Опис сорти томата Північна королева з відгуками городників

Далеко не всі томатні сорти підходять для північних територій. В умовах короткого і часто прохолодного літа багато хто з них просто не встигають визріти. Але помідори Північна королева були створені як раз для таких регіонів. І за описом це не тільки скоростиглий, але і досить урожайний томат.

opisanie sorta tomata severnaya koroleva s otzyvami ogorodnikov2 Опис сорти томата Північна королева з відгуками городників

Опис сорту

Помідори під назвою Північна королева відносяться до ультраранніх. У центральних регіонах непогано почуваються у відкритому грунті. Але в більш холодних районах цей сорт рекомендують садити в теплицях, інакше врожайність буде низькою.

Помідорні кущики низькорослі, детермінантні, напіврозлогі, слабооблиственные. На відкритому просторі в саду зазвичай не виростають більш як 45 см, але в тепличних умовах частіше бувають вище, досягаючи 60 див.

Плоди вирівняні, з гладкою шкіркою, іноді слаборебристі. При дозріванні стають спочатку світло-зеленими з плямою більш темного забарвлення біля основи, потім наливаються в яскраво-червоні тони. Помідори, які сформувалися першими, зазвичай бувають крупніше.

На фото можна подивитися зовнішній вигляд стиглих плодів. Основні ж сортові характеристики томату зазначені в поданій нижче таблиці.

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Ранньо-стиглий (85-95 днів) Детермінанти-нантный (45-60 см) Універсальний Для відкритого грунту, теплиць 100-150 Теплиця – 10-12 кг, грядка – близько 8-10 кг Червоний. Плоско, гладкий, щільний. В кисті – 4-6 штук

Переваги і недоліки

Яких-небудь особливих мінусів у цього сорту зазначено садівниками не було. Серед достоїнств томату можна виділити наступне:

  • компактність рослини;
  • холодостійкість;
  • посухостійкість;
  • непогані показники врожайності для таких низькорослих помідорів;
  • гарне плодоношення навіть в умовах нестачі тепла;
  • невибагливість в догляді;
  • несприйнятність до ряду небезпечних хвороб.

Що ж стосується фітофтори, то врожай з цього скоростиглого томату встигають зняти раніше, ніж вона зазвичай з’являється в теплиці.

Особливими смаковими якостями ранні томатні сорти і гібриди в більшості випадків не відрізняються. Смак томату Північна королева теж можна назвати середнім. Урожай використовується для приготування салатів, страв, переробки на томатопродукти.

Увага! Цей сорт прекрасно підійде для консервування та засолювання. Акуратні стиглі томати не розтріскуються і дуже красиво виглядають в банках.

Особливості агротехніки та відгуки

Посів насіння на розсаду проводиться приблизно за 50-55 днів до передбачуваної дати висадки молодих кущиків томатів в теплицю або на грядку. Подальший догляд за рослинами такий самий, як і за іншими помідорами.

opisanie sorta tomata severnaya koroleva s otzyvami ogorodnikov3 Опис сорти томата Північна королева з відгуками городників

При вирощуванні на відкритому городі підв’язка до опори зазвичай не вимагається. Але у тепличних спорудах кущі виростають більш високими. Тому рослини можна при необхідності підв’язати до встановлених поряд кілочків, щоб вони не завалювалися під вагою наливающихся плодів.

Відгуки про томаті частіше можна зустріти гарні:

  • Яна з Архангельської області назвала цей томат відмінним північним сортом. Незважаючи на те, що літо в її регіоні досить холодне, вона отримала урожай красивих помідорів.
  • Вікторії з Рязані томат теж сподобався. Вона виростила відмінні помідори, які використовувала для консервації. Вони були невеликого розміру, але щільні. Красиво виглядали в баночках і не тріскалися.
  • Позитивно оцінив томат і користувач під ніком «pustota». Садівником були відзначені відносна стійкість до хвороб, відсутність розтріскування плодів, відмінна лежкість хороша переносимість як похолодань, так і посушливих періодів. І хоч за смаком сорт особливо не здивував, виявився дуже підходящим для консервації.

Звичайно, багато томати значно смачніше. Але у даного сорту чимало інших плюсів – це невибагливість, універсальність використання, можливість отримання непоганих врожаїв в регіонах з коротким періодом тепла.

Ранні томати: відео

Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
Всезнайко - Корисні поради