Томат аматорський Казка: переваги і недоліки, опис агротехніки, відгуки

Аматорські томати далеко не завжди відрізняються якістю і стабільною демонстрацією заявлених характеристик. Сорт Казка — не з таких. Він прижився і полюбився в народі. Стоять насіння недорого, а результат показують хороший. Більше про опис і агротехніці томату розкажуть фахівці і звичайні дачники.

tomat lyubitelskijj skazka: dostoinstva i nedostatki, opisanie agrotekhniki, otzyvy38 Томат аматорський Казка: переваги і недоліки, опис агротехніки, відгуки

Опис сорту і його походження

Томат Казка відомий в садівничих колах приблизно з 2011-2012 рр. Сьогодні його випускають насіння український виробник GL Насіння і приватні фермерські господарства. У числі останніх— ТМ Semenasm (теж Україна). Продукцією бренду користуються томатоводы з РФ і Білорусі.

Увага! Практика показує: томат здатний нормально рости і плодоносити в усіх пристосованих для землеробства регіонах РФ. Йому більше підходить відкритий грунт. У теплиці продуктивність культури нижче.

Томат являє собою низькоросла, але сильноветвиста рослина. За період вегетації кущ дає 3-4 відростка-пасинка. Можна їх не видаляти або залишити 2-3. Листя великі, темні. Вони густо покривають стебла.

Плоди культури являють собою злегка уплощенную сферу (див. фото). М’якоть середньої щільності, соковита. Шкірочка міцна. Помідори дозрівають китицями по 5-6 шт.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранній (87-95 днів) Детермінанти-нантный (0,6-0,7 м) Універсальний Універсальний 150-200 Близько 16-18 на відкритих грядках, 14-15 в теплиці Яскраво-червоний, округлий, гладкий, кількість гнізд — 2-3

Переваги і недоліки аматорського сорту

Томат цінують за скоростиглий урожай та інші позитивні характеристики:

 • Висока врожайність. Оригінатори не надають точних даних, але дачники кажуть про 3-4 кг помідорів з куща.
 • Імунітет до збудників кореневих гнилей і фітофторозу.
 • Невибагливість на грядці. Томат справляється зі стресом від нестачі сонця або вологи, різкого зниження річної температури.
 • Хороша якість врожаю. Більшість плодів має товарний вигляд, довго зберігається в правильних умовах і здатна без псування переносити транспортування.
 • Універсальне призначення. Томати мають гарним ароматом і кисло-солодким смаком. Їх використовують для вирішення будь-яких кулінарних завдань.
 • Недоліки томатного сорти:

  • урожай у культури досить масивний, тому рослині потрібна підв’язка;
  • томат воліє відкритий грунт;
  • стійкість рослини до ряду типово помідорних недуг посередня.

  Вибір і особливості агротехніки

  Томат можна садити за допомогою розсади або без неї. У першому випадку посів виконують у квітні. Пересадку в тепличний або відкритий садовий ґрунт — на початку червня. В оптимальних умовах перші плоди у теплиці дозрівають вже в кінці червня. В іншій ситуації плодоношення настає в липні і триває приблизно 1 міс.

  tomat lyubitelskijj skazka: dostoinstva i nedostatki, opisanie agrotekhniki, otzyvy39 Томат аматорський Казка: переваги і недоліки, опис агротехніки, відгуки

  При використанні безрассадного методу посів планують на кінець травня або початок червня. Дозрівання почнеться в серпні. Плодоносити грядка в саду буде до середини жовтня. Агротехніка схожа.

  Увага! В обох випадках висаджуйте до 3-5 рослин на 1 кв. м.

  Відгуки томатоводов

  У відгуках садівники відзначають: схожість насіння томату складає не менше 85%. Дачник з Мінська Snegovik похвалив сорт. Кожен кущ чоловік прикріпив до однієї підпорки. Урожай вийшов непоганим, але частина його зіпсувала фітофтора.

  Увага! Садівники попереджають: у продажу можна знайти аматорський томат Казка з видовженими сливовидными плодами від іншого українського виробника.

  Наталія ростила сорт розсадою у відкритому грунті в умовах клімату Іркутська. Помідори відповідали заявленим властивостям і уникли захворювань. Смак дачниця оцінила високо. Частина врожаю вона зібрала для дозаривания.

  Аматорський томат Казка цікавий городникам простотою вирощування, смаком і високою врожайністю. Є серед характеристик і мінуси. Але їх нескладно нівелювати умілими руками.

  Казка: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради