Огірок Мурашка F1: особливості, характеристики, відгуки

Огірок з назвою Мурашка F1 — результат роботи російських селекціонерів. У цього сорту красиві, акуратні плоди з відмінними засолювальними смаковими даними. Дізнайтеся більше про опис гібрида, його переваги, недоліки та методи вирощування, думці практикуючих хліборобів.

ogurec murashka f1: osobennosti, kharakteristiki, otzyvy6 Огірок Мурашка F1: особливості, характеристики, відгуки

Характеристики і опис гібрида

Огірок Мурашка F1 вивела група фахівців з НДІ селекції овочевих культур і фірми Гавриш. З 2003 р. сорт знаходиться в Держреєстрі РФ. Він допущений для вирощування на всій європейській частині країни. Дозволена висадка на відкритих грядках, у тимчасових стаціонарних парниках і теплицях. Є дані про успішне збиранні врожаю на балконі, з контейнерного рослини.

Увага! Сьогодні насіння огірка випускають ТМ Гавриш і Овоч Люкс.

Кущ індетермінантний володіє потужним стеблом і середньої листям. Листки середні за розміром. Огірки зав’язуються пучками по 4-6 шт. у кожній пазусі. Стиглі плоди досить товсті — 3,5-4 см в розрізі. Всередині них знаходиться щільна смачна м’якоть. Насіння дрібні і не заважають дегустаційним відчуттями.

За типом росту Довгоплетистий
За типом розгалуження Средневетвистый
За типом запилення Партенокарпічний
Схема посадки 50?70 см
Вага, довжина і форма плоду 90-100 г, до 11-13 см, циліндричні, темно-зелений з вираженими смугами і чорним опушенням, середньогорбкуватий
Термін дозрівання Середньоранній (43-48 дні)
Використання Універсальний
Місце висадки Універсальний
Хвороби Імунітет до борошнистої роси та оливкової плямистості
Тип цвітіння Жіночий
Врожайність В ОГ — 6-7 кг/м2, під плівковим укриттям — 10-12 кг/м2

Список переваг і недоліків рослини

Цінність огірка Мурашка F1 — у наступних характеристиках:

 • Зручні для садівників ранні строки дозрівання врожаю.
 • Відмінний смак. Він повною мірою проявляється в процесі приготування. Огірки рекомендовані виробниками для маринування та зимової засолювання.
 • Підвищена врожайність.
 • Сильний імунітет до ряду хвороб. Підвищений — до несправжньої борошнистої роси.
 • Одномірність врожаю.
 • Тривалість плодоношення. Рослина зав’язує огірки до жовтневих заморозків.
 • Недоліки гібрида:

  • посередня стійкість до окремих огірковим захворювань;
  • смакові властивості свіжих плодів поступаються іншим популярним сортам.

  ogurec murashka f1: osobennosti, kharakteristiki, otzyvy7 Огірок Мурашка F1: особливості, характеристики, відгуки

  Особливості агротехніки гібрида

  Огірок Мурашка вирощують розсадою або за допомогою прямого посіву в грунт. У першому випадку садівник отримає урожай на 2-3 тиж. раніше. На ділянці підберіть для культури світле і тепле місце. Розміщуйте не більше 2,5-3 саджанців на 1 кв. м.

  Рада. Для огірків у відкритому грунті в перші 1-1,5 тижнів. знадобиться укривний матеріал. Бажано спорудити захисну конструкцію на дугах.

  Посів насіння на розсаду Висадка розсади в парник/теплицю Посадка розсади в ОГ Пасинкування Збір врожаю (в теплиці / в ОГ)
  З кінця квітня до середини травня Кінець травня До середини червня Бажано в перших 3-4-х вузлах Початок липня/середина липня
  *терміни вказані для середньої смуги

  Відгуки дачників

  Огірок Мурашка користується попитом серед городників. Про це свідчить велика кількість відгуків про особистий досвід вирощування культури. Михайло з Воронезької обл. вважає гібрид одним з кращих. Зазначає відмінну схожість і врожайність. Плоди огородник використовує для зимових заготовок.

  Дачниця з ніком Мімоза (Мінськ) розповіла, що для цього огірка важливий прогрів грунту перед посадкою. У теплій землі рослина підтвердить всі заявлені характеристики. У Тетяни з Тамбовської обл. теж залишилися приємні враження від висадки цих огірків, оскільки плоди не переростають, не схильні до появи гіркоти. Вони залишаються смачними і соковитими навіть в сезон з несприятливою погодою.

  Гібрид має засолочную орієнтацію. Ще він скоростиглий і урожайний в будь-яких умовах. Ці та інші переваги роблять огірок відмінним матеріалом для продажу. Фермери нерідко використовують урожай з цією метою.

  Мурашка F1: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради