Помідор черрі-типу Солодка гроно: характеристики, опис агротехніки, відгуки дачників

Шанувальників черрі зацікавить сорт під назвою Солодка гроно. Це порівняно стара різновид томатів з якісними характеристиками. Із статті ви дізнаєтесь докладніше про опис, властивості і техніці вирощування культури.

tomat cherri tipa sladkaya grozd: kharakteristiki, opisanie agrotekhniki, otzyvy dachnikov28 Помідор черрі типу Солодка гроно: характеристики, опис агротехніки, відгуки дачників

Опис сорту та його плодів

Солодка гроно випущена на ринок в 2008 р. В даний час томат має сертифікат Госсорткомиссии про включення в селекційний реєстр РФ. Допущений для всіх регіонів. Орієнтований на парниковий і тепличний способи посадки.

Увага! Оригінатор, компанія СеДеК, рекомендує вирощувати культуру в захищеному грунті. Це важливо для досягнення максимальної продуктивності.

У томата високий плетистий кущ. Його темні листя мають велику площу, що позитивно впливає на скоростиглість черрі. Облистяність середня, будова суцвіття — просте. Зріють помідори густими гронами по 20-50 шт. (див. фото). У відкритому грунті томати дрібніший, ніж під укриттям. Смак м’якоті хороший, солодкий.

Увага! На розмір плодових кистей впливає час сезону. Перші з них найбільш численні. Наступні рідшають, зате стають рівніше за розміром.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранній (90-100 днів) Индетерми-нантный (180-200 см) Універсальний Універсальний 10-30 залежно від способу посадки 6,5-7 Червоний, округлий, гладкий, щільний, 2 гнізда

Переваги і недоліки черрі

Головні достоїнства томату полягають в якості плодів. Їх хвалять за товарний вигляд. Смакові характеристики теж досить гарні. Такий урожай без праці поміститься щільними рядами в банку. Ще з нього вийде солодкий сік, пікантний соус або пасту. У свіжому вигляді томати смакують в салатах і використовуються для декорування страв.

Інші плюси мініатюрного сорти:

 • Вихід товарної якості плодів. Показник становить від 80%.
 • Урожайність. Для чері-сорти обсяг близько 7 кг — непоганий показник.
 • Розтягнутість плодоношення. Томат починає давати плоди порівняно рано, а закінчує восени.
 • Стійкість до негативних природних факторів. Сорт гідно протистоїть погодних стресів.
 • Плоди не лопаються при термообробці.
 • Недоліки черрі-сорти:

  • без пасинкування схильний розростатися в збиток врожайності;
  • для максимальної продуктивності бажано формування в 1-2 стовбура;
  • високий стебло потрібно в кількох місцях підв’язувати до міцної опори;
  • дозрівання плодів недружнє, в конкретний момент часу кисть може бути різнобарвною;
  • не на всіх гронах помідори вирівняні за розміром;
  • збереження в коморі і при перевезенні — середня.

  tomat cherri tipa sladkaya grozd: kharakteristiki, opisanie agrotekhniki, otzyvy dachnikov29 Помідор черрі типу Солодка гроно: характеристики, опис агротехніки, відгуки дачників

  Особливості агротехніки черрі-томату, реальні відгуки городників

  Томат вирощують розсадою. До укорінення на грядці в сад або в теплиці вона буде готова приблизно через 60-65 днів від появи сходів. Висаджуйте на 1 кв. м не більше 3 сортових кущів. Щотижня робіть пасинкування, інакше томат розростеться. Формувати рослина краще в 1 або 2 стебла.

  Оригінальний сорт сьогодні явно поступається в популярності своєму модному «шоколадному» продовження. Але судячи з відгуків, червоний вирощують томат теж досить активно. Лоліта з Іркутська відзначила хорошу схожість сортового насіння. Сіяла вона їх у березні. У період дозрівання гілки томату нагадали дачниця виноград.

  Зінаїда (Ростовська обл.) похвалила помідори за насолода смаку. Сім’я жінки їла урожай свіжим, прямо з куща, а також закрила цілком в банки. Дачниця Shanel (Іркутська обл. поскаржилася на фітофтороз. Хвороба з’їла половину її грядки. Вирощувати культуру жінці було важко, але результат роботи її задовольнив.

  Томат Солодка гроно має ряд переваг перед іншими черрі-сортами. Однак і список недоліків у нього довгий для сучасних помідорів. У холодних регіонах культивувати томат не завжди просто, навіть з урахуванням його орієнтації на захищений грунт.

  Солодка гроно: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради