Відбілювач для білизни: види, виробники, домашні кошти

Білий одяг завжди залишається модною, але, на жаль, недовго зберігається вихідний колір. У таких випадках необхідний відбілювача для білизни. Щоб повернути речей привабливість і первісну білизну підійдуть різні способи. Використовуються промислові відбілюючі засоби або ефективний і хороший відбілювач, приготований в домашніх умовах.

 Відбілювач для білизни: види, виробники, домашні кошти

Як зрозуміти, що потрібен відбілювач?

Рано чи пізно біла одяг брудниться, на ній з’являються плями, набуває сірий або жовтуватий колір внаслідок прання. Білизна може офарбитися в інший колір при недотриманні колірного співвідношення речей в пральній машинці. При забрудненні пралки або збої програмних функцій одяг може різко потемніти. Саме в цих випадках доведеться вдатися до процедури відбілювання білизни.

Види і виробники

На сучасному ринку є ряд різноманітних відбілюючих засобів і засобів для виведення плям. Науково-технічний прогрес не стоїть на місці, завдяки чому кожен споживач може знайти оптимальний засіб. Але покладаючись на блага цивілізації, не варто забувати про ті ризики, які вона привносить у наше життя. Подразнення шкіри, різні алергічні реакції, збої імунної системи — наслідки неконтрольованого застосування синтетичних засобів. Щоб вибрати продукт, максимально відповідне і безпечне, краще спочатку розібратися в видової класифікації. За складом діючої речовини відбілювачі діляться на дві групи — відбілюючий засіб на основі хлору і кисневі.

Хлорвмісні

otbelivatel dlya belya: vidy, proizvoditeli, domashnie sredstva55 Відбілювач для білизни: види, виробники, домашні коштиЗасіб випускається великою кількістю торгових марок та підприємств.

Такі препарати для прання в основному рідкі. Часто вони мають неприємний запах, через використання гіпохлориту натрію, як основного компонента. Допоміжними зазвичай виступають гідроксид і карбонат натрію, ПАР (поверхнево-активні речовини) в дозі 0,5—25 відсотків. Виробники намагаються замаскувати аромат ароматом, але відчути його можна. Виробниками таких відбілювачів виступають ВАТ «Невська косметика» (ТМ «АСЕ»), ВАТ «Рекитт Бенкізер Продакшн» (ТМ «Ваніш»), «Білизна» від різних виробників. Плюси та мінуси застосування хлорвмісних відбілювачів представлені в таблиці:

Переваги Відмінне відбілювання навіть у холодній воді
Простий у використанні
Недорогий
Комфортний в дозуванні, зручно наливати і відмірювати
Можна використовувати в якості дезінфектора в побутових цілях
Недоліки Застосовуємо виключно до бавовняним тканинам
Несумісний з порошком в машині-автомат
Погіршує стан речей при частому використанні
Термін зберігання до 9 місяців
Запах хлору, який неможливо усунути

Кисневі

otbelivatel dlya belya: vidy, proizvoditeli, domashnie sredstva56 Відбілювач для білизни: види, виробники, домашні коштиКисневі препарати неефективні через півроку після відкриття упаковки.

За версією дерматологів, це найкращий відбілювач для білої білизни. Зустрічається рідкий і порошковий. У рідкому вигляді розчин є сумішшю перекису водню з ПАР і ароматизуючими речовинами або ароматом. Популярними торговими марками вважаються «Профі-клин», «Оксамит», «Ваніш Оксі Екшн», «Бос», «Даш». Єдиним недоліком кисневого відбілювача вважається недовгий термін зберігання — після 5-6 місяців засіб втрачає властивості. Переваги у цього відбілювача наступні:

  • підходить для будь-якого типу тканин;
  • може застосовуватися і для кольорового одягу;
  • придатний для використання з іншими синтетичними засобами;
  • не зашкодить пральній машинці;
  • відмінний дезінфектор.

Перед використанням будь-якого типу продукції для відбілювання білизни уважно вивчіть ярлик, прикріплений до цього виробу.

Домашні засоби — народні поради

Пропонується ряд способів зробити хороше відбілюючий засіб своїми руками. Бавовняної та лляної тканини повернуть чистоту і блиск наступні рекомендації. Перед тим як прати речі з такого матеріалу у воді, в ній потрібно розчинити кілька столових ложок скипидару і аміаку. Нехай одяг полежить приблизно 1-2 години, після цього слід ретельно прополоскати їх у свіжій воді, а потім випрати як зазвичай, з додаванням порошку для білих речей. Щоб повернути білизну не надто застиранным речей, можна додавати в машинку 50 г харчової соди.

Короткі висновки

У білому можна бути модним завжди. Білий одяг залишається актуальною в будь-якому сезоні, надає образу впевненості і сексуальності. Знаючи всі плюси і мінуси сучасних засобів для відбілювання, є всі шанси зберегти товарний вигляд улюбленої речі. Які б кошти не були обрані, промислові або народні, головне — щоб вони не шкодили речей і здоров’ю їх власника.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради