Фітоспорін – як не допустити помилок при застосуванні

fitosporin – kak ne dopustit oshibok pri primenenii198 Фітоспорін – як не допустити помилок при застосуванні

Почувши від когось, що їм допоміг фітоспорин, багато наївно вважають, що це панацея від всіх шкідників, хвороб і прекрасне добриво. Але такі люди дуже помиляються. Препарат, дійсно, чудово працює, якщо не робити прикрих помилок при застосуванні. Як правильно розводити, які помилки допускаються городниками, використовуючи препарат? Прочитавши до кінця статтю, дорогі читачі, ви зрозумієте, чому вам препарат здався таким малоефективним.

Фітоспорін – що це за препарат?

Фітоспорін – натуральний препарат нового покоління, який вважається одним з ефективних антигрибных і антибактеріальних препаратів. Зауважте, не антигрибковим, а антігрибною.

Фітоспорин придумали, щоб дати захист нашим рослинам, насінню у вигляді захисної (мікроскопічної) плівки. Вона потрібна рослинам на перший час, щоб якось протистояти тим бактеріям, які знаходяться в ґрунті, і умов, в яких виявляється рослина.

У продажу зустрічаються різні модифікації препарату. Серед них

 • Фитоспрорин М – універсальний препарат;
 • Фітоспорин До – нано-гель калійний (Олімпійський);
 • Кошти спеціально для огірків, томатів, картоплі і т. д.

fitosporin – kak ne dopustit oshibok pri primenenii199 Фітоспорін – як не допустити помилок при застосуванні

Переваги препарату

У чому секрет популярності фітоспорину? Чому він такий популярний?

До переваг препарату відносять ефективність, простоту застосування і тривалий термін зберігання маточного розчину, приготованого з пасти.

Область застосування фітоспорину:

 • передпосівна обробка грунту і насіння з метою знезараження;
 • захист від хвороб городніх культур та кімнатних рослин;
 • профілактичні обприскування та лікування хворих рослин;
 • обробка розсади перед висадкою в грунт;
 • для вкорінення живців різних рослин;
 • для обприскування і поливу городніх культур з метою підтримки імунітету до хвороб, причому можливість робити ці операції за допомогою фітоспорину зберігається протягом всього вегетаційного періоду;
 • для профілактики під час зберігання бульб та цибулин квітів,
 • від непогодных та інших стресів.

Застосування засобу захищає рослини від таких неприємних і поширених захворювань:

 • чорна ніжка,
 • фітофтороз,
 • бактеріоз,
 • фузаріозне в’янення,
 • ризоктоніоз,
 • іржа,
 • чорна плямистість,
 • кореневі гнилі,
 • парша,
 • борошниста роса та багато – багато інші хвороби рослин.

fitosporin – kak ne dopustit oshibok pri primenenii200 Фітоспорін – як не допустити помилок при застосуванні

Склад препарату, принцип дії

Фітоспорин відноситься до системних препаратів, його властивості поширюються по судинній системі рослин і діють на клітинному рівні.

Березовий дьоготь — застосування в саду і городі. Як використовувати березовий дьоготь від шкідників

Основним активним компонентом є жива спорова бактерія Bacillus subtilis – сінна паличка. Бактерія здатна пригнічувати розмноження збудників грибних і бактеріальних інфекцій. Бактерія зберігає свої властивості при температурі від -50 до +40 градусів. В несприятливих умовах вона переходить в спорові стан, як би завмирає. Повернувшись в сприятливі умови, її життєдіяльність відновлюється без втрати якості препарату.

Після обприскування рослин, поливу грунту, замочування насіння спорова бактерія активізується. Продукти її життєдіяльності діють на гриби і бактерії, пригнічуючи їх розмноження.

Другим, не менш важливим компонентом є Гуми – речовина, здатна стимулювати ріст рослин і підвищувати їх імунітет до захворювань. До складу Гуми входять мікроелементи азот, калій, фосфор. Гумі корисний для збіднених ґрунтів, представляючи собою концентрат корисних гумусу.

Завдяки гумовой добавці одночасно з профілактикою або лікуванням препарат підвищує імунітет рослин, що в свою чергу знижує ризик повторного зараження. У той час сам препарат ніяк не шкодить рослинам.

Важливо знати! Бактерії гинуть при яскравому сонячному світлі. Мабуть, єдиний недолік препарату, але він переборна. Просто користуватися препаратом слід в похмуру погоду або коли сонечко піде за обрій.

Швидкість впливу – майже миттєва, з моменту обробки.

Однак, незважаючи на численні позитивні якості, фітоспорин трохи поступається класичним фунгицидам за якістю дії на грибкові хвороби рослин. Повною мірою вона проявляє себе в профілактичному застосуванні, тут йому немає рівних.

Як розводити і застосовувати фітоспорин

У продажу фітоспорин зустрічається у вигляді пасти, порошку і у рідкій формі. Всі препарати мають основну складову у вигляді живої культури бактерій і відрізняються лише тим, що до складу додаються корисні речовини для тієї чи іншої городньої культури.

Рідка форма за своїм впливом більш м’яка і рекомендується для кімнатних рослин. Порошок має всі ті ж властивості, але він погано розчиняється у воді. Водний розчин більш світлий. Маточний розчин з порошку не готують. Розводиться він по інструкції, розчиняють відразу весь пакет. Розчин застосовується відразу, на зберігання не залишають. Кожен раз наводиться свіжий розчин.

Найбільш зручний у застосуванні фітоспорин у вигляді пасти. В цьому плані препарат дуже економний. Одного пакету пасти вистачає на весь сезон.

Чим відіпрати кульбаби з одягу: бензин, нашатирний спирт, лимон

Приготування маточного розчину

Спочатку готують маточний розчин. 1 частина (100 г) розводять у 2 частинах води (200 мл), дотримуючись пропорції 1:2. В пакеті з пастою 200 г, значить його розводять в 400 мл води. Отриманий концентрат і є маточний розчин. Зберігають його необмежений час у підвалі, погребі, на дачі, під ліжком, аж до самої осені. Перед застосуванням беруть потрібну кількість розчину, ємність знову закривають і прибирають на зберігання.

Звичайно, робочий розчин не заморожувати варто, а саму пасту можна зберігати до наступного сезону. А якщо залишився матковий розчин, розведіть його і восени вилийте на компостну купу, або полийте землю під кущами або плодовими деревами.

fitosporin – kak ne dopustit oshibok pri primenenii201 Фітоспорін – як не допустити помилок при застосуванні

Як зробити робочий розчин

Для приготування робочого розчину з маточного необхідно дотримуватися наступних:

 • замочування насіння, живців, коренів, цибулин розводять 2-4 краплі маточного розчину на 1 склянку води;
 • обприскування рослин розводять 2-3 ч. л. на 10 л води для зрошення 100 кв. м;
 • для поливу грунту перед перекопуванням розводять 1 ст. л. на 10 л води і поливають цією кількістю розчину 2 кв. м;
 • обробка компосту – 1 ст. л. на 1 л розчину на 50 кг компостної маси.

Нижче наведена норма розведення препарату для обробки культур:

fitosporin – kak ne dopustit oshibok pri primenenii202 Фітоспорін – як не допустити помилок при застосуванні

Помилки при застосуванні

Читаючи відгуки, багато городників нарікають про малоефективність препарату. У чому ж секрет? Може щось неправильно робиться? Давайте розбиратися.

Підготовка розчину

По-перше, фітоспорин краще брати в пасті. Після розведення, згідно інструкції, виходить рідина темно-коричневого кольору. Нехай рідина постоїть добу в теплому місці, наприклад, у кімнаті. Навіщо це потрібно? У препараті знаходиться жива бактерія і їй треба «прокинутися», щоб активізуватися. Після обробки залишки невитраченого розчину ставлять у темне місце, наприклад, в холодильник і там його зберігають про наступного застосування.

Користуючись розчином, приготованим з порошку, після розчинення дайте постояти йому теж протягом доби, хоча в інструкції написано – 2 години. Досвідчені городники кажуть, що пари годин для активізації розчину з порошку недостатньо. У сухому вигляді порошок не зберігається, треба розводити повністю вміст пакету.

Обробка грунту

Перед посадкою розсади перцю, помідорів, огірків землю краще полити заздалегідь, за 3-4 дні до пікіровки. За цей час бактерії активізуються і грунт буде плідною, ніж ви відразу польете і висадіть розсаду.

14 простих і дуже смачних салатів з кальмарами

Відгуки

Дорогі читачі, препарат, дійсно, чудовий і при правильному використанні досить ефективний. Просто уважно читайте інструкцію по застосуванню і успіх вам буде забезпечений. В підтвердження моїх слів прочитайте відгуки.

Володимир Винтовкин. Фитоспорину можу писати оди. Живу в селі (чотири роки). Додаю фітоспорин у воду собакам, кішкам, курям. На спеці, завдяки фитоспорину, вода не закисає і не пліснявіє. У цистерну з водою для поливу кидаю пакет навесні, влітку потроху додаю. Тобто в будь-якому поливу городу і теплиць завжди присутній фітоспорин. Якась ганчірка запахла затхлістю, замочую її в розчині фітоспорину. У мене городній стаж 4 роки, а що таке гнилі на рослинах поки не бачила. Нещодавно трапився на руках алергічний дерматит, мазала і пила все, що можна в аптеці купити, а довелося розводити в каструльці пасту фітоспорину, для швидкості руками, на наступний день(клянуся) руки стали чистими. Всім всіх благ.

Galina Mitroxina. Минулого літа у багатьох знайомих не вдалися томати, навіть у теплицях, ми свої томати обробляли фитоспорином у відкритому грунті. Коли ми їх привезли на дачу, я радила дочки викинути їх, настільки вони були кволенькі, але в середині серпня вони дали великий урожай.


Nata Li
. Я врятувала троянди, куплені в Ашані. У них підсихали і опадало листя, а в бутонів сохли краю і вони почали опускатися. Протоку щедро фитоспорином і обприскати з інтервалом 5 днів не віриться, що вони хворіли. Ще я додала в кашпо у грунт сфагновий мох, небагато. Росте, як на дріжджах.

Тетяна Гаврилова. Велике спасибі. В минулому році я не могла довго і часто перебувати на дачі (у домі важко хворий), томати мої захворіли фітофторою, я знайшла на дачі пакетик сухого фітоспорину, насилу розвела у відрі води, взяла віник і просто оббризкала кущі, видалила всі хворі листя, через тиждень мої томати повеселішали.

Олександр Савицький. Користуються ве Фітоспорин регулярно для поливу томатів, суниці, цибулі, часнику, для замочування бульб і кореневища перед посадкою. А також проливають так звані теплі грядки, в які закладена бадилля від картоплі і томатів. Маточним розчином, що залишилися в кінці сезону, проливають багаторічні квіти.

Подобається? Поділіться з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
Залишити відповідь

×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!