Пересадження лілій восени на інше місце. Коли і як часто пересаджувати лілії?

peresadka lilijj osenyu na drugoe mesto kogda i kak chasto peresazhivat lilii 35 Пересадження лілій восени на інше місце. Коли і як часто пересаджувати лілії?

Лілія – красивий невибагливий квітка, здатна цвісти кілька років підряд на одному і тому ж місці. З часом рослина розростається, а квітки стають набагато менше. Природно, постає питання про пересадку рослини на нове місце. Пересадження лілій на інше місце початківців садівників часом ставить у глухий кут, оскільки не знають коли і як правильно пересаджувати цибулини, як часто їх потрібно викопувати з землі. Розібравшись з цими питаннями, лілії надалі будуть радувати своїм пишним цвітінням.

В яких випадках необхідно викопування цибулин лілій?

Багатьох цікавить питання: чи треба викопувати кожен рік цибулини лілій? Якщо немає потреби пересадки на інше місце, краще цибулини тоді не викопувати протягом трьох років, привабливість квітки від цього не постраждає. Викопувати доведеться в наступних випадках.

 • Зими у вашому регіоні і суворі малосніжні. Якщо м’який клімат, випадає достатньо снігу, не викопують цибулини. Однак, краще їх викопати і тут же знову посадити, щоб прибрати старі цибулинки і розподілити молоді;
 • В залежності від сорту деякі лілії по-різному переносять умови зимівлі. Так азіатські сорти стійкі до морозів, їх можна залишити на зиму в землі, не викопуючи. Східні сорти відносно стійкі до низьких температур, їх доведеться вкривати. В регіонах, де зими не такі суворі й випадає достатньо снігу, лілії добре перезимовують без укриття. Сорти, які потребують обов’язкового викопуванні – трубчасті лілії;
 • При необхідності розмножувати улюблений сорт або просто вирішили посадити рослину на інше, привабливе місце.
 • peresadka lilijj osenyu na drugoe mesto kogda i kak chasto peresazhivat lilii 36 Пересадження лілій восени на інше місце. Коли і як часто пересаджувати лілії?

  Пересадження лілій – коли краще проводити?

  Момент для викопування цибулин визначають за ознаками, коли квітка давно відцвів, листя на рослині пожовкли і пожухла. Зазвичай це час з кінця серпня до середини вересня. Багато садівники воліють пересаджувати лілії, як тюльпани або крокуси, восени. Пересаджувати лілії можна в будь-який час, і навіть в квітучому вигляді, так стверджують фахівці. В такому випадку рослина попередньо рясно поливається, з допомогою вил, щоб не пошкодити цибулину, рослину обережно викопують.

  Слід врахувати такий важливий момент при визначенні строків викопування і пересадження лілій. Квіти, посаджені навесні, помітно випереджають у розвитку ті, які були висаджені в осінній час і пережили заморозки, перебуваючи в землі.

  Осіння та весняна пересадка

  Осінню пересадку краще застосувати до рослин з середнім швидке цвітіння. Приблизно через місяць вони будуть перебувати вже в стані спокою і цибулинки встигнуть зміцніти. Враховуйте, ніж пізніше пересадити, тим краще доведеться вкривати рослини, щоб уникнути замерзання їх взимку. Лілії бояться заморозків у разі зворотних заморозках. Якщо пагони з землі вийшли раніше, тоді їх слід прикрити покривним матеріалом. Сама ж цибулина морозу не боїться.

  Весняна пересадка краще для східних і трубчастих гібридів з-за їх пізнього цвітіння і можливих холодів. Вирішивши пересадити, краще їх викопайте восени. Щоб цибулинки добре збереглися, після викопування обережно обтрусіть залишки грунту, складіть їх в поліетиленовий пакет з дірками для кращої вентиляції, пересипте вологими тирсою. Зберігайте в побутовому холодильнику в овочевому відсіку до весни.

  Як часто викопують лілії?

  Цибулини можна не викопувати протягом трьох років, при цьому привабливість квітки збережеться. Однак, терміни пересадки залежать від сорту рослини.

  • Американські гібриди пересаджують 1 раз на 10 років;
  • Азіатські і східні гібриди потребують щорічної пересадки, оскільки вони швидко і сильно розростаються.

  Місце для пересадки

  Лілії – рослини невибагливі, хоча воліють нейтральні і слабокислі грунту. Виняток – трубчасті сорту, добре ростуть на слаболужних грунтах. Краще висаджувати цибулини на сонячних і родючих ділянках.

  Яке б місце не вибрали, слід врахувати, що після цвітіння стебла починають підсихати, стають непривабливими і в цілому псують ландшафт ділянки. Справа це поправимо: посадіть поруч з ліліями квіти, квітучі в інший час. Наприклад, посадіть поруч астильби, айстри, гейхери, троянди.

  peresadka lilijj osenyu na drugoe mesto kogda i kak chasto peresazhivat lilii 37 Пересадження лілій восени на інше місце. Коли і як часто пересаджувати лілії?

  Посадка

  Перед садінням у відкритий грунт у цибулин обрізають ножицями всі корінці, вони потім відросте. Посадкову яму роблять глибокої, на штик лопати. Вважається, глибина закладення цибулинок повинна дорівнювати трикратної висоти самих цибулин. Враховуючи, що на дно ями необхідно покласти компост і родючу землю, то висота якраз буде достатньою.

  Отже, на дно викопаної ями (60х60 см) накладають піввідра компосту або перепрілого гною. Якщо використовуєте перепрілий гній, його обов’язково перемішують з родючим грунтом, щоб уникнути опіків цибулинок. В лунку 2-3 цибулини висаджують на відстані 15-20 см один від одного, зверху присипають родючою землею. Лунку зарівнюють і обов’язково рясно поливають. Цибулина має до холодів вкоренитися, а укорінюються вони не так швидко, як тюльпани. Коли вода вбереться, ще раз засипте посадку сухою землею. Увіткніть кілочок, щоб знати, що в цьому місці щось посаджено і ще раз потім нічого не посадити.

  Догляд за посадками лілій

  Весь догляд за ліліями заснований на їх харчування і регулярному поливі. Зверніть увагу на важливий момент під час цвітіння лілій.

  Тривалість цвітіння рослини залежить від віку лілії і від погодних умов. Чим більша цибулина, тим більше квітконосів на рослині. При правильній посадці кожен рік бутонів стає все більше. В середньому один бутон цвіте 3-5 днів. Обриваючи тичинки (насіннєві коробочки), подовжується термін цвітіння на 2 дні.

  Найкраще прибирати тичинки в ранкові години: вранці пильовики ще не лопнули і руки не забрудняться. Якщо квітка призначений для подарунка, тим більше необхідно прибрати тичинки. Інакше забрудниться одяг, а жирна пилок може не отстираться, так і з рук її складно відмити навіть протягом дня.
  На закінчення додам. Купуючи упаковку з цибулинами, зверніть увагу на маркування на етикетці: до якої групи відносяться обрані цибулини, висота рослини, в який термін вона зацвіте. Виходячи з цього в подальшому пересадка вподобаного сорти лілій не буде для вас проблемною.

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради