Пральна машина на кухні: як встановити, плюси і мінуси

При будівництві малогабаритних квартир часто доводиться економити на ванній кімнаті. У такому разі розміщується пральна машина на кухні. При монтажі приладу рекомендується розрахувати всі деталі, тому що переробити роботу важче. Машинку можна поставити в кут або вбудувати в кухонні стінку. Право вибору залишається за власником приладу, так як незручно встановлена пралка постійно заважає і дратує господиню.

4a102663fc34adb8fab7203a5bb83e8d Пральна машина на кухні: як встановити, плюси і мінуси

Плюси і мінуси

При установці побутової техніки в кухонному гарнітурі бажано, щоб кожен прилад розділяла 1-2 тумбочка.

Пральна машинка на кухні є єдиним варіантом вирішення питання щодо встановлення у квартирах, де будівельники заощадили на ванній кімнаті, санвузлі. Тому заради купівлі такої помічниці господарки готові пожертвувати навіть квадратними метрами кухонної стінки. Найчастіше машинку вбудовують у гарнітур або маскують під відкривається тумбочкою. Переваги і недоліки такої установки вказані в таблиці.

ПлюсыМинусы
Економія місця у ванній кімнаті Зберігання побутової хімії поблизу продуктів
Прикраса інтер’єру Додатковий джерело шуму
Зручність у розміщенні поблизу інженерних комунікацій Неприємний запах на кухні при провітрюванні барабана
Незручність установки на маленькій кухні
Труднощі зберігання білизни у пральній машинці
Можливість вибору машинки будь-яких габаритів Надмірна вібрація приладу може пошкодити кухонні меблі і техніку, розміщену поряд

Особливості установки

Як вибрати місце?

ed29a8ee8138877705f826abd03504a2 Пральна машина на кухні: як встановити, плюси і мінусиРозташування залежить від габаритів, практичності, інтер’єру і віддаленості від плити і зливу.

Кухня з пральною машиною виглядає ефектно. Тому при виборі місця для неї необхідно керуватися такими чинниками:

  • Естетичність вигляду. Прилад повинен доповнювати інтер’єр кухні, а не псувати загальну картину. Для створення красивого вигляду прилад можна заховати в спеціально обладнану тумбочку так, що ніхто не здогадається про наявність пральної машинки.
  • Віддаленість від інженерних комунікацій. Сучасне обладнання дозволяє подовжити зливний шланг на необхідну довжину. Але недоліком віддаленого розміщення є збільшення навантаження на помпу, що призведе до її швидкого зношування.
  • Розміщення подалі від плити. Таке сусідство на кухні не припустимо, оскільки призведе до псування приладів.

Як встановити?

1066470b0539b2090af07eb233720957 Пральна машина на кухні: як встановити, плюси і мінусиПри установці може знадобиться допомога майстра.

Пральна машина в кухні може розміщуватися в зручному для господині місці, але при виборі агрегату рекомендується враховувати його габарити і тип завантаження білизни. Незручним для цієї кімнати є експлуатації пральної машини з вертикальним завантаженням. Для того щоб вбудувати таку техніку доводиться обладнати відкидну стільницю, яку відкривають при кожному пранні і деякий час після роботи. Це потрібно для просушування барабана. Тому для кухні найчастіше вибирають машинку з фронтальним завантаженням білизни. Це дозволяє компактно використовувати місце. Така помічниця ідеально впишеться в інтер’єр будь-якої кухні. Краще всього заздалегідь спланувати розміщення пральної машини і передбачити невелику віддаленість від джерела води і електрики, а також каналізаційної розв’язки.

На що звернути увагу?

Установка пральної машини в кухонному гарнітурі здається простим завданням, але деякі тонкощі враховуються ще при виборі пральної машинки і замовленні меблів. Рекомендується враховувати такі фактори:

  • Габарити машинки. Розмір приладу вибирається в залежності від вибраної ніші для нього. Якщо дозволяє розмір кухні, то купується помічниця з великим об’ємом.
  • Тип завантаження білизни. Машинка з вертикальним виглядом, вбудована в кухню, приносить більше неприємностей і незручностей. Тому раціональніше вибрати фронтальне завантаження.
  • Розміщення порошків і миючих засобів. При замовленні кухонного гарнітура рекомендується залишати невеликі зазори з усіх боків, так як при віджиманні води апарат сильно вібрує і може пошкодити меблі. Збоку від машинки можна зробити отвір, шириною 20 см для побутової хімії.
  • Якість статевого покриття. Для установки пральної машини потрібно тверда рівна поверхня. Потрібно перевірити, щоб підлога була міцний і без вад. Якщо статеве покриття зношене і не відрізняється міцністю і рівністю, то фанерний лист допоможе вирішити цю проблему.

Установка пральної машинки на кухні для більшості господинь вирішує питання про наявність цього приладу в будинку. Але при користуванні необхідно дотримувати гігієнічні норми. Не рекомендується зберігати брудну білизну і побутову хімію поблизу продуктів харчування. При засипанні порошку в клітинку машини рекомендується дотримуватися обережності, щоб частинки хімічних засобів не потрапили на робочу поверхню кухонного гарнітура, а потім в їжу. Ретельний розрахунок позбавить господиню від подібних неприємностей.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради