Кольоротип зовнішності і колористика, фото: весняний, зима, літній, осінній, нордичний, Кіббі, слов’янський, європейський, Двін Ларсон, середземноморський, гамин. Як визначити у дівчат

Колористика – наука про колір, яка допомагає створювати твори в різних сферах візуального мистецтва, підкреслюючи настрою і ефекти, яких бажає досягти автор.

Своєрідним проявом мистецтва є і створення власного неповторного стилю в одязі: знання основ колористики і кольоротипу зовнішності дозволяє підбирати одяг, яка здатна підкреслити природну красу, приховати недоліки, а також задати настрій всьому образу.

Що таке кольоротип

Кольоротип зовнішності – це колірна гамма людини, яка є відправною точкою при створенні іміджу. За класичною теорією колористики існує 4 типу, названі в силу своїх особливостей за порами року. Однак на сьогоднішній день існують багато інші варіації визначення цветотипов.262e0c07691f825933e615a7df754be9 Кольоротип зовнішності і колористика, фото: весняний, зима, літній, осінній, нордичний, Кіббі, словянський, європейський, Двін Ларсон, середземноморський, гамин. Як визначити у дівчат

Визначається колірна гамма зовнішності людини за рахунок домінуючих фарб, які присутні в кольорі шкіри, райдужці очей, волосся.

Щоб краще зрозуміти відповідь на це запитання, необхідно згадати шкільний курс фізики: промені світла, потрапляючи на який-небудь об’єкт, відображають його кольору і проектують їх на прилеглі об’єкти, як би тонуючи їх. Подібна «тонування» особи відбувається при віддзеркаленні світла від квітів одяг, які перебувають на людину. Даний ефект здатний як замаскувати похибки особи, так і підкреслити їх.

Напевно кожна дівчина стикалася з ситуацією, коли знаходила плаття мрії: воно ідеально сідало по фігурі, підтягнута груди, ніжки стрункі, фасон саме той, що хочеться.

Але при огляді образу цілком виникало якесь незадоволення зовнішнім виглядом: шкіра ставала туманною, погляд померкшим, та й вік ніби збільшився. Ці, та деякі інші проблеми виникають якраз через незнання власного кольоротипу або нездатність скористатися цими знаннями.

Кольоротип зовнішності і колористика – це ті навички, розібравшись в яких кожна дівчина буде здатна підібрати собі наряд, який підкреслить всю природну красу краще будь-якої косметики.

141976e8031fa6267ccb001aff02defc Кольоротип зовнішності і колористика, фото: весняний, зима, літній, осінній, нордичний, Кіббі, словянський, європейський, Двін Ларсон, середземноморський, гамин. Як визначити у дівчатБез знання кольоротипу зовнішності і не обаладя навички грамотної колористики неможливо створити правильний гардероб

Крім того, на сьогоднішній день досить популярним стало створення «капсульного» гардероба, тобто створення індивідуального іміджу при використанні мінімальної кількості одягу. Подібний підхід дозволяє не тільки оптимізувати витрати на одяг, але і зменшити витрати різних ресурсів, що позитивно позначається на екології.

Створити подібний гардероб без навичок колористики та знання власного кольоротипу практично неможливо – після покупки черговий речі завжди буде виникати відчуття її «нецілісності», як ніби вона не вписується в загальний образ, що породжує покупку нової одягу.

Види і підтипи

Визначити свій кольоротип і тип зовнішності, для покупки «ідеальних» складових гардеробу, можна кількома способами:

1. По колірному фільтру:

 • Сезонний метод. Включає в себе 4 категорії, які поділяються за ознакою теплий-холодний. Тут аналізуються кольору волосся, очної райдужки, брів і шкіри.
 • Метод 12 цветотипов є більш докладним, конкретизованим варіантом попереднього методу, вбираючи в себе З додаткові характеристики.
 • Метод типування за Л. Попової. Полягає він у змінах особи при взаємодії з різними фактурами, кольорами та візерунками.

2. По приналежності до національності:

 • Етнічний тип зовнішності. Визначивши домінуючу в зовнішності національність (на сьогоднішній день складно знайти чистого слов’янина або чистого кавказця і так далі), простіше зрозуміти власний кольоротип і будова особи.

3. По загальній картині:

 • Теорія Кіббі. Тут розглядаються загальна будова тіла, обличчя. Основним критерієм аналізу людини є його згладжені риси або незграбність.
 • Теорія Ларсон представляє з себе більш поглиблене вивчення теорії Кіббі. Тут надаються додаткові критерії для віднесення людини до того чи іншого типу зовнішності.

Сезонний метод

Кольоротип зовнішності і колористика, як правило, асоціюються саме з цією теорією.d60a2b7718f6f874bdc1e6917dfc8cd6 Кольоротип зовнішності і колористика, фото: весняний, зима, літній, осінній, нордичний, Кіббі, словянський, європейський, Двін Ларсон, середземноморський, гамин. Як визначити у дівчат

В ній кольоротипи поділяються за наступними категоріями:

 • Літо. Сюди відносяться люди, що мають холодні і пастельні відтінки зовнішності: світле волосся з попелястим підтекстом, райдужка з сіруватими, каламутними вкрапленнями, рожева шкіра.
 • Весна. Характеризується теплими, але контрастними тонами. Так, весняна дівчина зазвичай має русяве відтінки волосся з невеликою жовтизною різної концентрації, ясну радужку і шкіру з персиковим тоном.
 • Зима. Даний кольоротип представляє з себе контрастне поєднання блідої шкіри і чорних волосся з холодними переливами. Райдужка очей, як правило, має палітру синяви, можуть бути присутніми сіруваті переливи.
 • Осінь. Характеризується холодними, але яскравими відтінками зовнішності. До цього кольоротипу відносять дівчат, які мають вогненні руді і червонуваті волосся, коричневий колір райдужки і теплий золотистий подтон шкіри.

Метод 12 цветотипов зовнішності

Фахівці у сфері іміджу та колористики прийшли до висновку, що визначити кольоротип людини лише за 4 ознаками досить важка задача, так як сезонні кольоротипи плавно перетікають один в інший, переплітаються за рахунок схожих рис.

Тоді були введені З додаткові підгрупи, які відповідають за наступні характеристики кольору:

 • експонування (інтенсивність світла);
 • насиченість;
 • температура.

Так з’явився метод 12 цветотипов, що розділяє людей на наступні категорії, залежно від домінуючої характеристики:

1. Літо:

 • Світле. Характеризується даний кольоротип наявністю світлого волосяного покриву і райдужної оболонки очей, з переважанням холодної палітри шкіри. Дівчина-світле літо має сіру, блакитну або сіро-зелену радужку, світле волосся з холодним переливом, а також нейтральні і світлі тони шкіри бежевих і блідо-рожевих відтінків.1685d94a328b09f7dfc060ff8a1a91f1 Кольоротип зовнішності і колористика, фото: весняний, зима, літній, осінній, нордичний, Кіббі, словянський, європейський, Двін Ларсон, середземноморський, гамин. Як визначити у дівчат
 • Холодне. Сюди відносяться люди, що мають холодні, пастельні світлі тони зовнішності. Райдужка у власниць даних характеристик має сині, сірі, сіро-зелені кольори, а волосяний покрив може варіюватися від світло-русявого до темно-русявого з платиновим переливом. Можливо наявність певного контрасту, але не дуже явного.
 • М’яке. Для цього типу характерна горіхова, зелена, блакитна палітра райдужки, нейтральні холодні тони шкіри, а волосся можуть варіюватися від попелястого блонда до світло-русявого тонів.

2. Осінь:

 • М’яка. При даній колористиці кольору основних показників кольоротипу у дівчат є дуже схожими, що робить їх зовнішність мінімально контрастним. Для його власниць характерні світлі бурштинові, зелені, бірюзові і горіхові панелі райдужки ока, у поєднанні зі світлим волосяним покривом з рудуватим переливом. Колір обличчя має оливковий, бежевий або рудуватий подтон.
 • Тепла. Даний кольоротип є найбільш теплим серед іншої палітри, для нього характерні коричнево-руді, горіхові відтінки волосяного покриву і райдужки. Шкіра обличчя при цьому має медовий, оливковий або карамельно-бежевий колір.
 • Темна. Має ті ж характеристики, що і тепла весна, але з більш глибокими темними тонами. Так, для них типові волосся коричневої палітри, а також темні тони шкіри.8ad8984059fa6b5ac8380c3108fe5254 Кольоротип зовнішності і колористика, фото: весняний, зима, літній, осінній, нордичний, Кіббі, словянський, європейський, Двін Ларсон, середземноморський, гамин. Як визначити у дівчат

3. Зима:

 • Темна. Головною особливістю кольоротипу є висока контрастність. Його власниці мають темні радужку і волосяний покрив (чорні, коричневі). Також не рідко зустрічаються дівчата з темними холодними відтінками шкіри, але можуть бути і фарфоро-рожеві тони.
 • Холодна. Тут типовими властивостями будуть яскраво-зелена, каряя, сіра, синя райдужка, чорне волосся (особливо синюватих відтінків) і бліда шкіра: фарфорово-рожевий, бежевий.
 • Яскрава. Для власниць даними кольоротипом характерні експоновані холодні кольору райдужки (зелений, синій, блідо-блакитний), чорні або темно-коричневі з холодним відтінком волосся і синювато-рожевий або оливковий тон шкіри.

4. Весна:

 • Яскрава. Являє собою перехідну точку від весняної до зимового типу зовнішності. Господарі такого типу мають світлий русявий волосяний поков з відблиском свого рудого пігменту, світлі відтінки райдужної оболонки і теплий тон шкіри. За рахунок достатньої різниці між відтінками волосся і шкіри даний кольоротип створює контраст у зовнішньому вигляді.
 • Тепла. Цей кольоротип називають «справжньою весною», так як у вигляді його власниць переважають дуже теплі відтінки, але на відміну від теплої осені тут присутній контраст у зовнішньому вигляді. Найчастіше це досягається за рахунок експонованих, світлих відтінків райдужки. Волосся і шкіра обличчя при цьому мають медові подтона.
 • Світла. Володарі цього кольоротипу – блондини з рудуватими проблисками, світлим тоном шкіри (нерідко з веснянками) і з блакитною, зеленою або сіро-зеленої райдужною оболонкою.

Етнічні типи зовнішності

Кольоротип зовнішності і колористика в першу чергу залежать від етнічної приналежності людини: у процесі еволюції, звиканні давніх людей до певних погодних умов, будувалися і їх зовнішні особливості.40576e99e5f740279b15e86959c575d8 Кольоротип зовнішності і колористика, фото: весняний, зима, літній, осінній, нордичний, Кіббі, словянський, європейський, Двін Ларсон, середземноморський, гамин. Як визначити у дівчат

Наприклад, люди, що проживають в степових областях, завжди мають вузькі ніздрі і дуже густі вії як захисні механізми від вітру, а жителі жарких країн набули темний колір шкіри і волосся, щоб захиститися від ультрафіолету.

За даним критерієм зовнішність можна розділити на наступні категорії:

 • Нордичний. Дівчата з даним типом зовнішності мають дуже світле волосся і тон особи, у зв’язку з чим часто асоціюються з феями або ельфами. Для них типові холодні кольоротип, подовжена форма особи без явно виражених щік та підборіддю. Загалом власниці цієї етнічної характеристикою мають аристократичний вигляд.
 • Динарский тип, для якого характерні високий зріст, довгасте обличчя (причому його ширина більше довжини) і прямий тонкий ніс. Крім того, власники дінарського типу зовнішності мають темно-русяве волосся і блідий тон особи.
 • Середземноморський. Найбільш типовими ознаками цього типу є темне волосся, високий лоб, мигдалеподібний розріз очей, смаглявою поверхнею шкіри і щодо повними губами.
 • Кельтський. Для нього характерні світла шкіра (часто з веснянками), руді або світло-русяве волосся, яскраво-зелені або блакитні очі.
 • Азіатський тип зовнішності характеризується наявністю жовтуватого відтінку шкіри, тонких губ і яскраво виражених скул. Найяскравішою особливістю азіатських дівчат є очі: вони мають вузький розріз і близьку посадку один до одного, верхнє повіку злегка нависає над очним яблуком. Крім того, вони відрізняються досить рідкими віями.
 • Кавказький. Для людей кавказької зовнішності характерні кілька незграбні обриси особи, широке обличчя, гостре підборіддя і довгий, широкий ніс. Також типовими є смуглява шкіра, темні іноді чорне волосся і очі.
 • Слов’янський. Для такого типу зовнішності характерно кругле обличчя з м’якими обрисами, великі очі широко розставлені один від одного, кирпатий або прямий ніс. Колір шкіри може варіюватися від молочно-білого до трохи смаглявого, волосся, як правило, мають русяве відтінки.

Типи зовнішності за Кіббі

Кольоротип зовнішності і колористика в даній теорії є ключовими поняттями.

Тут автор розглядав наступні критерії зовнішності:

 • риси особи;
 • будова кісток особи;
 • будова кісток тіла, в тому числі кистей рук і ступень;
 • м’які тканини або статура;
 • волосся (колір, структура тощо).c98c83573629e66fe2ffc02ff3fe3544 Кольоротип зовнішності і колористика, фото: весняний, зима, літній, осінній, нордичний, Кіббі, словянський, європейський, Двін Ларсон, середземноморський, гамин. Як визначити у дівчат

Основною ідеєю теорії Кіббі є поділ характеристик зовнішності на Інь та Ян та їх співвідношення між собою в конкретній дівчині. У його теорії Інь –це м’які, плавні, округлі риси, а Янь – кутасті, різкі риси.

Проаналізувавши велику кількість жінок і їх зовнішніх характеристик, дослідник вивів такі типажі зовнішності:

 • Драматик – абсолютний Янь.
 • Романтик – абсолютний Інь.
 • Класик – ідеальне, гармонійний розподіл Іня і Яня. На сьогоднішній день даний типаж викреслений з використання, т. к. на думку фахівців в б’юті сфері неможливо знайти людину з відповідними пропорціями – це утопічний типаж.
 • Натурал – взаємодоповнення Іня і Яня.
 • Гамин – конфлікт між Инем і Янем, яскраво виражений контраст між ними.

Однак, враховуючи, що багато з типажів перетинаються один з одним, Кіббі вивів якісь симбіози, підтипи основних видів зовнішності:

 • м’який драматик;
 • яскравий натурал;
 • м’який натурал;
 • драматик-класик;
 • м’який класик;
 • яскравий гамин;
 • м’який гамин;
 • театральний романтик.

Метод визначення типу зовнішності за Попової

Кольоротип в даному методі визначення типажу зовнішності є першовідкривачем використання колористики в б’юті сфері і розроблений ще на початку 20 століття. Суттю даної методики є визначення типу зовнішності за засобу прикладання до лиця тканин різних кольорів, матеріалів і з різними принтами.

Таким чином, вважала Людмила Попова, можна простежити взаємозв’язок рис обличчя випробуваної з фактурою, кольором і малюнком тканини. Вони можуть підходити один одному (особа стає більш виразним, яскравим, привабливим) або, навпаки, тканина буде старіти дівчину, затьмарювати красу дівчини своїми фарбами. До кожного окремого типажем повинен підходити певний принт.97cf0eccce1f4a89a4bb079113f82c9d Кольоротип зовнішності і колористика, фото: весняний, зима, літній, осінній, нордичний, Кіббі, словянський, європейський, Двін Ларсон, середземноморський, гамин. Як визначити у дівчат

Всього було виділено 6 типів зовнішності:

 • Класичний тип володіє чіткими, аристократичними рисами обличчя, яскраво вираженими вилицями, довгою стрункої шиєю. У такого типу людей дуже пізно з’являються зморшки, у зв’язку з мінімальною кількістю емоцій проскальзывающих на обличчі.
 • Драматичний. Даний типаж характеризується наявністю яскравих кольорів і принтів, епатажем і розкішшю. Волосся густі, темні з великими локонами. Риси особи можуть бути як великими і виразними, так і дрібними немов у хижаків.
 • Наївна романтика. До даної категорії відносять людей з дитячої, легкої і позитивної зовнішністю. У них маленькі круглі очі, акуратний округлий рот, невисокий зріст. Як правило, волосся у них мають невеликі завитки.
 • Складна романтика не відрізняється чіткістю ліній і симетричністю особи. Вони мають великі загадкові очі і маленький рот.
 • Натуральний. Характерні критерії для даного типу: м’які риси обличчя, округле підборіддя і невеликі щоки. Дивлячись на таких людей, в голову приходить асоціація з єднанням з природою, вони володіють природною, не химерною красою.
 • Спортивний. У даного типажу не існує яких-небудь зовнішніх характеристик, скоріше це стан душі. Однак відзначається висока активність лицьових м’язів, всі емоції у них можна прочитати на обличчі. Рухи відрізняються різкістю, швидкістю, отрывистостью.

На сьогоднішній день дана теорія не користується популярністю у стилістів та іміджмейкерів.

Основною рисою методу, піддається критиці, є його суб’єктивність: автор теорії розглядає типажі тільки за особовими якостями, не зачіпаючи статури. Крім того, співвідношення рис обличчя і принтів відбувається на інтуїтивному рівні, тобто виходячи з особистих психологічних відчуттів.

За Ларсон

Цей метод є більш детальною, поглибленої версією типування зовнішності за Кіббі. Вважається, що Ларсон намагалася визначити власний тип зовнішності з теорії Кіббі, але не знайшла себе в даній системі. Тоді вона вирішила сильніше заглибитися в дану науку і як результат – створення власної теорії типуванню зовнішності.

Автор даної теорії виділив наступні ключові типажі зовнішності:

 • Драматик. Для даного типажу характерно худорляве, жилаве статура, подовжені руки і ноги, гострі кути. Риси особи також є різкими: чіткі вилиці, прямі брови, вузький розріз очей, тонкі губи.
 • Натурал. Типовими характеристиками для них є широкі плечі і округла груди, малопомітна, довгаста талія, трохи приплюснуті сідниці і середньої округлості стегна. Зростання варіюється від 168 до 180 см. Особа у натуралів широке, зі злегка мужоподібним підборіддям, пухкими губами і широким носом.
 • Гамин. Для них є характерним вузькі стегна і груди, мало виражені сідниці і талія. Зростання не перевищує 160 см, мають тонкі кисті рук і ступні. Особа має схожість з дитячим: високий лоб, широкі очі, невеликий круглий рот, тонкий гострий ніс і підборіддя.
 • Романтик. Люди даного типу мають самі жіночні форми: округлі стегна, чітко виражена талія, середнього розміру груди. Ширина плечей і стегон приблизно однакова. Крім того, для романтиків типовими є маленькі округлі губи, невеликі, але круглі очі, прямий тонкий ніс.

Класики Ларсон займають окрему групу в центрі квадрата, де чистий класик замінений на класика натурала. Типажі, перетинаючись між собою, створюють 20 різновидів, серед яких можна більш точно визначити власний тип зовнішності.

На відміну від Кіббі, Ларсон не зупинилася лише на жіночих типажах, створивши 9 типів зовнішності чоловіків: З основних (драматик, гамин, натурал) і решта 6 – складені з двох основних типажів (наприклад, гамин драматик) плюс варіації з основних типів спільно з класиком.

На сьогоднішній день існує маса теорій щодо визначення кольоротипу зовнішності, в тому числі з використанням колористики, вивченням будови тіла та обличчя. Знаючи таку інформацію і вміючи її застосовувати на особистому досвіді, дівчина завжди зможе добре виглядати і відчувати себе впевнено.

Оформлення статті: Міла Фрідан

Відео про цветотипах

Теорія 12 цветотипов з прикладами:

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради