Інтавір – інструкція по застосуванню і склад. Від чого допомагає і коли обробляти интавиром

Всі знають, що шкідники на городі і в саду здорово знижують кількість і якість врожаю. І чим тільки не доводиться боротися з ними. У хід йдуть деревна зола, березовий дьоготь. Але коли навіть фітоверм не допомагає, доводиться вдаватися до «важкої артилерії», використовуючи для обробок – Інтавір. Звичайно, хімією труїти посадки овочів не хочеться, але деколи доводиться. Головне, щоб було менше шкоди від його застосування, необхідно правильно його застосовувати, дотримуючись точні дозування, і витримуючи терміни очікування.

intavir – instrukciya po primeneniyu i sostav ot chego pomogaet i kogda obrabatyvat intavirom63 Інтавір – інструкція по застосуванню і склад. Від чого допомагає і коли обробляти интавиром

Ефективність його застосування відзначена численними позитивними відгуками, хоча є й негативні відгуки. Мені він теж подобається, особливо доводиться користуватися ним у суху погоду, коли хрестоцвіті блішки, буквально купаючись в золі, все-таки починає пожирати молоденькі листочки капусти.

Я сьогодні розповім, як правильно користуватися Интавиром, а ви самі робіть висновок, чи потрібно вам користуватися у боротьбі з комахами-шкідниками цим засобом або немає.

Інтавір (Інта-вир) – що це таке, склад і діє як

Інтавір – інсектицид 3 класу небезпеки. Діюча речовина – циперметрин, який відноситься до групи піретроїдів і визнаний у всьому світі як санітарно-побутової інсектицид і акарицид для приміщень і відкритого повітря.

Циперметрин при контакті з комахою вражає його нервову систему, в результаті втрачається зв’язок із внутрішніми органами і м’язами, вони починають працювати в різнобій, викликаючи у комахи параліч і смерть.

До переваг препарату відносять:

 • Головне достоїнство діючої речовини – це стійкість до сонячних променів, і відсутність токсичності по відношенню до рослин;
 • Гарантія знищення шкідників – комах, гусениць, слимаків і порятунок врожаю на 90%;
 • Можна застосовувати на овочевих, плодово-ягідних і декоративних рослинах;
 • Практично не має запаху.

intavir – instrukciya po primeneniyu i sostav ot chego pomogaet i kogda obrabatyvat intavirom64 Інтавір – інструкція по застосуванню і склад. Від чого допомагає і коли обробляти интавиром

Однак, у препарату є і недоліки.

 • Інтавір є сильною отрутою для корисних комах, зокрема для бджіл;
 • Не впливає на личинки і яйця, які до обробки встигли відкласти шкідники, тому потрібна повторна обробка;
 • Змінює склад грунту, вбиваючи грунтові бактерії;
 • Змивається дощем і води при поливі, якщо це сталося через 3-4 години після обробки.

Помічено, що багаторазове використання даного засобу на один і той же вид шкідника може викликати у нього звикання, тому рекомендується іноді чергувати різні інсектициди, щоб уникнути цього.

Що можна обробляти і від чого допомагає Інтавір?

Препарат допомагає знищити 52 види шкідників, в тому числі:

 • Колорадський жук,
 • Білокрилка,
 • Тля,
 • Трипси,
 • Плодожерки,
 • Листовійки,
 • Морквяна і цибульна муха,
 • Суничний довгоносик,
 • Хрестоцвіті блішки,
 • Малинова стеблова муха,
 • Листогризучі гусениці,
 • Яблонный квіткоїд та ін.

Ці шкідники з’являються на кущах смородини, малини, яблунях, полуниці, кольорах, картоплі, капусті та інших овочевих культурах.

Обробку проводять шляхом обприскування з мелкодисперстного розпилювача на початку періоду вегетації до цвітіння та після збирання врожаю.

intavir – instrukciya po primeneniyu i sostav ot chego pomogaet i kogda obrabatyvat intavirom65 Інтавір – інструкція по застосуванню і склад. Від чого допомагає і коли обробляти интавиром

Як правильно розводити Інтавір

Препарат випускається у вигляді таблеток по 8 грам. Перед застосуванням таблетку слід потовкти в дрібний порошок. Краще це зробити до того, як розкриєте пакетик з таблеткою, з допомогою, наприклад, тріски або порожньої скляної пляшки.

В холодній частинки подрібненого порошку розчиняються погано, і вони пізніше обприскуванні можуть забити отвори розпилювача. Тому спочатку розчиніть таблетку в невеликій кількості води, а вже потім доведіть об’єм до потрібного обсягу.

Під час обприскування препарат осідає на поверхні рослин, при цьому, не проникаючи всередину тканин. Термін дії Інта-віра становить від 2 тижнів до 1 місяця, в залежності від погодних умов.

Застосування Интавира в саду та городі

Засіб використовують згідно інструкції по застосуванню, яка надрукована на зворотній стороні упаковки. Розчин для обприскування Інта-віром наводять безпосередньо перед використанням. Обробку проводять у вечірній час, щоб уникнути отримання опіків від залишків рідини на листках рослин, або в похмуру погоду. Іншою причиною такого застосування може бути зниження активності препарату при температурі вище +25 градусів.

Обприскування проводять шляхом рівномірного розпилення препарату по поверхні листя. Причому обробляють не тільки пошкоджені зони, але і ті, де немає явних ознак шкідників. Обов’язково проводять повторні обробки через 2 тижні після попереднього. Обробку Інта-віром проводять не більше трьох разів за сезон. Якщо ви помічаєте, що ефекту від застосування цього препарату немає, тоді використовуйте аналоги. Так як до Інта-виру можливо звикання шкідників.

Обробки припиняють за місяць до передбачуваних термінів збирання врожаю. Якщо є необхідність, то для знищення шкідників використовують препарати з меншим терміном очікування.

intavir – instrukciya po primeneniyu i sostav ot chego pomogaet i kogda obrabatyvat intavirom66 Інтавір – інструкція по застосуванню і склад. Від чого допомагає і коли обробляти интавиром

Норма витрати засобу для овочів

Для обробки картоплі від колорадського жука розчиняють 1 таблетку на 10 л води. А для овочів (капуста, огірки, томати) – 1 таблетка на 5 літрів. Обробку проводять методом обприскування в період масового скупчення шкідників і через 2 тижні після першої обробки.

Проти цибулевої або морквяної мухи засіб розводять у пропорції 1 таблетка на 10 л води і поливають рослини під корінь.

Обробка ягідників

Для захисту полуниці, смородини, агрусу, малини – засіб розводять з розрахунку 1 таблетка на 10 л води. Якщо шкідників зібралося досить багато, концентрацію розчину збільшують, розчиняючи у відрі води 1,5-2 таблетки. Обробку проводять тільки до початку цвітіння та після збирання врожаю. Норма витрати – приблизно 1 л на один кущ.

Такий же розчин (1 табл. на 10 л води) наводиться для обробки вишні та черешні. Обприскування проводять під час фарбування ягід. На одне дерево витрачають 2,5 літра кошти.

Виноград обприскують розчином, приготованого з розрахунку 2 таблетки на відро води. Обробку проводять двічі: перший раз під час цвітіння, другий – під час зав’язування ягід.

Квіткові декоративні культури

Обробку квіткових культур від попелиць, трипсів, листогризучих гусениць проводять розчином, приготованих з 1 таблетки і 10 л води. Обприскують рослини з розрахунку 2 л на 1 кв. м.

Декоративні хвойні культури обприскуванню на початку вегетації, витрачаючи по 2 л на молоде рослина і 5 л – на дорослу.

Пам’ятайте. Готовий розчин зберігати не можна. Його використовують відразу після приготування.

Скільки коштує Інтавір, де можна купити, аналоги

Інтавір досить дешевий засіб. Ціна його в межах 10-20 рублів за упаковку. Продається це засіб в будь-якому садівничому магазині.

Якщо з якоїсь причини ви не можете купити це засіб або ж ви не побачили ефекту від його застосування, то можна скористатися його аналогами:

 • Актара,
 • Акарин (Агравертін),
 • Актеллик,
 • Децис,
 • Грім,
 • Зелене мило,
 • Іскра,
 • Конфідор,
 • Карате,
 • Мухоїд,
 • Табу,
 • Танрек,
 • Фас,
 • Фітоверм,
 • Фуфанон.

Відгуки про застосування Интавира

BavBav47. Багато років використовую в саду і городі різні отруйні засоби проти комах-шкідників. В останні роки В своєму арсеналі залишив кілька речовин без яких просто важко щось виростити на своєму городі. Одне з них Інта-вир. Ефективний, простий у застосуванні.

Zerkana. Багато городників зі стажем не ганяються за сучасними і дорогими інсектицидами, а віддають перевагу старим і перевіреним “Интавиру”. Звичайно, з самим шкідливим агресором наших городів – колорадським жуком цього препарату не впоратися. Жуки тепер з кожним роком все стійкіша і нахабніше. А ось проти гусениць, попелиць, мошок, нападників на наші овочі, можна використовувати “Інта-вир” спокійно, з очікуваним хорошими результатом. Ми купували даний засіб для збереження капусти. Ефективність препарату проти гусениць, комах, попелиці – хороша. Тому буду рекомендувати “Інта-вир”, як недорогий та ефективний інсектицид.

Uda-vik. Хочу розповісти про чудовий засіб, яке вбиває шкідників. У мене в горщиках з кімнатними квітами періодично з’являються шкідники. Найчастіше це такі мошки – трипси. І вже якщо ці гади з’являться, їх важко витравити. Ось тут-то на допомогу і приходить випробуване мною не раз засіб “Інта-вир” – така велика таблетка в упаковочці.

Trastus. Користуємося таблетками “Інта-вир” п’ятий рік. В основному застосовуємо для обприскування молодих рослин капусти. Врятуватися від капустяної попелиці, народними методами (зола тощо) нереально. капуста, городники мене зрозуміють, гине в лічені години. “Інта вир” розводимо слабеньким розчином, в половину від рекомендованого, все одно результат відмінний. Є одна важлива особливість, після дощу варто провести обприскування капусти ще раз, дощ зазвичай змиває препарат. Ще застосовуємо препарат на молодих яблунях (ще не плодоносять). Точно не знаємо хто “загортає” листочки на них. Відбувається це відразу після розпускання листя. Дві обробки “Інта-віром” за сезон і проблема вирішена.

Відгуки взяті з сайту «Отзовик».

Запобіжні заходи

Розкрита упаковка зберіганню не підлягає. Якщо ненавмисно просипали засіб, його необхідно зібрати пакет і засипати піском, пакет упакувати і викинути в контейнер з побутовими відходами.

І хоча виробник вважає, що для людини препарат не чинить токсичної дії, працювати з розчинами Інта-віра слід в захисних окулярах і рукавичках. Після роботи обличчя, руки слід ретельно вимити з милом під проточною водою, змінити одяг, в якій проводили обробку.

Ні в якому разі для наведення робочих розчинів не рекомендується використовувати посуд, призначену для харчових цілей.

При випадковому попаданні засобу на територію, рот слід ретельно прополаскать слабким розчином марганцівки, і випити 2-3 таблетки активованого вугілля.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради