Підготовка теплиці до зими восени

podgotovka teplicy k zime osenyu58 Підготовка теплиці до зими восени

Дачно-городній сезон цього року вже закінчується. Щоб отримати хороший врожай наступного року зараз, у вересні, доведеться трохи постаратися, не відкладаючи це заняття на весну. Підготовка теплиці до зими займе деякий час, але зате на майбутній рік у вас буде здорова удобрений грунт, світлий критий город і багатий урожай. Роботу в теплиці слід починати відразу ж після збирання всіх рослин. З чого почати, що і як робити, готуючи її до майбутнього сезону?

Прибирання

Звичайно, в першу чергу необхідно прибрати всі рослини, які тут росли. Навіть, якщо на них немає ніяких ознак хвороб. Все одно всі рослини забирають з осені, не залишаючи їх до весни. Віджилі рослини – розсадник багатьох хвороб.

Прибираючи рослини, не забудьте прибрати мотузочки і підв’язки, так як на них теж добре зимують всілякі збудники хвороб. Прибираємо обов’язково бур’яни, вони є рознощиками бактерій і виснажують грунт.

Потім добре моєму листи полікарбонату зсередини, бажано з миючим засобом, наприклад, з рідким дігтярним милом. Можна помити з рожевим розчином марганцівки. Обидва ці засоби володіють бактерицидною дією. Для миття краще використовувати м’яку ганчірку або губку, не можна застосовувати скребки і хімічні засоби з абразивними частинками.

podgotovka teplicy k zime osenyu59 Підготовка теплиці до зими восени

Підготовка грунту

Найважливіше – це підготовка грунту. Не думайте, що, перекопавши її, ви вже підготувалися до наступного сезону. Необхідно провести комплекс заходів, який включає

  • полив,
  • розкислення землі,
  • внесення добрив,
  • посів сидератів.

Зупинимося докладніше на кожному пункті.

Полив

Прибравши всі рослини, добре проливаємо грунт розчином фітоспорину, краще купити його з Гумі. Розчин наводять по інструкції, пакетик розводять в 400 мл води, дають добре розчинитися порошку. Для приготування робочого розчину згідно інструкції беруть 1-2 ст. л. на 10 л води, але краще взяти побільше – 3-4 ст. л. Таким міцним розчином рясно проливають землю. Після поливу теплицю тримають закритою, щоб трималася там висока температура, так як фітоспорин краще діє при температурі +10 градусів і вище, при більш низькій температурі він практично перестає працювати. Після поливу теплицю закривають на добу.

podgotovka teplicy k zime osenyu60 Підготовка теплиці до зими восени

Розкислення грунту

На наступний день після того, як добре пролили грунт, приступають до роботи з землею. Перед раскислением вносять добре перепрілий компост. Потім приступають безпосередньо до розкисленню, використовуючи вапно, доломітове борошно, крейда.

Але найкраще для цієї мети підійде садовий діатоміт. Він одночасно роскисляє грунт, є почвоулучшителем та інсектицидом. Його унікальна властивість полягає в поглинанні вологи з покривів шкідників, що призводить до їх загибелі. Це безпечний і надійний інсектицид, 100% натуральний продукт. Однієї упаковки 3 кг вистачить на один 6-метрову теплицю. Діатоміт рівномірно розсипають по поверхні землі з розрахунку 150-250 г на 1 кв. м. Потім грунт перекопують на глибину штикової лопати, землю розрівнюють.

podgotovka teplicy k zime osenyu61 Підготовка теплиці до зими восени

Добриво грунту

Після розкислення грунту, робимо борозенки. При ширині грядки в 60 см роблять 3-4 борозенки. Ще раз удобрюють землю, вносять сухий курячий послід. Пакети до 2 кг на теплицю цілком вистачить. Це теж сприяє родючості грунту. І запах посліду дуже не любить капустянка.

Посів сидератів

Краще використовувати суміш – овес, горох, віка, гірчиця, фацелія та гречка. Гірчиця і віка добре знезаражують грунт від патогенної мікрофлори, у тому числі від грибків, які викликають фитофтору. Науково доведено, що суміш сидератів збагачує грунт різними мікроелементами.

Висівають сидерати в борозенки дуже густо, не шкодуючи. Борозенки після засипають невеликою кількістю землі.

Тепер залишилося тільки чекати сходи і поливати їх регулярно. Поливати краще розчином фітоспорину. Не забувайте, що в теплиці повинна бути температура не менше 10 градусів тепла, щоб препарат працював.

Корисні рекомендації

  • Дуже важливо виключити щорічну посадку помідорів і огірків на одних і тих же грядках. Якщо вони ростуть в одній теплиці, то кожен рік чергуйте посадки на різних грядках.
  • При збиранні рослин не залишайте коріння в землі. Вони є розсадником хвороб. Бактерії в землі легко перенесуть морозну погоду і стануть причиною хвороб на наступний сезон.
  • Залишки рослин і подвязочный матеріал з теплиці краще спалити, так як в томатній бадиллі може бути фітофтора.


Ну ось і все, теплиця готова до наступного сезону. Про підготовки теплиці до посівного сезону навесні буде розказано пізніше.

pinit fg en rect red 28 Підготовка теплиці до зими восени

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради