Італійські спагетті — незвичайний сорт томату: особливості, опис агротехніки, відгуки

Томати сорту Італійські спагеті відрізняються неординарною формою і гарною врожайністю. Вирощують їх в різних регіонах країни, переважно в теплицях. Сорт не значиться в Держреєстрі, але досить часто використовується городниками. Ознайомтеся з його описом, нюансами агротехніки, перевагами і слабкими сторонами.

italyanskie spagetti   neobychnyjj sort tomata: osobennosti, opisanie agrotekhniki, otzyvy26 Італійські спагетті — незвичайний сорт томату: особливості, опис агротехніки, відгуки

Опис сорту і його основні характеристики

Італійські спагеті по своїй формі — унікальний томатний сорт. Плоди нагадують кубинські сигари з загостреним кінцем. Судіть самі з фото. Період дозрівання помідорів — середній, порядку 105-110 днів. Найкращу урожайність томат демонструє в теплиці.

Рослина являє собою високорослу малооблиственную батіг. Її довжина — 2 м. Суцвіття складного типу. На одному кущі з’являється 5-8 кистей, на кожній — по 5-10 плодів. Щільна м’якоть містить мало насіння. Смак неяскравий, але типово помідорний.

Увага! Без формування і ретельного пасинкування помідор не дасть очікуваного врожаю. Садівники радять залишати 1-2 плодоносних стебла.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Середньо-стиглий Индетер-минантный Універсальний Універсальний 100-150 5-15 Малиново-червоний Витягнута форма

Досвід вирощування: переваги і недоліки томату

Форма — конкурентна перевага сорту. Плоди зручно кришити в салат або закривати банки цілком. Томати залучають городників і іншими достоїнствами:

  • висока врожайність;
  • якісний товарний вигляд;
  • можливість вирощування помідорів на відкритій грядці, в плівковому парнику або стаціонарної теплиці;
  • невибагливість до умов вирощування, пристосованість до високих температур і похмурій погоді.

Недоліки у томата теж є:

  • невисока стійкість до фітофторозу;
  • спірні характеристики смакових якостей.

Увага! Також не всі садівники високо оцінюють параметри лежкістю і транспортабельністю врожаю даного сорту.

Особливості агротехніки культури

Томати вирощують розсадним способом. Час посадки насіння — кінець березня. В середині травня грунт повинен достатньо прогрітися, щоб забезпечити розвиток паростків. Підтримуйте прогрів повітря всередині теплиці на стабільному рівні +23…+25 °С. На відкриту грядку томати «поселяють» пару тижнів пізніше.

Рада. Розміщуйте не більше 3-х кущиків на 1 кв. м.

Розміщення шпалер продумайте завчасно. Томату потрібно опора вже через 2-3 тижні після висадки. Надалі подвязывайте кожну кисть. Формуйте кущ в 1 або 2 стебла. Видаляйте всі наступні пасинки.

Підбірка відгуків садівників-практиків

Багато дачники стверджують: форма томатів відрізняється від зображення на упаковках з насінням. У Анни з Сибіру в теплиці вийшли вершки. Хоча по іншим параметрам у неї немає претензій до сорту. Надія з Нижнього Тагілу в своєму відгуку висловила приблизно ту саму думку.

italyanskie spagetti   neobychnyjj sort tomata: osobennosti, opisanie agrotekhniki, otzyvy27 Італійські спагетті — незвичайний сорт томату: особливості, опис агротехніки, відгуки

У Світлани Юріївни на ділянці в Підмосков’ї зросли габаритні кубовидний плоди. Томати були лише злегка витягнутими, тому законсервувати їх у банки не вдалося. Різниця у формі, можливо, пов’язана з конкретним виробником садивного матеріалу. У всіх випадках насіння випустила фірма Сибірський сад.

Ще Світлана Юріївна з негативної сторони охарактеризувала лежкість врожаю. Вирощені нею томати не розтріскалися ні на гілках, ні в зірваний вигляді. Але зберегтися в звичайних умовах змогли недовго. Смак теж не сподобався жінці. А от урожайність помідорів була на висоті.

У інших садівників виходило виростити ті самі «томати-сигари». Ольга з Челябінська поділилася власним досвідом культивування Італійських спагетті. З-за заморозків в червні більше половини кущів у неї не вижило. Решта екземпляри дали гідний урожай. В теплиці на кожному кущі сформувалося по 8-10 кистей з 4-8-ю томатами на одній, у відкритому грунті — всього 2 кисті з 3-5-ю плодами на кожній.

Цей сорт заслужив неоднозначні відгуки. На сьогодні він не включений в Держреєстр, проте випускається великими виробниками насіння.

Сорт Італійські спагетті: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради