Як почистити дублянку в домашніх умовах:

Верхній одяг при постійному носінні піддається різним забрудненням. Важливо знати, як правильно в домашніх умовах повинна виконуватися чистка дублянки. Для цих цілей використовуються магазинні і народні засоби. Вибір варіанта очищення залежить від виду матеріалу виготовлення виробу.

kak pochistit dublenku v domashnikh usloviyakh: sredstva8 Як почистити дублянку в домашніх умовах:

Правильний догляд

Щоб дублянка мала свіжий вигляд, за нею необхідно правильно доглядати. Рекомендується дотримуватися наступних правил:

 • Для початку потрібно вивчити особливості догляду на ярличках.
 • Зберігати дублянку влітку можна лише після ретельної її очищення. Очищену річ вішають на плічки і поміщають в дихаючий мішок.
 • Прати речі з натуральної шкіри категорично не слід, щоб уникнути погіршення їх зовнішнього вигляду і зміни кольору, розміру і форми.
 • При промоканні необхідно сушити на вішалці, вдалині від нагрівальних приладів.
 • Замшу можна чистити тільки з допомогою сухих способів.
 • Не можна зберігати виріб в шафі, набитому речами. Воно повинно висіти вільно.
 • Дублянки, мають лазерне покриття, чистять за допомогою вологого методу.
 • При появі плям на одязі їх потрібно відразу відчищати. Позбутися від застарілих забруднень набагато складніше, ніж від свіжих. Навіть з допомогою професійних очищувальних засобів не завжди вдається вивести старі плями. Крім цього, після очищення забрудненої ділянки вироби шкіра в цьому місці стає тоншою.
 • Перед очищенням дублянки слід протестувати очищаючий засіб на непомітною зоні вироби.
 • Рекомендується тримати в цілості чек, ярлики і бирки, гарантійний талон від придбаного виробу. Це допоможе підібрати оптимальний варіант чищення та інших видів обробки речі.
 • Сушка одягу повинна здійснюватися природним шляхом, на вішалці у вертикальному положенні.
 • При попаданні вологи на виріб потрібно його просушити.

Магазинні засоби для чищення

kak pochistit dublenku v domashnikh usloviyakh: sredstva9 Як почистити дублянку в домашніх умовах:Популярним засобом для очищення є Salamander, яка допомагає прибрати жирні плями.

Існують різні готові засоби, призначені для захисту виробів з чиненої шкіри від дощу, снігу та інших природних явищ. До них відносяться:

 • аерозолі;
 • креми;
 • піни;
 • спреї та ін.

Одним з найпопулярніших засобів є піна Salamander. Її слід наносити на забруднені ділянки виробу. Це засіб позбавляє від жирних плям, допомагає впоратися з лоснящимися зонами матеріалу. Піну-очищувач застосовують для велюрових і замшевих речей. Але якщо плями застарілі, не завжди виходить їх ліквідувати. В основному покупні засоби ефективно діють на свіжу бруд.

Виробники Salamander рекомендують 2 рази на тиждень обробляти дублянку водовідштовхувальним аерозолем. Після його застосування на одязі утворюється тимчасова захисна плівка, що перешкоджає всмоктуванню води. Великий вибір очищувальних засобів у компанії Ochnik. Обробку шкіряних виробів можна проводити з допомогою крему цієї фірми. Його наносять на відріз натуральної тканини і втирають в шкіру. Після обробки дублянку потрібно добре висушити.

Домашні методи

Вдома самостійно можна почистити штучну дублянку або натуральну за допомогою наступних засобів:

 • бензин;
 • гас;
 • зубний порошок;
 • гума;
 • аміак з нашатирним спиртом;
 • хлібні кірки;
 • манка;
 • крохмаль та ін

Чистка виробу

kak pochistit dublenku v domashnikh usloviyakh: sredstva10 Як почистити дублянку в домашніх умовах:Дублянку з натурального матеріалу можна привести в порядок двома методами: сухим і вологим.

Почистити дублянку досвідчені господині пропонують 2-ма способами:

 • суха чистка;
 • волога.

Для першого методу необхідно, щоб виріб було абсолютно сухим. Обробка проводиться щіткою, ганчіркових рукавицях, використовуються засоби, вбирающие у себе жир. З допомогою вологого чищення обробляють вироби, що мають спеціальні покриття, наприклад, «Шовк». Поверхні дублянки слід періодично протирати вологими серветками.

Гас або бензин

За допомогою цього способу можна почистити чорну або темну жіночу дублянку. Гас і бензин мають сильнодіючими хімічними властивостями, тому діяти потрібно дуже акуратно. Трохи хімікату слід нанести на відріз тканини і їм обробити забруднені ділянки виробу. Важливо стежити, щоб засіб з пляшечки не пролилося на річ. Потім дублянку треба просушити на свіжому повітрі — для вивітрювання хімікату. На світлому одязі метод використовувати не можна.

Хлібні кірки

Це щадний метод для позбавлення від невеликих забруднень. Підсохлими хлібними корочками потрібно інтенсивно протерти плями. Підходить темний і білий хліб. Після завершення процедури потрібно усунути крихти з одягу м’якою щіткою. Метод застосовують для виробів, виготовлених з натуральної і штучної шкіри. Можна зробити хлібну кульку, якою «викатують» бруд.

Застосування гуми

kak pochistit dublenku v domashnikh usloviyakh: sredstva11 Як почистити дублянку в домашніх умовах:Відтерти забруднення на виробі можна застосовуючи ластик, попередньо змочений у гасі.

Цікавий і дієвий спосіб. У ємність з вмістом гасу слід кинути невеликий шматочок гуми і замочити його на добу. Після закінчення 24 годин трохи намочити пляма на дублянці. Вимочену гуму використовувати для протирання проблемних місць. А також позбутися від бруду можна за допомогою спеціальної гумової щітки або гумки для школярів.

Зубний порошок

Засіб здатне освіжити виріб з натуральної шкіри, але воно не сильно допомагає при складних засалених плямах. Зубний порошок слід розвести до стану пасти. Ганчірочку обмокнуть в засобі, протерти проблемні зони вироби — забруднені рукава, кишені, комірець і плечову область. Після чищення обробити річ з чиненої шкіри щіткою.

Чистка крохмалем

За допомогою цього способу можна очистити темну або світлу дублянку. Крохмаль сприяє усуненню свіжих жирних плям і вбирає в себе жир. Інтенсивними рухами необхідно розтерти засіб від країв забруднення до центру. Обробку рекомендується проводити в рукавичках. Після завершення чистки слід протерти оброблені місця твердою щіткою.

Манна крупа

Як і крохмаль, манка здатна вбирати в себе жир і свіжу бруд. Перед процедурою слід надіти тканинні рукавички, взяти жменю крупи і насипати на забруднені ділянки виробу. Потім протирати ці місця до повного усунення забруднень. Під час обробки манку слід періодично оновлювати, тому що вона за короткий час набуває темний колір.

Можлива прання?

Фахівці уточнюють, що прати дублянку з натуральної шкіри вручну або в пральній машині-автомат категорично не можна.

Матеріал погано переносить воду — речі з нього можуть зменшитися в розмірі або, навпаки, розтягнутися. Вода здатна зіпсувати одяг, яка стане ламкою, деформується, і її вже не можна буде носити. Можливість прання штучної дублянки визначається виходячи з особливостей догляду, які вказані на бирках. Якщо в складі матеріалу присутній акрил, поліестер, то можна легко випрати дублянку в пральній машині або вручну.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради