Опис і характеристики томата сорту червона Груша

Любителям незвичайних помідорних сортів варто звернути увагу на томат червона Груша. Він не тільки володіє досить оригінальною формою плодів, але ще й дуже смачний, урожайний і невибагливий у вирощуванні. Але в будь-якому випадку спочатку краще ознайомитися детальніше з описом цих помідорів, оцінити характеристики і переглянути відгуки овочівників-любителів.

opisanie i kharakteristiki tomata sorta grusha krasnaya86 Опис і характеристики томата сорту червона Груша

Опис сорту

Томат під назвою «червона Груша» – продукт російської селекції. Рекомендований для вирощування на всій території країни, за винятком північних регіонів з суворим кліматом. Може вирощуватися як на відкритому просторі в саду, так і в захищеному грунті.

Рослина середньої облиственности, високоросле, індетермінантна. Кущ компактний, розростається вгору, а не вшир. Плоди невеликого розміру, з щільною і соковитою м’якоттю, насіння мало. На фото видно, що вони дійсно грушоподібної форми, з-за чого сорт і отримав свою назву.

Стиглі помідори стають насиченого червоного кольору. Томати смачні, солодкі, з невеликою кислинкою. Підходять для свіжого споживання та переробки.

Увага! Своїми розмірами, формою і консистенцією Груша червона ідеально підходить для цільноплідної консервації в банках, що вигідно відрізняє її від інших томатних сортів і гібридів.

В таблиці можна докладніше ознайомитися з характеристиками:

По термінах дозрівання За типом росту За типом використання За способом вирощування Маса плоду (р) Врожайність (кг/м2) Характеристики плода
Середньо-стиглий (100-110 днів) Индетерми-нантный (120-160 см) Універсальний Для теплиці, відкритого грунту 50-80 Грядка – 7-8 кг, теплиця – 9-10 кг Червоний. Грушоподібний, щільний, гладкий, м’ясистий

Переваги і недоліки

Відмінний смак, універсальність використання врожаю – не єдині достоїнства цього томату. Серед інших переваг сорти виділяють також наступне:

 • високі показники врожайності навіть в умовах прохолодної погоди;
 • дружне зав’язування плодів і дозрівання врожаю;
 • загальна невибагливість у вирощуванні;
 • хороша транспортабельність;
 • можливість тривалого зберігання – до 1,5 місяців у прохолодному місці.

Рада. Томат володіє середньою стійкістю до хвороб. Тому при вирощуванні цього сорту рекомендується проведення профілактичних обробок від грибкових захворювань культури.

Варто також відзначити і кілька недоліків цього томату:

 • Вимогливість до ґрунту, який повинен бути удобрена гноєм, золою, фосфорно-калійними складами.
 • Необхідність підв’язки кущів і регулярному пасинкування.
 • Облаштування захисту рослин від пронизливих вітрів при вирощуванні на відкритій місцевості.
 • opisanie i kharakteristiki tomata sorta grusha krasnaya87 Опис і характеристики томата сорту червона Груша

  Особливості агротехніки та відгуки

  На півдні країни томат добре себе почуває на відкритому городі. Але у прохолодних регіонах з нестійкими погодними умовами оптимальним буде використання теплиць або хоча б тимчасових укриттів.

  На 1 м2 посівної площі висаджують не більше 4-х рослин. По мірі зростання їх підв’язують до надійних опор. Найкращі результати отримують при формуванні куща в 2 стебла. Але при бажанні можна формувати ці помідори і в 1 або 3 стебла. Інші бічні відростки в обов’язковому порядку видаляють. Для усунення надмірного загущення і кращого провітрювання кущів також обривають частину листя, особливо внизу.

  Відгуки садівників про сорт:

  • Людмилі з Нижегородської області томат сподобався тим, що він урожайний в будь-яку погоду. Плоди смачні, довго зберігаються, підходять для свіжого споживання і солінь.
  • Садівником з Саратова (нік SvetLana68b) цей томат теж був оцінений з позитивної сторони, так як він не хворіє, дружно дозріває, відмінно підходить для консервації, але смачний і в свіжому вигляді.
  • Приємний смак і універсальність використання відзначені і овощеводом з Томська (нік akula3). Помідори м’ясисті, не розвалюються, добре підходять для засолювання і свіжих салатів.

  При підведенні підсумків можна зробити висновок, що характеристики томату цілком підтверджуються відгуками. Він урожайний і невибагливий, прекрасно підходить навіть для початківців овочівників.

  Груша червона: відео

  Сподобалася стаття? Поділитися з друзями:
  Всезнайко - Корисні поради