Прання пір’яних подушок в домашніх умовах

Здоровий і глибокий сон багато в чому залежить від ліжка, постелі та подушки. Перша річ повинна бути зручною, а друга — чистою.

Що стосується подушки, вона повинна поєднувати обидві ці характеристики. Одним з найбільш важливих етапів догляду за цим постільною аксесуаром є прання, нюанси якої залежать від наповнювача.

У цій статті буде розказано, як випрати пір’яну подушку в домашніх умовах. Прання фактично робить їх такими ж пухнастими, як колись вони були новими.

Добре зберегти свої подушки і продовжити їх життя, можна регулярно і правильно стираючи їх. Ключем для цього є їх повне ополіскування і ретельна сушка. Також прання допоможе знищити пилові бактерії, кліщів, бруд і піт.

Підготовка до прання

Чистка пір’яних подушок може відбуватися як в ручному, так і автоматичному режимі. Однак, перед тим як випрати пухову подушку, слід знати, що цілком її обробляти не рекомендується.

Дуже вітається наявність спеціальних мішечків з бавовняної тканини без отворів. Якщо таких немає, можна їх пошити вручну.

stirka perevykh podushek v domashnikh usloviyakh9 Прання піряних подушок в домашніх умовах

Всього потрібно близько п’яти мішечків для середнього вироби, або один великий, в два рази більше самого напірника.

Такі мішечки застосовуються під час прання в машинці

Етапи підготовки до прання пухової подушки повинні включати в себе:

 • вибивання хлопавкою для позбавлення від пилу;
 • з одного краю распарывается напірник;
 • наповнювач переміщається в підготовлені мішечки. Наповнювати їх під зав’язку не потрібно, відсотків на 70 буде достатньо;
 • чохли міцно скріплюються з вільним краях.

Звільнивши напірник від наповнювача, можна відразу ж зайнятися його чищенням, а саме: гарненько вибити залишився пух, випрати його, після сушіння випрасувати. Якщо чохол не відповідає бажанню, можна пошити інший з тика. Ця тканина підходить для цих цілей.

Вибір засобу для прання

Вибір миючих розчинів для прання пір’яних виробів є важливим моментом, так як від цього буде залежати результат всього заходу. Звичайні пральні порошки краще не застосовувати. Це пояснюється складністю їх виполіскування з наповнювача.

Якщо можливості для використання рідкого порошку немає, то засипати в пральну машину можна звичайний порошок не більше 30 грам.

Самим підходящим речовиною для прання пухової подушки є гель, призначений для прання делікатних тканин або інші кошти, не псують структуру натуральних волокон.

Це можуть бути рідкі засоби типу «Унипух» призначені для обробки пуховиків. Такі препарати не мають у своєму складі фосфатів, які важко виполіскуються, відбілювачів або хлору.

stirka perevykh podushek v domashnikh usloviyakh10 Прання піряних подушок в домашніх умовахЩо б збільшити картинку натисніть на неї

Вони досить ефективно борються з різними забрудненнями і дбайливо ставляться до пір’яний структурі, зберігають ліпідні молекули і повітропроникність.

Наповнювач відвернений від звалювання в грудки і захищений від ламкості.

Готуючись до чищення подушки, потрібно подбати про кульках для прання, які розміщуються в барабані пральної машини. Вони не тільки допомагають у видаленні бруду, але і не дозволяють скочування пуху.

Як випрати пір’яну подушку вручну

Випрати пухову подушку в домашніх умовах можна не вдаючись до використання пральної машини.

Для цього, як було сказано вище, треба «розгорнути» виріб, не расфасовывая пух з мішечків і провести всі підготовчі маніпуляції.

Безпосередньо прання проводиться так:

 • ємність для прання заповнюється теплою водою, 30 градусів;
 • додається чистячі засоби, спеціально для пір’яних виробів або ж зробити мильний розчин, використовуючи господарське мило;
 • пір’я і пух, висипаються в ємність, замочуються години на два;
 • застосовуючи кухонний друшляк або сито потрібно зібрати і промити пір’я під краном, і скласти в іншу ємність;
 • після чого з ємності зливається залишилися мильний розчин і набирається чиста тепла вода, додаються миючі засоби;
 • опускаємо промиті пір’я у воду і трьом їх руками;
 • після чого наповнювач ще деякий час промивається проточною водою, злегка віджимається, після чого переходимо до етапу сушіння.
 • stirka perevykh podushek v domashnikh usloviyakh11 Прання піряних подушок в домашніх умовах

  Перед останньою процедури полоскання, пір’я можна потримати кілька хвилин у воді, попередньо додавши у воду пару ложок ефірного масла, бажано використовувати масло з антисептичною властивістю. Дана процедура освіжить, продезинфікує, пом’якшить пір’я і наповнить їх приємним ароматом.

  Можна прати пухову подушку в машинці

  Прання пір’яних подушок допускається також і в автоматичному режимі з дотриманням всіх умов, таких як:

  • застосування делікатного прання;
  • потрібний температурний режим. Зазвичай до 40 градусів, якщо виробником не зазначено інше;
  • полоскання 2-3 рази;
  • малі оберти віджиму (до 500 об/хв).

  Ці умови повинні зробити автоматичне прання безпечної для подушки.

  Як випрати пір’яну подушку в пральній машині

  Не рекомендується прати пухову подушку в пральній машині. Перед пранням пух подушки розкладається по мішечків, про це ми писали вище в підготовці до прання».

  Автоматична чистка подушки включає в себе такі етапи:

 • Барабан пральної машини завантажується двома-трьома чохлами з пухом. При більш щільною завантаженні пух може збивається в грудки від вібрації. Наповнювач невеликий подушки, стирані у великому мішку, в цьому випадку слід покласти в барабан кілька рушників, що допоможе рівномірно розподілити навантаження.
 • В машину заливається чистячий засіб без кондиціонера.
 • Вітається використання спеціальних куль для прання або м’ячі для великого тенісу.
 • Режим прання — делікатне або якщо є функція «пухову ковдру». Температура води, щоб уникнути руйнування структури пуху, повинна бути не гаряче 40 градусів. Краще 30.
 • Обороти на етапі віджиму потрібно виставляти мінімальні (не більше 400) плюс додаткове полоскання. При відсутності вибору обертів віджимання, кращим рішенням буде його відключення зовсім.
 • Після прання мішечки з пухом дістаються і загортаються в рушник, віджимаючи з них воду.
 • Освіжаємо подушку без прання за допомогою відпарювання

  Освіжити подушку можна відпарюванням, що є гідною альтернативою машинного і ручного прання.

  Якщо у господарстві присутній відпарювач або праска з такою ж функцією, почистити виріб можна так:

  • подушка підвішується на мотузці і закріплюється прищіпками;
  • з двох сторін ретельно обробляється парою кілька разів;
  • по закінченню, руками рівномірно розправляється пуховий наповнювач;
  • подушка лягає на поверхню для сушіння.

  Якщо подушка дуже брудна, то результат відпарювання не буде подібний прання і її не замінить, але добре позбавить від запахів і знищить різноманітну флору, кліщів і т. д.

  Як випрати подушку з лебединого пера в домашніх умовах

  Наповнення з лебединого пуху відрізняється хорошими зносостійкими якостями і, як наслідок, довговічно.

  Цей пух не схильний до розмноження в ньому мікроорганізмів і утворення запахів. Для збереження цих якостей за лебединим пухом потрібно доглядати і робити це правильно.

  Прати подушку з пера можна в ручному і в автоматичному режимі. Як і в попередніх випадках, вода при пранні не повинна бути гарячою 30 градусів, пральна машина повинна бути налаштована на делікатний режим.

  Пральні препарати з додаванням хлору не доречні. В цілому, прання подушок з лебединого пуху нічим не відрізняється від прання з іншими пір’яними наповнювачами.

  Сушка

  Правильна сушка — один з найважливіших етапів очищення пухової подушки. Не правильна сушка призводить до утворення затхлого, неприємного запаху і сприяє утворенню бактерій і мікрофлори любить вологе середовище.

  Правильна сушка складається з кількох рекомендацій:

  • такі делікатні вироби як пухові подушки, краще всього чистити влітку, що дасть висохнути наповнювачу досить швидко і запобіжить появі цвілі;
  • після прання, пух потрібно розкласти на чистій сухій поверхні без сильних протягів, але з доступом свіжого повітря;
  • під пух і пір’я можна підкласти складену в кілька разів тканину або декілька газет, які будуть вбирати вологу;
  • пір’я, в процесі сушіння, необхідно регулярно перемішувати, що дасть приплив повітря для більш швидкого сушіння;
  • при утворенні грудок, їх слід своєчасно розбивати, не дозволяючи їм злежатися;
  • для збереження пуху, його не можна накрити щільною тканиною або марлею;
  • площа для сушки пір’я бажано підготувати побільше, тому що, чим менше пуху буде на частині площі, тим швидше він висохне;
  • після повного висихання, наповнювач пересипається в чистий свіжий напірник і прошивається кількома рядками;
  • при пранні пуху в чохлах, його краще сушити на відкритому повітрі, повісивши мішечки в тіні. Прямі сонячні промені можуть наповнювачу нашкодити. Через кожні пару годин мішечки треба добре струшувати;
  • якщо прання мала місце в зимовий період, то сушка на морозному повітрі на додаток знезаразить пір’я.

  Запобігаємо появі пір’яних кліщів

  Кліщі у постільні речі не тільки неприємне явище, але і може обернутися різними дерматитами та іншими подібними захворюваннями.

  Цікавий факт! Якщо протягом п’яти років подушки з пуху не стиралася, майже 50% її ваги буде становити пил, епідерміс, кліщі і продукти їх життєдіяльності.

  Способи позбавлення подушок від небажаних мешканців включають в себе:

  • температурний вплив. Цей традиційний спосіб полягає у дії на виріб низьких температур. Взимку, наприклад, можна на пару годин виносити річ на мороз. Чим більша тривалість перебування вироби на морозі, тим більше буде число загиблих паразитів. Влітку, хорошим способом буде покласти подушки під прямі промені сонця. Добре просихаючи під впливом ультрафіолету, у виробі утворюється середовище, яку не люблять кліщі — сухість. Також ультрафіолет знищує продукти життєдіяльності членистоногих. Пароочисник виконує такі ж функції, як і сонце. Даний спосіб має і мінус — температура впливає тільки на зрілих особин, їх яйця не чутливі до низьких і високих температур;
  • для боротьби з паразитами, потрібно використовувати спеціальні засоби, типу Acaril або Allergoff додаються в пральну машину. Кошти можуть випускатися в рідкому стані і в порошкоподібному, вони позбавляють речі від кліщів;
  • не слід забувати і про систематичного вологого прибирання, добре допомагає усувати пил і її мешканців. При цьому можна додавати у воду спеціальні концентровані препарати на зразок All-Rug;
  • існують спреї для розпилення на дитячі речі. Захисна дія таких коштів близько 10 місяців.

  Поради по догляду

  Для збереження нутрощі пухової подушки і продовження строку її експлуатації є декілька порад:

 • Збиваючи вранці подушку, наповнювач насичується свіжим повітрям, що дозволяє йому зберегти пружність.
 • Потрібно кілька разів у півроку виносити подушку на вулицю для провітрювання. Це дія дозволить знижувати популяцію мікроорганізмів.
 • Подушку слід систематично вибивати хлопавкою від пилу.
 • В приміщенні з підвищеною вологістю краще не зберігати пір’яні речі.
 • Також не можна зберігати виріб в пластикових пакетах без доступу повітря.
 • Не забувайте поділитися статтею з друзями і приєднатися до нас у соціальних мережах!

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради