Цікаві факти про їжу: незвичайне про продуктах харчування і напоях

В мигдалевому молоці є морські водорості, в динаміті — арахіс, а білий шоколад насправді не шоколад взагалі. vseznayko.com зібрав цікаві факти про їжу, продуктах харчування і напоях, з яких ви дізнаєтеся, що саме ви їсте і п’єте.

Живете ви, щоб їсти, чи їсте, щоб жити, але очевидно одне — ми всі просто не можемо обходитися без їжі. Їжа — це не просто для нас необхідність, але і одна з найбільших людських задоволень в житті. Але при цьому ми рідко замислюємося про те, що їмо.

Ми зізнаємося, що були здивовані деякими фактами, які дізналися. Впевнені, що вони і вас здивують. Тому радимо вам більше дізнатися про факти їжі, а потім висловитися в коментарях про те, що ви про них думаєте.

Цікаві факти про їжу

1). Крекери і сухофрукти шкодять зубам більше, ніж цукерки. Вас лякали в дитинстві, що цукерки зіпсують ваші зуби, видаючи нам їх по кілька штук в день? Але от 1 факт, що наші батьки явно не знали.

Солоні крекери і сухофрукти для зубної емалі набагато гірше цукерок. Це тому, що кислота, а не цукор, є основною причиною руйнування зубів.

Доктор Марк Бурхенн з Askthedentist.com дав список з 5 продуктів, які настільки гірше для ваших зубів, ніж цукерки.

2). Що ви знаєте про інжирі? Ми впевнені, що після вивчення цього факту, ви станете дивитися на нього з цікавістю. Інжиру потрібен особливий процес запилення і оси-бластофаги відіграють у цьому важливу роль.

Плід інжиру діє як матка, куди вагітні оси несуть пилок. У плід вони потрапляють через крихітний отвір в нижній частині фрукта, там вони розмножуються.

3). Індіанці називали чорницю «Зоряними ягодами», тому що в кінці цвітіння вони виглядають як п’ятикутна зірка. Індіанці говорили, що Великий Дух послав «зоряні ягоди», щоб вгамувати голод своїх дітей під час голодного року.

4). Огірок може допомогти в боротьбі з обезводненням. При відсутності води, коли відчуєте зневоднення, спробуйте перекусити огірком — це 96 відсотків води. (Весь перелік води в продуктах).

5). Найчастіше купується нами бальзамічний оцет — підроблений. Справжній бальзамічний оцет «повинен витримуватися від 12 до 25 років, і найголовніше, його роблять з винограду Треббіано. (Джерело).

6). В усі часи вважалося, що оливки і Кріт нероздільні. На острові росте близько 40 мільйонів оливкових дерев, це приблизно 60 дерев на одного жителя.

7). Мало хто в дитинстві любив їсти вівсяну кашу. А вівсянка, до речі, посіла перше місце серед продуктів для сніданку і третє місце в «Індексі ситості», створений австралійськими дослідниками.

Більш того овес зазвичай використовується в якості стабілізатора в харчових продуктах, таких, як морозиво.

(Рекомендуємо прочитати цікаві та незвичайні факти про воду.

Факти про їжу короткою рядком

8). У кукурудзяних качанів, як правило, парне число рядів, зазвичай 16.

9). У Європі в 16 столітті вважалося, що вживання помідора може перетворити вас в перевертня.

10). Вам подобається піца? Вартість однієї з найдорожчих піц «Pizza Royale 007» — 4200 $. Вона включає в себе ікру, омарів і 24-каратную золотий пил.

(Рекомендуємо дізнатися більше цікавих фактів про піцу).

11). Вчені з допомогою техніки можуть перетворити арахісове масло в діаманти.

12). Королевська диня Юбарі є найдорожчим фруктом у всьому світі. Пара цих динь в 2016 році були продані з аукціону за 27 295 доларів, і ціна на них з кожним роком тільки зростає.

50698a20135e1f4674ad8ac38dc39a50 Цікаві факти про їжу: незвичайне про продуктах харчування і напоях

13). Мускатний горіх в дуже великих кількостях (дві або більше чайних ложки) має галлюциногенним ефектом.

14). У середні століття чорний перець став предметом розкоші, настільки дорогим, що його використовували для оплати оренди і податків.

15). Існує понад 1000 видів бананів. Ми їмо переважно тільки один з них, під назвою Кавендіш.

16). У світі не існує такого продукту, який би забезпечував всі необхідні людині поживні речовини, за винятком грудного молока. (Джерело).

17). Думки про улюбленій їжі викликають викид дофаміну (гормону щастя), який також утворюється під час сексу або вживання наркотиків. (Першоджерело).

18). Статистика і факти показують, що 60% американців замовляють їжу на винос або доставку хоча б раз на тиждень. Служби доставки є популярним варіантом харчування серед споживачів в США.

19). За останні п’ять десятиліть у США кількість харчових добавок зросла з 800 до 10 000. Як видно, американська їжа явно не кращої якості.

20). Згідно з даними, близько половини дорослих у Сполучених Штатах (49%) щодня з’їдають, принаймні, по одному бутерброду, що становить одну п’яту від загального споживання натрію в день.

Цікаві факти про їжу: історичні хроніки

21). А який з продуктів харчування можна довше всього зберігати? Мед! За даними Центру меду і запилення (Каліфорнійський Університет), в середовищі з низьким вмістом вологи і високим вмістом кислоти, бактерії меду гинуть практично відразу.

Ось чому археологи знаходять горщики з медом тисячолітньої давності, але все ще добре збереженим продуктом. Проте мед — це не єдина їжа, строк якої триває тисячоліттями: сіль, цукор і сирий рис також мають тисячолітні терміни придатності.

182ed59c9c129407733ee5f47878c387 Цікаві факти про їжу: незвичайне про продуктах харчування і напоях

22). Кренделі. У 17 столітті вони стали символом вічного кохання. Згідно з переказами в 1614 році, швейцарська королівська пара використовувала крендель на своєму весіллі, щоб запечатати свої пута. Деякі історики вважають, що саме звідси походить «зв’язування вузла».

23). Ідея, що «сніданок — найважливіший прийом їжі» зовсім юна. До кінця 19 століття сніданку не надавали особливого значення. Зміни в свідомості людей були зроблені невеликою групою релігійних фанатиків і лобістів зернових і беконних компаній. у 1944 році, які намагалася продати більше своїх продуктів.

24). Цибуля-порей був фаворитом римського імператора Нерона, тому що він вірив, що він допомагав зміцнити його голос. Імператор навіть отримав прізвисько Порофаг (пожирач цибулі-порею).

25). Історія макаронних виробів сходить до стародавніх етруським цивілізаціям (між третім і восьмим століттями до нашої ери). Етруски виробляли макарони шляхом подрібнення декількох злаків і зерен, а потім змішували їх з водою.

26). Кілька десятків років тому господиням треба було бути обережними при випіканні або покупці чого-небудь зі смаком ванілі.

У той час в штучній ванілі використовували кастореум (бобровий струмінь), яка виробляється в періанальних препуциальных залозах бобрів.

Сьогодні виробництво такої ванілі занадто затратно, тому її виготовляють з інших складових.

27). Перший весільний торт насправді був несолодким. Весільні торти були особливою частиною грецької і римської цивілізацій. Наречений скріплював свій шлюб, розбиваючи подарунковий весільний пиріг, зроблений з ячменю на голові нареченої.

Цей дивний символ символізує удачу, родючість і того, що дівчина зараз стане жінкою.

Цікаві факти про їжу в різних країнах

28). В яких країнах їдять найбільше м’яса? США та Австралія очолюють таблиці по річному споживанню м’яса (близько 153 кг в рік на людину). А замикає таблицю — Індія, де м’яса вживається менше 4 кг на людину. Це найнижчий показник у світі.

29). Ви знаєте, яке блюдо можна назвати одним з самих екстремальних? Корейське блюдо «Саннакчи», коли восьминогів їдять живими.

Знавці Саннакчи насолоджуються не тільки смаком свіжого м’яса, але і відчуттям активних присосок, коли ті прилипають до рота. Що іноді призводить до смертельних випадків через удушення.

30). У Сіетлі (США) з 2015 року викидати їжу, вважається порушенням закону. Після двох попереджень підприємства будуть оштрафовані на 50 доларів за сміттєві контейнери, а мешканці приватних будинків на 1 долар.

А в Росії вартість викинутої їжі була оцінена експертами в 1.6 трильйона рублів. Є над чим замислитися.

31). А ось один з фактів про японської їжі.

bb7a13020260e8feccfc3333a09cace2 Цікаві факти про їжу: незвичайне про продуктах харчування і напоях

Японське ласощі фугу вважається делікатесом в Японії, незважаючи на те, що в ньому міститься тетродотоксин. Його вживання — це свого роду «російська рулетка» для тих, хто бажає полоскотати собі нерви.

Якщо приготовлена риба не правильно, вона може легко вбити закоханого їдця. Оскільки це так небезпечно, кухарі зобов’язані тренуватися два з гаком роки, а потім здавати надзвичайно складний іспит (який провалює третина претендентів).

32). Щороку 4 липня у місті Оатман, штат Арізона, проводиться конкурс з смаження яєць на тротуарі. Жителі Оатмана, борються за те, хто зможе приготувати саме їстівне яйце.

Учасники можуть використовувати будь-які необхідні сонячні кошти, включаючи лінзи або дзеркала, але вогонь або електрику не допускаються.

33). Суп з піраньї є популярним афродизіаком в Бразилії.

Незвичайні факти про їжу

34). Думаєте, ви весь час їли васабі? Подумайте ще раз. Швидше за все, ви ніколи не їли справжній васабі, або, принаймні, не дуже часто. Це тому, що більша частина васабі, продається за межами Японії, являє собою суміш хрону, гірчиці і харчових барвників. За матеріалами huffpost.com.

35). Ви ніколи не замислювалися, що робить кондитерські драже на глазурі блискучими? Не дивуйтеся — те ж саме, що робить блискучим і ваш манікюр — шелак. На етикетках він з’являється під виглядом «кондитерської глазурі».

У харчових продуктах шелак найчастіше використовується в якості покриття глазурі для кондитерських виробів, жувальної гумки, фруктів та кавових зерен. (M & Ms — одне помітне виключення.)

36). Ви пробували веганську м’ясне блюдо? Не знаєте що це? Стейки кавуна пропонуються багатьма кулінарними книгами як замінник м’яса для вегетаріанців. Виглядає як смачне, соковите спекотне. До речі, ми вирішили обов’язково влітку спробувати його приготувати.

e7c9e1d3a771136660b3c5a7d4d0169a Цікаві факти про їжу: незвичайне про продуктах харчування і напоях

37). А ви знаєте, що кетчуп колись використовувався як ліки. У 1834 році доктор Джон Кук Беннет додав помідори в кетчуп, який до цього був сумішшю риби з грибами. Додавання томатів означало, що в соус додано безліч вітамінів і антиоксидантів.

38). Касу марцу в перекладі з сардинського дослівно означає «гнилий сир». Це традиційний сардинський сир з овечого молока, в якому містяться живі личинки сирної мухи. (Посилання на джерело).

39). Будь смаку морозиво вам подобається? Хотіли б спробувати незвичайні види морозива? В Японії ви можете купити морозиво приправлене сайрою, крабами, вуграми або креветками.

40). Арахісове масло може бути перероблено для виробництва гліцерину, який потім можуть використовувати для виробництва нітрогліцерину (вибухонебезпечної рідини), використовуваної в динаміті.

Цікаві факти про їжу та напої

41). Згідно з новим дослідженням, щоденне вживання цукровмісних напоїв, таких як газована вода, може призвести до збільшення жиру в черевній порожнині або появі раку.

42). Це може бути сюрпризом, але кілька досліджень на людях показали, що помірне вживання червоного вина краще, ніж взагалі його не пити. Чому?

Антиоксиданти, що містяться в червоному вині, знижують частоту серцево-судинних захворювань, смертності і діабету 2 типу. Але як ви розумієте вживання цього напою має бути в міру.

43). Те, як ви подаєте їжу і напої, впливає на сприйняття смаку. Вчені виявили, що в чашках оранжевого кольору смак гарячого шоколаду краще.

44). Чайні пакетики вперше були винайдені жителем Нью-Йорка Томасом Салліваном. Приблизно у 1908 році Томас Салліван, нью-йоркський продавець чаю, почав розсилати зразки чаю своїм клієнтам у маленьких шовкових пакетиках.

Деякі клієнти припускали, що пакетик потрібно поміщати в окріп, а не висипати в нього його вміст. Так і з’явився чайний пакетик!

45). Культури майя і ацтеків були першими, хто зробив «гарячий шоколад». Цей попередник гарячого шоколаду використовувався для релігійних церемоній, таких як святкування повноліття або весілля. (За даними ICCO — Міжнародної організації какао).

Жахливі і шокуючі факти про їжу

46). Вершки для кави. Діоксид титану — це харчова добавка, яка може бути знайдена в різних продуктах харчування, таких як вершки для кави, глазур і цукрова пудра. Але його також можна знайти у фарбах, сонцезахисних кремах і пральний порошок.

Цікаво, що міжнародне агентство з дослідження раку класифікував його як канцероген для людини. Тому краще вершки робити самостійно.

47). 420 000 чоловік щорічно вмирають від зіпсованої їжі, за даними всесвітньої організація охорони здоров’я (ВООЗ) за 2015 рік.

При цьому на частку маленьких дітей припадає більше чверті всіх смертей, а близько 600 мільйонів людей щорічно хворіють після вживання неякісної їжі.

48). Коли-небудь замислювалися, що насправді міститься в тістечку Твінкі? Жахливо, що це взагалі продається як їжа!

ef74665ec32c8c78054a08b958ae854f Цікаві факти про їжу: незвичайне про продуктах харчування і напоях

Джеймс Колкухоун, режисер фільму «Продовольчі питання» виявив в його складі 37 інгредієнтів, але тільки 5 з них відомі: борошно, яйця, вода, цукор та кухонна сіль.

У ньому містяться самі нездорові види жирів, вітаміни, штучні барвники та ароматизатори, одержувані з нафти.

49). Хочете знати які бонусні інгредієнти можуть бути приховані у вашому обіді? Мартін Бакнаваж (старший консультант з безпеки харчових продуктів в Університеті штату Пенсільванія), розповідає, що в заморожених овочах можуть бути попелиці, трипси, кліщі.

В спеціях можуть бути палиці, каміння, мішковина і навіть подрібнені недопалки, а в борошні — екскременти гризунів. Ось чому перед приготуванням їжі продукти необхідно ретельно мити, просіяти, чистити.

Факти про їжу, яка тобі подобається

50). Курка здавна вважається кращим вибором для здорового сімейного харчування. Але птахи, вирощені сьогодні, більше не заслуговують цієї репутації.

В даний час в курці міститься на 266% більше жиру, ніж 40 років тому. У 70-х роках з курки, витягнутої з духовки, можна було зібрати тільки ложку жиру, а сьогодні вона буде в ньому плавати.

51). А тепер поговоримо про желейних цукерок. До речі, вони вам подобаються? У їх складі ви побачите щось, зване желатином. А тепер ви здивуєтеся тому, що ви їсте.

c4621820114beb10265a27bd87994de1 Цікаві факти про їжу: незвичайне про продуктах харчування і напоях

Желатин являє собою жовтувата речовина без запаху і майже без смаку, яке утворюється при тривалому кипінні шкіри, хрящів і кісток тварин.

Він зроблений в основному з того, що залишилося від м’ясної промисловості — ми говоримо про свинячий шкурі, рогах і кістках великої рогатої худоби.

52). Регулярне харчування фаст-фудом впливає на печінку такий же вплив, як і гепатит.

53). М’ясо лосося, вирощеного на рибній фермі білого кольору, а не рожевого. М’ясо дикого лосося натурально рожеве з-за того, що він переважно харчується креветками, а в раціон риби, вирощеної на фермі входять різні продукти, тому воно біле.

Щоб домогтися рожевого кольору, більшість рибоводів, додають в їжу лососям пигментирующие з’єднання, інакше клієнти не купили б це м’ясо.

54). Любите червоне м’ясо? Згідно з новим дослідженням, хоча червоне м’ясо має свої переваги, але його надмірне споживання може прискорити біологічний вік вашого тіла, а також спровокувати ризик захворювання нирок і появи раку.

55). Лобстер — рідкісне задоволення в наших будинках, тому що це так дорого. А колись давно омари служили їжею для ув’язнених або рабів і вважалися їжею для бідних, так як їх було дуже багато. (

56). Одна котлета в гамбурзі може містити сотні різних корів. Згідно “Вашингтон пост”, м’ясні котлети не просто зроблені з м’язової тканини однієї тварини, а з волокон ста корів або навіть більше корів.

Цікаві факти про їжу для дітей

57). А яке найдорожче морозиво ви знаєте? Пропонуємо на десерт спробувати фруктове морозиво за 1000 доларів. Це морозиво необхідно замовляти як мінімум за 48 годин.

Воно поставляється з трьома кульками таїті ванільного морозива, вкритих сусальним золотом 23 карата, а також з мигдалем, ікрою і орхідеєю, викованої в цукрі, для складання якої потрібно вісім годин.

Страва подається в кришталевому кубку баккара вартістю 350 доларів (з підкладкою з 23-каратного сухозлітного золота) і ложкою з 18-каратного золота.

c2adeb48747a5083c6310137831c6d0e Цікаві факти про їжу: незвичайне про продуктах харчування і напоях

58). Фруктове морозиво вже відомо понад століття. А винайшов його в 1905 році одинадцятирічний Френк Епперсон, коли залишив на ганку в Сан-Франциско чашку, наповнену порошкоподібної содою, водою і палички для помішування.

Тієї ночі зниження температури призвело до замерзання суміші, так і з’явилося це освежающе ласощі. А сьогодні більше двох мільярдів порцій фруктового морозива продається кожен рік.

59). Солодка вата була винайдена в 1897 році стоматологом Вільямом Джеймсом Моррісоном. У співпраці з кондитером Джоном Уортоном він створив солодку вату, яка в той час називалася «Чарівна нитка». Джерело:

60). Останні новини. Білий шоколад — взагалі не шоколад. У його складі немає продуктів, з яких виготовляють справжній шоколад. Згідно сайту Bon Appetit, в його складі суміш цукру, какао-масла, молочних продуктів, ваніль і лецитин.

61). Що вам відомо про цукерки «Три мушкетери»? Ця назва було представлено в 1932 році і спочатку передбачало три цукерки в одній упаковці: ароматизований ваніль, шоколад і полуниця.

У 1945 році він став великою цукеркою, зробленої з шоколаду, і був за розмірами таким, що його можна було розділити з двома друзями.

Цікаві факти про продукти харчування

62). Вам цікаво дізнатися, чому учні завжди діляться яблуками з вчителями? Цей жест щедрості пов’язаний з тим, що з 16 по 18 століття бідні сім’ї в Данії і Швеції роздавали вчителям кошика з яблуками в якості плати за навчання своїх дітей.

А в Америці зарплати вчителів були такими низькими, що «сім’ї, чиї діти відвідували школи, часто відчували себе відповідальними за годування вчителів», надаючи їм яблука.

63). Згідно Центру досліджень роздрібної торгівлі Великобританії найчастіше крадуть в магазинах по всьому світу — сир. З полиць магазинів зникає до 4% сирів. Інші продукти «високого ризику», які найчастіше крадуть, включають свіже м’ясо, шоколад, алкоголь, морепродукти та дитяче харчування.

64). Дослідження показало, що помідори гірше на смак, коли їх зберігають у холодильнику. Це пояснює, чому привізні помідори вважаються менш смачними, ніж ті, які ми купуємо безпосередньо у фермерів на ринку. При транспортуванні їх охолоджують, щоб затримати дозрівання і запобігти гниттю.

65). Дослідження показує, що вживання часнику покращує запах тіла, а не погіршує. Група чеських дослідників виявили, що запах чоловіків їли часник приємніше і привабливіше для жінок в порівнянні з тими, хто не їсть часник.

66). Згідно з експерименту на шоу BBC « Довіряй мені, я доктор», вживання макаронних виробів, які були приготовані, охолоджені і потім розігріті, значно корисніше, ніж вживання в їжу свіжоприготовлених макаронів.

Доктор Деніз Робертсон, старший фахівець з харчування з Університету Суррея в Англії, вважає, що якщо готувати макарони і потім охолоджувати, то організм почне розглядати їх як клітковину, а не крохмаль.

Вживання холодних макаронів також сприяє меншому поглинання калорій.

Наукові факти про їжу

67). Якщо бездротове підключення до Інтернету під час вашого польоту здається більш надійним, ніж раніше, ви можете подякувати за це скромну картоплю.

Інженери з чиказької компанії Boeing Co. працюючи над усуненням слабких місць в бездротових сигналів в польоті, використовували мішки з картоплею в якості піддослідних.

Виявляється, що картоплю з-за води та хімічного складу поглинає і відбиває радіохвилі майже так само, як організм людини, що робить його відповідною заміною людей у випробуваннях.

68). Згідно з дослідженням 2015 року, люди, які їдять гостру їжу, як правило, живуть довше. Нове дослідження з Китаю показало, що вживання, наприклад, перцю чилі може не просто «обпалити» мову, а продовжити ваше життя.

69). Ви замислювалися, як звук впливає на смак нашої їжі? З дослідженнями різних випадків синестезії було виявлено, що високочастотні звуки підсилюють насолоду їжі, а низькі частоти викликають гіркоту.

Як видно ресторанам і кафе варто задуматися над тим, яку музику потрібно включати відвідувачам своїх закладів.

70). Першою їжею в космосі був яблучний соус. Американець Джон Гленн на борту «Дружби 7» в 1962 році, був першою людиною, який поїв в космосі. Тоді всіх цікавило, чи можливий прийом їжі в стані невагомості?

Вживання Гленном яблучного пюре показало, що люди можуть їсти, ковтати і перетравлювати їжу в невагомою середовищі.

71). 10 серпня 2015 року астронавти НАСА вперше їли їжу, вирощену в космосі. У рамках експерименту НАСА VEG-01 на борту МКС астронавти спробували листя червоного салату ромен, який вирощувався в спеціально сконструйованій камері.

Висновок

Незалежно від того, скільки страв ви пробували чи знаєте з яких продуктів їх готувати, але напевно деякі цікаві факти про їжу та продукти з цієї статті вас здивували.

Ми впевнені, що це не всі відомі факти, тому пропонуємо вам в коментарях ділитися іншими цікавими фактами про продукти харчування та їжі, яку ми їмо.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради