритуалів — вони допоможуть вам бути впевненими і мудро приймати рішення.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради