Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Ще зовсім недавно при виготовленні прозорої покрівлі для навісу, що примикає до приватного будинку, використовувалося скло. В даний час для цієї мети використовують полікарбонат листовий. Тепер він настільки популярний, що всюди оточує нас.

naves iz polikarbonata, primykayushhijj k domu, svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po montazhu713 Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Що таке полікарбонат

Полікарбонат — це матеріал з светопроникающей здатністю до 90 %. Матеріал володіє малою вагою, він міцніше скла в кілька разів, йому не страшний молоток. Полікарбонат воліють використовувати на дачах для спорудження теплиць ураган і град таких конструкцій не страшний.

У складі полікарбонату знаходиться в’язкий полімер, тому його майже неможливо розбити. Вартість опор знижується завдяки малій питомій вазі і надзвичайної легкості. Полотно з карбонату може витримати сильний вітер і снігове навантаження, що важливо, наприклад, для теплиць.

Матеріал володіє чудовою термостійкістю, на нього не впливає навколишнє середовище. Завдяки малій теплопровідності полікарбонату можна знизити витрати на електроенергію. Він володіє ще і шумоізолюючими властивостями.

Види

Випускається полікарбонат в двох різновидах, і вони дещо відрізняються один від одного. Листи в монолітному варіанті, в залежності від призначення випускаються товщиною від 2 до 12 міліметрів. Також налагоджено випуск суцільних антивандальних аркушів.

Стандартними є розміри аркуша 2,05 х 3,05 метра. Відносно низькою міцністю в порівнянні з монолітним листом має пористий, або стільниковий полікарбонат. Він застосовується в інших областях. Товщина листа з-за комірчастої структури виходить більше, вона може варіюватися в діапазоні від 4 до 32 міліметрів.

Ніздрюватий полікарбонат надходить в торговельні організації в стандартних розмірах: 2,1 х 6 м або 2,1 х 12 м. Також налагоджено випуск кольорового полікарбонату.

naves iz polikarbonata, primykayushhijj k domu, svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po montazhu714 Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Переваги

Полікарбонат широко почав використовуватися в будівництві, авіабудуванні, військовій промисловості, суднобудуванні, харчовій промисловості, медицині, комп’ютерних технологіях, архітектурі.

Матеріал має кілька переваг, головними серед них є:

 • доступна вартість;
 • легкість обробки;
 • естетичний зовнішній вигляд;
 • популярність;
 • довговічність.

Даний матеріал використовується для скління фасадів різних будівель: господарських, житлових і адміністративних. З монолітних листів виготовляють прилади спостереження і лінзи для прицілів. Ці полотна застосовують у сигнальних ліхтарях, у вікнах літаків; в суднобудуванні — в ілюмінаторах, які здатні утримувати удари хвиль.

Кухонний посуд з полікарбонату, виготовленого способом лиття, здатна витримувати високі температури, не б’ється, не втрачає своїх властивостей від впливу миючих засобів.

Монолітні полотна можуть бути ще і захисними — виступати в ролі бар’єрів від вандалів і стихії. Литий полікарбонат в комп’ютерних технологіях використовується при виробництві жорстких дисків для комп’ютерів. У медицині цей матеріал застосовується для виготовлення міцної і небиткий посуду. В архітектурі використовується для виготовлення козирків і навісів, павільйонів і зупинок, куленепробивних перегородок і огороджень.

naves iz polikarbonata, primykayushhijj k domu, svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po montazhu715 Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Недоліки

Але цей матеріал має також і недоліки.

До недоліків можна віднести:

 1. Низьку абразивну стійкість — він не в змозі витримати жорстку механічний вплив. Особливо це відноситься до стільниковим листами.
 2. Руйнування під впливом ультрафіолетових променів. Тому стільникові листи мають захисні УФ-фільтри. Зразки виробів без захисних фільтрів можуть застосовуватися для внутрішньої обробки будівель.
 3. Значний тепловий зазор. Коли змінюється температура зовнішнього середовища, полікарбонатні листи значно змінюють свої розміри: приблизно 2,5 мм на 1 метр при зміні температури на 40 градусів. Тому необхідно передбачати теплові зазори, в іншому випадку можливо спучування або розриви полімерних конструкцій.
 4. Підвищену відбивну здатність, особливо це відчутно в арочних конструкціях.
 5. Надмірну прозорість. У деяких випадках прозорість з переваги може перетворитися на недолік.

Щоб уникнути негативної дії недоліків, достатньо лише слідувати інструкціям з експлуатації.

Якої товщини вибрати полікарбонат

Товщина залежить від мети придбання стільникового карбонату.

Використовуючи матеріал у відповідності з призначенням, можна значно збільшити термін його служби:

 • четырехмиллиметровые листи використовують для оформлення вітрин та реклами;
 • листи товщиною 6 мм застосовують для обладнання навісів, теплиць;
 • 8 мм — йде на габаритні теплиці, перегородки, дахи;
 • 10 мм — для скління стінових конструкцій;
 • для даху підходить лист товщиною 16 мм;
 • 20 мм використовують при склінні стоянок автомобілів, лоджій, басейнів;
 • лист до 25 мм незамінний для обладнання оранжерей;
 • 32 мм застосовують для спорудження покрівлі, при високому навантаженні.

Таким чином, для навісів, прилеглих до будинку, використовуються аркуші товщиною до 6 мм

naves iz polikarbonata, primykayushhijj k domu, svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po montazhu716 Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Типи конструкцій навісу

Навіси, прибудовані до будинку, можуть мати два варіанти виконання. До першого можна віднести консольні моделі, до другого — навіси на опорах. Довжина навісу при консольному варіанті може бути будь-яка, але його ширина не повинна перевищувати двох метрів. Навіси на опорах можуть бути будь-якої довжини і ширини.

Навіси можуть бути виконані з різних матеріалів і мати різне призначення:

 • навіс під полотняним навісом;
 • навіс з полікарбонату, що примикає до будинку;
 • красиві навіси, прибудовані до будинку;
 • веранда, примикає до приватного будинку.

Можна також зробити і окремо стоїть навіс.

З якого матеріалу виготовити опори

Опори можна виготовляти з різних матеріалів: вони можуть бути цегляними, кам’яними, дерев’яними, металевими.

Якщо використовувати дерев’яний брус, то слід брати виріб з перетином 50 х 50 мм. Якщо застосовувати металеві вироби, то для цієї мети використовується труба з розмірами 20 х 40 х 2 мм.

Виготовлення навісу своїми руками

Слідуючи покроковому проектом будівництва, навіс можна виготовити своїми руками. На малюнку нижче представлений майстер-клас по виготовленню односкатного навісу.

naves iz polikarbonata, primykayushhijj k domu, svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po montazhu717 Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Складання проекту

Заздалегідь створений проект дозволяє вибрати найбільш оптимальний варіант конструкції і підібрати потрібний матеріал.

Вибираючи проект, варто визначитися з такими параметрами:

 • розмір ділянки;
 • габарити і призначення споруди;
 • вітрові і снігові навантаження;
 • очікуване випадання опадів у рік;
 • глибина снігу взимку;
 • конструкційні особливості основного будови.

Невиконання будь-якого пункту може завдати шкоди споруді.

Необхідні інструменти та матеріали

Складання конструкції вимагає підготовки спеціальних інструментів.

Список будівельних матеріалів:

 • колоди або дошки, брус;
 • метал, пофарбований захисною фарбою;
 • камінь — натуральний або штучний;
 • зносостійкий полікарбонат.

Список цих матеріалів може бути розширений або ж, навпаки, без якихось матеріалів можна обійтися або замінити їх іншими.

Установка опор

Кількість стійок потрібно розрахувати заздалегідь, а також продумати їх розстановку.

Під опори навісів буряться поглиблення. Якщо передбачається освітлення, то перед цим прокладається кабель. Вибирається певна відстань між опорами, яке залежить від передбачуваної тяжкості даху.

naves iz polikarbonata, primykayushhijj k domu, svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po montazhu718 Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Якщо близько можуть бути грунтові води, то кінці опор потрібно додатково обробити і залити бетоном.

naves iz polikarbonata, primykayushhijj k domu, svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po montazhu719 Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Виготовлення каркасу і обрешітки

Через 12-15 днів після того, як бетон застигне, починають складання конструкції. Каркас необхідно кріпити до бетонної основи. Якщо його передбачається зробити з дерева, то для кріплення можна використовувати куточки і саморізи. Якщо конструкція буде металева, то її треба кріпити за допомогою зварювання або саморізами, які призначені для металу.

naves iz polikarbonata, primykayushhijj k domu, svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po montazhu720 Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Для створення решетування виконується верхня обв’язка. Біля стійок торцеві частини з’єднуються поперечною балкою і потім — між собою з використанням паралельно покладених профілів. Металеву каркасну систему необхідно зварити, а дерев’яну — стягнути сталевими куточками. Місця зварювання — зачистити, обробити грунтовкою і пофарбувати.

Крокви потрібно монтувати поперечними деталями, використовуючи крок до 600 мм. До несучої балки конструкцію необхідно прикріпити сталевими куточками. Обрешітку прокласти поперек крокв і змонтувати саморізами.

naves iz polikarbonata, primykayushhijj k domu, svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po montazhu721 Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Монтаж полікарбонату

Листи матеріалу потрібно попередньо нарізати за розміром і потім закріпити на решетуванні. Попередньо в листах матеріалу необхідно проробити отвори під шурупи. Розміри отворів повинні бути з запасом близько 2,5 міліметрів.

Для полегшення відведення води, клітинки потрібно направляти вниз. При роботі з пластиком, між панелями необхідно залишати зазори.

naves iz polikarbonata, primykayushhijj k domu, svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po montazhu722 Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Після установки покрівлі необхідно виконати монтаж зливних жолобів. Для цього слід відміряти потрібну довжину і обрізати зайвий метал болгаркою.

naves iz polikarbonata, primykayushhijj k domu, svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po montazhu723 Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Корисні поради

При монтажі даху не варто забувати про страховку.

Після монтажу основний прибудови можна зробити майданчик. Найбільш простий спосіб — всю територію засипати гравієм. Для цього потрібно зняти дерен, вкопати бордюр і насипати щебінь, потім добре утрамбувати.

Також можна майданчик вимостити бруківкою або тротуарною плиткою. Обладнання майданчика бетоном обійдеться дешевше.

naves iz polikarbonata, primykayushhijj k domu, svoimi rukami: poshagovaya instrukciya po montazhu724 Навіс з полікарбонату, що примикає до будинку своїми руками: покрокова інструкція по монтажу

Відео

У відеоролику розповідається про те, як зробити навіс над ганком будинку своїми руками.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради