Як правильно мити унітаз і йоржик будинку

Стежити за чистотою ванної кімнати непросто, особливо якщо сім’я велика. Обумовлено це тим, що туалет є сприятливим середовищем для розвитку патогенної мікрофлори, яка в процесі своєї життєдіяльності виділяє неприємні запахи.

Види покриттів унітазу

578bd42ffeea95c4cf20a920ea6109ab Як правильно мити унітаз і йоржик будинкуЧистити унітаз потрібно спеціальними щітками

Перш ніж почати з’ясовувати, як мити туалет, слід розібратися, які види захисних покриттів існують у унітазів. Кожний матеріал володіє своїми індивідуальними особливостями і потребує особливого догляду.

Практично всі види унітазів покриті спеціальною захисною глазур’ю, яка нагадує візуально емаль. Глазур – зносостійкий матеріал, який здатний витримувати механічні і хімічні дії. Щоб зберегти її зовнішній вигляд привабливим і уникнути механічних пошкоджень, не можна при митті використовувати гарячу воду. Якщо ж захисний шар потріскався, то в ньому почнуть масово накопичуватися хвороботворні організми.

Щоб він не пошкодився, потрібно звернути увагу на наступне:

 • Чищення поверхні можна здійснювати жорсткими щітками, губками з абразивними частинками і гострими предметами.
 • Потрібно уважно купувати промислові миючі засоби, ознайомитися з інформацією на етикетці і слідувати прикладеній інструкції по застосуванню.

Щоб вимити наліт, потрібно використовувати м’яку щітку або середньої жорсткості, ганчірку або губку без абразивних частинок, а також миючий засіб, призначений для знищення в домашніх умовах нальоту, іржі, каменю і хвороботворних організмів.

Як правильно мити унітаз будинку

1adc94dd20f12888dd6cd1d6a77a3b0a Як правильно мити унітаз і йоржик будинкуДля чищення поверхні оцтом або содою потрібно обов’язково використовувати засоби індивідуального захисту

Багато хто задається питанням, як помити унітаз, як почистити йоршик для унітазу і чим відмити кришку унітазу від жовтизни. Питання досить поширені, але перш ніж приступити до вирішення проблеми, потрібно розібратися в причинах утворення вапняного нальоту. Найчастіше подібні нальоти утворюються в тому випадку, якщо тече бачок. Також дуже поширене явище – іржа всередині унітазу. Обумовлено це високою концентрацією домішок заліза у воді.

Щоб позбутися складно виводяться забруднень, потрібно ознайомитися з популярними народними методами:

 • Найпростіший в реалізації і бюджетний спосіб – застосування столового оцту (9%), якщо туалетні забруднення застарілі, то краще використовувати оцтову есенцію. В чисту пляшку потрібно налити оцет і розігріти його. Далі, їм поливають поверхню унітазу, потім зверху додають пляшечку йоду і невелика кількість харчової соди. Використовуючи йоржик, всі компоненти змішують до утворення піни, залишають на кілька годин. Протягом цього часу весь камінь повинен розчинитися.
 • Хлорка або білизна. Чистити цим способом унітаз переважно вночі або вранці, коли ніхто тривалий час не буде користуватися туалетною кімнатою. Потрібно спустошити бачок і перекрити воду. Вилити в нього 1 літр білизни або хлорки. Залишки миючого засобу можна видаляти після 4-5 годин. Якщо за один раз не вдалося досягти бажаного ефекту, процедуру можна повторити.
 • Одне з найбільш ефективних засобів проти нальоту і каменю – лимонна кислота. Для реалізації способу потрібно 3-4 упаковки лимонної кислоти рівномірно розподілити по поверхні туалету, а також зливу. Залишити в стані спокою на кілька годин, накривши кришкою. Залишки видалити проточною водою. Якщо за один раз «лимонка» не впоралася з поставленим завданням, її можна повторити трохи пізніше.

Очищати туалетну кімнату можна з застосуванням промислових засобів. Вибирати їх потрібно вкрай обережно, оскільки агресивні сполуки при неправильному використанні можуть завдати більше шкоди, ніж користі.

Способи боротьби з сильними забрудненнями

6c2ac05802e8f886db9c720d2c2f0093 Як правильно мити унітаз і йоржик будинкуСтандартно використовується 2 літра напою, але при необхідності цей обсяг зменшується або збільшується

Якщо «глазур» туалету була пошкоджена, то вищеописані способи боротьби з забрудненнями навряд чи забезпечать бажаний результат. До найефективніших засобів належать:

 • Кока-кола. Результати застосування цього напою просто вражають. 2 літра коли потрібно вилити в туалет і залишити на кілька годин, далі ретельно обробити поверхню йоржиком. Видалити залишки чистою водою.
 • Розчин ортофосфорної кислоти. Використовуючи це речовина, можна очищати не тільки внутрішню частину чаші унітазу, але і зливний бачок. Спосіб використання наступний: розчином залити поверхню і залишити на 15-20 хвилин. Після закінчення цього часу забруднені ділянки обробити йоржиком і змити залишки проточною водою. Діюча речовина токсична і шкідливе, тому працювати потрібно в засобах індивідуального захисту.
 • Електроліт акумулятора. Ефективний і швидкий у виконанні спосіб очищати стінки унітазу. Речовина також токсична, тому при взаємодії з ним необхідно використовувати респіратор і гумові рукавички. Варто відзначити, що звертатися до цього способу найкраще в самому крайньому випадку. Ще одна важлива умова – не можна використовувати електроліт акумулятора, якщо встановлені в приміщенні пластикові труби.
 • Технічна щавлева кислота продається в аптеках у вигляді невеликого брикету. Технологія використання наступна: змішати в невеликій кількості порошок з водою до утворення кашки, яка точково наноситься на забруднені місця, залишають на кілька годин, далі ретельно видаляють залишки проточною водою.

Кожна господиня повинна пам’ятати, що всі засоби, навіть з самими безневинними складами, надають негативний вплив на шкірні покриви і слизові оболонки людини.

Огляд миючих засобів

6ac18b7f1289e0331b69fb365ca528c8 Як правильно мити унітаз і йоржик будинкуЗасіб Cillit Bang призначене для очищення унітазу

Існує великий асортимент магазинних засобів, призначених для миття ванних кімнат, включаючи і унітаз. У список найбільш ефективних і популярних миючих складів входять:

 • Cillit Bang – універсальний миючий засіб густої консистенції. Основний діючий компонент – соляна кислота. Рідина призначена для видалення вапняного нальоту та іржі. Мабуть, єдиний недолік – їдкий і концентрований запах.
 • Domestos – ефективний засіб для видалення сечового каменю та іржі. Активний компонент – гипорохлорит натрію. Склад агресивний, тому потрібно строго слідувати прикладеній інструкції по застосуванню. Якщо рідина не рівномірно розподілити по всій поверхні, то можуть залишитися сліди.
 • «Comet 7 днів чистоти» призначений для видалення іржі та вапняного нальоту. Діючий компонент – сірчана кислота, чим і обумовлений їдкий запах. Консистенція досить рідка, тому витрачається миючий засіб досить швидко.

Вартість перелічених миючих складів в Росії коливається в межах 200 – 300 рублів.

Оптимальна частота миття унітазу – 2 рази на тиждень з використанням миючих засобів. Якщо нехтувати всіма правилами застосування, захисна емаль унітазу може бути зіпсована без можливості відновлення.

Щоб продовжити експлуатаційний термін і зберегти привабливість зовнішнього вигляду унітазу, слід ґрунтовно підходити до прибирання у ванній кімнаті.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради