Томати сорту Боні ММ: особливості, опис, відгуки

Помідорний сорт Боні ММ — дітище фірми «Гавриш». Ця детерминантная штамбова культура формує дрібні плоди. Зате догляд за рослиною простіше, ніж за більшістю інших томатів. Детальний опис характеристик і агротехніки допоможе вирішити, чи підходить цей сорт для вашої ділянки.

tomaty sorta boni mm: osobennosti, opisanie, otzyvy50 Томати сорту Боні ММ: особливості, опис, відгуки

Опис сорту і його основні характеристики

Томат Боні ММ зареєстрований в Держреєстрі 2001. Його рекомендують вирощувати у відкритому грунті. Якщо тепла у вашому регіоні недостатньо, накрийте грядку плівковим парників. У стаціонарної теплиці спостерігається зменшення маси і без того невеликих помідорів.

Увага! Це чистий негибридный сорт. Його цінують за надранні строки плодоношення. В анотації до сертифікату зазначено 83-88 днів з моменту повноцінних сходів.

Висота штамбового куща — близько 0,5 м. Стебло міцне, підв’язування не потребує. Пасинки утворюються в малій кількості. Лист у томата дрібний.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Ранньо-стиглий Детермінанти-нантный Салатний Для теплиць і відкритого грунту 58-63 5,5-6,5 Червоний Плоска слаборебристая форма, 2-3 гнізда на кисті

Досвід вирощування: переваги та недоліки

Кущі томату Боні ММ на грядці розташовуються щільно. Плоди нерівномірні за розміром, зате виростають на кущі у великій кількості і достигають дружно, як на фото. Сорт вважається високоврожайним. Один кущ дає 2 кг томатів.

Садівничий досвід довів, що можна ущільнити посадку розсади до 7-8 кущів на 1 кв. м. і отримати з цієї площі в 2,5-3 рази більше врожаю, ніж заявлено оригінатором: 14-16 кг замість 5-6,5 кг. Дізнайтеся більше про те, як висаджувати розсаду томатів на грядку.

Увага! З урахуванням надраннього періоду дозрівання сортова культура високо цінується фермерами, які займаються продажем овочів.

Інші переваги:

 • хороший смак;
 • стійкість перед фітофторозом;
 • відсутність потреби в пасинкування і підв’язки;
 • гідний товарний вигляд;
 • хороша збереження при транспортуванні.

tomaty sorta boni mm: osobennosti, opisanie, otzyvy51 Томати сорту Боні ММ: особливості, опис, відгуки

Практика показує недостатньо хорошу схожість насіння з пачок. Томат невигідно вирощувати в теплиці — страждає якість врожаю, рослини атакують слимаки. Ще для високих показників врожайності необхідно ретельно готувати склад грунту. В інших аспектах істотних недоліків у сорту немає.

Особливості агротехніки сорту

Насіння томату сіють за 55-60 днів до запланованої пересадки в грунт. Як і у випадку з іншими помідорами, дочекайтеся прогрівання землі і догляду поворотних заморозків. Нюанси культивації томата на грядці:

 • Рекомендована схема розміщення: інтервал 30-40 см між рослинами в ряду, 70 см між рядами.
 • Важлива умова для нормального розвитку томату — висока поживність грунту на ділянці.
 • Подбайте про хороше освітлення. Без сонця культура не дасть очікуваного кількості плодів.
 • Увага! У південних регіонах агротехніка допускає безрассадную посадку томата в саду. Строки та вимоги до догляду за кущами зберігаються. Урожай ви отримаєте в перші тижні серпня.

  Підбірка відгуків садівників-любителів

  Всупереч рекомендаціям селекціонерів жителі прохолодних регіонів вирощують томат Боні ММ в теплицях. Не дивно, що в таких умовах проявляються побічні ефекти.

  tomaty sorta boni mm: osobennosti, opisanie, otzyvy52 Томати сорту Боні ММ: особливості, опис, відгуки

  У Надії з Красноярська кущ виструнчився і став гнуться до землі без опори. У Сімони з Пензенської обл. після перших плодів масою близько 50 г наступні помідори почали дрібніти. Іншим городникам вдавалося отримувати у відкритому типі грунту окремі томати масою 100-200 р. Плоди більш пізнього збору важили менше, проте загальна врожайність конкретного куща залишалася великою.

  Олена з Краснодара вирощувала томат без плівки. Жінці не сподобався смак і аромат плодів. Також кущ занадто рясно плодоносить — стовбур не в силах самостійно утримати урожай. Помідори хиляться до землі і починають підгнивати.

  Відгуки про томаті Боні ММ суперечливі. У свіжому вигляді сорт виявився не так гарний, як заявляли оригінатори. Але його можна використовувати в консервації. Бонусом сорту є і ранній період дозрівання плодів.

  Боні ММ томати: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради