Томат сорти Андріївський сюрприз: детальний опис, особливості вирощування

Томати сорту Андріївський сюрприз — підходящий вибір для регіонів з прохолодним кліматом. За описом садівників, у рослини великі плоди, досить високі і стабільні врожаї. При цьому строки дозрівання середньопізні. Помідори встигають навіть у Сибіру. Дізнайтеся більше про вирощуванні цих плодів.

tomat sorta andreevskijj syurpriz: detalnoe opisanie, osobennosti vyrashhivaniya Томат сорти Андріївський сюрприз: детальний опис, особливості вирощування

Опис сорту та його основні риси

Згідно Держреєстру РФ ці помідори слід ростити під плівковим укриттям або в грунті відкритого типу. На практиці плоди активніше культивують у теплицях різного виду. Сорт успішно випробуваний городниками північних областей. У Центральному регіоні, судячи з відгуків, помідори знімають з пагонів аж до жовтневих заморозків.

Андріївський сюрприз, як будь-високорослий сорт, потребує формування. Вчасно видаляти пасинки. Формуйте 2-метровий кущ 1-2 стебла. Як правильно проводити формування, ми описали в цій статті. Оцініть за фото зовнішній вигляд сортового врожаю. Ці томати виростають великими, але рихловатими, при необережному поводженні легко лопаються або мнуться. На смак плоди солодкі, забарвлення шкірки і м’якоті — рожевий з малиновим відтінком.

Рада. Зазвичай ці помідори їдять у свіжому вигляді або переробляють в соуси.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/ м2) Колір зрілого плода Характеристики плода
Пізньо-стиглий Индетерми-нантный Універсальний Для теплиць і відкритого грунту 600-800 в теплиці, до 200 в незахищеному ґрунті 5-8 Рожевий Плоско, злегка ребристий, схильний до розтріскування

Досвід вирощування: переваги та недоліки

Позитивні якості цих томатів описані в паспорті з Держреєстру:

 • високі смакові характеристики;
 • великий розмір;
 • універсальність застосування;
 • високий вміст цукру;
 • невимогливість до відходу на стадії розсади і на грядці;
 • зручні періоди дозрівання.

До мінусів томатів в першу чергу відносять невисоку врожайність. На одній рослині утворюється трохи помідорів. У цьому томат поступається іншим високорослим побратимам. Додаткові недоліки:

 • невеликий розмір томатів на грядках під відкритим небом;
 • ретельний догляд: рослина вимагає підв’язки до шпалер і уважного пасинкування;
 • схильність до розтріскування.

tomat sorta andreevskijj syurpriz: detalnoe opisanie, osobennosti vyrashhivaniya1 Томат сорти Андріївський сюрприз: детальний опис, особливості вирощування

Особливості агротехніки томатного сорту

Рослина потребує чіткої технології пасинкування. Але це не єдина особливість томатів:

 • Посаджене насіння та їх посівам необов’язково велика кількість світла. Достатньо природного освітлення. Його томат може отримати на підвіконні.
 • Не забувайте проводити загартування саджанцям. Особливо це важливо для тих, що готуються до відкритої грядці.
 • Час висадки томатів у теплицю — кінець травня. В грунт розсаду висаджують строго по термінах — 2 міс. з появи сіянців.
 • Норма висадки до 4 екземплярів на 1 кв. м. Селекціонери рекомендують схему 30х70 див. Глибина загортання 15 див. Батоги розсади розташуйте вздовж рядів і присипте землею. Як висаджувати томати у відкритий грунт, ми написали в цій статті.
 • Увага! Не забудьте про підв’язці. Шпалера саджанцям потрібна відразу після посадки в грунт.

  Підбірка відгуків садівників-любителів

  • Марина з Калінінграда самостійно висадила сорт і отримала гідний урожай. Перший раз вона використовувала покупні насіння, а потім почала складати їх сама.

  tomat sorta andreevskijj syurpriz: detalnoe opisanie, osobennosti vyrashhivaniya2 Томат сорти Андріївський сюрприз: детальний опис, особливості вирощування

  • Геннадію Короткову в своєму саду в Астрахані вдалося отримати плоди масою до 900 р. Огородник відзначає підвищену стійкість томата до хвороб.
  • Не все гладко з вирощуванням цих помідорів вийшло у городника з Підмосков’я (нікнейм А. В., відгук на одному з тематичних форумів). Томати вийшли блідими і позбавленими смаку, але цю особливість садівник пов’язує з браком сонця на ділянці.
  • Lyobov з Новосибірська описує досвід посадки сортового насіння томату конкретного виробника — Агрос. Жінка отримала повну схожість навіть з урахуванням простроченого терміну реалізації матеріалу. Посадку насіння проводила в березні, в теплицю перемістила паростки в середині травня. Врожайність томатів вона оцінила середньо, а розмір, смак і імунітет — на відмінно.

  Андріївський сюрприз має більше позитивних відгуків. Томати показують хороші результати в теплиці. Вони адаптовані в багатьох регіонах РФ.

  Сорт Андріївський: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради