Посадка часнику в 2020 році: календар

posadka chesnoka v 2020 godu: kalendar Посадка часнику в 2020 році: календар

Все життя на планеті підпорядковується єдиним природним ритмам. Як не дивно, на багато земні природні явища впливає Місяць. Найкращий час для посадки будь культури розраховується у відповідності з фазами Місяця. Висадка часнику – не виняток. Місячний календар, правила агротехніки, турботливі руки людини – основні складові хорошого результату.

Терміни посадки

Цю рослину культивують у відкритому грунті. Висаджувати часник можна восени і навесні. Озимі сорти висаджують з розрахунком того, щоб зубчики встигли вкоренитися (але не піти в зростання). Це забезпечить їм добру зимостійкість. В іншому разі більшість садивного матеріалу загине взимку. По часу: кінець вересня – початок жовтня, коли до холодів ще приблизно 1,5 місяця.

Більш точну відповідь отримують після вивчення місячного календаря. Публікуємо нижче в статті календар на 2020 рік. У ньому можна знайти самі сприятливі для робіт дні і « чорні» дати. Не варто займатися посадками в повню й молодик.

Весняну посадку (ярі сорти) здійснюють, як тільки сходить сніг. Грунт повинен прогрітися до +5 ?. При більш високих температурах часник не «пускається в ріст. З термінами допоможе календар і стара прикмета – «земляний ком перестав липнути до рук».

 Посадка часнику в 2020 році: календар

Сприятливі для посадки/посіву часнику дні в 2020 р
Сорти Місяці
березень квітень травень вересень жовтень
Ярий 6; 7 2; 3; 13 1; 27; 28
Озимий 22; 23 21
Фази місяця
Молодий місяць 11 10 10 5 5
Повний місяць 27 25 25 19 19

Під час посадкових робіт потрібно внести добрива. Внесення мінеральних добрив рекомендується зробити при посадці під час «зростаючої» місяця. А якщо працювали на «убуваючу» – провести підгодівлю органікою.

Бажано врахувати місцезнаходження місяця в знаку Зодіаку. Серед них славляться врожайними: Риби, Рак, Телець, Скорпіон.

Неврожайними в 2020 році будуть: Близнюки, Водолій, Лев, Овен. Інші знаки вважаються нейтральними.

І навіть щодо часу доби є свої рекомендації. Займатися посадкою рекомендується на світанку або в полудень.

 Посадка часнику в 2020 році: календар

Правила та умови

Для отримання відмінного врожаю добре б запам’ятати деякі «тонкі» моменти цієї культури сівозміни:

 1. Під часник необхідно відвести ділянку, добре освітлюється сонцем. Ця культура не дає хороший корінець в тіні, тільки вершок. Зелені буде багато, і вона буде соковита.
 2. Щороку обов’язково потрібно міняти місце посадки. Шкідники цибулинних знаходяться в грунті до 5 років. Тільки після закінчення цього часу можна повернутися на стару грядку.
 3. Не можна висаджувати цю культуру після інших цибулинних або багаторічних рослин (шкідники одні і хвороби однакові).
 4. Не варто вносити в грунт гній. Під часник він дуже поганий (велика ймовірність виникнення грибкових інфекцій). А ось перегній внести заздалегідь буде відмінно.
 5. Грунт необхідно підготувати заздалегідь, за 12-15 днів до посадки. Грунт повинна осісти. Якщо цього не зробити, рослина почне відчувати недолік кисню. І розсада просто загине.
 6. На грядці розмістити ряди траншей глибиною приблизно 10 див Між рядами залишити відстань близько 25 див. Зубки висаджувати на відстані 8-10 див.
 7. Зубчики потрібно занурити в землю повністю. Озимий часник рекомендують закопати глибше ярого приблизно наполовину.
 8. Існує спосіб посадки в шаховому порядку. Тоді посадку виконують ще і на різну глибину.
 9. Озимий часник в процесі росту випускає стрілки. Надалі при догляді їх потрібно буде видаляти.
 10. У ярого часнику для посадки потрібно брати крайні зубчики, вони крупніше. І хоча яровий часник за розмірами зазвичай дрібніше озимого, він зберігається краще. У сорту немає стрілок.
 11. Для посадки відбирають зубчики тільки із здорових головок. Якщо хоча б один зубець зіпсувався, головку потрібно відсортувати. І робити це необхідно прямо перед посадкою.
 12. Донця цибулини при підготовці заздалегідь може пересохнути. Це утруднить проростання або зробить його взагалі неможливим.

 Посадка часнику в 2020 році: календар

Вирощування насіння

Часник частіше вирощують, саджаючи часточки або зубчики. У хорошої цибулини їх буває до п’ятдесяти. Якщо не купувати посадковий матеріал, а використовувати свій, то посадка тільки зубцями може призвести до виродження даного сорту. Щоб цього не сталося, даний вид потрібно оновлювати кожні 4-5 років.

Для цього потрібно виростити культуру, висіваючи насіння. І садити їх потрібно щорічно. Адже тільки на другий рік після посадки у нового рослини сформується маленький корінець у вигляді нероз’ємної коробочки. І тільки вона ще через рік дасть повноцінну часникову голівку.

Прибирання врожаю

Це заняття – найприємніше: підсумок всієї городньої роботи.

Якщо прибрати урожай не вчасно, то часник вирощений не буде довго й добре зберігатися. Недостиглі плоди почнуть гнити. Перезрілі будуть розпадатися, і це теж призведе до псування.

Як же правильно визначити, що настав час прибирання? Для цього дуже важливо знати період дозрівання. У цієї рослини він близько 100 діб. Якщо час підходить, треба спостерігати за рослиною. У дозрілого плоду:

 • стоншується лушпиння, і починають відростати молоді корінці;
 • головки починають тріскатися;
 • бадилля сохне, стоншується і падає.

Ось тут-то за місячним календарем важливо визначитися з найбільш підходящими для прибирання датами. Озимі та ярі сорти сідали в різні терміни. Значить, і прибирають їх в різний час.

Сприятливі дати для збирання часнику в 2020 р.
Сорти липень серпень вересень
Ярий 16-23; 25; 28-29 5-11; 15-27
Озимий 5-7; 15; 18-19; 23-24; 31 1-4; 11-13; 29; 30

 

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради
×
Тисни «Подобається», щоб читати нас на Facebook
Спасибі, я вже з Вами!