Автополив кольорів: види, плюси і мінуси, як працює

Любителі рослин і тривалих від’їздів використовують для догляду за своїми улюбленцями автополив квітів. Це зручно, корисно і практично. Система сама подбає про режим і кількості води, що подається рослині. Все залежить від конфігурації і вибраного пристосування. Благо, на ринку їх предостатньо, але для любителів витончених завжди є можливість зробити прилад своїми руками.

avtopoliv cvetov: vidy, plyusy i minusy, kak rabotaet28 Автополив кольорів: види, плюси і мінуси, як працює

Що собою представляє і як працює?

Автоматичний полив квітів — це процес подачі вологи рослині без прямої участі людини. Власник дбає лише про збір системі, надходження води в резервуари і налаштовує частоту поливу в залежності від потреби. Виконує процес автополивалка — прилад або система, що включає в себе компоненти для передачі води від резервуара до квітки.

Автополив не замінює повноцінний догляд за рослиною з боку людини, а тільки доповнює і збільшує ефективність.

Види автонапувалок

Для домашніх квітів придумано безліч пристроїв, що полегшують догляд за ними. Різноманітність приладів залежить від багатьох факторів:

  • напрями застосування;
  • кількості рослин;
  • потреб квітів;
  • кліматичних умов;
  • види вазонів.

Поїлка блюмат

avtopoliv cvetov: vidy, plyusy i minusy, kak rabotaet29 Автополив кольорів: види, плюси і мінуси, як працюєПоїлка блюмат встановлює ступінь сухості землі у вазоні і в разі потреби подає воду з стоїть поруч ємності.

Це пристосування зроблено з керамічної пористого матеріалу, який визначає ступінь сухості землі в горщику та подає воду через гніт, вставлений в стоячу поряд посудину з вологою. Сам блюмат виконаний у формі конуса і ділиться на наконечник, що встромляють у землю, і скляну колбу зверху, до якої кріпиться гніт і затримується зайва волога.

Фітільнимі поливалка

Така поїлка для квітів проста і з легкістю робиться своїми руками. Для цього знадобиться або скручена нитка ганчірочка і потрібний по ємності посудину. Один кінець ниточки вставляють у воду, а інший перед посадкою або пересадкою квітки заводять через нижні отвори в горщику (дренажна система) до коріння. Принцип дії заснований на властивостях води, головне, щоб ємність з водою стояла вище рівня коренів.

Кулясті поїлки

Це рішення автополиву квітів і красива деталь декору одночасно. Прилад являє собою скляну кулю з довгим носиком, який вставляють в горщик до рослині. Земля підсушується і з неї виділяється кисень, який прямує через носик вгору, витісняючи воду. Таким чином, регулювання водного балансу землі проходить автоматично. До великим рослинам можна вставити кілька автонапувалок. Для прекрасної статі цікавий факт — поїлки виготовляється в різних кольорах з гарними візерунками.

Розумні горщики

avtopoliv cvetov: vidy, plyusy i minusy, kak rabotaet30 Автополив кольорів: види, плюси і мінуси, як працюєВ розумному горщику встановлені індикатори вологості, які визначають потрібно рослині полив.

Така система автоматичного поливу складається з двох ємностей: горщики із землею і квіткою, який вставлений в спеціальний контейнер, причому горщик не дістає до дна. У цьому проміжку встановлений прилад, який подає воду до коріння квітки з резервуара, встановленого там же. Передбачені індикатори та контролери вологості землі і наповнення поливною водою. Тому дізнатися, чи все в порядку, просто.

Плюси і мінуси

Автополив — це оригінальний і прагматичний спосіб догляду за зеленими друзями за відсутності людини вдома.

Перевагою поливальних пристроїв виступає зручність, економія часу, адже досвідчені флористи мають багато рослин і набагато легше налаштувати декілька приладів, ніж щодня обходити багато квітів з лійкою. Також деякі рослини не переносять попадання вологи на листя і стебла, а автополив організований так, що рідина надходить у землю до коріння.

Мінусом використання таких технологій виступає можливість їх поломки під час відсутності чоловіка вдома, а відповідального одного немає. Інший фактор — це недосвідченість користувача системи автополиву. Неправильно виставлений режим поливання, незнання всіх тонкощів поведінки рослини або помилка з вибором спеціального ґрунту може нашкодити квітці.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради