Рамадан в 2020 році: коли буде, традиції і пост в Рамадан

 Рамадан в 2020 році: коли буде, традиції і пост в Рамадан

У 2020 році зазвичай Рамадан буде практично найважливішим місяцем для мусульман. Це час правил, час для омивання душі, духовного і морального розвитку. Це невелика спроба почути Аллаха і вибачитися за смертні гріхи. Це головна основа ісламу. Однак багатьом необхідно дотримуватися чітких правил, і саме тому вони очікують приходу цього події. Після нього настає світлий свято – Ураза-Байрам.

Коли буде

Рамадан – це дев’ятий місяць у мусульманському календарі. Так як східні народи, які сповідують іслам, вживають стару версію календаря, його день змінюється практично щороку, залежно від всіма відомого григоріанського календаря. Як правило, це пов’язано з тим, що розбіжності григоріанського і мусульманського календаря налічує близько 12 днів.

Якого саме числа почнеться і завершиться Рамадан в 2020 році, відомо всім мусульманам, у зв’язку з тим, що він є одним з основ шаріату. Умов і заборон певним чином повинні дотримуватися практично всі віруючі крім тих, кому не можна за загальноприйнятими причин дотримуватися посту.

Зверніть увагу! У 2020 році Рамадан триватиме з 24 квітня по 23 травня. Як відомо, починається піст з світанку і триває до настання нічного часу доби. Дочекавшись, коли 24 травня сонечко сховається за горизонтом, всі існуючі в цей період правила і заборони будуть зняті.

 Рамадан в 2020 році: коли буде, традиції і пост в Рамадан

Основні традиції

Рамадан вважається визнаним найважливішим часом в житті для мусульман. У даний місяць відомому пророку Мухаммеду донесли 1-е повідомлення від Аллаха, яке згодом увійшло в Коран. Багато народів досі шанують традиції і виконують усі умови свята. Місяць присвячується фізичному та моральному омовению. Віруючі заявляють, що немає підстав забороняти собі правильно харчуватися і відмовлятися від любовних утіх, якщо не приділяти істинного уваги моральному очищенню.

Мусульмани дотримуються кілька принципових умов:

 1. Неодмінно читають Коран. Прочитати все Священне видання за Рамадан є доброю справою.
 2. Дуже багато часу приділяється молитвам. Робити це необхідно не тільки вранці і ввечері, але і в обід. Принципово робити це від усієї душі, від усього серця
 3. Потрібно робити добрі вчинки, надавати допомогу нужденним і подавати монети бідним.

Всі справи повинні виходити від усієї душі, щиро. Якщо не виконати цю заповідь: у добрих справах і молитвах немає ніякого сенсу.

Пост

Рамадан нерідко іменують часом перевірки сили характеру, так як всі мусульмани зобов’язані дотримуватися посту. Ісламський пост значно відрізняється від християнського, так як в ньому не існує заборон на багато продуктів, однак є обмеження по годинах. Можна їсти будь-яке м’ясо, крім свинини, яку мусульмани не їдять зовсім.

Під час посту заборонено:

 • пити їжу, воду та інші напої від світанку до настання ночі;
 • шкідливі звички;
 • виклик блювоти і процедура з клізмою;
 • ставити уколи без рецепта лікаря;
 • займатися плотськими втіхами;
 • навмисно викликати сім’явипорскування;
 • розглядати дам.

 Рамадан в 2020 році: коли буде, традиції і пост в Рамадан

Крім того, слід відмовитися від відвідування розважальних закладів, прослуховування музичних творів, танців, ігор за комп’ютером і решти дозвілля. Вільний час необхідно витратити на читання Корану.

Зверніть увагу! Під час Рамадану можна ставити уколи лише в тому випадку, якщо їх виписав лікар, також пробувати їжу, але не ковтати, наприклад, при готуванні.

Як правило, день під час посту проходить за наступним «варіанту»:

 1. Ранок повинно починатися з нията – планів. Кожен мусульманин виголошує промову, яка перекладається з арабської мови як «Я планую стримати пост Рамадан в ім’я Аллаха». Якщо не вимовити ният, пост не виконаний.Такий день людина повинна заповнити – виконати посаду в інший день або віддати милостиню нужденним.
 2. Далі слід сухур – ранковий прийом їжі. Снідати потрібно неодмінно ще до сходу сонця. Виконувати правило, присвячене сухуру необов’язково, але слід бути уважнішими, так як цілий день доведеться провести без їжі і пиття.
 3. Потім повинна пройти ранкова молитва – фаджр, після якої починається піст, іншими словами не можна пити і їсти.
 4. Після заходу сонця віруючі знову читають молитви. Така процедура називається магриб.
 5. Після молитви можна поїсти. Починається ифтир (вечеря) з води і декількох сухофруктів. Тільки після цього дозволяється поїсти щільно, але відкладати прийом їжі на нічний час доби не варто.
 6. Перед тим, як лягати спати, мусульмани знову читають молитви і дякують Аллаху за життя.

 Рамадан в 2020 році: коли буде, традиції і пост в Рамадан

І хоч заборони обмежуються лише однією добою, це не означає, що в темний час доби можна добре харчуватися. У Корані зазначено, що необхідно з’їдати стільки, щоб організм не відчував почуття голоду. Необхідно відмовитися від солодкого, жирного, солоного та гострого.

Кому варто дотримуватися посту

Всі мусульмани дотримуються обмежень Рамадану. Незважаючи на суворі заборони, є і певні протипоказання. Виконувати піст не можна:

 • емоційно-нестабільним людям;
 • мандрівникам у мандрах;
 • вагітним жінкам і годуючим мамам;
 • дітям (заборонений пост до 6 років);
 • жінкам під час місячних.

Відмовитися від обмежень в їжі необхідно і при труднощах зі здоров’ям. Годуючі мами можуть дотримуватися всі правила Рамадану, тільки якщо це не загрожує їх здоров’ю та фізичному стану малюка. Якщо людина має категоричні протипоказання для поста, він зобов’язаний роздавати милостиню бідним і нужденним сім’ям.

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради